לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2006, 09:30
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
אמנויות לחימה

חבר שלי התחיל ללמוד בחו"ל אמנות לחימה אמיתית, אותנטית, יפנית. זה הולך ככה.. אתה מתאמן רק בחרב במשך כל החיים ובמקרה הטוב מקדמים אותך לרמה אמצעית. המורה שלו מתאמן כבר 20 שנה ולא הגיע לרמה הגבוהה. מישהו בארץ היה יכול לחשוב על אימון בשיטה כזו?

דבר נוסף שמטריד אותי זה המיקס שעושים פה בארץ. מישהו שאל באחד האשכולות אם אמנויות הלחימה העתיקות מתאימות להיום. התשובה היא לא ממש ולכן המורים מוסיפים כל הזמן חומר ומעדכנים ומה שקורה הוא שהשיטות הן כבר לא מה שהיו. חלק מהיופי לטעמי הוא ללמוד את המקור.
מישהו המליץ פה על הג'וג'יטסו וראיתי קישור לאתר של הג'וג'יטסו של קלארק (נדמה לי.. אין לי כוח לבדוק) זו שיטה מודרנית כמו הברזילאי אבל אנגלי... בקיצור כבר לא הג'וג'יטסו היפני שהיה בשימוש הסמוראים.
אני מבין את הצורך לשנות אבל זה עצוב כי אז בעצם מה שנשאר זה רק השם ועוד כמה טכניקות ככה באופן סימבולי.

באופן אישי החלטתי לאחר מעל 17 שנה לעזוב את הנינג'יצו.. תכלס אנשים, לא מתאים לי שימכרו לי בולשיט יותר, לא מתאים שיבוא מישהו וימציא לי כל מיני תרגילים. גם אני יכול להמציא, למה ללכת למישהו אחר ולשלם על זה כסף?
הנינג'יצו בארץ הוא אשליה אחת גדולה.. כבר לא נינג'יצו בכלל.. אקב"ן גילו מזמן שהוא לא יעיל ושינו את הסילבוס על ידי הוספה קונסיסטנטית של חומר משיטות אחרות כדי להפוך אותו ליעיל.
בוג'ין קאן מתרגלים בלי סוף וריאציות לא יעילות שאין לי מושג מי המציא אותן ושוכחים לתרגל את הבסיס שגם הוא אינו יעיל כל כך במונחים של היום. בקיצור אם תתרגלו רק את הבסיס הישן לא תדעו להגן על עצמכם.
קוגה סתם צצו מאיפשהו.. אפילו לא ידוע מאיזה זרם של קוגה ואיך הידע התגלגל לידיהם.
לכל מי ששואל, הטכניקות המקוריות טובות כאמנות לחימה מסורתית. מי שמחפש שיטה להגנה עצמית צריך לשנות ולהוסיף ואז הוא כבר עושה משהו אחר.
אולם כל זה לא מפריע לכולם לעשות מה שהם רוצים ולהמשיך להשתמש בשמות כאילו הם הם המציאו את השיטה.
לא יודע איך זהה בשיטות קוריאניות או סיניות...
חזרה לפורום
ישן 01-03-2006, 23:37
  גמלשלמהדרומי גמלשלמהדרומי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
רק בשביל לא להשאיר את זה בלי תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "אמנויות לחימה"

תגובה רצינית לדברים שנכתבו פה מהלב,

מורכבת מכמה חלקים:
1. אמנויות לחימה היו פעם כלי שנלחמים איתו. נלחמים כדי לא להפצע ולהשאר בחיים. מתוך זה יצא שתירגלו, בוודאי, בעיקר טכניקות שעובדות. דווקא המצב הנוכחי שבו לכמה אמנויות קוראים "מסורתיות" ומתרגלים אותן בלי לשנות כלום, מתוך מטרה לשמר, זה לא המצב הטבעי. חלומות על "מסורתיות" וקאטות שלא משתנות אף פעם הם בדיוק זה, חלומות. אין להם קשר ישיר למציאות.
2. אמנויות לחימה משתנות עם הזמן. אפשר ורצוי להוסיף טכניקות שפועלות לפי בסיס טכני מאגד בשביל שלא נראה כולנו כמו שילוב של MT עם BJJ, אבל להמנע מלשפר ולשנות מקביל לבנאדם שימשיך לנסוע לעבודה בעגלה עם סוס במקום באוטו. ככה זה, העולם משתנה ואנחנו משתנים איתו.
3. מותר לדבר ברגשנות. חבל שאנשים צריכים לעזוב פרקטיקה אחרי 17 שנה בגלל שהם רוצים לתרגל "מקור". מקור של מה? מי שמתאמן יותר מעשור ונחשב לותיק במסגרת שלו הוא בעל אחריות מסויימת על השאר. איך הילדים ילמדו להשתפר טכנית ולשכוח מחלומות על כדורי אנרגיה, אם אנחנו נבכה שהאמנות שלנו משתנה? זה הטבע של הלחימה - האימון מתאים לאיום.
חזרה לפורום
ישן 02-03-2006, 21:02
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "אמנויות לחימה"

אני לא יודע מה אתה לומד בדיוק.
אבל אצלי זה מוכיח את עצמו בשטח.
לא הייתי נשאר באומנות סתם כי אני חושב שהיא "מגניבה".
ודווקא תתפלא, עם כל החידושים שיש אצלנו באקב"ן שמאוד מועילים ומאוד דומים לשאר אומנויות הלחימה האחרות, אני דווקא מוצא את הטי סאבקי, איצ'י ושאר ההטלות של נינג'וטסו שבהם צריך לרדת נמוך, כמאוד שימושיות.

אבל זו תגובתך ואני מכבד אותה.

אגב, אמרת שחבר שלך לומד אומנות לחימה אותנטית ואמיתית. ושאתה לא רוצה שיימכרו לך בולשיט.
לי נשמע להתאמן רק בחרב בתור אומנות לחימה נשמע די בולשיט.
אבל זו דעתי.

חזרה לפורום
ישן 03-03-2006, 22:19
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
תגובות לעניין
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי elyasaft שמתחילה ב "מה בולשיט באימון חרב?"

כמה תשובות לעונים, במיוחד לגמל שלמה, ולשני החברים מהנינג'יצו.

אז ככה לגבי מי שאמר שלהתאמן רק בחרב זה בולשיט, מקובל עלי, בגלל זה אין את זה בארץ. חבר שלי לומד בחו"ל. האמת המורה לא התלהב לקבל אותו כי הוא ישראלי. המורה טען שהשיטה לא מתאימה לישראלים. מדובר בשיטה עתיקה כמוה יש כמה וכמה ביפן. תבינו מדובר בתרגול אמנות לשם תרגול אמנות לא לשם לחימת רחוב. אולי לנו זה קשה לקבל את זה אבל זה עוד קיים. כמו להתאמן בקיודו, כאילו מישהו באמת נלחם עם קשתות במועדונים?!
זה לא מתאים לכולם זה ברור, כל אחד מחפש מטרה משלו.

לגבי אמנות לחימה והתפתחות שלה.. לגיטימי. אני פשוט עושה הבחנות, מכניס דברים לקטגוריות.
דרך אגב אני עוזב את השיטה אך לא לגמרי כיוון שיש לי מחוייבות לתלמידים. אני מקבל את הדרך של MMA וכו'. אם בן אדם קם בבוקר ומחליט לפתח אמנות לחימה מודרנית יעילה וקורא לה למשל קרב מגע.. מעולה, מתאים לי! הוא לוקח מכאן ומכאן, מחדש ומשפר. אבל אם הוא היה קורא לזה קרטה אוקינאווי ומלמד בזה תרגילים של קפואירה זה היה נראה לי מוזר. אבל זה לא קשור להבחנה שלי בין אמנויות לחימה אקלקטיות לבין אמנויות לחימה מסורתיות אלא לדיון אחר.

לפול מטאל, אני חושב שאתה צריך להתאמן עוד 10 שנים לפחות אצל מספר מורים ואז אולי להבין על מה אני מדבר. אני לא יכול להעביר לך מה אני רואה, מרגיש או חושב דרך הפורום. אני חושב שאתה לא מכיר מספיק את בוג'ינקאן, לא בהיבט של הארץ או הקבוצה שלך אלא בהיבט העולמי. תשאל את החברה באקב"ן מה הם חושבים על הסוקה של השיטה, מאסקי הצומי. הוא גם הוסיף וחיבר מכל מיני שיטות, אבל מה שנהיה מזה זה בלגן אחד גדול.

לSVS, אני מכיר את יוסי שריף ואני מבין את אקב"ן, אני חושב שיוסי והמדריכים הרגישו כמוני ולכן הקימו את אקב"ן. ההבדל ביננו שהדרך שהוא בחר והדרך שאני בוחר שונות ואני לא בהכרח מסכים עם מה שהוא עושה. לגבי הטכניקות של ה"נינג'יצו" שאתה קורא להן שימושיות, אני בספק אם הן של נינג'יצו. הן נלמדות בבית הספר אבל המקור יכול להיות שיטות כאלה ואחרות.

לסיכום אני מסכים עם מה שאמרתם ועל התפתחויות בעתיד ועל אמנויות לחימה מסורתיות אני מקווה להמשיך ולדווח בפורום
חזרה לפורום
ישן 05-03-2006, 12:27
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "תגובות לעניין"

דבר ראשון - תגובה יפה, קולעת, מסודרת ורגועה.
הבנתי ממנה הרבה ממה שרצית להעביר.

לא ידעתי שיש לך כ"כ הרבה ניסיון באומנויות לחימה. אבל כל אדם לעצמו, ואולי הדרך שלך לא התאימה לך כפי שהדרך שלי תתאים לי. אולי תצטער שאתה עוזב בעתיד, או שאולי אני אצטער שלא עזבתי קודם.
אבל בינתיים אני נהנה מהשיטה מאוד וגם מוצא אותה כיעילה לפי דבריו של המאמן שלי (שלא צריך הרבה כוח, שאפשר לנטרל את הבן אדם בצורה הקלה ביותר אם יודעים מה עושים, וכמובן, שזה מצריך הרבה אימון).

הייתי בכמה וכמה שיטות, כולן חזקות, כולן יעלות ואל כולן לא התחברתי.
משהו היה חסר.
הנינג'וטסו פשוט המקום שלי בינתיים. ואני מקווה שיישאר כך.

הממ ברור שאלו לא טכניקות מקוריות של נינג'וטסו.
זה מת יחד עם הנינג'ות ביפן, לצערי הרב מאוד.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר