לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2006, 10:44
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
עם הסיכה של גבעתי, בלב התופת בעיראק - על חייל מארינס ששירת בצה"ל

המארבים בלבנון ובעזה לא הספיקו לרב-טוראי דיוויד, שהחליט להתנדב לצבא האמריקני. עד מהרה מצא עצמו תחת אש ברמאדי. בשיחה עם ynet הוא מספר על החברים שנפלו, על המשמעת המטורפת וגם על הפקודה הבלתי-חוקית בעליל מהטירונות: לגמור את הבייקון

חנן גרינברג

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3221768,00.html

"היה רגע שפחדתי עד מוות. הייתי בתוך מבנה ומכל כיוון שמעתי רק יריות ופיצוצים. האירוע הקשה ביותר היה כשרכב משוריין של הפלוגה עלה על מטען וחברים שלי נהרגו". הדובר: רב-טוראי מצפון הארץ, "צבר" לכל דבר ובוגר תיכון ישראלי. היחידה: הדיוויזיה השלישית של צבא ארצות-הברית. שדה הקרב: עיראק.

דיוויד, בן 25, לא הסתפק במארבים בלבנון, בקו בעזה ובפינוי חוות מעון, במסגרת גדוד שקד של חטיבת גבעתי. לאחר סיום שירותו בצה"ל, נסע לארצות-הברית כדי לטייל ולעבוד, אבל תקרית בשטחים, בה נהרגו שניים מחבריו, גרמה לו לשנות את תוכניותיו. "רציתי לחזור לצבא, להמשיך ולתרום. בארץ זה לא כל-כך הסתדר, ואז עלה לי הרעיון, בתור בן לזוג הורים ילידי ארצות-הברית, להתנדב לצבא האמריקני. למען האמת, תהליך הגיוס לא היה כזה מורכב, הבעיה הגדולה ביותר הייתה לתרגם את תעודת הבגרות שלי".

עד מהרה הוא מצא את עצמו בטירונות, אחר-כך עבר אימון מתקדם ואת מרבית שנת 2005 בילה בעיראק, בלב התופת. במשך כל התקופה לא היה בארץ, רק באחרונה שב לחופשת מולדת קצרה בישראל והשבוע ישוב בחזרה לארצות-הברית. בשיחה עם ynet מגולל דיוויד את סיפורו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/733324/100_wa.jpg]

דיוויד בעיראק. "ציר מישיגן הזכיר לי את ציר פילדלפי"

"בטירונות אחד המפקדים לא אהב את זה שאני לא מוכן לאכול את הבייקון", הוא נזכר. "הסברתי לו שאני לא אוכל חזיר, הוא לא קיבל את זה והורה לי לא להשאיר כלום בצלחת. בסוף השארתי כמובן את הבייקון והוא לא אמר לי כלום. בכלל, המשמעת בטירונות היא מטורפת, לעומת מה שקורה בצה"ל. שמים שם דגש גדול מאוד על משמעת. היו גם דברים מצחיקים שלמדנו, שונים מהצורה שלומדים בישראל".

בצבא האמריקני פסיפס של חיילים בגילאים שונים ומנטליות שונה, אבל דיוויד דווקא אהב את זה, וחתם לחמש שנים. "להורים שלי בטח לא היה קל עם הרעיון, אבל הם הבינו אותי. היו חברים שאמרו שאני משוגע שאני עושה את זה, כי הייתי רחוק מהם ובעיקר אני מסכן את עצמי".

ואז הגעתי לרמאדי...

דיוויד ששובץ בדיוויזיה השלישית, יחידה ממוכנת של חיל הרגלים, ידע שיום אחד ימצא עצמו בעיראק. בינואר 2005 החלו אימונים לקראת המשימה וזמן קצר לאחר מכן מצא עצמו בכווית. "ואז התחלנו את המשימה בעיראק", הוא מספר על הדרמה שחווה בחודשים הבאים. "התחלנו בבסיס עיראקי מוזנח שהפך למוצב שלנו, היו פה ושם כמה אירועי ירי, לא משהו מיוחד, תוך חודשיים הועברנו למקום המפחיד ביותר בעיראק - רמאדי, במערב המדינה, לא רחוק מפלוג'ה. הרבה מאוד חיילים נהרגו ונפצעו שם".

באחד האירועים הוא נתקל עם חבריו במארב ירי, וכאשר החלו להשיב אש מרכבם. "היורים התחילו לברוח לתוך מסגד, היו שם לפחות 30 מחבלים הרוגים. אחר כך טענו שביצענו ירי לעבר חפים מפשע". באוגוסט חווה דיוויד התקפה של ארגון אל קאעידה בעיראק. "משאית תופת התפוצצה ליד בניין בו שהו חיילים אמריקנים". באוקטובר הוא איבד שלושה מחבריו למחלקה שנהרגו מפיצוץ מטען שהוטמן בציר בו נעו רכבם.

אירוע נוסף שהוא בוודאי לא ישכח הוא מארב שטמנו להם באחד הבתים. "פתאום נפתחה אש מכל הכיוונים, הרגשתי כאילו יש ים של מחבלים סביבי. היינו בציר שנקרא 'ציר מישיגן' בו אירעו המון פיגועים, זה הזכיר לי את 'ציר פילדלפי' בגבול ישראל מצרים. היו לי רגעים מפחידים גם בעזה וגם בלבנון, אבל שם זה היה משהו אחר, מלחמה אמיתית וקשה".

במבה, ביסלי ו"נס רובאית"

בין לבין הוא הכין לחבריו "נס רובאית", על פי מתכון שלמד בגבעתי ("קפה נמס של עלית עם חלב שמנערים, 'מדרבקים', טוב טוב"), בחבילות שקיבל מהארץ שלחו לו בני משפחתו ביסלי ובמבה. אפילו לגלגל"צ האזין לעיתים קרובות באמצעות האינטרנט. הוא גם שומר בכיסו את סיכת הלוחם של גבעתי, היא הייתה איתו לאורך כל חודשי הלחימה בעיראק.

בסופו של דבר, הוא לא מצטער על הרגע בו התגייס לצבא האמריקני. "בתור חייל בעיראק אתה מקבל כ-2,000 דולר משכורת יחד עם תוספת סיכון, בחודש רגיל זה כמה מאות דולרים פחות", הוא חושף את השכר החודשי. את הקשר עם הוריו עשה באמצעות האינטרנט, "השתדלתי לעדכן אותם כמה שיותר, לא תמיד היה אפשר. זה לא היה להם קל כשבן אחד נלחם מול הפלסטינים בשכם והשני מול המחבלים בעיראק".

את החופשה הקצרה בישראל ניצל דיוויד לזמן עם המשפחה, טייל בבניאס, קפץ אפילו לעזריאלי. השבוע הוא חוזר לארצות הברית. "ברור שהשירות בצה"ל עזר לי מבחינת מקצועיות, כולם שם ידעו את העבר שלי, הקטע המצחיק שהחיילים העיראקים חשבו שאני בכלל ערבי". ובעתיד? דיוויד כרגע לא אמור לחזור לעיראק, ואפילו חושב על קורס קצינים. "צריך לסיים תואר ראשון בשביל זה, נראה אם אצליח".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2006, 15:31
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
2500 דולר הגון, הרי את רוב הכסף הוא חוסך (אני מניח)
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי דג עם מאג שמתחילה ב "יש לי שאלה.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דג עם מאג
האם נגיד 2500$ נחשב משכורת הגונה בארה"ב?
וכל הכבוד לבחור.. באמת מורעל!!!

אז כן. זה סכום בהחלט סביר. אבל אם אתה חושב ליישם זאת בארץ (2500 ש"ח), לשם כך צריך להתגשם חזון הצבא הקטן והמקצועי...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר