לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2006, 07:46
  deepsleep deepsleep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.03
אין אפשרות להתקין בקובונטו

לאחר שהצלחתי להתחבר לאינטרנט (ביטול חייגן בכבלים) לא מתאפשר לי להתקין FLASH.
ותוך כדי בדיקה - התקנות בכלל של תוכנות.

הודעת השגיאה בהתקנה של תוכנות :
"./firefox-bin: error while loading shared libraries: libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory"

הודעת שגיאה בהתקנת FLASH :
"./flashplayer-installer: line 292: /dev/tty: No such device or address

NOTE: Macromedia Flash Player requires two font packages
to be installed, gsfonts and gsfonts-x11.

Press ENTER to continue...

./flashplayer-installer: line 304: /dev/tty: No such device or address

NOTE: Please exit any browsers you may have running.

Press ENTER to continue...

./flashplayer-installer: line 311: /dev/tty: No such device or address

Please enter the installation path of the Mozilla, Netscape,
or Opera browser (i.e., /usr/lib/mozilla): "

חשבתי שהבעיה בגלל שאני גולש/עובד מ-konqueror ולא פיירפוקס אבל (שוב) אין לי אפשרות להתקין.

תודה על העזרה, אופיר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2006, 12:08
  deepsleep deepsleep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "בכל הפצה שפוייה שאני מכיר, שני הקבצים האלה (טוב, אחד מהם לא בדיוק קובץ)"

אה, שמשון, עוץ לי עיצה :>

באיזו הפצה להשתמש ?
המלצת פה הרבה על MANDRAKE אבל כשאני מחפש מסתבר שאין יותר והיא נקראת עכשיו MANDRIVA והיא לא בחינם.

ג'נטו שמומלצת כאן הרבה נראית בעייתית מדי למישהו מתחיל.
הסתכלתי על SUSE אך גם היא נראית/נשמעת לא פשוטה.

אני מחפש מערכת שתגיע לאחר התקנה עם ממשק KDE או GNOME (לא נראה לי ממש עקרוני לאחר נבירות ארוכות בגוגל) ואם אפשרי - כמה שפחות לערוך קבצים וכתיבת פקודות בשביל להפעיל דברים :>

ועוד משהו קטן - הפצה שתופסת CD אחד ויחיד יהיה עדיף (אלא אם כן ישנה הפצה שממש שווה את ה-3 CDים שרובן תופסות היום).

תודה שוב.

נערך לאחרונה ע"י deepsleep בתאריך 12-03-2006 בשעה 12:16.
ישן 13-03-2006, 01:28
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "נשמע לי מוזר שמנדריבה לא בחינם, אתה בטוח?"

ואחרי שתסיים עם ג'נטו, תוכל לעבור ללינוקס. נסה את אובונטו. דביאן עדיפה לשרתים. בתור משתמש רגיל כדאי שתנסה את debian testing.
ד"א, אל תאמין - אין שום חיסרון בזה שאתה לא מקמפל כל דבר.
הנה 7 סיבות למה לא צריך לקמפל תוכנה בעצמך:
1. אתה לא צריך להתעסק עם הודעות שגיאה ובעיות בקימפול, שכן, מי שאחראי על הכנסת התוכנות למאגרים של ההפצה שלך כבר עשה את זה. ואתה יכול להיות בטוח שהוא מומחה בזה.
2. אתה לא צריך לשמור כל מיני כלי פיתוח ולשמור הרבה מקום פנוי בשביל שתוכל לקמפל משהו.
3. אתה לא צריך מחשב חזק ומהיר
4. אתה לא צריך לבזבז זמן (הרבה מאוד זמן) שבו אי אפשר להשתמש במחשב.
5. אתה לא מתבעס בכל פעם שיש עידכון חדש.
6. אתה לא צריך להתקין לינוקס במשך יומיים שלמים.
7. אתה לא צריך להשתמש בתוכנות שלא נבדקו, אושרו ועברו QA ע"י הצוות של ההפצה שלך.
ישן 14-03-2006, 02:18
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אם שכלו בראשו - לא ישתמש באובונטו. בכל דבר, רק לא באובונטו."

קודם כל, ישנו כלי שנקרא checkinstall, שבעזרתו אני יכול לדלג על השלב make install, וליצור חבילת deb (אני חושב שאפשר גם rpm), ואז להתקין אותה - וככה בעצם היא תהיה במנהל החבילות, אני אוכל להסיר אותה, לעדכן אותה, להפיץ אותה, ובעצם לעשות איתה מה שבא לי.

דבר שני, בלי להעליב אבל, הא? באובונטו יש פי 2 יותר חבילות מבג'נטו.

אם אתה אומר לאנשים לא להשתמש באובונטו, אולי כדאי שגם תסביר מדוע ותתן דוגמאות אמיתיות, שכולנו נהיה בטוחים שמה שאתה אומר הוא נכון ומוכח. אתה סתם זורק פה "אל תשתמשו באובונטו" בלי להגיד למה.
אז בוא תאיר את עינינו, ומי יודע, אולי גם אני ועשרות החברים שלי נעזוב את ההפצה המעולה הזאת.
ישן 12-03-2006, 22:04
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
ספריה שעליה מבוססות כל התוכנות שכתובות ב ++C היא משהו שלא כל אחד צריך?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ^NoX שמתחילה ב "אני אשמח לשמוע על הסיבה..."

טוב! אם אתה אומר, מי אני שאתווכח... מעניין שכל שאר ההפצות הפסיכיות בעולם החליטו לשים אותה... אבל רק החריגים... הם... כן, הם יודעים מה הם עושים! (או שלא?)

לגבי dev/tty/, שים לב שלא אני אמרתי שאין את זה במערכת שלו... המערכת שלו אמרה את זה. אם אובונטו/קובונטו/שמובונטו גם משקרת בהודעות השגיאה שלה... עדיף כבר להשתמש במערכת הידועה שעושה את הדברים האלה, לא?

נ.ב. "כלי הפיתוח של ג'נטו" הם... gcc, automake וחבריו, שלמיטב זכרוני, חייבים אותם כמינימום כדי לקמפל כל תוכנה שהיא. ההפצה מטבעה לא מגיעה עם שום דבר יותר מהמינימום ההכרחי כדי לקמפל תוכנה... בוודאי שלא כלי פיתוח כגון IDE-ים וכדו'. אתה בוחר מה להתקין, לא הם. אתה יודע, חופש בחירה, הקונספט המקורי של עולם הקוד הפתוח?

ישן 13-03-2006, 01:15
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ספריה שעליה מבוססות כל התוכנות שכתובות ב ++C היא משהו שלא כל אחד צריך?"

אתה לא יכול לדעת למה התכוונה הודעת השגיאה, כי אתה לא יודע מה יש בשורות 292 ו-304

אתה פשוט מדבר שטויות, אל תגרום לאנשים לחשוב שיש קשר כלשהו בין ההפצה לבין הודעת שגיאה בגישה לקבצים. או שאתה באמת חושב ככה? אתה יודע באיזה רמה מנוהלת הגישה לקבצים?
אבל אתה תגיד הכל בשביל להוציא את אובונטו רע.

עכשיו שימי, בוא אני אלמד אותך משהו שאתה לא יודע על "כלי הפיתוח" של ג'נטו. בשביל לקמפל תוכנה כלשהי, שיש לה תלות בתוכנה אחרת - אתה צריך לקמפל גם את התוכנה האחרת.
אתה יודע כמה שוקל קוד מקור לא מכווץ של הקרנל, למשל? אצלי זה 472 מגה לקרנל היציב הכי חדש, 2.6.15.6
וכשהוא מכווץ הוא לוקח בסך הכל 38 מגה. בוא נחשוב רגע כמה יקחו כמה תוכנות שיש בכל מחשב ממוצע: x11, gnome/kde/xfce, gimp, firefox, gaim, openoffice2. אני אתן לך רמז? זה הרבה יותר מ-472 מגה.
וזה לא משנה שאפשר למחוק את קוד המקור אחר כך, כל עוד אני צריך שיהיו לי 472 מגה פנויים בשביל להחליף קרנל, זה עוד מינוס לדבר שאתה קורא לו הפצה.

לא אכפת לי מה כל העולם עושה, כי אם הייתי עושה מה שכל העולם עושה, הייתי הולך ומשתמש בווינדואוס עם אקספלורר. ואתה לא רואה אותי עושה את זה, נכון?
ישן 13-03-2006, 16:41
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ^NoX שמתחילה ב "אתה לא יכול לדעת למה התכוונה..."

כן, אני באמת לא יכול לדעת למה התכוונה הודעת השגיאה כשהיא אמרה ש "No such file or directory"... אולי היא התכוונה שיש כמה קבצים כאלה במערכת והיא לא בטוחה איזה מהם לפתוח? שנייה, אני לא חזק באנגלית... רגע... נדמה לי שהתרגום "אין כזה קובץ או ספריה"...

לגבי ג'נטו (ששוב לא קשורה לנושא האשכול שמדבר על למה לא אובונטו, ולא למה כן ג'נטו, שכמו שאמרתי, לא מתאימה לכולם) - אתה אכן צריך את כל מה שאתה תלוי בו, אבל זה נכון בכל הפצה בעולם - אם אתה רוצה ללנקג' לספרייה, היא חייבת להיות מותקנת קודם. וזה על ידי זה שהותקנה קודם לכן. לא צריך את קוד המקור של התוכנה שעליה אתה מתבסס בשביל זה, אלא פשוט לעשות gcc על כל המודולים יחד עם l- רלוונטי לספרייה שאתה רוצה לטעון.

נכון שקוד המקור גדול - אבל כמו שאתה בעצמך אמרת - אפשר (ודי פשוט לגרום לו לעשות את זה לבד) למחוק אותו בסיום התקנת החבילה. אז צריך עוד חצי ג'יגה פנוי. סו וואט. בחלונות ויסטה אתה תצטרך ג'יגה לפני שהתחלת להשתמש במערכת עם תוכנה כלשהיא... חצי ג'יגה זה פחות. חצי ג'יגה במונחים של היום זה ממש מצחיק שאתה בכלל מזכיר את זה.

ושוב אני אומר - אני לא מנסה להניא אותו להשתמש בג'נטו - אלא - _לא_ להשתמש באובונטו. כי זה ג'אנק.

ישן 15-03-2006, 02:08
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "יש למעלה הודעת שגיאה ש firefox-bin לא יכול לעלות כי חסרה ספריית stdc++"

בהודעה הקודמת הייתה טעות בהקלדה: "גם אצלי" = "גם אצלו".

אני אשמח לראות איפה בהודעת השגיאה ראית שפיירפוקס לא יכול לעלות.
בהודעת השגיאה היה כתוב שיש בעייה בטעינת הספרייה libstdc++.so.5, מפני שהיא לא קיימת.
לא מצוין שם שום דבר על כך שפיירפוקס לא יכול לעלות.

ד"א - יש לו שם בעייה כלשהי, אולי הוא הפסיק עידכון כלשהו בכוח, או שהוא התקין משהו שמתנגש עם libstdcpp, כי בדקתי ו-libstdcpp היא תלות של פיירפוקס.

Depends: fontconfig, psmisc, debianutils (>= 1.16), libatk1.0-0 (>= 1.9.0), libc6 (>= 2.3.4-1), libcairo2 (>= 1.0.2), libfontconfig1 (>= 2.3.0), libfreetype6 (>= 2.1.5-1), libgcc1 (>= 1:4.0.1), libglib2.0-0 (>= 2.8.0), libgtk2.0-0 (>= 2.8.0), libidl0, libjpeg62, libkrb53 (>= 1.3.2), libpango1.0-0 (>= 1.10.1), libpng12-0 (>= 1.2.8rel), libstdc++6 (>= 4.0.1), libx11-6, libxcursor1 (>> 1.1.2), libxext6, libxfixes3, libxft2 (>> 2.1.1), libxi6, libxinerama1, libxrandr2, libxrender1, libxt6, zlib1g (>= 1:1.2.1)

עידכון: libstdcpp באה עם אובונטו כמובן, מפני שהיא תלות של פיירפוקס.
ישן 12-03-2006, 19:49
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי deepsleep שמתחילה ב "אני לא מעוניין לקמפל שום דבר,..."

אתה סותר את עצמך.
"אני לא מעוניין לקמפל שום דבר, גם לא בעתיד"

"בסה"כ להתקין FLASH"

בדרך (הפרימיטיבית למדיי) שבחרת להתקין את פלאש, צריך לקמפל חלק כלשהו. אם אתה לא מעוניין לקמפל כלום - בחר בדרך אחרת.

ביצעת את הפקודה שנתתי לך, ולא קרה כלום? מה הכוונה לא קרה כלום? זה כתב לך ש-sudo לא מותקן? ש-aptitude לא מותקן? שאין מספיק הרשאות? שהסיסמא לא נכונה?
"לא קרה כלום" זה לא סטטוס. הנה דוגמא ל"פקודה" שלא עושה כלום מבחינת משתמש מתחיל:

REMOVE THIS LINE
ofer@nettux:~$ echo -n
ofer@nettux:~$
REMOVE THIS LINE

וגם היא כן עושה משהו, נוכל לראות את זה בעזרת strace:
RM THIS LINE
ofer@nettux:~$ strace echo -n
execve("/bin/echo", ["echo", "-n"], [/* 22 vars */]) = 0
uname({sys="Linux", node="nettux", ...}) = 0
brk(0) = 0x804c000
old_mmap(NULL, 4096, PROT_READ|PROT_WRITE, MAP_PRIVATE|MAP_ANONYMOUS, -1, 0) = 0 xb7f00000
access("/etc/ld.so.nohwcap", F_OK) = -1 ENOENT (No such file or directory)
old_mmap(NULL, 8192, PROT_READ|PROT_WRITE, MAP_PRIVATE|MAP_ANONYMOUS, -1, 0) = 0 xb7efe000
access("/etc/ld.so.preload", R_OK) = -1 ENOENT (No such file or directory)
open("/etc/ld.so.cache", O_RDONLY) = 3
fstat64(3, {st_mode=S_IFREG|0644, st_size=39162, ...}) = 0
old_mmap(NULL, 39162, PROT_READ, MAP_PRIVATE, 3, 0) = 0xb7ef4000
close(3) = 0
access("/etc/ld.so.nohwcap", F_OK) = -1 ENOENT (No such file or directory)
open("/lib/tls/i686/cmov/libc.so.6", O_RDONLY) = 3
read(3, "\177ELF\1\1\1\0\0\0\0\0\0\0\0\0\3\0\3\0\1\0\0\0\22 0O\1"..., 512) = 512
fstat64(3, {st_mode=S_IFREG|0644, st_size=1226096, ...}) = 0
old_mmap(NULL, 1236380, PROT_READ|PROT_EXEC, MAP_PRIVATE|MAP_DENYWRITE, 3, 0) = 0xb7dc6000
old_mmap(0xb7eee000, 16384, PROT_READ|PROT_WRITE, MAP_PRIVATE|MAP_FIXED|MAP_DENY WRITE, 3, 0x127000) = 0xb7eee000
old_mmap(0xb7ef2000, 7580, PROT_READ|PROT_WRITE, MAP_PRIVATE|MAP_FIXED|MAP_ANONY MOUS, -1, 0) = 0xb7ef2000
close(3) = 0
old_mmap(NULL, 4096, PROT_READ|PROT_WRITE, MAP_PRIVATE|MAP_ANONYMOUS, -1, 0) = 0 xb7dc5000
set_thread_area({entry_number:-1 -> 6, base_addr:0xb7dc58e0, limit:1048575, seg_ 32bit:1, contents:0, read_exec_only:0, limit_in_pages:1, seg_not_present:0, usea ble:1}) = 0
munmap(0xb7ef4000, 39162) = 0
brk(0) = 0x804c000
brk(0x806d000) = 0x806d000
exit_group(0) = ?
ofer@nettux:~$
RM THIS LINE

אז כמו שאנחנו רואים, כל פקודה עושה משהו. אפילו אם אתה לא חושב שהיא עושה אותו.

"לא ניתן להתקין שום דבר" - מה שאתה אומר פה הוא לא הגיוני, והאמת היא שמאוד קשה לי לחשוב על מצב שבו "לא ניתן להתקין שום דבר". זה כמובן תלוי איך אתה מגדיר את המילה "מתקין". האם העתקת קובץ נחשבת להתקנה? קימפול נחשב להתקנה? אני לא יודע. תחליט אתה.

קח עצה לחיים, תקרא את זה:
http://www.catb.org/~esr/faqs/smart-questions.html
אני מבטיח לך שאם תקרא את זה, ותעבוד בדיוק על פי העקרונות שכתובים שם, יהיה לך יותר קל לפתור בעיות בכל תחום בחיים, ולא רק במחשבים. (למרות שההסבר שם תקף רק על שאלות בנושאי מחשבים, תיכנות ולינוקס בפרט)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:18

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר