לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2006, 11:55
  netanel131 netanel131 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
מצלמת DSLR

סליחה שאני משגע אותכם אבל אני לא יודע מה ליקנות
אחרי שירדתי מהרעיון ליקנות קנון/ניקון מכיון שאין בהם שום דבר מעניין (D50 מוציאה תמונות רועשות מדי ב1600 ומתחילה רק ב200 אין DOF והמחיר יקר ה350D סתם יקרה,קטנה ומצועצעת ולא נוחה ביכלל)
ראיתי את ה5D והיתלהבתי מאוד מהאפשרות להישתמש בISO 1600 ולהוציא תמונות לא רועשות(גם ב3200 אין כל כך הרבה רעש),מהנוחות שלה,מהצבעים שהיא מוציאה, מהAS שלה,מהעינית שלה ומנוחות העבודה שלה
אחר כך המוכר הציע לי את הE500 אולימפוס גם ממנה היתלהבתי נורא היא הייתה לי נוחה
היא מוציאה צבעים מעולים מאוד! טובים יותר מה350D ומהD50 והצבעים שלה בערך כמו ה5D אולי קצת יותר טוב
השתי דברים העיקריים שהלהיבו אותי הם המנקה CCD שלה והקפיצות ב1/3 סטופ בISO אבל מ800ISO היא מתחילה להיות קצת בעייתית בנושא הרעש עוד חיסרון הוא שאין DOF(?) והעינית קצת קטנה

המחיר של הE500+2העדשות הוא 5500 יותר יקר מה5D+18-200 סיגמא(5000)

מה דעתכם על הE500?
איך היא לעומת ה5D?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-03-2006, 19:39
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי netanel131 שמתחילה ב "מצלמת DSLR"

בהמשך לשאלה של תום מרילין
מבלי לעורר פרובוקציות
...

בשבת צילמתי אירוע, לקחתי איתי אסיסטנט, חבר שרוצה להיכנס לעולם הצילום ויש לו ניקון די 70, סט עדשות ניקור ותיק יפה של Lowerpro.
זהו אירוע שני אגב שאני לוקח אותו איתי ומעבר לעובדה שהוא לא ממש יודע
לצלם אבל מסוגל ללמוד ויש לו את זה, נתתי לו לצלם עם המצלמה שלי (5D וגם ה 10D)בזמן שניסיתי (באמת ניסיתי) לצלם עם שלו.
המסכנה שלי היא כזו. ניקון, מצלמה טובה, אבל ממש ממש ממש ממש ממש לא מספיק
מקצועית כדי לצלם ספורט, אירוע או עיתונות. זה שאפשר ומצליחים להביא תוצאות ממנה לא אומר שהיא מיועדת לכך ושהיא מתאימה לכך.
היא יכולה לספק את התוצר אבל עם הרבה חוסר נוחות, הרבה פוטושופ וכשאנשים
מזכירים פיצ'רים, אני שואל את עצמי, על מה הם מדברים. הנדסת האנוש, התפריטים, כל כך לא נוחים והצג LCD העליון שלה ממש ממש מקשה על הצילום. שוב, אני אומר שוב, בצילום חובבני, של טבע, בשטח, בלי לחץ, בלי הספק עבודה, הכל טוב ויפה.
אני לא טוען שהמצלמה לא טובה. יש פה תמונות מטורפות של הרבה חבר'ה אבל רק כמצלמה לחובבנים
.
הבהרה: זו לא מצלמה באיכות חובבנית, רק הביצועים שלה בעיתיים.. התמונות מקצועיות ואיכותיות ברמה גבוהה
.
לבסוף הבחור השאיר את הציוד שלו אצלי כדי שאני אמכור לו הכל ב
EBAY ואקנה לו 20D או אפילו 30D שתשמש אותו לשנה עד שהוא יעבור ל FF, כשיהיה לו תקציב.
הסיבה
שאני רושם את זה היא שוב, לא כדי לעורר פרובוקציות אלא כדי שמניסיון שלי ושל עוד הרבה צלמים, אני רוצה לייעץ לכל מי שרוצה להיכנס לעולם הצילום בצורה מקצועית, צריך לשקול טוב טוב רכישות של ציוד יקר ומי שמעוניין להשאיר את זה כתחביב (באיכות גבוהה), יכול להתפשר. אני לא סוכן של קנון ולא מקבל עמלות על מכירות לשהם ואני בעד תחרות בשוק אבל לדעתי, אין תחרות לקנון.

ישן 06-03-2006, 21:23
  netanel131 netanel131 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]בהמשך לשאלה של תום..."

הלו הלו
אני לא ביקשתי D70 [קרא את החתימה שלי(זה לא אתה שכתבת את זה?)]
לארזיו
לדעתי הסיגמא הנ"ל היא דווקא נותנת אחלה תמורה למחיר שלה (מה גם שההדפסות הכי גדולות שעשיתי הם 15*10).
אני רוצה מצלמת DSLR לשימוש חובבני+ ברור שאני רוצה שאחר כך יהיה לי לאן להיתקדם אבל אני לא רואה מעבר למצלמה מתקדמת יותר בשנתיים שלוש הקרובות
אני מצלם דיי הרבה(בערך כ50-100 תמונות ליום) אני מאמין שעם DSLR אני אצלם הרבה יותר אבל זה לא מדאיג אותי להחליף תריס
אני רוצה מצלמה שתהיה דיי מאסיבית(מבחינת נוחות וגם שתחזיק לי הרבה זמן)
אני יודע שקנון טובים אבל מצלמת הכניסה היחידה שלהם היא ה350D שקטנה לי ליד והיא לא נוחה בכלל(מצלמה לא נוחה-מצלמת פחות) אומנם התוצאות שלה בISO גבוה טובות אבל גם התוצאות של ה5D(מינולטה) הם מעולות גם ב3200 העינית שלה לא הכי נוחה והיא הכי יקרה מבין כולם (במצלמות האחרות אני יכול לבנות סט התחלתי במחיר הזה)
הD50 של ניקון אומנם נוחה ביד אבל אין לה כפתור DOF(אחרי שגליתי כמה זה שימושי אני לא יכול בלי)
היא מתחילה ב200ISO וניגמרת רק ב1600ISO והתוצאות מאוד רועשות ומגורענות (כך שהטווח ISO היחידי הוא200-400)
האולימפוס E500 נוחה מאוד ביד תוצאות טובות עד ISO1000 צבעים הכי אמיתיים אבל אין DOF קפיצות ISO ב1/3 סטופ (נוח מאוד) ניקוי חיישן אוטומטי
המינולטה המצלמה ששותה את ליבי תוצאות טובות בISO 1600 מ3200 מתחיל להיות בעיה מתחילה ב100ISO
נוחות עבודה מעולה מלאה כפתורים ואין צורך להיכנס לתפריטים יש כפתור DOF המצלמה שהרגישה לי הכי נוח ביד צבעים בדיוק כמו"שהעין רואה" מייצב תמונה כבר אמרתי? מחיר הכי זול (5,100 עם 18-200 סיגמא)
בעייה אחת
מה קורה עם מינולטה
אני נורא רוצה ליקנות את המינולטה אבל אני פוחד שאחר כך לא יהיה לאן להיתקדם
כדאי לחכות חודש-חודשים?אולי גם המחירים ירדו (350D)

ישן 06-03-2006, 21:32
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]בהמשך לשאלה של תום..."

מחזק את משה.
בתור בעלים של D70 אני חייב לציין כי כל מה שאמר משה נכון (וגם אני לא משוחד).

קשה לצלם עם ה D70 מהר.
צילומי ספורט בעיקר, או כל דבר בו יש אקשן שדורש באפר עצבני (כמות פריימים בזיכרון עד לשמירת קובץ בכרטיס) ומהירות צילום (פריימים בשניה) גבוהה.

יוצא לי לצלם בכל מיני תצוגות אופנה עם ה D70 מדי פעם ואין מה לעשות, ההבדל בין ה D70 למצלמות המהירות יותר מורגש.

כשיש זמן לכוון קומפוזיציה, או שהצילום לא מחייב ירי במהירות של תותח נ"מ, היא לא רק סבבה, היא פצצות.
שים לב למהות הצילום שלך.
אם זה באמת ספורט או אפילו צילומי תצוגות אופנה (בהן יש המון אקשן בזמן מאוד קצר) הייתי ממליץ לך על מצלמה יותר חזקה ויותר מהירה (וכמובן, יותר יקרה - אין מה לעשות).
אני לא יודע איך זה עם ציפורים, אבל הבנתי ששם דווקא יש הרבה משקל למארבים וישיבה ארוכה עד ללכידת הפריים המושלם, יותר מאשר ירי באוטומט ותקווה להוציא פריים טוב, אבל אולי גם במקרה הזה יש ייתרון בולט למצלמות היותר מהירות.

לסיכום - לדעתי, התפריטים של ה D70 נוחים יותר מאשר התפריטים של Canon 350D, אבל כנראה שזה עניין של הרגל.
המסך העילי מאוד נוח להתמצאות, אבל אני לא מכיר משהו אחר, כך שאין לי ממש למה להשוות אותו (ל K1000 שלי אין מסך עילי ).
המצלמה מצויינת, אם כי החיסרון שלה במהירות מאוד מורגש במידה ואתה מנסה לצלם איתה מהר.
חוץ מזה - אם הצילום שלך הוא טבע / אנשים / אינפרא / חשיפות ארוכות (עד דקה/שתיים) / סטודיו / אופנה / אורבני / מקרו (גם מוצרים, טבע וחרקים) ושאר ירקות - אתה תהנה איתה חבל"ז.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:39

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר