לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2006, 07:50
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LiNoR שמתחילה ב "מה יותר כדאי..."

לינור - נשמתי!!
כפי שאמר ניר בעדינות - תיסגרי על מחיר
אם ה 5D היתה עולה 5000 שקל הייתי קונה 3 גופים כאלה מחר.
למעשה, גם אם הגוף שלה היה עולה 10,000 שקל, יש סיכוי סביר שהייתי עובר מחנה לקנון.

המחיר של ה 5D בארה"ב לגוף בלבד, ללא עדשות וללא כרטיסי זיכרון הוא 3300 דולר. תכפילי ב 4.7 ותראי כמה זה יוצא בשקלים. תוסיפי על זה מע"מ (16.5%) ועוד קצת עמלה ותראי כמה זה עולה בארץ (למעלה מ 20,000 שקל).
בכל מקרה, אם יש לך כמה אלפים לשרוף על DSLR, יש לך בגדול כמה אפשרויות.

הבחירה הטבעית תהיה בין 350D של קאנון () ל D50 של ניקון ( ).
שתי המצלמות הנ"ל ברמת הכניסה של DSLR והמחיר שלהן יחסית נמוך.
אני לא אפרט על השתיים, כי מליון פסיק שלוש הודעות בפורום מדברות בדיוק על הלבטים שבין השתים. חיפוש קצר בפורום ויש לך אשכולות ארוכים כאורך הגלות.

אבל - לאחרונה, נדהמנו כולנו לגלות כי המחירים של ה D7 של מינולטה ירדו למחירי זנות, וב 4600 כבר ניתן למצוא את הגוף הזה למכירה (חדש). זה די מפתיע כי אומרים שהגוף ברמה לפחות כמו של ה D70s ו/או ה 20D - שהן מצלמות DSLR מעט מתקדמות יותר מהשתיים שציינתי למעלה.

המלצה שלי - במפגש הבא, צלמי עם ה D50 וה 350D ותראי מי נראית לך יותר סקסית, ולפי זה תחליטי. המחירים בסופו של דבר דומים, אם כי מהמיזמוזים הקצרים שיצאו לי לעשות לשתיים, אני אהבתי יותר את ה D50 מכמה סיבות, שהן:
1. המבנה המאסיבי (זהה ל D70)
2. פיצ'רים שאין ב 350D, בהם אני משתמש ב D70
3. כרטיס זיכרון מסוג SD שהוא טוב יותר, קטן יותר, זול יותר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2006, 08:07
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "|ROTFL| לינור - נשמתי!! כפי..."

מתן יא בדרן, החלטתה להוסיף לרשימת השיקולים שלנו את חשיבות גודל וטיב כרטיס הזיכרון?
מי קבע ש SD יותר טוב מ CF? (ואל תביא איזה מאמר של חובבן מגוגל...) והכי מצחיק אותי, מה משנה הגודל??? שניהם יושבים בתוך המצלמה, לא על העין שלנו אז מה משנה הגודל???
אם כבר אז ה CF בנוי יותר מסיבית וחזק יותר פיזית. המגעים שלו לא גלויים כמו ב SD.
המנעול שיש על הכרטיס ? גם לא שיקול, לא מצאתי אף פעם שימוש רציני לזה....
אם היה אייקון של כאפה, הייתי משגר לך אחד לצוואר!
לינור, או קנון או ניקון, גם מסיבת האיכות, גם מסיבת הורסאטיליות של הגוף מול מבחר עדשות וגם בגלל שאין מתחרים (במקרה של קנון )

עריכה: ועכשיו, באמת לילה טוב.
מתן, כנס ללינק ששמתי ב "לפני המסיבה" ותן חוות דעת בבקשה.

ישן 28-02-2006, 16:29
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "משה ואור - הבעיה עם CF זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
משה ואור - הבעיה עם CF זה הפינים שבקורא הכרטיסים / מצלמה.
אם פין אחד מתעקם - חבל על העולם, התיקון יקר.
כרטיס SD משתמש במגעים לחיצים (קפיציים) ולכן עמיד ביותר ולא ניתן לעיקום / שבירה.

ואני לא צריך מאמר של חובבן בגוגל בשביל לענות לך על זה - פשוט הגיון בסיסי, וקצת מאוד נסיון בעבודה עם כרטיסי CF והפאקים שלהם (בעיקר בקוראי כרטיסי זיכרון).

ותעשה לי טובה - ורסטיליות של עדשות?
תפסיק לקשקש ותקנה לך עדשת מקרו IS של קנון.

אהה... שכחתי - אין להם... אופס

הנה הוא מתחיל...
מתן, אני לא מכיר אפילו אחד שעיקם את הפינים האלו... ואם למישהו יש בעיה עם הקורא כרטיסים, זה בטח כי הוא אהבל ולא התקין דרייבר. שוב, לא נתקלתי ולא מכיר אחד אפילו שנתקל בבעיה כזו. אז מה אני חושב, שאולי יום אחד פין יתעקם או שיום יום יש לי כרטיס עמיד פי 10? למה כל ה DSLR הגדולות עובדות עדיין עם CF ?? זה ל D50 שמו SD זה אך ורק עיניין שיווקי.
ומתן.... ממך לא ציפיתי לשמוע IS על מקרו.... זה לא ממש אפקטיבי.

ישן 28-02-2006, 18:40
  R0ckF0rD R0ckF0rD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.02
ניקון החליטו לנצל את ה S.D ב D50 מהסיבה הפשוטה...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "כנראה שהציבור בארה"ב לא מספיק..."

הם פשוט רצו לסווג אותה לליגה שונה (נמוכה יותר) ואכן הצליחו לעשות זאת. קנון באותו הראש.

לדעתי האישית, יישום השימוש בכרטיסי S.D גובל בטמטום, הם גם מוגבלים בנפחם בהשוואה לכרטיסי ה C.F, בורר מניעת המחיקה הוא לא יותר מסתם גימיק והגודל החיצוני שלהם לא הוא זה שמשנה בסופו של דבר.

כרטיסי C.F יכלו להשתלב היטב בתוך הגוף של ה D50 ומצלמות מזעריות יותר (ראו ערך 350D).

היתה לי אפשרות להחליף את ה D70 התקולה שלי ב D50 חדשה או ב D70S מחודשת. הייתי הולך בלב שקט על ה D50, אבל עצם העובדה שהיא עושה שימוש בכרטיסי S.D הרתיע אותי והיה לי מאוד חבל להיפטר מארסנל כרטיסי ה C.F שלי (ארבעה סה"כ) במחירי הפסד בשביל גוף שאני יודע שביום שאיאלץ להחליף אותו, ככל הנראה שאצטרך לחזור על התהליך ובנוסף, לא יכלתי להמר על כך שהגופים העתידיים יאפשרו שימוש בשני הפורמטים.

צעד כלכלי של ניקון (אם כי ליימרי מאוד ללקוח - מבחינתי ה D50 וה D70 נמצאות באותה הליגה. הפיצ'רים שכביכול חסרים ב D50 לא מספיק קריטיים בשביל לסווג אותה לליגה "נחותה" מזו של ה D70/D70S).
ישן 28-02-2006, 19:17
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי R0ckF0rD שמתחילה ב "ניקון החליטו לנצל את ה S.D ב D50 מהסיבה הפשוטה..."

ליימרי?
הבאת מילים מעולם ההאקרים?
בכל מקרה, ככל שכרטיס גדול יותר, וקשיח יותר, הוא נוטה להשבר בקלות רבה יותר.
משה, תלמד מכניקה הנדסית, חוק ניוטון הוא די פשוט.
נסה לשבור סרגל ארוך, וסרגל דק... יותר קל לקמט ולשבור את הארוך כי המומנט גדול יותר (מרחק כפול עוצמה).

אבל עזוב רגע את השטויות האלה - רק בגלל הסיבה של הפינים, הכרטיס הזה יותר טוב.
אין שום סיבה שה CFים יהיו כל כך גדולים. מה הייתרון בזה? כרטיס של ג'יגה SD Ultra2 עושה את אותה העבודה של ה CF Ultra2.
כרטיסי SD לא נחותים יותר מ CF. מקסימום - שווים להם, ולדעתי בגלל שהמגעים שלהם לא מובנים על פינים - יש להם ייתרון.

עריכה - באפקטיבי התכוונתי למקרו מיוצב, ולא לשימוש ב SD.
מה עישנת?

ישן 01-03-2006, 16:22
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ליימרי? הבאת מילים מעולם..."

מתן, בכל פעם שויכוח מתגלגל ל"מה יותר טוב" אתה זורק יציאות כמו "תלמד פיסיקה", "תלמד מכאניקה", "תלמד עברית". (עכשיו אתה משווה את הכרטיס לסרגל???) ראית פעם כרטיס CF נישבר ??? מי מנסה לשבור כרטיס? מי מכופף אותו? היא יושב 99.999999% מהחיים שלו בתוך המצלמה.
עזוב אותך משטויות, CF זה כרטיס למצלמות מקצועיות יותר, עובדה קיימת בשטח וכשמרק 2 או ניקון D2X יעברו ל SD, אני אסכים איתך אבל בגלל שניקון הוציאו מצלמה כרעיון שיווקי נטו, אין סיבה לחשוב שפתאום הם גילו את האטום מחדש ושמו כרטיס זיכרון עילאי בתוכו.

אגב, קובי. ה CF PLUS נחמד מאוד, חוסך קורא כרטיסים אבל הופך את הכרטיס לעדין עוד יותר.

זה בעיקר לבעלי Palm Treo שמשתמש ב SD.

ישן 01-03-2006, 16:42
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "המסקנה שלך מבוססת על הנחות..."

מתן dude
אני מדבר אך ורק ת'כלס ומי שמכיר אותי מהפורום יעיד על כך.
מה שציינת לא מהווה יתרון (גמישות, "מומנט גזירה" חח חח חח??????) מה, גודל? הרי הכרטיס יושב בתוך המצלמה, אם היצרן היה מרגיש שחסר לו מקום בתוך הבודי הוא היה משנה את זה.

היתרון של CF הוא החוזק שלו מול SD. את הSD אני יכול למחוץ בין שתי אצבעות ואם הוא יושב בכיס שלי בלי קופסא עם איזה סוללה וצרור מפתחות, תאמין לי המגעים שלו הולכים קפוץ, לעומת ה CF שיכול לקבל מכות, להימחץ, להשתפשף אפילו על קרקע והוא יישאר חזק ועמיד.
ומי שמצליח להרוס CF, מגיע לו מדליה מבחינתי.

תוכיח לי בבקשה, מבחינה מקצועית (לא ספקולציות, הוכחות בשטח) ש CF יותר טוב!

ישן 01-03-2006, 16:56
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "מתן dude :)..."

1. קנה SD ו CF מהסוג הזול ביותר.
נסה להשמיד את הכרטיסים ע"י מחיצה / מעיכה / הטלה וזריקה למרחק ונראה מי נשבר קודם.
תווכח לראות עד כמה הם עמידים וחזקים (השניה ניסיתי לכופף את ה SD הישן של ה HP שלי... אין ספק שאם לא שברתי אותו תוך נסיון - גם בכיס שלי הוא לא ישבר).
2. הפינים. אתה כיום מכיר בעצמך מישהו שהתעקמו לו הפינים. ב SD התופעה לא קיימת (ואני מכיר יותר אנשים שהתעקמו להם פינים של CF מאשר benor2005.
3. קטנים יותר. למה צריך את כל הגודל הזה? זה נותן יתרון בנוחות לקחת אותו ממקום למקום?
לדעתי זה אפילו מייקר את בניית המצלמה - אבל פה זו דעתי בלבד, שכן אינני מהנדס חומרה / אלקטרוניקה.
וגם אם היותו קטן יותר אינו מהווה יתרון - אין ספק שהוא אינו מהווה חיסרון.

תורך.

ישן 01-03-2006, 17:02
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "1. קנה SD ו CF מהסוג הזול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
1. קנה SD ו CF מהסוג הזול ביותר.
נסה להשמיד את הכרטיסים ע"י מחיצה / מעיכה / הטלה וזריקה למרחק ונראה מי נשבר קודם.
תווכח לראות עד כמה הם עמידים וחזקים (השניה ניסיתי לכופף את ה SD הישן של ה HP שלי... אין ספק שאם לא שברתי אותו תוך נסיון - גם בכיס שלי הוא לא ישבר).
2. הפינים. אתה כיום מכיר בעצמך מישהו שהתעקמו לו הפינים. ב SD התופעה לא קיימת (ואני מכיר יותר אנשים שהתעקמו להם פינים של CF מאשר benor2005.
3. קטנים יותר. למה צריך את כל הגודל הזה? זה נותן יתרון בנוחות לקחת אותו ממקום למקום?
לדעתי זה אפילו מייקר את בניית המצלמה - אבל פה זו דעתי בלבד, שכן אינני מהנדס חומרה / אלקטרוניקה.
וגם אם היותו קטן יותר אינו מהווה יתרון - אין ספק שהוא אינו מהווה חיסרון.

תורך.

מתן, חוץ מלהצחיק אותי לא חידשת לי כלום. עכשיו החלטת שצריך לנסות להשמיד את הכרטיס? אם רכב יעלה לך על הכרטיס בטעות, ה CF חזק יותר, מבטיח לך. אם מפתח בכיס ישרוט לך את המגעים ב SD... אכלת אותה אבל זה לא נובע מאהבליות (בלי לפגוע באף אחד חלילה)
שורה תחתונה...אתה חושב ככה ואני חושב ככה.... לא על הכל צריך להסכים, רק על העובדה שקנון יותר טוב

ישן 28-02-2006, 15:04
  netanel131 netanel131 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06

טל רק המצלמה זה לפחות 5,000
D50+18-55+אחריות של הדר עולה בערך 5,000 סיגמא 70-300 זה עוד 1300 ש"ח ופלאש חיצוני SB600 עולה משהו כמו 1300 ש"ח
את רחוקה מאוד מה5,000
אם לא חשוב אחריות של הדר ואת מוכנה להיתפשר קצת על איכות העצמית את יכולה לעשות מה שאני עושה
ניקון D50 רק גוף בלי אחריות של הדר במחיר של 3170 ש"ח ועוד עצמית סיגמא 18-200 שעולה בש.פ.ע 2,000 ש"ח
את גומרת ב5000 אלף ש"ח
ולכל אלה שיצאו נגדי שה18-200 חרא עדשה
אני חושב שלא ראיתי הרבה דוגמאות שצולמו איתה ועם הטמרון המגבילה (שיותר נחותה מסגימא ושם היו תוצאות טובות)
והיו תוצאות מספקות
בוקה סביר
חדות מעולה בזיות הרחבה בטלה סגירת צמצם ל7.1-10 מביא לחדות מצוינת

ישן 28-02-2006, 16:07
צלמית המשתמש של ^GunX^
  ^GunX^ ^GunX^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.05

אל תתעצבני או משהו אבל מצלמה יותר טובה לא בהכרח אומרת תוצאות יותר טובות .. אני חושב שאת עוברת לDSLR יותר מידי מהר , צילום בדיאסלר יותר מאתגר רוב הפעמים מבמצלמות כמו שלי ושלך , נכון יש הרבה יותר אפשרויות אבל אני מציע לך לנסות ולהוציא את המירב מהמצלמה שלך;
והיא לא מצלמה גרועה.. אני הסתדרתי במשך משהו כמו שנה עם מצלמה הרבה יותר מעפנה ומגבילה משלך .. ד"א הפלאש החיצוני והעדשות כולם עולים כסף , מה גם שאמרת שאתה לחוצה בתקציב , אז אם תקני DSLR אל תצפי ליותר מידי אפשרויות חוץ מגוף משוכלל יותר ועדשת קיט .

ישן 28-02-2006, 20:39

לדעתי

משה,קובי,נרקיס
כולכם טועים
DSLR פותח בפינך עולם חדש ומאפשר לך להיתקדם
גם אם יש לך רק עדשת קיט ו50מ"מ 1.8 וD50עדיין אתה תרגיש הרבה יותר טוב
זה יותר ילהיב אותך ואתה כל הזמן תירצה להיתקדם יותר ויותר
להשיך להיות עם P&S פשוטה כאשר יש לך את האמצעים ליקנות DSLR+קיט ואולי איזה 50/1.8 יותר כדאי ליקנות DSLR
ואני מדבר מניסיון
למשל עכשיו חזרתי מיום הולדת של בת דודה שלי היא ביקשה שאני אצלם לה את היומולדת
התנאי תאורה היו 2 מנורות 150W והשניה 100W ותאורת רחוב
צילמתי על ISO 400 מהירות תריס של 1/50-1/80 ופחות צמצם 2.8 ופיצוי חשיפה חיבוי של 1ומעלה
עם פלאש פנימי
יצאו לי תמונות על הפנים:מטושטשות בגלל המהריות תריס האיטית,עם רעשים בגלל הISO הגבוה ועדיין התמונות היו חשוכות
אין לי חצובה אז ניסיתי למצוא כל מיני דרכים לצלם במהריות תריס איטיות יצא לי על הפנים הילדים כל הזמן זזו וזה היה ניראה כמו כביש אילון בחשיפה ארוכה

אם היה לי DSLR+50/1.8 הייתי יכול להישתמש בצמצם 2.8 אמיתי ולעלות ISO ל800 ול1600 בלי לחשוש מרעשים
ואפילו לא הייתי צריך להישתמש בפלאש הפנימי.

כם אם את מצלמת רק חצי שנה אבל את מרגישה שאת יכולה לעבור לDSLR ואת יכולה לעבור לDSLR
אפילו רק "להיתקע" עם עדשת הקיט
זה עדיף מלהיות עם P&S דפוקה
כמו שהמלצתי קודם
קני גוף מכמרה4לס אם לא חשוב לך אחריות של "הדר" במחיר של 3170 ש"ח ותוסיפי לגוף את הסיגמא 18-200/3.5-6.3 שעולה בפוטושוורץ כ1940 ש"ח ואת גומרת את העסק ב5100 ש"ח
אם תצליחי לגרד עוד 1500 ש"ח תוכלי ליקנות איזה SB 800 יד שניה ו50/1.8
ואת מסודרת לאיזה חצי שנה,שנה
זה מה שאני מתכונן לעשות
(ומי שאומר שהסיגמא 18-200 גרוע בגלל שהיא היפרזום רק תגידו ואני מביא לכם כמה אתרים ואחר כך תישפטו אם היא גרועה או לא)

ישן 28-02-2006, 20:49

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "טוב. [b]אתה[/b] צודק."

בציניות אתה אומר את זה?
למה את חושב שלהמשיך עם P&S עוד שנה או חצי שנה יקדם אותה יותר מאשר להיות עם DSLR?
DSLR פותח בפניך אפשריות רבות יותר מאשרP&S ועם זה אתה לא יכול להיתווכח
אם יש באפשרותה ליקנות DSLR+עדשה כמו ה18-200 של סיגמא או 18-55 ו70-300
למה שלא תקנה את זה?
עוד סיבה למה לעבור לDSLR
בקורסים שרציתי לעבור עם הA95 שלי לא קיבלו אותי בגלל המצלמה אמרו לי שאי אפשר ללמוד איתה צילום ברמה גבוהה אם אני רוצה אני יכול ללכת לקורס למתחילים ששם מלדים דברים בסיסיים כמו מה זה צמצם
ואת זה אני יודע
אמרו לי שיהיה לך DSLR עם עדשות שמכסות טווח מוויד(18) עד טלה(200-300) אז נוכל לקבל אותך
לדעתי מעבר לDSLR יעשה לה רק טוב

ישן 01-03-2006, 17:15

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Davis7 שמתחילה ב "אתה ממש מסטול לאללה הא?? ..."

בוא תגיב לעוד "שטויות שפלטתי שם"
1.היתכוונתי לכך שאם היא תישאר עוד חצי שנה עם המצלמה שלה לא יקדם אותה יותר מלהיות עם DSLR 2.כן,תיתפלא אבל לא קיבלו אותי לקורס צילום מתקדמים אך ורק בגלל המצלמה שיש לי כי טענו שהיא מגבילה
אני לא אמרתי שאם יש לך DSLR אז אתה ישר מיקצוען יש מלא צלמי אירועים בשוק שלא יודעים מה זה פלאש מוקפץ, אבל יש להם DSLR אז מיקצוענים? לא
אני אמרתי שבכל המקומות שבהם נערכים קורסים לצילום מתקדם חייב DSLR ועדשה שתכסה טווח מוויד עד טלה או שתי עדשות העיקר שיהיה מכוסה מוויד עד טלה
כניראה שלא הבנת אותי נכון.
שוב אם אתה מרגישה שאת מוכנה לDSLR אל תחכי יותר מדיי זמן וקני את זה
אני ממליץ ליקנות D50 ו18-200 של סיגמא

ישן 01-03-2006, 09:54
  pini240 pini240 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.06

אם יורשה לי להביא את דעתי
לאחר ששמעת את כל הקרישים הותיקים
גם לי היתה אותה היטלבטות כמו שלך
ואני לא רואה בעיה של תקציב(אני יכול להקצות יותר מה 5000 אבל לא ממהר לרכוש DSLR כי אני לא בטוח שזה מה שאני מחפש - להחילף עדשות , ויותר נוח לי לצלם דרך ה LCD ולא בעינית)

ובבדיקה שעשיתי עולה
אם את רוצה לעבור ל DSLR את צריכה להשקיע בעדשות איכותיות ובפלש
כי כל מצלמה DSLR שתיקני וכמה שהיא תעלה + עדשת הקיט
תקבלי איכות נמוכה יותר מ P&S כמו פוגי או פנסוניק או קנון

אם את יכולה לרכוש את הגוף 50D של ניקון -הוא נהדר
+ עדשות איכותיות (עדיף עדשות עם טווחים נפרדים ולא עדשה 18-300)

תתחילי עם ה 18-70
ובהמשך תרכשי עוד עדשות

אם אין לך כרגע אפשרות כזו תמתיני תחסכי וגם המחירים עוד ירדו

דעי לך לקבלת תמונות איכותיות אין מקום לפשרות בעדשות
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:32

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר