לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2006, 19:57
  zaki_levi zaki_levi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
כושר גופני לפני גיוס!

שלום .. אני מתגייס עוד 4 חודשיים בעזרת השם לגולני ( אגוז או פלס"ר) ויש לי כמה שאלות אליכם:

1. הכושר שלי הוא בינוני + וכבר שנה וחצי בלי קשר לצבא אני מתאמן בחדר כושר וכדורסל לפעמים ככה שאני לא ברמה נמוכה.. תוכנית האימונים שלי בשבוע היא ככה :
יום ראשון - כושר קרבי "אחריי"
יום שני - חדר כושר.. ריצה ( אני חושב שצריך להפסיק כי זה דופק ת'ברכיים) ומכשירים לפיתוח השרירים.
יום שלישי- מנוחה.
יום רביעי -חדר כושר אותו דבר ( רק שכול יום זה אימון אחר במכשירים .. פעם גב ויד אחורית פעם זה חזה ורגליים וכו.)
יום חמישי- כושר קרבי "אחריי"
יום שישי -מנוחה
יום שבת - חדר כושר..

בנוסף לזה אני משחק כדורסל ככה לכיף פעמיים בשבוע שעתיים.. ופעמיים בשבוע יש לי שיעורי ספורט בביצפר..
אני בטוח שישר תגידו שזה מוגזם.. אבל אני מבקש תחשבו שנייה לפני שאתם עונים ואם אתם אומרים זה בסדר או שזה לא בסדר תנמקו למה ותגידו מה כדאי לעשות.
עוד 4 חודשים גיוס והדבר שמפחיד אותי זה שברי מאמץ .. לאחי היה את זה וזה דפק לו את הדרך לדובדבן.. תודה רבה לכול מי שעונה.
ובבקשה נור אל תנעל את האשכול שפתחתי כי בחיפוש לא ממש מתמקדים בזה.
נ.ב

נור אני שניתי את השם של האשכול ואתה בכוונה נועל לי את האשכול ..תודה רבה באמת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2006, 21:55
  zaki_levi zaki_levi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
צודק..
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shikoLM שמתחילה ב "אי אפשר להעביר חוות דעת רצינית ככה"

אחי לא רציתי להרחיב יותר מדי ...אבל אתה צודק
בכושר קרבי אתם יודעים מה עושים...זחילות.. ריצות.. מסעות.. ועוד...
ובחדר כושר אני בהתחלה אני עושה חימום מפרקים ואז עושה ריצה קצרה על ההליכון כדי להתחמם אחר כך עושה מתיחות.. המדריך עשה לי תוכנית אימונים מסודרת.. הפירוט הוא לא מדיוק אבל בערך
יום שני- חזה וידיים.
יום רביעי - גב ויד אחורית
יום שבת - רגליים ועוד משהו..
ובכול יום בטן.. בקשר לסטים וחזרות זה רגיל .. 15 חזרות 3 סטים..
אני יודע שהחדר כושר לי יגרום לי לשברי מאמץ או משהו כי אני עובד על הכוח שרירים..
בקשר לתזונה.. איך אני יסביר לך.. עדיף שתרשום מה כדאי לאכול.. במקום שאני יחפור פה מה אני אוכל..
ישן 28-02-2006, 22:17
  Sir yes sir Sir yes sir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.06
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zaki_levi שמתחילה ב "כושר גופני לפני גיוס!"

בקשר לריצות, ע"פ דעתי בלבד, אתה לא עושה מספיק, נכון כדורסל זה סוג של כושר, אבל זה בס"כ דיי משחק, טיפה משפר לך את הכושר האנארובי.
אני ממש לא יודע כמה אתם עושים ב"אחריי", אבל בעקרון אם אתה רוצה להגיע לרמת כושר גבוהה אתה צריך להוסיף את מוטיב הריצות הארוכות.
לדעתי תעשה כך
3 פעמים בשבוע ריצות ארוכות - תלוי בך ובכושר שלך, אבל בעקרון תתחיל ממרחקים לא גדולים של 5 ק"מ, ותעלה לאט לאט.

3 פעמים בשבוע אימוני כוח בחדר כושר - בעקרון תיצמד לתוכנית שלך, אבל אני ננליץ לך לעבוד על כוח + סיבולת שריר. ז"א תעבוד בעקרון על סטים עם מספר חזרות נמוך ובמשקל מקסימום בשביל הכוח, ובשביל סיבולת השריר, תעבוד על משקל ממוצע כאשר מספר החזרות עולה על 15.

בקשר לשברי מאמץ שאמרת - אין שום סיבה שיהיו לך שברי מאמץ. שברי מאמץ מתרחשים לאנשים שלא עובדים נכון. בחדר כושר אל תגזים אף פעם, התשדל לעבוד עם מדריך\חבר צמוד אליך כאשר אתה עובד על משקלים גבוהים, ותשדל לא לאמץ שרירים שלא קשורים לתרגיל (המנע מתנועות הגב לדוגמא, הרם רגלים על הספה כאשר אתה עובד בשכיבה על הגב, וכו'), בתרגילים שאתה עובד בעמידה השתדל לעבוד עם חגורה לתמיכה בגב.

בקשר לשברי מאמץ בריצות - תראה, אני התחלתי להתאמן לפני כחצי שנה על ריצות (לפני זה עבדתי באותה מתכונת כמו שלך עכשיו), ועכשיו אני רץ 3 פעמים בשבוע מרחק של 12 ק"מ, היה לי חשד לשבר מאמץ והלכתי לאורטופד, ואלה כמה דברים שהוא ייעץ לי:
1. נעלי ריצה ולא בלבד שיהיו נעלים שנראות לריצה, אתה צריך נעלים שההגדרה שלהם היא נעלי ריצה (יש מיליון חברות, ביניהם ניו באלאנס ונייק).
2. ריצה על אספלט היא לא דבר מומלץ - האספלט מחזיר אחוזים גבוהים מעצמת הדריכה של הרגל, זו סוג של דפיקת העצמות, במקרה שלי אין לי הרבה ברירות, אז אני משתדל לרוץ בלי להגזים יותר מדי, כמה שיותר נכון, אין לי ברירה אלא לרוץ על אספלט, אם לך יש ברירה, לך על זה.
3. ריצה נכונה - הקפד על יציבה נכונה, גב ישר, הרגלים רוקעות נכון.
4. בלי הגזמות, אם תגזים תפצע, אל תרוץ יותר מ -3 פעמים בשבוע בתחילה, וגם לאחר שתחליט להגיד את מספר האימונים, הורד את הקצב או המרחק.

בהצלחה!
ישן 02-03-2006, 12:46
  sunriseran sunriseran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.06
תקשיב מה שמאוד חשוב גם זה התזונה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zaki_levi שמתחילה ב "כושר גופני לפני גיוס!"

אם אתה מתאמן דיי הרבה כמו שאתה רושם פה ולא אוכל נכון אז כן יהיה לך שברי מאמץ וכאלה...
לפני האימון (בערך שעה וחצי לפני) תאכל פחמימות שזה כולל: לחם, ספגטי וכל מיני כאלה.. הפחמימות חשובות מכוון שזה אנרגיה ואז בזמן הפעילות הגוף שלך מפרק אותן והופך אותן בעצם לשרירים...
אחרי האימון הגוף שלך זקוק לסידן וחלבונים שזה כולל: טונה (מאוד מאוד טוב), הרבה גבינות, בשר (אפשר גם במקום), ביצים וכאלה... המאכלים האלה מאוד מאוד חשובים אחרי האימון כי זה מחזק לך את העצמות הסידן ומונע מהן להישבר ולהישחק מה שנקרא שברי מאמץ... הנה יש לי חבר בגולני שעכשיו יש לו שבר מאמץ בברך ברגל ימין והוא לא יכול לרוץ ולצאת למסעות והוא כל פעם אומר לי: "ערן אני אומר לך תאכל כל יום לפחות קופסת קוט'ג אחת" ... אז אחי רק שתבין כמה זה חשוב... וגם אחרי האימון שלך שאתה מגיע לבית תשתדל להתקלח במים חמים זה טוב לשרירים שלא יתפסו וכל זה....
בריצות שאתה רץ תשתדל לרוץ נכון כי זה גם מאוד מאוד מאוד חשוב למשל ראיתי שכתבו פה שעדיף לא לרוץ על אספלט וזה נכון כי זה באמת דופק את הברכיים אז תנסה שלא אבל לפעמים אין ברירה... ושאתה רץ בעלייה חשוב שהצעדים של הכף רגל יהיו מקצות האצבעות ולא יפגעו בעקב תנסה שלא לדרוך על העקב בעלייה...ובמישור תנסה לרוץ ולהרפות את הגוף ככה תראה שיהיה לך הרבה יותר קל ותוכל לרוץ יותר רחוק..

טוב אז זהו לבנתיים אני מקווה שעזרתי לך.. אז תשמור על הגוף שלך אחי שלא תדפוק אותו לפני הצבא כי זה באמת באמת חבל...!!!!

ערן...

ישן 02-03-2006, 14:04
  shikoLM shikoLM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.06
כמה טעויות בסיסיות במה שכתבת...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי sunriseran שמתחילה ב "תקשיב מה שמאוד חשוב גם זה התזונה..."

1."הפחמימות חשובות מכוון שזה אנרגיה ואז בזמן הפעילות הגוף שלך מפרק אותן והופך אותן בעצם לשרירים..." - חוסר הבנה בסיסי של תהליכים בגוף, אנרגיה זמינה (גלוקוז) לא יכולה ולא תעבור תהליך המרה לחומצות אמינו.
הסיבה לצריכת פחמימות לפני אימון היא בכדי למלות את מאגרי הגליקוגן ולא בכדי הפיכתם לשריר!

2. ארוחה לפני אימון (שעה וחצי - שעתיים לפני) תכיל את כל שלושת אבות המזון:
א. פחמימות - יש להקפיד על פחמימות בעלות אינדקס גליקמי נמוך ככול הניתן (אורז מלא, פסטה
מחיטה מלאה וכו').
לחם לבן יהיה בחירה גרועה בגלל ההקפצה החדה באינדקס הגלקימי ובאינדקס האינסוליני.
ב. שומנים - היחס בצריכת שומן (רווי, חד-לא רווי והרב-לא רווי) צריך לעמוד על 33%:33%:33%,
משום ששומן רווי יותר נפוץ במזון מערבי, בעיקר צריך להקפיד על צריכת שומן חד-לא רווי (שמן
זית, אגוזי לוז, שקדים וכו'), ושומן רב-לא רווי (שמן חמניות, שמן תירס וכו').
ג. חלבונים - עדיפות לחלבון בעלי ערך ביולוגי גבוהה ככל הניתן, ביצים יהיו בחירה מוצלחת, בשר ועוף
גם בחירה מצויינתו, לצמחונים ניתן לשלב קטניות ודגנים כדי לקבל חלבון מלא אבל נוצרת בעיה
של ערך ביולוגי נמוך בהשוואה לחלבון מן החי.

3. ארוחה מיד לאחר אימון (חצי שעה - 45 דקות אחרי אימון):
א. פחמימות - הפעם בניגוד לארוחה לפני אימון יש להקפיד על פחמימות בעלות אינדקס גליקמי
גבוה ככל הניתן (תמרים, סוכר ענבים) בכמות של 0.7*משקל הגוף, בכדי להוציא את הגוף ממצב
קטבולי (מצב של פירוק) ולהכניס אותו למצב אנאבולי (מצב של בנייה) ובכדי לשחזר את מאגרי
הגליקוגן. יש להימנע מצריכת שומן בארוחה זו כלל הניתן כדי לא להאט את הקפיצה באינדקס
הגליקמי.
ב. חלבונים - עדיפות לצריכת חלבון במצב צבירה נוזלי בעל עיכול קל ומהיר (קוטג' 0.5%, מי-גבינה)
ביחס של 2:1 לטובת הפחמימות.

4. ארוחה לאחר אימון (כשעה - שעה וחצי אחרי הארוחה הראשונה אחרי האימון):
כמו הארוחה לפני אימון.
ישן 05-03-2006, 15:40
  shikoLM shikoLM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.06
תגיד לי אתה קורא לפני שאתה מגיב או שאתה מתעקש לצאת טמבל?!
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי -=Ohad=- שמתחילה ב "אני אמרתי שעה, אתה עכשיו אומר..."

ציטוט שלי כמה הודעות למעלה בתגובה ל sunriseran:

"3. ארוחה מיד לאחר אימון (חצי שעה - 45 דקות אחרי אימון):
א. פחמימות - הפעם בניגוד לארוחה לפני אימון יש להקפיד על פחמימות בעלות אינדקס גליקמי
גבוה ככל הניתן (תמרים, סוכר ענבים) בכמות של 0.7*משקל הגוף, בכדי להוציא את הגוף ממצב
קטבולי (מצב של פירוק) ולהכניס אותו למצב אנאבולי (מצב של בנייה) ובכדי לשחזר את מאגרי
הגליקוגן. יש להימנע מצריכת שומן בארוחה זו כלל הניתן כדי לא להאט את הקפיצה באינדקס
הגליקמי.
ב. חלבונים - עדיפות לצריכת חלבון במצב צבירה נוזלי בעל עיכול קל ומהיר (קוטג' 0.5%, מי-גבינה)
ביחס של 2:1 לטובת הפחמימות."

לכתוב לך את זה גם במילים פשוטות יותר כדי שתבין? רק תגיד... אמרתי לך כבר חבל שאתה מתעצבן
בגלל שיש לך ידע לוקה מאוד...

וכן אני אוכל ואחרי שעה וחצי אני באימון ואין לי שום בעיה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:34

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר