לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2006, 00:19
  yochyb1 yochyb1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.03
בנית מטען תואם לשקע usb במחשב. שאלה.

שלום לכולם.
ברשותי נגן שאמור להטען בעת חיבורו לשקע ה usb במחשב. אני מעוניין לבנות לו מטען משנאי קיר סטנדרטי שיחובר לחשמל, כך שאוכל להטעינו מחוץ לבית בכל שקע חשמלי.
שקע usb - יש לי. כיוון וחיווט - ידוע לי.
השאלה לגבי השנאי היא:
בשנאי אחד שלי מדדתי מתח יציאה של 5.4 וולט ( על תווית השנאי כתוב 5 וולט ), בשנאי אחר 3.9 וולט ( על תווית השנאי כתוב 3 וולט ).
( במאמר מוסגר אציין כי בבדיקה של שנאים רבים - תמיד מצאתי מתח מדוד גבוה ב עשרות אחוזים מזה המצויין ע"ג התווית, ואשמח לקבל הסבר גם על תופעה זו. )
בידיעה שמתח ה usb הוא 5.0 וולט ובהתחשב שמתח הסוללה המובנית במכשיר נמוכה כפי הנראה מ 5 וולט ( הגיוני שהמתח הוא כ- 2.4 וולט). איזה שנאי עדיף ומה כדאי לבדוק בתכונות השנאי.
למניעת ספק: ידוע לי שנמכרים שנאים מוכנים למטרה זו. אבל אני מעוניין לבנות לבד.
תודה לעונים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2006, 16:33
  yochyb1 yochyb1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.03
EC תודה ועוד קצת פירוט בבקשה.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי EC שמתחילה ב "השנאים שאתה מדבר עליהם, כנראה..."

ראשית, איך יודעים מה כולל השנאי. יש עליו 5-6 סמלים ואיני יודע מה הם מבטאים. (כמו למשל: ריבוע בתוך ריבוע (אולי בידוד כפול), צורת בית עם חץ מימין פנימה, TUV , C, E, GS, מלבן ובתוכו חצי מלבן פתוח לצדדים עם כיתוב t-125, באופן מוזר כתוב גם " output +5v " מזה ה + הזה? ). אולי יש מקרא היכן שהוא ?
1. בהנחה שטווח הסטייה המותר למתח טעינת הנגן מתאים לשנאי של 5.4 וולט. האם גם אז נדרש מייצב ?
2. ולמה בכל השנאים אני מקבל סטיות כלפי מעלה בשיעור של עד 70 אחוז יותר. אגב, כשמדדתי אצלם את המתח בזמן שהיה מחובר אליהם צרכן - המתח ירד דרמטית אל מתחת לנומינלי. אולי תוכל להשכיל אותי בעניין.
3. בינתיים הספקתי לחפש ברשת וללמוד קצת והיגעתי למסקנה שאולי עדיף לי לבנות יחידת 4 סוללות אצבע אשר יספקו לי כ 5 וולט ומהם אטעין מחוץ לביית את הנגן. השאלה שלי בנושא זה היא: האם עיקרון ההטענה הוא בהשוואת תכולת הזרם בין סוללות (או מקור) ההטענה לסוללות הנגן, וזה אומר שלא אוכל להטעין את מלא הסוללה אלא עד להשוואת תכולת הזרם בשני הרכיבים ? כלומר לצורך הדוגמה, אם בנגן מובנות סוללות בנפח 1000 מ"א ואני אשתמש בסוללות אצבע בנפח 2000 מ"א - אזי אוכל להטעין כ 1.5פעמים, ואיפה נכנס הפרמטר של הפרשי מתח בין סוללות המכשיר לסוללות ההטענה.
ומה קובע את משך זמן הטעינה ?
בכלל, אם אפשר קצת הסבר מרחיב אופקים.
תודה.

נערך לאחרונה ע"י yochyb1 בתאריך 07-03-2006 בשעה 16:40. סיבה: פירוט
ישן 07-03-2006, 19:10
  משתמש זכר EC EC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי yochyb1 שמתחילה ב "EC תודה ועוד קצת פירוט בבקשה."

צורת הבית זה נראה לי לשימוש פנימי, יענו אל תשים אותו בחוץ בשמש/גשם
שאר הסמלים לא יודע,
המתח יציאה + כנראה אומר על מתח חיובי של 5 וולט, יש מתחים שליליים גם.

1. לא נדרש מייצב אם הסטיה מתאימה לנגן
2. כל שנאי והאיכות שלו, שנאי באיכות ירודה, יוציא מתחים לא מדוייקים ושנאי באיכות גבוהה יוציא מתחים יותר קרובים למה שנתון
ברגע שאתה מחבר צרכן, אתה מחבר עומס, המתח (ברובו) נופל על הצרכן
3. ציטוט של זיו
"mAh זה קיצור של "mili amper hour" שזה אומר כמה אמפרים (יחידת זרם) הסוללה שלך יכולה לספק ביחידת זמן של שעה. אם לדוגמא הסוללה היא 2300mAh זה אומר שהיא יכולה לספק 2.3A במתח של 1.5V למשך שעה. בד"כ רוב המכשירים האלקטרוניים לא צורכים 2.3A, ולכן בדיסקמן שצורך נניח 0.1A, תוכל להשתמש בסוללה הנ"ל במשך 23 שעות רצופות.

ולסיכום, ככל שהסוללה בעלת מספר mAh גבוה יותר, כך היא תפעל זמן רב יותר. המטען גם הוא חייב להתאים לסוללה, אחרת לא תנצל את מלוא כח הסוללה."

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר