לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-03-2006, 10:35
  galgul galgul אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.04
המלצה FAQ - שאלות נפוצות בתוכנת ביטורנט - Bitorrent. מומלץ לקרוא לפני שליחת שאלה.

נכתב במקור ע"י גל אברהם.
המאמר הבא, לא מסודר לפי נושאים, וזאת מפני שבביטורנט אין הרבה אפשרויות, כמו באימיול למשל, לשנות.
__________________________________________________ ________________________

יתרון ברשת הביטורנט - הורדה מהירה.

חיסרון- אין מבחר ענק של קבצים. ישנם הרבה, אבל לא כמו באמיול, לדוגמא.

Bitorrent - תוכנת שיתוף קבצים, שפועלת "על טראקרים", וע"י האשים - אחד, המזהה שלכם, ואחד, קובץ בטראקר.

משתמשים מתחברים לאותו טראקר>האש> שבו קובץ מסויים, שאותו משתפים.

בזה הבנו שביטורנט פועלת בצורה שונה מאמיול, קאזה ועוד תוכנות שיתוף פופולאריות.

על מנת ליצור חיבור בין המשתפים, צריך לתת להם גישה. גישה(במקרה הזה) = הורדה, העלאה.

"משתפים" רבים לא משתפים. למה? לשם הגנה. למשל, התקן תוכנה\חומרה של חומת אש, שלא מאפשרות ליצור חיבור בין המשתפים, כדי למנוע חדירת וירוסים, פריצות למחשב וכו'.

*זאת אחת הסיבות הנפוצות לזחילת מהירות ההורדה.

"אבל אחר-כך יפרצו לי למחשב\ יכנסו לי טרויאנים למחשב". זה לא הסוף- ניתן לפתוח פורט(ממשק לחיבור התקנים חיצוניים למחשב).

ש.איך פותחים פורט?

כעת, נפתח פורט בהתקן תוכנה+ חומרה, או לפחות אחד מהם ( אם אחד מהם לא תומך בפתיחת פורט).

מאמר, מאת נענע-איך לפתוח פורט.

מדריכון- פתיחת פורט:

1.לחצו על "התחל", "הפעלה" > הזינו: cmd. כעת, יפתח לכם חלון שחור. רשמו: Ipconfig. כעת, יוצג לכם האייפי(1), מסכת הרשת(2) ושער כניסה(3).

נכנס לתקיה מסויימת במחשב, ונרשום בשורת הכתובת את כתובת שער הכניסה(Default Gateway), נלחץ "אנטר", ונחכה.

אם יוצג לכם "הדף לא נמצא", כנראה שהתקן החומרה(ראוטר, מודם) לא תומך בשינוי הגדרות(כמו שינוי הגדרת ה- Mac Address, פתיחת פורטים וכד'), ואם תדרשו להזין שם משתמש וסיסמה(וכנראה שלא שיניתם אותם), אז ברירת המחדל היא: שם משתמש- Admin , סיסמה: 1234.

לאחר מכן,

תופיע תמונה של הראוטר, או משהו דומה, נחפש את האפשרות:"Virtual Server" או "Port Forwarding" ( חפשו את שניהם בקישורים שונים בראוטר).

נגדיר את הפורט שמסומן בקליינט(התוכנה שהתקנתם- בדרך כלל נמצא באפשרויות בתוכנה-הפורט), כלומר, נזין את הפורט ******, נזין את כתובת האייפי שהוצגה במסך השחור(1), נלחץ על "הוספה". נחכה מס' שניות, והפורט פתוח. כעת, תוכלו להינות ממהירות גבוהה יותר.

ש. מאיפה אני מוריד את תוכנת הביטורנט?

ת. ניתן להוריד את התוכנה (במוד המקורי) מפה. ישנם מודים(קליינטים) נוספים לתוכנה הנ"ל, והמומלצות שבהן הן:

Bitspirit - הורדה.

Azureus- הורדה.

Bitcomet- הורדה.

במידה והאשכול לא יתעדכן, בצעו חיפוש בגוגל, למשל-" Bitspirit"\ "Bitspirit Download" .

ש. כיצד להגיע לביצועים גבוהים מבחינת הורדה, אילו הגדרות עליי להזין בתוכנה?

ת. לפעמים, לא צריך לשנות הגדרות, אלא שהתוכנה "באה" עם הגדרות מוכנות.

כמובן שבפרש לא נשאיר אתכם לא מרוצים, אז הנה כמה מדריכים:

מדריכים ל- Bitspirit:

Bitspirit 2

Bitspirit 3

ABC + Azureus

Bitcomet- בקרוב.

יש לזכור- ככל שיש יותר משתפים, ואתם מצליחים ליצור עימם חיבור, המהירות תהיה גבוהה יותר.

ככל שיש יותר משתפים ישראליים, המהירות תהיה גבוהה יותר. כמובן, שלא תהיה הגבלת העלאה של 3 ק"ב, דבר שהישראליים אוהבים לעשות.

פתיחת פורט(כנאמר למעלה), חשובה מאד! מאד מאד!

ש. "ההורדה לא מתחילה, מה עושים?"

ת. יכול להיות שהטראקר "מת", או שאין לך גישות לאותו טראקר, אלא שהוא מוגבל מבחינות שונות.

ש."המהירות עדין לא מספקת אותי, אני מיואש, מה עושים?"

ת.סוד גדול, שהרבה אנשים כיום לא יודעים - ישנם אתרים של ליצ'רים.

אתר של ליצ'רים זהו אתר בעל אנשים רשומים, ששם כולם חייבים לשתף - ככל שמעלים יותר, ה-Ratio(יחס בין הורדה להעלאה) גדל, מה שיגרום לכם להישאר באתר( מה שאומר, שלא תקבלו חסימה), כלומר, כולם משתפים וכולם נהנים ממהירות הורדה גבוהה. היכן אוכל למצוא אתרים כאלה?

פרש הוא אתר חוקי, ולכן, לא ינתנו פה קישורים לאתרים כאלה.

בדרך כלל, אתרים כאלה חסומים מהרשמה, מסיבות שונות. אותם אתרים פועלים על הזמנות(כמו בג'ימייל), רק שבמקרה הזה, ההזמנות "יקרות יותר".

מאת פורום מגס[(www.Megas.co.il)(לא אני כתבתי את זה)] :

"Hi everybody,

I copy-paste from the Countries section of the Top10:

Top 10 Countries (total uploaded)
1 Israel 16,777,263.22 TB
2 Sweden 1,394.41 TB
3 Norway 338.62 TB

Top 10 Countries (average total uploaded per user, with minimum 1TB uploaded and 100 users)
1 Israel 45,466.84 TB
2 Greece 287.37 GB
3 Estonia 268.61 GB

Top 10 Countries (ratio, with minimum 1TB uploaded, 1TB downloaded and 100 users)
1 Israel 668,366.12
2 Estonia 2.80
3 Greece 2.62

Well, I have no doubt that the TB members from Israel are as good seeders as anyone else, but the above numbers look a bit suspicious, don't you think?

עכשיו בעברית

אני מניח שקראתם את זה
זה הTOP10 של המדינות שמעלות הכי הרבה!
תתחילו להפסיק לזייף! אנשים שמה כתבו הצעה לחסום את הישראלים ויש שמה רוב לא קטן!
תפסיקו לזייף אתם עוד תדפקו את כולנו!!
תתחילו להריץ העלאות נורמליות של 1GB בלילה גם עם ה13KBS שלכם!! עכשיו התחילו לעשות מיון באתרי הרטיו השונים, האתר SUPERTORRENTS כבר חסם אותנו! ויש שני הודעות בטורנטליצ' וטורנטדאמג' על הזיופים שלנו ויש להם חתיכת רוב שרוצים שנחסם! תתחילו להעלות נורמלי! שלא יהיה רטיו גדול מ1!
אני בקשרים עם כמה מנהלים מכמה אתרי טורנט, אני פעיל בפורומים שלהם וגם בערוצי מירק שלהם
מי שאני רק מריח שהוא מזייף יותר מידי אני מביא להם תמשתמש והם יבדקו את זה!
אם הם רואים שהעלאה במערכת של האתר לא תואמת להעלאה בטראקר הם עלו עלינו!

הנה עוד ציטוט שבו הם מפרסמים את ELSF כפורום שמוכר הזמנות ומביא לינקים לתוכנות זיוף שונות ובערך לפחות 10אלף משתמשים!

הנה עוד ציטוט שבו הם מפרסמים את ELSF כפורום שמוכר הזמנות ומביא לינקים לתוכנות זיוף שונות ובערך לפחות 10אלף משתמשים!

there is an old forum in israel which is offering
invites to this site and also offer them ratio(which they fake it).
xxxxxxxxxxxxxx
there is a forum in this site and they have above 10000 users there(just imagine how many cheaters)
i saw this when a friend of mine gave me an access to the site and i was shocked...
admins, if this concerns you, please private message me as soon as possible(im willing to help you)
i dont want this site to get worse because if this cheaters.
have a nice day

עוד ציטוט בקשר לרוטר (זה אחד הישראלים כתב)

sites like this give Israelis bad name

if one of the admins need access to the site or help with the hebrew pm me.

btw, rotter is a close community, if u want to join u need to pay

קרידט ל ELSF ו ל fresh"

ישראליים, תפסיקו לזייף!

ש. "איך אני יוצר טראקר, כך שכולם יוכלו לשתף את אותו קובץ?"

ת.את זה ניתן לעשות בתוכנות שהצגתי לפניכם(למעלה). הקדישו דקה מזמנכם, חפשו את האפשרות בתוכנה, וצרו טראקר משלכם.

ש."האם ישנן תוכנות שתומכות בממשק עברי?".

ת. כן, התוכנות שהוצגו למעלה תומכות בעברית(פרט ל-ABC).

ש."מה מס' הסידרים(משתפים) שעדיף לקבוע(שיצרו חיבור)?"

ת.תלוי, אם אתם לא משתמשים באותו רגע במחשב, תנו לתוכנה חוסר הגבלה, אך אם אתם משתמשים במחשב( כל זה כמובן במסגרת האינטרנט, כן? ), הגבילו את מס' הסידרים ל-60, ואף את מהירות ההעלאה וההורדה לנמוכה יותר. למה?

הדבר יגרום לעומס על הראוטר\מודם- כתוצאה מכך, תיווצר היתנתקות.

ש."לאחר סיום ההורדה, אני רוצה לגשת לתקיית ההורדות. היכן היא?"

ת. כמו בכל תוכנת ביטורנט, אתם קובעים היכן יהיה מיקום תקיית ההורדות. לכן, קחו 20 שניות, כנסו לאפשרויות בתוכנה, ומצאו את הרצוי.

ש. "זה נכון, כל ההפחדות האלה, על המוסדות שנגד שיתוף קבצים פירטאים?"

ת. כן, אמנם זה עדין לא הגיע לישראל, אך צריך להיזהר! מומלץ לקרוא את המאמר הנ"ל.

כל זה לעת עתה, בתקווה שהמנהלים יתנו לי הרשאה(בעקיפין) לערוך את האשכול.
תודות:

לי, לפורום מגס, נענע וזהו

נערך לאחרונה ע"י galgul בתאריך 05-03-2006 בשעה 10:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר