לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2004, 09:22
  i_belive i_belive אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל i_belive
הראש-יצירה של אלוקים שעוזרת ליצר הרע...לא מאמינים?

בס"ד

שלום לכל המשתמשים ! ! !
סיפור קצר על עצמי- אני בגיל הטיפש עשרה (כבר לא טיפש ברוך-השם),
הייתי בבי"ס דתי 4 שנים ועזבתי מסיבות (למסיבות) רבות ובכל אופן עברתי לבי"ס חילוני.
חייתי בצד הזה מספר שנים "יפות", מאז ומתמיד היה לי קשר לדת אבל פחות מאז המעבר.
היום כשאני כבר גדול ויודע להחליט לבד, הבנתי, קלטתי, נפתחו לי העיניים ברוך השם ואני חזרתי לדת, אבל הפעם במלוא הכוח והמרץ עם הרבה אהבה והבנה.
בקיצור אני מספר לכם את זה, כי במשך ניסיון חיי למדתי המון והבנתי גם משהו פשוט:
********יש שני סוגים של אנשים:מי שמאמין באלוקים ומי שלא רוצה להאמין בו********
ובכן תפסתי יוזמה ואמרתי לעצמי, מי שיש לו שאלה או בעיה או מחפש סתם תשובה למשהו לא ברור, אולי רוצה לדעת מה זה דת, אולי רוצה לתקוף אותי על המפשט, או על זה שאני דתי,
או כל דבר אחר מוזמן להגיע אליי לאי.סי.קיו (במס' 261331163) ואשמח לעזור לו או סתם להתווכח,
ואני מודיע מראש שמותר לכל אחד שתהיה דעה שונה אבל תמיד אפשר להשפיע.
בכל אופן יש אלוקים אחד ויחיד, מי שלא חושב ככה מוזמן לשיחה איתי .
!!!בע"ה נעשה ונצליח וה' עלינו ברחמיו ירוויח!!! (גאולה בקרוב, אמן!)

נ.ב- מחפש לדבר עם אנשים חכמים ומשכילים שאוכל לפתוח להם את העיניים בע"ה.
ועוד נ.ב אחד- בטח אתה קורא את זה ואומר, חחח... הוא? בן 15 יכול ללמד אותי ולהסביר לי מה הוא יודע בכלל? אז חז"ל אמרו:"קבל את האמת ממי שאמרה" לכן בלי בושה תלמדו.

--סוף--
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2004, 01:37
  mystic unknown mystic unknown אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל mystic unknown
ראסמי אץה צודק...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי trionax שמתחילה ב "זה גישה דיי מוזרה...."

אני מאמין בקב"ה ושטיפת מוח? לאאאא.... למה נראה לך שטיפת מוח... אולי כי הם דוברי אמת ואתה כ"לא רוצה להאמין" חושב שאלה שטיפות מוח בגלל זה.....
וכמו ש-trionax אמר ואני מצטט:
ציטוט:
אני מניח שבעיניים שלך לא ראית הרבה מאוד דברים, ולא הרגשת הרבה מאוד דברים ולא נגעת בהרבה מאוד דברים, אבל אתה עדיין מאמין בהם...

ולדוגמה: קח גם את האוויר שאנחנו לא רואים, ואילו נכון עם מיקרוסקופ כן אפשר לראות
אז רק שתדע שהיו אנשים שכן ראו את אלקוים אמנם הם לא בחיים כיום אלא הם היו בתקופת התנ"ך
וכמו שאני יודע גם אנחנו (היהודים), גם הנוצרים וגם המוסלמים מאמינים בקב"ה אבל כל אחד מאמין בו בדרך שונה....

יו אני עייף מת ועוד עכשיו רק 2:36 מוקדם לי להיות עייף...

ישן 29-10-2004, 16:10
  shikooz shikooz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
אולי משו שיכול לעזור לכולכם..
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי TrunksTM שמתחילה ב "למה ויכוח הוא בא עם כוונה טובה..."

במשך אלפיים שנה התחרו בזירה האידיאית שתי השקפות עולם: אמונה ותבונה. אף אחת משתיהן איננה משביעה רצון דייה. אמונה מבטיחה חיי עולם לאחר המוות וחיי שעה מלאי משמעות, אך זאת במחיר של כניעת התבונה לנביאים יודעי סוד ההתגלות האלוהית. לעומת זאת, תבונה מותירה אותנו חופשיים ( האמנם משכילים ?) אך בתמורה דורשת מאתנו ויתור על מטרה ומשמעות בחיים. לב טולסטוי מסכם זאת כך:

"מצבי היה איום. ידעתי כי בדרך של תבונה לא אוכל למצוא דבר מלבד שלילת החיים. ... ועל פי אמונה מסתבר כי כדי לדעת את משמעות החיים אצטרך לוותר על התבונה, אותה התבונה שבשבילה נחוצה משמעות" . (לב טולסטוי) -איזה משפט חזק אה חשבתי לרשום אותו בחתימה שלי..
ישן 29-10-2004, 16:44

לזיזי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ZiZi שמתחילה ב "לקחת את הקטע קשה מדי..."

לא ראיתי את התגובה שלך כיי עניתי לתגובה אחרתת...רצית לדבר על חיים אחרי המוות אוקיי אני פייר ונותן את שתיי הצדדים כמו מקודם....
היו מחקרים בבריטניה לא מזמן על אנשים שעברו את הדבר הקרוב ביותר למוות,מוות קליני..שהלב מפסיק לפעום חולי לב,שהוחיו כמעט 40 אחוז מהם העידו כי הרגישו שעברו דבר הדומה לתופעה רוחנית ,ראו אור לבן,וניזכרו ברגעים משמעותים שעברו בחיים....בודדים אף העידו כי הם ראו עצמם שוכבים בבית חולים...

אנשי האמונה רואים במה שהם עברו כחוויה המתאורת לפי המסורת כחוויה של אחרי המוות..ומצדיקים את מה שהם עברו כחוויה דתית שמעידה על קיומם של חיים אחרי המוות ..

אנשי מדע מסוימים..אומריים כי יכול להיות שהדבר שאותו אותם אנשים עוברים הוא דבר טיבעי שמתקיים במוח לפני המוות..שעוזר לאדם לעכל את העובדה שהוא עומד לחדול מלהתקיים..
ישן 29-10-2004, 16:16
צלמית המשתמש של חתיך קופה
  חתיך קופה חתיך קופה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל חתיך קופה
מה קורה לכם מה הכניסות האלה תנו לבנאדם לחיות באמונתו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי i_belive שמתחילה ב "הראש-יצירה של אלוקים שעוזרת ליצר הרע...לא מאמינים?"

כל איש באמונתו יחייה אם אתם לא מאמינים אז לא צריך ה' גם לא צריך שתאמינו בו...
אתם עושים ברית מילה?...
למה? אתם הרי לא מאמינים בו...בגלל שנוח לכם בלי גוש באיבר?
תראה ותראו ה' זה משהו רוחני זה לא משהו שאתה יכול ליגוע בו זה לא דבר מוחשי זה דבר רוחני אני תאמת לא דתי אני מסורתי חיללוני כזה חחח אני לא שומר שום דבר אבל חגים והכל לצום וכל זה עושה אני לא יודע למה אולי זה בגלל שאני פשוט מפחד להאמין אני לא מאמין בינתיים בשום דבר אחר לא בדת הטיפשית הזאת הנצרות שמאמינים ש "בן תמותה" (ישו) הלך על מים בחיאת דינק מה נסגר איתכם תרצו או לא תרצו ישו היה יהודי הוא לא חשב בכלל על לא להיות הוא רצה לשנות משהו קטן ותראו מה יצא ממנו תלו אותו על עצים חושבים שהבתולה הקדושה הולידה אותו מה' חחחח מה הם רציניים בכל זאת אני שוב אגיד איש איש באמונתו יחייה אל תיכנסו בו בגלל שהוא מנסה לעשות לפי מה שהוא מכיר בזה מצווה ולנסות לקחת איתו עוד אנשים ליהדות אחי אתה לא חייב לעשות את זה עם כל הרצון והכבוד שבת שלום שיהיה לך ולכם ואל תיכנסו בכל אחד או אחת שיש לו או לה דעה שונה ממה שאתם חושבים
נ.ב : כתוב בתנך ש 7 ימים ברא ה' את העולם ביום השביעי שבת וינפש אבל אומרים לפי התורה שהעולם נברא לפני משהו כמו 5000 ומשהו שנה אבל מוציאים עצמות של אדם קדמון או של דינוזאור מלפני 6 מליון שנה..
התעניינתי בזה ושאלתי את המורה שלי והוא אמר לי שלפני שה' ברא את השמש ואת הירח יום אחד יכל להיות אפילו מליון שנה כי עדיין לא היה הבדלים בזמנים נשמע לי הגיוני אבל עדיין לא מספק אותי
ובכלל לא מוזכר כל הקטע של החלל וזה אבל אלה שלומדים בתלמוד בזוהר וכל זה זה באמת השקעה כי צריך לדעת הרבה ארמית כמעט הכל כתוב שם בארמית וכל דבר עתיד עבר הווה ולא ידוע אומרים שנמצא שם ויש אנשים שיכולים להוכיח לכם את זה אתם פשוט לא יודעים לאן לפנות...יש רבנים שתשבו איתם שעה אתם תסתובבו עם כיפה סרוגה כל היום כל הלילה ולא תצאו מהבית רק בשביל ללמוד תורה יש אננשים שיכולים להכניס אתכם לזה חזק ויש הוכחות לזה אנשים מסתכלים לכם בעיניים ומגלים לכם דברים שידעתם על עצמכם ופחדתם לדעת אותם גם ומזה הפחד שלי יש אנשים שיכולים לעשות הכל ויש אנשים שמפקפקים ויש שבכלל לא מאמינים אני עדיין מפקפק כי עדיין לא יצא לי להיות עם איזה רב רנטגן או מהמיוחדים האלה חח אז אל תיכנסו סתם במישהו שמנסה להכניס בכם קצת דת אחרי הכל אתם יהודיים לא?...

נערך לאחרונה ע"י חתיך קופה בתאריך 29-10-2004 בשעה 16:24.
ישן 29-10-2004, 16:33

אני לא ניכנסתי באף אחד
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי חתיך קופה שמתחילה ב "מה קורה לכם מה הכניסות האלה תנו לבנאדם לחיות באמונתו"

לא יודע אם דיברת עלייי אבל בכל מייקרה..מה שרשמתי למעלה,בא להסביר לכם עד כמה מה שאתם רבים עליו הוא דבר שבעצם אי אפשר לפתור בוויכוחים אלא דבר אישי שעל כל בן אדם לעשות חשבון נפש עם עצמו...
יש הרבה אנשים שמוכנים לוותר על האמונה שלהם בשביל לדעת את סודות היקום ולהיות משכילים יותר,אך התמונה שהם מגלים היא תמונה מחרידה ספקנות,ספקנות לגבי איך שנוצרנו,ספקנות לגבי המשך החיים,ספקנות לגבי הכל,אך ספקנות זאת למרות שגורמת לנו להרגיש לא חיונים מיותריים..ופגיעים גורמת לנו להרגיש חופש מסוים שאי אפשר לזלזל בו ..

האמונה מבטיחה לנו שיש משמעות לחיים,אנחנו לא סתם נוצרנו האדם נוצר בשבייל להתקיים לנצח בדרך זו או אחרת..אך כדיי לקבל את הדברים האלה אנחנו צריכים להיות כפופים לחוקים של תורה לחוקים של מצוות ולחוקים של ''נביאים '' וחכמיים מאיתנו..ובכך גורמת לנו להרגיש כלואים באמונה שאנחנו לא יכוליים להשתחרר ממנה..אנו לא יכולים ליצור לעצמנו סולם ערכים פרטי..........

הבחירה באמונה או בתבונה לא קשורה לאינטלגנציה או לטיפשות אל תיהיו מטומטמים,אינשטיין היה יהודי אדוק..הבן אדם ששינה לחלוטין את דרך הסתכלתונו על העולם וע''פ דעת רביים הבן אדם החכם ביותר שהיה..אך לעומת זאת ישנם אנשים רבים חלקם משכילים מאוד שוללים לגמריי את הדת ורואים בה תירוץ לקיום שלנו..

אז חבר'ה תפסיקו להתווכח על הנושא כל אחד יקח את השיכולים שלו ויאמין במה שהוא רוצה..אני מקווה שיש תקווה לעולם ולא נוצרנו רק בשביל למות...
ישן 29-10-2004, 20:47

כולנו עברנו שטיפת מוח גם אתה ..
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Sebastien Loeb שמתחילה ב "אני רק יכול להגיד לך"

האדם יצור חברתי מטבעו,חי בקבוצות ומושפע מסביבתו שינאתך לחרדים נובעת מסביבתך הקרובה או הפחות קרובה....אני לא דתי ..אבל אני יודע מה זה דתים והם לא השטן שהשמאל מנסה לעשות מהם..ומניסיוני הצבאי המועט (גיבושים ומבדקים למינהם)הייתי רוצה שיהיו כמה שיותר דתים הם רובם אנשים טובים שלא מונעים ע''י שינאה אלא ע''י אמונה....

ניראה שגם אתה כמו המון אנשים בארץ הצלחת להיות מושפע מהתקשורת ,שאוהבת להסיט כנגד הדתים ובעד הערבים(שים לב מתי הופיע הסרט הטרור היהודי ביום רצח של רבין,המעשה הזה מעיד לך עד כמה התקשורת מעונינת להציג את הדעה צרת האופקים שלה שכל המתנחלים הם דתים פאנטים,ושבסופו של דבר כל הדתים הם פנאטים)..
זה ניקרא תורת המזרק..אם תילמד תקשורת בתיכון הזה שאתה לומד בו אולי קצת תבין איזה כח עצום יש בידי התקשורת שאותו היא מנצלת לעיתים קרובות.....

הוא מושפע אתה מושפע כולנו מושפעים מהסביבה שלנו השאלה אם מאיזה סביבה אנחנו מושפעים
ישן 30-10-2004, 08:48
צלמית המשתמש של Sebastien Loeb
  Sebastien Loeb Sebastien Loeb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.04
כל מה שאמרת עובדתית זה נכון
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "כולנו עברנו שטיפת מוח גם אתה .."

אבל טעית לגבי
אני לא מושפע מהתקשורת
אני מודה פעם הייתי מושפע - כשלא הייתה לי דעה משל עצמי אבל עכשיו המצב השתנה.
ואני לא שונא את הדתיים והחרדים באשר הם, יש לי רק בעיה אחת איתם - שכל תופעה שהם רואים ולא יכולים להסביר אותה מדעית הם מפילים אותה על ה"קדוש ברוך הוא" וכל טרגדיה שקוראת במשפחה (לא עלינו) הם מנסים לשאוב אותך למעגל האמונה
דת בתכלית זה טוב, טוב שיש לך במה להאמין, טוב שיש קבוצה של אנשים שמאוגדים יחד ומאמינים בדבר אחד, התורה עושה אותך בן אדם יותר טוב אני מסכים הספר הזה חכם מאין שעור
אבל שטיפת מוח לא בבית שלי
עכשיו כאדם בוגר אני יודע להבדיל בין טוב לרע, ללקט עובדות ולהפריח מעשיות ודברי הבל
אני מאמין בזה שאדם צריך להתחנך והתורה עושה את זה טוב מאוד, אבל לא להשתעבד לספר...

ישן 30-10-2004, 09:41

בסדר והוא כן
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Sebastien Loeb שמתחילה ב "כל מה שאמרת עובדתית זה נכון"

לי זה לא מפריע שיגיד מה שהוא רוצה..
שדתים באים לבקש ממני כסף לצדקה אני עונה בנימוס לא..תודה כבר תרמתי..חוץ מזה שאני בכלל מתנגד לצדקה המיסים בארץ מהגבוהים בעולם מטרתם לדאוג לחלשים ...המדינה צריכה לטפל בהם..

בעניין שלנו ,אני ידעתי שיהיו תגובות כאלה שמקורם דווקא מהשמאל או מהתקשורת שמראה את כל הדתים כמחזירים בתשובה כפנאטים ופרמיטיבים...
הוא לא תקף אף אחד או לא הכריח אף אחד להיות דתי הוא רק אמר את החוויה שלו,למה הוא מאמין,בכוונה מראש כמו בכל פתיחת אשכול או תגובה להשפיע...שמישו פותח אשכול על ערפאת זה אומר שהוא מנסה לעשות לנו שטיפת מוח..עשה טובה אל תירד לרמה של המיעוט העלוב שהרס לנו את המדינה..שמנסה בכל הזדמנות להסית כנגד חלק מהעם שלו..
ישן 30-10-2004, 13:41
צלמית המשתמש של Sonic ReLoaDeD
  Sonic ReLoaDeD Sonic ReLoaDeD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.03
Follow me...
יש לי בן דוד בן 15 וחצי והוא דתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי i_belive שמתחילה ב "הראש-יצירה של אלוקים שעוזרת ליצר הרע...לא מאמינים?"

והוא רוצה להפסיק עם הדת, אבל הוא לא יכול!
אם הוא יפסיק ההורים שלו יעיפו אותו מהבית..

הוא רוצה ליראות טלווזיה, הוא רוצה לשחק במחשב - אבל אין לו כלום בבית, רק רדיו ישן ועלוב ו-8 אחיות

הוא בא אלינו ולדודים האחרים שלי בחופשים, ליראות קצת טלווזיה ולנוח מהצרות בבית!

אז קח את ה"אני מאמין" שלך ודחוף אותו לתחת!

אני יודע טוב מאוד מה זה דתי, ואני יודע טוב מאוד שזה חרא של דבר!

כול מה שיש לבן דוד שלי זה כלום! הוא בקושי מקבל דמי כיס כי אין להם, רק אבא שלו עובד ובסתם .
נהג מיניבוס שבקושי מרוויח

ואחרי כול זה, יש עוד 8 אחים להאכיל..

עכשיו שאני חושב על זה, אני לא בטוח ביכלל שאני מאמין באלוהים...

או שאני מאמין אבל לא אכפת לי מימנו, כי אני לא רואה אותו דואג לי או למישהו בעצם

ישן 30-10-2004, 17:46

מה אתה מבין מהחיים שלך
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "צודק"

יילד עלוב בן 14 אללק יש לי דוד בן 15 ,חבל שיש כל כך הרבה אנשים טיפשים כמוך שחושבים שהם מבינים משהו מהחיים האומללים שלהם..מי אתה שתירד עליו ועל האמונה שלו,מה שאמרת מרתיח אותי..
מאיפה אתה יודע מה זה להאמין זה שדוד שלך במסגרת שהוא לא רוצה זה לא אומר שום דבר..יאדיוט אללק ''אני יודע מה זה להאמין'', טיפש.

זה מה שמזיז אותו בחיים זה מה שעושה לו את זה,הוא מרגיש שלם ככה אתה לא יכול להגיד לו מה לעשות ובמה להאמין ולשלול את זה..התפיסה שלו היא לא התפיסה שלך..אין דבר כזה מציאות זה הכל תפיסה ואיך שאתה רואה את החיים זה לא איך שהוא רואה את החיים, אז אל תשלול תיאוריות ואל תשלול דרך חיים..כי אתה לא יודע יותר מאף אחד אחר..

ורק שתידע שכל הדברים האלה שניראים בשבילך ככיף יכול להיות שלו ניראים כלא רלוונטים ..ולא חשובים..
בנוסף הוא היה סבלני ולא ניסה לשטוף לאף אחד את המוח אלא לשתף אותכם בחוויה שלו בכדי להשפיע..כל אחד רוצה להשפיע...השינאה שלכם לדתים למודל של היהודי עם כיפה מזכירה כמעט את השינאה של הנאצים לאותו מודל..אז אני לא יודע מה אתה שונה מהם עם אתה אומר דברים כמו ''הדתיים האלה'' אתה יכול להגיד גם ''היהודים האלה'' זה לא ישנה הרבה הדברים שאתה אומר נאמרו עם ניסוח שונה גם במדינות אנטישמיות..אתה בן אדם עלוב בעל דעות קדומות פרימטיביות
ישן 30-10-2004, 18:04
צלמית המשתמש של Senda R
  Senda R Senda R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.04
אני מאמין באלוקים

אני מאמין באלוקים מכמה סיבות:

-אני מאמין שמישהו יצר את הדבר הזה שאנחנו קוראים לו עולם וזה לא סתם "בא לפה"..
ומישהו עשה אותנו
ואת הכוכבים.

-אני מאמין בתורה ובדברים שכתובים בה, אחרי הכל אנחנו הדת הכי עתיקה ואלו דברים שנמצאו לפני כ2000 שנה!

-צריך משהו לאחד את כולם, כמו אצל הנוצרים והמוסלמים.
אדם צריך להאמין במשהו, וזה תמיד יהיה ככה.

-אני אוהב את החגים

ואגב - אני לא דתי ואני הולך לבית הכנסת רק בחגים ופעם ב.. גם בימי שישי.
וזהו..
אני מדליק חשמל בשבת, נוסע.
אבל משתדל לשמור על המיצוות..

ישן 30-10-2004, 23:43
צלמית המשתמש של Senda R
  Senda R Senda R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.04
זיזי- אז תקרא שוב את דברי
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ZiZi שמתחילה ב "אז מה הטעם באמונה שלך"

לא רשמתי שאני לא חוטא...
אבל מצד שני החוקים האלה לא כתובים בתורה.
אני מנסה לשמור כמה שיותר על עשרת הדיברות..
אבל כמו כל אדם נורמאלי, זה לא קל.
ואפילו הדתים משקרים פעם בחיהם, או עוברים על משהו אחר.

חוצמזה זה כמו החוקים של המדינה, הרבה שוברים אותם בעצם כולם.
אבל אם אף אחד לגמרי לא היה שומר עליהם היה אי סדר.
ואם אף אחד לא היה שומר קצת פה, הולך בחגים לבית כנסת, אוכל כשר - אז לא היה קשר ביננו.

לפי דעתי התורה והאלוקים מקשרים בין כל היהודים.

ישן 31-10-2004, 19:26
  TrunksTM TrunksTM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל TrunksTM שלח הודעה דרך MSN אל TrunksTM
מה הקשר שטיפת מוח...
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ...~dj adam.h.~... שמתחילה ב "לאדון הנכבד."

אתה קראת משהו אחד שהוא רשם שהוא באמת רוצה לעשות שטיפת מוח לאנשים הוא פשוט מנסה לעזור לאנשים שאולי יש להם שאלות בקשר לאנשים ועובדה אנשים התחילו להתווכח פה על דברים אחרים אם אלוקים קיים שזה לא היה קשור לאשכול אז די כל אשכול שפותחים בקשר לדת זה קורה לא משנה על מה מסופר איכשהו מערבים את האמונה אז די כבר תכניסו טוב טוב לראש את מה שDj SnAjE רשם התכוונתי לרשום את זה אבל ראיתי שהוא כבר רשם אז באמת זה די נמאס להתווכח כי מה יעזור לכם להתווכח נו באמת אחד יגיד שהקדוש ברוך הוא קיים והשני לא אה באמת עזר לכם העניין הזה?
הרי לא הגעתם למסקנה מי צודק נכון?
ואני בתור בן אדם מאמין אומר את זה...
והבא שיתווכח על זה שוב ייחסם!! (חח סתם רציתי להרגיש מנהל)

ישן 31-10-2004, 23:51

לא יודע למה אתם מתעקשים שיש פה שטיפת מוח
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי talaus שמתחילה ב "אולי איזה מנהל ינעל כבר את האשכול המיסיונרי הזה?"

אין לזה בסיס..דווקא אני ניסתי לעלות נקודות חשובות משתי הצדדים של הדדת והחילונות כמו המון אנשיים פה..
אתה כזה צר אופקים שכל מה שנוגד את התפיסת עולם שלך ניראה לך כשטיפת מוח..
איןן פה שום שטיפת מח ואף אחד לא ניסה לגרור מישו פה לדת..עשינו דיון בנושא שהתפתח מכוונה של ילד לעזור לאנשים שאולי מעונינים..בדת וסקרניים
חבל שאתם השמאלנים המתיוונים ..לא מוכנים להתנהג בכבוד ובסבלנות אל האנשים שעוד מאמינים בדת שהיא בעצם הדבר שמקשר את כולנו ...ומיחד אותך
מדינת ישראל קמה ע''י היהודים ז''א אנשים שמקבלייים עליהם את המסורת והמורשת היהודית ,המורשת היהודית התפתחה מהדת היהודית..ההלכה, והערכים של ההתורה..

אתם לא חושבים שאתם צבואים פה שאתם מסרבים לקבל בסבלנות נציג שעוד מאמיין בהיסטוריה של העם שלכם..שבגלל ההיסטוריה הזאת אתם קיימים בארץ הזאת(אני לא אומר אם היא אמייתית או לא ,אבל עצם העבודה שאתם פה מרמז על זה שאתם מקבלים עליכם את ההיסטוריה הזאת של העם היהודי)

מי היה מאמין שהיהודים שחפצו כל כך הרבהה זמן למדינה שלהם..שבה יוכלו לקיים חיים על הפי המסורת והמורשת שלהם..כעת יתייחסו בחוסר סבלנות כלפי הדדת שמייחדת אותם..אולי באמת לא מגיע לנו מדינה..

נערך לאחרונה ע"י shikooz בתאריך 31-10-2004 בשעה 23:53.
ישן 01-11-2004, 00:19

עוד דבר נוסף
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "לא יודע למה אתם מתעקשים שיש פה שטיפת מוח"

בוא נעשה סדר בכל הדעות הקדומות-
כל הדתים פאנטים-
ללא הדת היהודית העולם לא היה ניראה אותו דבר..הערכים שמופיעים בתנ''ך שהוא דרך החיים שע''פ חיו היהודים-מלמדים ערכים חשוביים לחיים הורמונלים עם הסביבה ואהבת לרעך כמוך,אל תרצח,אל תנאף..
כמו כן ערכים חברתיים דאגה לחלש,לא לעשוק לא לגזול,כיבוד ההורים,כיבוד האדם האחר...''העלבת פני אדם ברבים כאילו ושפכת דמים''..ניתוחים פסיכולגים ''לא טוב היות האדם לבדו''..ועוד..משלים ומסרים חשובים...
שאר הדתות העתיקו את הערכים האלה דבר שעשה את העולם בסופו של דבר יותר שפוי ..ובעל מצפון מסויים...שנחשוב מה החילונים הביאו אז ההשגים הכי גדולים שלהם הם-הנאצים-ערך עליון בתורה הנאציית אין אלוהים אין אמונה בדת ,יש גזעים נחותים וגזעים יותר חזקים..התוצאה-50 מיליון הרוגים חורבן שהעולם לא ידע כמותו..
הקומניסטים-המנהיג הוא האלוהים הוא הכל יכול..תוצאה:10 מיליון הרוגים שלילת זכויות אדם בסיסיות והפרה של כל קוד אתי..

הדתים מנסים לשטוף לנו את המוח-האשכול הזה הוא ראיה לכך שדווקא החילונים הם הלא סבלנים בעלי הדעות הקדומות שתוקפים מבלי ליקרוא ולהבין את דעת האחר..המאמינים פה היו סבלנים וניסו לעשות דיון מעמייק וענייני ,וזה בדוק לא תמצאו תגובה אחת פאנטית פה..של דתי ,אולי של חילוני כן..שמתעקש בקולניות ובציניות שדווקא הדעה שלו היא הצודקת..ובכך מנסה להשפיע גם על אחרים..

הדתים טיפשים ופרמיטיבים- בעצם אפשר לקשר את זה למה שרשמתי למעלה..דווקא החילוניים פה באי סבלנות שלהם שימוש מוגזם בציניות ..והיעדר תגובה עניינית אחת שלהם מעידים כי רמתם נמוכה משל המאמינים שנתנו תושבות לעניין (רובם)ניסו להסביר בדרכי נועם וסבלנות את השקפתם ואף הגיבו על תגובות שפעמים רבות הייו תת רמה לעיתיים אף מגוחכות יחסיית למה שההם רשמו..
אולי זאת גם הסיבה שהחינוך הדתי לאומי בסקר אחרון שנערך,עבר את החינוך החילוני כמעט בכל הפרמטרים ...מבחינת השגים..

ד''א אני לא דתי..רק שזה יהיה ברור ..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:36

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר