לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2006, 21:44
  tomz tomz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NYcity שמתחילה ב "שוקל איזה לדרמן לקנות"

רציתם ביקורת טיפה יותר רצינית? קבלו:

דבר ראשון, גלעד (מורה"ל), עזוב שאתה מתחנגל, אבל להישתמש בסוויס? לך לך, הומו

עכשיו לכלים עצמם.

אני אשווה בעיקר בין ה SOG POWERLOCK, לבין הLEATHERMAN CHARGE XTI, לעיתים אני אוסיף את דגם ה WAVE והסופרטול שהיו ברשותי.

אז ככה, ה SOG, כלי טיפה גדול, מאסיבי, בשנייה שמחזיקים אותו מרגישים שיש עליו.. מה גם שהגודל שלו משדר מין כוח כזה.
בשנייה שהחזקתי אותו הבחנתי בבעיה, לכלי יש שני כנפונים שנפתחים לצדדים, הם בעצם משמשים להגנה על הידיים מפני הסכינים, וגם עוזרים לאחיזה נוחה, כאשר הכלי סגור, הכנפונים האלה מונעים סגירה מלאה, יש מין רווח ממש קטן, לי בתור אחד שמפריעים לו דברים כאלה קטנים זה קצת מפריע, אבל זה ממש לא משהו קריטי.
אגב, אפשר להוריד בקלות את שני הכנפונים האלה, ואז הכלי נסגר בצורה מושלמת, אבל כאשר תרצו לאחוז בכלי על מנת לעשות עבודה כלשהי, הוא לא יהיה נוח, בכלל לא נוח.
על הכלי עצמו, הפלייר שלו, שעובד עם גלגלי השיניים, פטנט גאוני שיוצר כוח חזק מאוד, שום דבר כמעט לא עוצר אותו, פשוט כוח חזק מאוד! כייף להשחיט איתו מטבעות 10 אגרות
הסכינים, הסכינים הם לא הסכינים הכי חדים שנתקלתי בהם, לא הרשימו אותי, מה שכן, הם מאוד חזקים.
מבחינת שאר הכלים, לפי דעתי היה עדיף להוריד את אחד המסוריות לטובת סכין יותר טובה, לדוגמאת הסכין החתוכה בלייזר של הלדרמן.

ה LEATHERMAN, דגם שמבוסס על ה WAVE הותיק, משופר, קל יותר, חזק יותר, נוח יותר, ופחות בעייתי.
כאן אומנם כאשר מחזיקים את הכלי, הוא מרגיש קצת כמו צעצוע, אבל אפשר להבין ישר שמדובר בכלי איכותי.
בכלים החדשים של לדרמן, פתיחת הסכינים מתבצעת מבחוץ, הדבר מאוד מקל ומאוד נוח, אך לפי דעתי קצת מסוכן כאשר יכול להיווצר מצב שבטעות הסכין נפתחת..
יש לציין שהמנעולים של ארבעת הלהבים נוחים וחזקים מאוד.
לגבי הלהבים, יש בסכין כ4 להבים, אני אתמקד בשניים עיקריים, מכיוון שאני לא חושב שיש סיבה להרחיב על המסורית והמשייפת.
יש לנו סכין שחתוכה בלייזר, סכין דיי חזקה וחותכת בצורה מרשימה מאוד, בדגם שלי, ה-XTI, בסוף הסכין מצדה ההפוך קיים מין בליטה פנימה, כאשר בתוך הבליטה יש מין סכין כזה, הייעוד של החלק הזה הוא לחתיכת בדים, חגורות בטיחות וכו', מאוד שימושי ונוח.
הסכין השנייה, סכין ששופרה לקראת הדגם הזה, סכין מאוד מאוד חזקה, וגם חותכת בצורה יפה וחלקה.
בתוך הלדרמן עצמו, הפלייר, יחסית חלש, לפעמים לא תופס דברים בצורה הכי טובה, ויש צורך בהפעלת כוח רב, אה, ואל תנסו לפרק איתו מטבעות של 10 אגורות, חבל עליו, הוא לא עד כדי כך חזק.
שאר הכלים, יש בXTI עוד כפותחן, מאוד שימושי ונוח, מין ביט ארוך ודק, עד עכשיו לא מצאתי לו שימוש, גם נראה שביר מי יודע מה, ועוד כ2 מחזיקי ביטים, עם הכלי מקבלים חבילת ביטים קטנה (יש אפשרות לקנות חבילה מורחבת בנפרד), אומנם שימושי, אבל לא הדבר הכי נוח שיש.
מעבר לכך אין עוד כלים.
אגב, הסוגרים כאן הוחלפו גם כן, לכלים הפנימיים יש סוגרים מאוד נוחים, ובכלל כל הכלי ניהיה הרבה יותר נוח מהקודמים לו.

בסיכום, הלדרמן הוא כלי יותר לעבודה ידידותית ונוחה, עם יותר אופציות, כאשר הSOG הוא כלי הרבה יותר חזק ומאסיבי, לעבודות יותר קשות כאשר הנוחות לא כל כך משפיעה,
אני משתמש בלדרמן ליום יום, ובSOG כאשר אני יודע שאני הולך למקום טיפה יותר "מבצעי"...
יש לציין שבשני הכלים אפשר לראות איכות מאוד גבוהה, וכלי מאוד חזק, שלעומת מה שאמרו, גם בלדרמן וגם ב SOG, אין כמעט דברים שיכולים סתם ככה להישבר או להיתקלקל, מבחינה הזאת לדרמן התקדמו מאוד.
מה שכן, יש בעיה אחת, בלדרמן יש בכל צד בחלק הפנימי שלו, מין פין שמונע את הכניסה של הפלייר יותר מידי, עם הזמן הפין הזה מתעקם טיפה, הוא דיי חלש, אפשר לגשם אליו עם כל כלי אחר וליישר אותו, ואם הוא נשבר? מחליפים לך לכלי חדש.

קצת תמונות:
www.tomz.us/multitools

ואני מזכיר, אם מישהו מעוניין בSOG שלי, שיודיע לי, מוכר אותו על מנת לקנות את אותו כלי רק מושחם.
הכלי שלי אצלי כשבועיים, והוא חדש לגמרי, מגיע גם עם נרתיק קורדורה, ועם אחריות לכל החיים

תום
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-03-2006, 22:01
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי tomz שמתחילה ב "רציתם ביקורת טיפה יותר..."

אוקי, מכיוון שאני לא חנון כמו הילד מעלי (תום), אוסיף לסקירה שלו רק את העובדות הבאות.

הכלי השוויצרי שברשותי מזכיר יותר את הSOG מבחינת המאסיביות והכוח שהוא יכול להתמודד איתו.
אך הסכין שלו מאוד חד (חותך נייר שמוחזק באוויר ללא בעיה). יש להב לחתיכת חבלים ובדים שונים (שעבר התעללות מאסיבית ביותר - ולא איבד אפילו שמץ מהחדות). מברגים (שטוחים ופיליפס - לא מצאתי בורג שלא נקלע לאחד מהגדלים ועד כה לא נמצא בורג שהצליח לעמוד מולם, ברגים תקועים נאכלו או יצאו). פותחנים (אין צורך להרחיב).
וכמובן פלייר מצויין. לא מצאתי חוט ברזל, מטבע, או כל מתכת אחרית (שנכנסה בין המלתעות שלו) שיכלה לו.

צורף בזאת סיקור על הכלי שלי (רק שבמקום שופין אצלי יש מספריים ולי אין את ערכת הביטים):
http://www.fullgaz.co.il/gear/victorinox.html
ישן 07-03-2006, 23:25
  tomz tomz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori_s4 שמתחילה ב "[QUOTE=tomz]לא צריך לזלזל ;) ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori_s4
אינני מזלזל אפילו לרגע.
חוות הדעת שלי מתבססת על דעה שקיבלתי מאנשים רציניים שמתשמשים בכלים לשימוש אינטנסיבי על בסיס יום יומי(גם במסגרת הצבא וגם לא ).
מלבד זאת , הsog נראה מדהים , ההתלבטות לא קטנה בין הwave אל אחד מדגמי sog או אולי ה XTI החדש של לדרמן(גרבר בדגם שאני רוצה עולה הון בארץ!).

בתור אחד שניסה את שלושת הדגמים שאתה מעוניין בהם, אני מציע לך ככה:

WAVE ו XTI, ה XTI מהווה שיפור של WAVE, הסיבה שאני רואה ללכת על ה WAVE היא תקציב יחסית נמוך, מעבר לכך, הייתי הולך על ה XTI..

עכשיו בין ה SOG ל XTI, כמו שאמרתי מקודם, הכל תלוי בשימוש שלך,
אתה עושה שימוש מאוד אגריסבי, צריך הרבה כוח (בעיקר בפלייר), אוהב כלי מאסיבי וגדול? לך על ה SOG
אתה רוצה יותר פרקטיות, נוחות, סכינים מדהימים, וכו'? לך על הלדרמן.
שניהם אולרים מדהימים ולא תתאכזב מאף אחד מהם, ההבדלים בסופו של דבר מינוריים.
אגב, המלצה שלי, אם אתה הולך על הלדרמן, קח את הנרתיק מבד, ולא מעור.

בקשר למחירים, אני עדיין לא מבין למה אנשים קונים כאלה דברים בארץ, כל הכלים שלי הוזמנו מחול,
האחריות בכלים האלה תופסת בכל העולם וכבר ביקרתי מספר פעמים עם כלים של SOG ולדרמן וגרבר בחנויות בארץ והחליפו ללא בעיה.
המחירים בחול פשוט הרבה יותר זולים, נותנים לך חבילות טובות יותר ואפשרויות רחבות יותר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:01

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר