לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2004, 10:03
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
כתבה מסעדת "ארטישוק", ביקרתי, נהניתי, אבל...

חברים, תודה על כל המלצותיכם :
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=15283
אחרי לבטים רבים (בין "בלזק" האשדודית שהייתה סגורה אמש, "קימל" העמוסה ו"ארטישוק" שטרם ניסינו),
החלטנו אמש לחנוך את מסעדת "ארטישוק" שברחוב מונטיפיורי שבת"א לרגל יום הולדתי, להלן חוויות ורשמים :

רושם ראשוני :

1. המסעדה ה'מקדמת אמנות', הייתה מאוד ריקה לטעמי בתור אחת שמצטיירות כזו .
ציפיתי למסעדה בניחוח מוזיאון, אך פסלים לא ראיתי שם (2 עבודות פסיפס ואולי 2 תמונות) .
אמנם ישנה תערוכה בקומה למעלה שפתוחה עד השעה שבע אבל זה לא פרקטי אם באים לסעוד בשמונה וחצי בערב .
2. על השולחנות לא היו מפות, מודרני/לא מודרני- זו מגרעה .
3. 'לחם הבית'- חתיכות בגט/ ג'בטה פשוטה פרוסה- ממש פספוס של מסעדת 'גורמה' .
כל מסעדה שמכבדת עצמה מגישה לחם מיוחד, אפילו בתוספת (סבורני שלמי שמשלם 100 ש"ח עבור
מנה עיקרית, לא תהיה בעיה להוסיף עוד 10-20 ש"ח עבור לחם מיוחד) .
מה מקפיץ אותי במהירות ל"12 השבטים"- מסעדת הגורמה הצרפתית המעולה שנסגרה, הייתה מגישה לחמניות בצורת פטריות .
מזניק אותי גם כן לפייבוריט- "ערביקה" (אשדוד), המגישה פוקצ'ה עם חתיכות פלפלים בפנים עם מעטה לבחירה .

מנה ראשונה :
אני הזמנתי : סלט ירוק בוינגרט חרדל דיז'ון וסילאן, מה אני אגיד לכם ? בתור חובבת סלטים ירוקים- אכזבה .
הייתה לי תחושה חזקה שזרקו לי לצלחת קופסאת עלי "בייבי" מהסופר ועוד 2 עלי חסה ושמו מעט רוטב ויניגרט .
שום תוספת יוצאת דופן לא הייתה (ע. שרי/גרעיני חמניות/חמוציות), מה שמזניק שוב לסלט הנפלא של "ערביקה"
(בר מסעדה, אמנם לא גורמה ועדיין מגישים סלט ויניגרט מדהיייים עם מבחר עלים, עגבניות שרי וגרעינים) .
אבי הזמין : קרפצ'יו דגים ונהנה (לא חובבת המעושנים, אז לא יכולה לחוות דעה) .

ביניים : מרק עגבניות (היה מוצלח) וסורבה אשכוליות, קמפרי ובזיליקום - מעולה !

מנה עיקרית :
אימי הזמינה פילה מוסר על ריזוטו עגבניות ובזיליקום עם צימוקי זיתים .
אבי הזמין צלעות טלה על פירה ארטישוק ירושלמי ועשבים בציר טלה לימוני .
ואני הזמנתי - אנטריקוט ברוטב ציר בקר, פלפל ויין אדום- היה מעולה .
אין מילים- כל העיקריות היו מעולות !

קינוחים :
הזמנו חצי מנה טוליפ עלי פילו וחלבה עם פרפה פיסטוק וחצי מנה נפולאון עלי פילו וקרם פסיפלורה; היה נפלא וטוב .

לסיכום : מסעדת "ארטישוק", ביקרתי, נהניתי, אבל... יש מקום לשיפור .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 13-12-2004 בשעה 10:05.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2004, 23:17
  אבי האומה אבי האומה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
ככה לא בונים ארוחה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gwenhwyfar שמתחילה ב "מסעדת "ארטישוק", ביקרתי, נהניתי, אבל..."

לגבי לחם הבית אין שום הצדקה להגיש לחם פשוט,ואפילו לשיטתך להוסיף עד 20 ש"ח ללחם גורמה נשמע מוגזם.גם פוקצ'ה לטעמי אינה גורמה,פיתה עירקית משכונת התקווה עם חומץ בלסמי טעימה הרבה יותר.
הייתי מעדיף לחם שאור רוסי בתוספת אגוזים ושמן זית.(זמן הכנה שבועיים).
את הסלט העלוב שהגישו לך,הייתי מחזיר מיד ומזמין משהו שונה,כגון סלט עם המצרכים שהגישו לך והרבה,אך בנפרד 3 סוגי רטבים,אגוזים,פלפל גרוס גס ועגבניות.
מנות הביניים:החמיצות הגבוהה של העגבניות ,אצלי בכל אופן פוגעת בהמשך הארוחה,מרק דלעת או מינסטרונה יהיה מוצלח יותר להמשך הערב.
לגבי המנות העיקריות,אין לי טענות,הרי עיקר התמחותן של מסעדות גורמה היא המנה העיקרית,וכל השאר חובבני או מיובא מבחוץ (כגון קינוחים ,לחם,ומשקאות).
אין צורך להרגיש לא נעים,או להתבייש.לדרוש להנות ממה שמגישים לך זאת חובתך שעליה שילמת במיטב כספך.
מסיבות של כשרות איני אוכל במסעדות הנ"ל ,אך מביקורות שקראתי על מסעדות ,מומלצת מסעדת "יועזר בר יין."(תנסי באירוע הבא,יש להם דברים מדהימים)
ולסיום מזל טוב,עד מאה ועשרים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.gifs.net/animate/yellowrose.gif ]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:12

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר