לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2004, 14:36
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
"כל שנה מבוצעים עשרות ניתוחים אחרי ברית"

כך אומרת אחת מראשי "קהילת הורים לילדים שלמים", המתנגדים לביצוע ברית מילה, בעקבות סיפורו של התינוק מערד שכמעט מת לאחר ברית. ד"ר צביקה שקולניק, רופא מוהל, זועם על "יפי הנפש": "ההורים צריכים להבין שתאונות הן חלק מהסיכון"

כל הורה שהולך למול את בנו צריך לדעת שאחת לכל 50 בריתות על-ידי מוהל - יש סיבוך". כך אמרה ל-ynet ג' מקה"ל (קהילת הורים לילדים שלמים ) בעקבות הפגיעה בתינוק מערד שעבר ברית.

הבוקר (יום א') פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי המוהל שביצע את הברית בליאל אברג'יל בן השבוע פגע לו בעורק וגרם לדימום רב. חייו של ליאל ניצלו ברגע האחרון בבית החולים.

"כשפתחתי את החיתול שלו ראיתי שהוא ספוג בדם", סיפרה אמו. ההורים נסעו מיד לבית החולים סורוקה. "הרופא בחדר המיון אמר שהגענו ממש ברגע האחרון כי המוהל פגע בעורק, והפגיעה גרמה לתינוק לאבד דם רב. היתה סכנה לחייו", סיפרה האם. לדבריה, הרופאים תפרו לבנה את החתך.

המוהל שמע על אשפוזו של התינוק, אבל טען שהרופאים הגזימו בתגובה שלהם. "אני כבר 20 שנה במקצוע, והתפרים שעשו לו הרופאים לא היו הכרחיים", אמר.

"כמו לעקור ציפורניים על חי"

לדברי ג' מקה"ל, אם לשני ילדים לא נימולים, "המקרה בערד אינו יוצא דופן. רק בבית החולים אסף הרופא למשל, מבוצעים בשנה כ-60 ניתוחי תיקון מיד לאחר ברית. זה לא כולל ניתוחי פלסטיקה וניתוחים שונים בהמשך כדי לתקן את ה'תקלות' שבוצעו בברית".

היא הוסיפה ש"אצל רופא הסיכון אמנם קטן יותר, סיבוך באחד מבין 200 תינוקות, אבל עדיין מדובר בסבל רב עבור התינוק. ברית המילה שקולה לכוויה בדרגה שלישית. גם בידיים מיומנות, אתה לוקח גוף של עולל, וחושף אותו לסיכון. אז נכון שאצל מוהל הסיכון גבוה פי כמה, אבל גם בניתוח יש סיכון".

יש לה גם דוגמה להמחשת הכאב: "הפשלת העור בברית היא כמו עקירת ציפורניים על חי. ועוד מדובר בכמות עור שוות ערך לכמות העור על גב היד".

לדבריה, "הנכות יכולה להתגלות גם בגיל ההתבגרות, אם זה פין שעיר, בעיות של עקמת עד כדי אי תפקוד, בעיות שמתגלות רק בהתבגרות".

"מבחינתי", היא אומרת, "הסבל והסיבוכים היו השיקול לא לעשות ברית. התרוץ של רוב החילונים לעשות ברית הוא החשש משונות חברתית. אבל הרבה יותר ילדים נימולים מסתובבים עם שונות לעומת אלה שלא עושים. עשרות ילדים שאיבר המין שלהם פגום לגמרי, אז איפה כאן העניין של למנוע מהם שונות חברתית?"

לדבריה, "אחרי ששכנים שלי שמעו שלא מלתי את בני, החלו להגיע לידיעתי מקרים רבים מהסובבים: זו הבן שלה נפגע, זה האחיין שלו. גם הבן של אחי למשל עבר ניתוח תיקון בגיל שלוש, הוא עבר ניתוח בהרדמה מלאה, ובסוף יצא שהיתה התעסקות עם הפין שלו במשך שלוש שנים רצופות".

בנך לא סבל מיחס שונה?

"בני כיום בן חמש, ולא נתקלתי בשום תגובה יוצאת דופן בעניין. בגן אפילו היה ילד שלם נוסף, ולא נוצר ביניהם קשר מיוחד בגלל הסיבה הזו. הקונפורמיזם הוא של ההורים ולא של הילדים".

רופא מוהל: מה יפי הנפש זועקים?

ד"ר צביקה שקולניק, רופא מוהל, זועם על "יפי הנפש" שלא מלים את בניהם, וגם מותח ביקורת על רופאים בבתי חולים ש"משמיצים מוהלים", וגורמים למי שביצע את הדבר (המוהל) ל"כאב לב".

שקולניק דוחה את הטענה על אחוזים גבוהים יחסית של נפגעים בבריתות, ולטענתו "מדובר במספר זעום בלבד". לדבריו, "לא כל דימום הוא רשלנות או סיבוך. גם אצלי קורה שיש דימומים. מה שצריך לעשות זה פשוט לטפל בדימום. האיבר מכיל המון כלי דם. הדימום אמור להיעצר על ידי חבישה פשוטה וקלה".

הוא משוכנע שהאשם לא תמיד במוהל: "יש כלי דם שלא נמצאים תמיד באותו מקום אצל כל תינוק, וגם סוג העורלה וגודל העורלה משתנים בין תינוקות". לדבריו, גם ההורים הם חלק מהברית, והתנהגותם יכולה להשפיע: "חלק מהם יותר לחוצים וחלק יותר קרי רוח". בכל מקרה, הוא אומר, "ההורים צריכים להבין שתאונות הן חלק מהסיכון".

כיצד אתה חש לנוכח הכאב של התינוקות שאתה מל?

"אני כשומר מצוות, מוטלת עלי המצווה לעשות את ברית המילה. זו מצווה שאנחנו מחויבים לה ואי אפשר בכלל לערער עליה. אפשר עם זאת להפחית בכאב על ידי אלחוש".

לדבריו, "יש מוהלים בעלי ניסיון רב שהברית אצלם כל כך פשוטה וקלה. לעומת זאת ראיתי בריתות של רופאים שהיו מסובכות. בצד המזרחי של ארה"ב כ-60% עוברים ברית מילה. רק פה בארץ יפי הנפש זועקים. אפילו בית המלוכה הבריטי עושה ברית על ידי מוהל יהודי".

מה, הנסיך צ'רלס נימול?

"אני חושב, אבל את זה יכולה לספר נדמה לי רק אהובתו, קמילה פארקר בולס".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3017224,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-12-2004, 15:30
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
אכן, קיימת תופעה נרחבת של מעבר לניתוח קיסרי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, אין ספק שהילד הממוצע זוכר את ה"כאב הנורא", שחווה בגיל שמונה ימים..."

בארה"ב חביבתך, קביעת תור לקיסרי במועד הסמוך לתאריך הלידה המשוער, נפוצה בשיעורים הולכים וגדלים. בארץ, גם כן, קיימת האפשרות הזו ויש שמנצלות אותה.

בנוגע לזיכרון, לכאב, לסיכונים ולסיבוכים אתה מוזמן להכנס לכאן ולקרוא מעט מן המחקרים בנושא:
http://nocirc.mike-tech.com/

ברוך השם, מספרם היחסי של חובבי הערלות הולך וגדל, בל נשכח גם, שמאז העליה הרוסית, הדמוגרפיה של הדת מעט השתנתה במקומותינו.

ישן 12-12-2004, 15:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
שכחת את המרכאות כשכתבת "מדעיים"...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי תוהו ובוהו שמתחילה ב "יש שם עשרות מאמרים מדעיים פרופר"

גם אהבתי את זה שנימולים בוגרים מספרים על הטראומות...
למה לא לקחו אחד ממליוני הנימולים, שעברו את הזוועה בגיל 8 ימים, ושאלו א-ו-ת-ם מה ה-ם זוכרים מאותו
יום מר ונמהר?...

הדבר היחיד שמדעי ב"עשרות המאמרים" האלה, זה שהם קיבלו תקציב ככאלה (כמו המאמרים של מדעני
מכון הטבק, המבשרים לנו שסיגריות בעצם טובות לבריאות...).

לגבי לידה טבעית - אתה בישרת לי על ה"פופולריות ההולכת וגוברת" של התרחקות ממנה, וטבעי שאדם
נאור מסוגך, הרוצה לחסוך טראומות נוראיות מתינוקות, ירצה למנוע מהם את המעבר בתעלה הצרה
להחריד, שממנה הם אמורים להגיח לעולם...

בקיצור, האמת היא שאין לך שום נימוק נורמלי נגד מילה בגיל 8 ימים (לגבי מילה בגיל 13 - גם לי יש מה
לומר, אבל מה לעשות שעליה אתה וה"נאורים" לא אומרים כלום, מתוקף היות מילה זו, מנהג תרבותי של
בני הדת האצילית, האסלאם...).
ישן 12-12-2004, 16:36
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
אבל הו יצטרכו לעשות את זה לפרי בטנן
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "איך אפשר? בקלי קלות? בשניהם יש כאב שאיש לא זוכר אותו..."

בגלל זה יש להן כל זכות לברר ולהבין מדוע הן צריכות להטיל מום בילד שלהן. אני מבטיח לך שאם אסטור לבנך בן השנתיים הוא לא יזכור זאת עד החתונה. וזה יהיה הרבה פחות כואב מברית-מילה.

עוד דבר לגבי הכאב - במילה רפואית הוא כמעט ולא קיים (אין הרדמה אבל יש אילחוש). במילה רפואית יש מן הסתם פחות סיבוכים. והכי חשוב - אני לא צריך לראות איש גדול עם זקן "יורד" לילד שלי (כי זה חלק מהתהליך - הם מוצצים את הדם עם הפה בעעע).

עוד נושא שלא נגעו בו - אובדן התחושה המינית, לטוב ולרע. ברור שמבחינה יהודית זה טוב - מילה מוציאה הרבה מההנאה המינית, וגם מפחיתה את ההנאה מאוננות, ולכן הילד יהיה יותר "גיבור" שכובש את יצרו. מצד שני, בעולם פתוח משוחרר וניו-אייג'י, ההנאה ממין היא ערך חשוב, ופגיעה בהנאה זאת נחשבת ירידה באיכות החיים.

לעורלה גם איכויות רפואיות מסוימות (יש עליה חומר אנטיספטי, והיא מונעת חיכוך מיותר מהפין), ומצד שני יש נתונים שמוכיחים שבלעדיה יותר קשה להידבק באיידס, והסרתה מורידה את הסיכון לסרטן הפין (שהוא אחד מסוגי הסרטן הנדירים).
ישן 12-12-2004, 17:18
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

אתה מפספס את המקודה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן הטלת מום נוראית - לעשות את הילד לנורמלי בין חבריו..."

אני לא בעד או נגד, רק מציג את הדילמה. מבחינתי, אכן המום החברתי מפריע לי יותר מכל. אבל אם אדע שרוב החילוניים לא מלים את בניהם - אולי אשקול גם אני להימנע מכך .

אבל הנקודה היא, שאם אתה תומך בהטלת מום, אתה זה שצריך להסביר את תמיכתך בו, לא זאת שמתנגדת אליו... הטיעון הדתי חסר חשיבות כאן, כי מדובר בחילונים אוכלי טריפות. רק הטיעון החברתי נשאר, אבל אם גם הוא יתפוגג - איזה טיעון נשאר לטובת המעשה הזה.

עגילים זו דוגמה גרועה, כי זו אינה הטלת מום בשום איבר, הכאב הוא מזערי, ויותר עקרוני - אדם בוגר עושה זאת לעצמו. אם מישהו ירצה לסתת את הפין שלו לצורת פירמידה - אני לא יעמוד בדרכו. אבל למה שאני אחתוך חלק מהגבריות של הבן שלי (שוב, פרט לעניין החברתי שעמו אני מסכים) ?
ישן 12-12-2004, 17:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עגילים זו דוגמא מצויינת - בשני המקרים אין מדובר במום, אלא ב"מום".
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "אתה מפספס את המקודה"

כל התיאוריות על מומים שנגרמו כתוצאה ממילה, הם בולשיט. ברגע שתמצא לי נימול בריא שיכול לטעון
בכנות שהמילה גרמה לו למום (ולא כזה שקרתה לו תאונה, שיכולה גם לקרות בכל חירור אוזן או פירסינג...),
אז נדבר על מומים.
אני מכיר הרבה נימולים, וכולם אנשים בריאים לחלוטין, ומתפקדים מכל בחינה.

מכיוון שהנורמה היא כן למול - לא התומכים במילה צריכים להסביר עצמם, אלא המתנגדים למילה. זה
שתקרא לזה "מום", לא ישנה את העובדה הבסיסית הזו. ביום שבו הנורמה תהיה להשאיר את העור
המדולדל הזה - אז ניתן יהיה לדבר (ואז נראה איך בארה"ב יש עשרות מליוני מילות, ללא קשר לציווי דתי.
מדהים...).
ישן 12-12-2004, 18:08
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

אתה מבלבל בין מום לנכות
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עגילים זו דוגמא מצויינת - בשני המקרים אין מדובר במום, אלא ב"מום"."

לא טענתי שזה גורם לנכות, אלא למום. גם אם אכרות את הזרת שלי בכף רגלי השמאלית זה לא יגרום לי לנכות ממשית - ובכ"ז זה מום. גם פירס בגבה, למשל, גורם למום - צלקת לכל החיים. אבל זו בחירה של זה שהחליט לדקור את עצמו. הוא לא הלך ודקר יצור חסר ישע.

תשאל כאלה שנימולו בגיל מבוגר, כמו עולים חדשים מרוסיה - הם יגידו לך שהם בהחלט מרגישים ירידה במיניות. לא צריך להיות גאון מדעי בשביל להבין את זה (ילדים, אם אתם עדיין קוראים, תעברו ל"מה בראש" עכשיו) - החדירה היא הרבה יותר קלה ונעימה, גם לגבר וגם לאישה, כי האיזור לא חייב להיות רטוב. החלק הרגיש בראש הפין - עשוי מאותה רקמה של העורלה. אז תחשוב מה זה שהתחושה הנעימה מתפרסת לכל אורך הפין ולא רק בקצהו. נשים ששכבו עם ערלים סיפרו לי, שלאחר תחושת הזעזוע הראשונית הן העריכו מאוד את התוספת המדלדלת. למראה האיבר מתרגלים בשלב מסוים.

לגבי הנורמה - כפי שציינתי, זו הסיבה היחידה שיש לאדם חילוני לתמוך במילה. אבל לא צריך לשכוח שהנורמה הזאת החליפה נורמה ישנה של הקרבת תינוקות בכורים למולך, ולמעשה באה לעדן את המנהג הברברי הזה, ולכן באספקלריה של הזמן העתיק זה היה מעשה מבורך. אולי הגיע הזמן גם לשנות את הנורמה הזאת ? אני בטוח שגם אתה תסכים איתי שזה לא חכם במיוחד לעשות דבר רק בגלל ש"ככה עושים כולם", בייחוד שהדבר הזה גורם סבל לילד שנולד (וכפי שהדגמתי לך - זה לא רלוונטי שהוא לא זוכר את זה. אחרת ניתן להצדיק ככה כל מקרה של אלימות כלפי תינוקות).
ישן 12-12-2004, 18:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חור באוזן זה מום - בדיוק באותה מידה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "אתה מבלבל בין מום לנכות"

לא טרחתי לראיין אנשים לגבי חיי המין שלהם לפני ואחרי - אבל נתקלתי גם בכתבות שטענו את ההיפך
המוחלט ממה שאתה מספר, ובדיוק מאותם טיעונים. השטות על כך שהפין יבש, היא אבסורד שיודע כל
מי שקיים יחסים (עם מישהי שרצתה...). החדירה פשוטה מתוקף העובדה שהרטיבות המשמעותית בין כה
באה מתוך הנרתיק. אם האישה לא מעוניינת - אז בכל מקרה החדירה תהיה קשה (ולא בגלל היובש בפין,
אלא בגלל היובש בנרתיק...) - ובמקרה כזה, עצתי לך לוותר על הרעיחון לגמרי, ולא לתלות את האשם בברית
המילה שלך...

החיבור בין נורמה של מילה להקרבת תינוקות בכורים - הוא כ"כ מגוחך, שפשוט אין מה להגיב עליו...
הנורמה הזו לא מזיקה לתינוקות, בטח לא יותר ממליון נורמות חברתיות אחרות (תאמין לי שלשלוח ילד
לבי"ס משפיע עליו לרעה, הרבה יותר מאשר "מום" בגיל 8 ימים).
אין שום סיבה לשנות נורמה שמבטאת את היותנו יהודים. אם היהדות היא מטרד כ"כ גדול עבורך, פשוט
וותר עליה, אבל לעקור מהתוכן את הדבר הבסיסי ביותר שציין יהדות, בגלל טיעונים תלושים ("גרימת סבל",
"הטלת מום", "פגיעה בחיי המין", "זה נורמה כמו שפעם הייתה נורמה להקריב תינוקות") - זה לא רציני...
ישן 12-12-2004, 19:17
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

לפעמים היא רוצה ולא יוצא
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "חור באוזן זה מום - בדיוק באותה מידה"

לא תמיד הנקבה של הנקבה עושה את מלאכתה, ולפעמים הבחורה יבשה והסיכוך מופיע בשלב מתקדם יותר. ולא תמיד מעוניינים, אגב, לחדור דווקא אל האיזור הרטוב, אם אתה מבין למה אני מתכוון. קצות העצבים הרבים שעל העורלה לא נמצאים שם סתם - הם נועדים להוסיף תחושת גירוי. ברור שכריתת החלק הזה תפגע בתחושה. הרגישות של החלק הזה בהחלט מוסיפה לכאב שחש הילד.

המילה, כפי שנאמר כאן, כבר מזמן לא נחלתם של היהודים בלבד, ובכל העולם הבינו כי יש לה יתרונות מסוימים. אם אתה שואל אותי, לדעתי היתרון העיקרי שלה (שקשור לעניין החברתי) הוא האסתטיות. אבר ערל פשוט לא נראה טוב. כפי שאמרה איליין בסיינפלד - "אין לו פרצוף, אין לו אישיות"
אני לא חובש כיפה, אין לי זקן, ואני לא מחפש דרכים להוכיח שאני יהודי. אני מאמין שגם שאר ההורים ל"ילדים השלמים" דומים לי מבחינה זאת. ההורים האלה גם לא מחפשים להידבק לנורמה - הם מחפשים ליצור נורמה חדשה. לו תצלח דרכם, ורק מיעוט אצל החילוניים ימול את בניו, האם עדיין תדבוק בנורמה ?
ישן 12-12-2004, 19:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

קצות העצבים של העורלה נמצאים בשביל להוסיף גירוי? מרתק, ובכ"ז עשרות מליוני אמריקנים...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "לפעמים היא רוצה ולא יוצא"

נימולים...
גם לי אין כיפה ואין לי זקן (סתם לידיעתך, הדבר הזה זה הוכחה ליהדות רק בקריקוטורות ערביות כיום...),
ההורים האלה לא מחפשים ליצור נורמה חדשה, אלא לעקר את היהדות. אם המילה תהפוך לביזאר חברתי,
אז אחשוב פעמיים, מתוך דאגה לילדיי (דבר שלא מזיז להורי ה"ילדים השלמים" - שם מטומטם להחריד).
הסיכויים שזה יהפוך לנורמה, קלושים למדי, למרבה השמחה. לרוב עדיין אכפת מזה שהם יהודיים. המילה
היא סמל ליהדות כבר אלפי שנים, ואין שום סיבה לבטלה (בטח לא מהטיעונים שאתה העלית, ושכל גולש יהודי זכר שאינו בתול - יכול לבטל אותם מתוך נסיונו...).
ישן 12-12-2004, 21:01
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

רגע, שאני אבין, אתה מאשים אותי בבתולין ?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קצות העצבים של העורלה נמצאים בשביל להוסיף גירוי? מרתק, ובכ"ז עשרות מליוני אמריקנים..."

רק אורי מרטיב הבתולות, אף אישה לא נשארת אדישה למגע הזהב שלו...
אם אתה טוען כאן שכל בחורה נרטבת ברגע שמלטפים לה את הצוואר, אז או שאתה באמת פטיש-אוויר-שובר-כל-קיר, או שהניסיון המיני שלך לא משהו

בהנחה שתבחר את האפשרות הראשונה, אז לא כולנו מרטיבי בתולות. גם לנו מגיע להינות ממין, לא ?

זה שמיליוני אמריקאים עושים משהו, כל דבר שהוא, אינו הוכחה לכלום. הם פאקינג צובעים את הנהרות שלהם בירוק (למרות שאין שום מסורת אירית כזאת), ומשקרים לילדים שלהם עד גיל 12 שסנטה קלאוס חי וקיים (במו עיני ראיתי כתבת חדשות מכובדת של פוקס מדווחת במהדורת הערב שהלווין הלאומי גילה את סנטה בדרכו מקנדה לצפון ארה"ב...). ראיתי מספיק אמריקאים כדי לדעת שהם אולי יודעים מה טעים להם, הם בטח לא יודעים מה בריא להם. תיכף תמליץ לי להגדיל את הארוחות שלי במקדונלדס, ולשתות בירה בטעם פיפי... זה שמיליוני אמריקאים עושים מילה גם די מוציא את העוקץ מהטיעון היהודי שלך. אם ממילא כולם עושים מילה, אז במה אנחנו מיוחדים ?

אבל אתה די טוחן איתי מים כאן - אני מסכים שמבחינה חברתית אין שום שיקול, ויש למול את הילד כדי לחסוך לו פגיעה נפשית בעתיד. אבל בהחלט מותר לחברה לתהות האם זה מתאים לשנות האלפיים. ובכל אופן, שיעשו את זה בפיקוח רפואי, ובלי מציצות והקזות למיניהן, כי זה באמת יותר מדי...

ולגבי החבורה הזאת - בהחלט ייתכן שיש צדק בדבריך והם עושים את זה רק בשביל להרגיז, לעצבן, וכהתרסה אנטי-דתית. אבל אולי יש סיכוי קטן שבכל-זאת מדובר בחילונים שהבינו שהסיבה היחידה שכולם עושים את זה - זה שכולם עושים את זה, ואם נצליח לשכנע את כולם לא לעשות את זה - אולי ייטב לכולם ?
ישן 12-12-2004, 21:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני בכלל לא התייחסתי אליך אישית. אם בחרת להפגע אישית - זה על אחריותך...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "רגע, שאני אבין, אתה מאשים אותי בבתולין ?"

אין לי מושג לגבי נסיונך המפואר (בניגוד אליך, שכנראה מנהל מעקב צמוד אחרי...), אבל אני יכול רק
להצטער על כל הפרטנריות שלך, שכנראה היו צריכות להתענות מהפעילות "על יבש" שלך, שלשיטתך היא
כ"כ נפוצה ושגרתית...
עד כאן התייחסות אישית, שבאמת לא היה לי עניין להכנס אליה, עד שלא "הראית לי מה זה"...P:

טיעון מליוני אמריקנים היה תשובה לשטות ה"מום" שלך. ההתלות שלך בסנטה קלאוס, זה אכן הוכחה שאין
לסמוך עליהם - הנה, תראה איזה מדינה פרימטיבית היא ארה"ב. כנראה שזה בגלל שהם משקרים לילדים
על סנטה...

הטיעון היהודי, הוא לגבי למה יהודי צריך למול ילדים. אם לך חשוב רק להיות "קובע טרנדים" אז באמת
שמילה זה לא בשבילך (או יותר נכון, בשביל ילדיך...).

לגבי הקבוצה הזו - הסיכוי שהם עושים זאת לא כהתרסה אנטי-דתית, קטן מהסיכוי שמכבי ת"א לא תיקח
אליפות בכדורסל השנה...
ישן 12-12-2004, 22:22
  dana26 dana26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.03
כלומר בעצם,לדעתך אין רע בברית מילה ללא הרדמה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הכי מצחיק זה לשמוע על אשה שמספרת סיפורי זוועות על המילה בגיל 8 ימים..."

בתינוק בן 8 ימים.

עצוב בעיקר כי הילד לא יכול עדיין להגן על עצמו ולבקש מאבא בבקשה שלא יכאב לי.
זו גם הסיבה שעדיין יש אנשים שעושים ברית כזאת ויש אנשים שעדיין לא מגנים את התופעה.
לו הברית היתה מבוצעת בילד בוגר,הוא היה מבקש הרדמה מקומית ואיש לא היה מסרב לו.
הכאב אותו כאב,הפעולה אותה פעולה,ההבדל?
יכולת הילד לבקש.
אני הגנתי על בני הקטן מהכאב בעזרת הרדמה מקומית,מקווה שבבוא היום שתהפוך לאבא שהעניין יהיה מחוייב המציאות מעוגן בחוק מדינה,שאין לבצע הליך כירורגי בתינוק ללא הרדמה מקומית.

נערך לאחרונה ע"י dana26 בתאריך 12-12-2004 בשעה 22:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:21

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר