לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2006, 18:32
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אשכול נבחר רווחה במילואים

אחרי שראינו שנושא הרווחה האישית בוער למילואימניקים בעצמות נראה לי מתאים לפתוח עליו אשכול נפרד.
אנא ספרו לנו מה לדעתכם חשוב לכל מילואימניק.
אני בהמשך אעלה כמה מהמתכונים היותר מתחכמים שאילתרתי במהלך המילואים.

מזון
פק"ל קפה
אין ספק שמדובר על הפק"ל החשוב ביותר למילואימניק. ישנם פק"לים בארגזי תחמושת, ישנם בתיקים קנויים, או בתיקים שנתפרו לבד. ישנם פק"לים בהם כוסות זכוכית קטנטנות ארוזות בגרביים, וישנם כאלו עם כוסות פלסטיק חד פעמיות.
ישנם פק"לים שבהם גזיה, בנזיניה, כירה ניידת וכו'.
אנא הציגו את הפק"ל האישי שלכם.
תמונות יתקבלו בברכה.
אנא הציעו את השידרוגים שלכם.
אחד השידרוגים היותר אהודים עלי (שלא שותה קפה בכלל) הוא פק"ל שכולל שקיקי תה ועלי מרמיה (מרווה), נענע וכו'. המרמיה יכולה לפתור מצוקות מעיים שנובעות מהמזון הצה"לי...
גם שקיות מרקים מוכנים יבורכו.

רטבים
כדי להחליק מזון צבאי כדאי להגיע למילואים עם רטבים שיעלימו את טעמו המקורי.
הטבסקו עושה עבודה מצויינת, אך נוטה לחרוך את הלשון ועוד כמה דברים כשהוא יוצא.
גם הסחוג כנ"ל.
רוטב צ'ילי מתוק הוא מצויין, אני פונה מפה ליצרנים והיבואנים: אנא מלאו את הרוטב בבקבוקי פלסטיק!
בבורגר ראנץ' ודומיו כבר הבינו ששקיות הקטשופ/חרדל/מיונז/אלף האיים/ברביקיו נעלמות כשמילואימניקים פושטים על המיזללה. ועדיין השקיות האלו ממלאות חלק ניכר מהתיק שלי לפני שאני יוצא למילואים.

שינה
כילה
אין כמו כילה, את הקישתוש אפשר לקבל בקלות מהחובש הפלוגתי, אך הוא לא יישווה להרגשה הניפלאה של הכילה.

סדין מהבית עם ריח של מרכך
צריך להוסיף?
החסרון היחיד הוא שלפעמים ישנים בכוננות מלאה ועלולים ללכלך אותו.

חורף
שרוולי פליז
השרוול הוא המצאה גאונית! אחד כזהלראש ואחד לצוואר. אין מה להשוות לכובע הגרב.

חרמונית!
חרמונית ובוקסר - השילוב המושלם. אם חם מידי פותחים קצת רוכסן.
אם קר מידי... כמעוט ואין מצב כזה.
מי שלא קימבן לעצמו חרמונית בסדיר מגלה במילואים שהוא אדיוט

יש עוד הרבה,
אני עוד אמשיך...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2006, 19:35
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בתרגילים, רוב מה שיש לי מבוסס על ציוד הטיולים שלי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "רווחה במילואים"

בדרך-כלל אני חותם על כמה שפחות, ומדלג בין נגמ"ש חפ"ק לחמ"ל עיקרית, ככה שאני גם לעיתים קרובות גלגל חמישי בעגלה, ועדיף לי להביא ציוד צמוד אלי בתיק הירוק הקבוע שלי:
פק"ל קפה. מסיבות מקום ומשקל, בד"כ כהליה (וגם כי אחותי הרסה לי את הגזיה ואני מתעצל לקנות חדשה) כל הסיפור כולל דלק לשלושה ימים וסיר - 600 גרם. רטבים, כמובן. מעניין אם במילואים הבאים כבר נראה את מנות הקרב החדשות.
מזרון מתנפח קטנצ'יק (400 גרם. שווה כל גרם).
כובע גרב חסין רוח עם פתחי אוורור (תודה לחמותי על העבודה),
בחורף - שק"ש קל (915 גרם), כפפות OUTLAST (דקות יותר מכפפות צמר, אבל מחממות הרבה הרבה יותר. וגם נוחות להפעלת נשק).
חרמונית - אין... מזל שיש לי מעיל קליל וחם להפליא, עם כובע, שהירוק-צפרדע שלו נסבל בתנאי מילואים אם אין קודקוד חמוץ-סבר בסביבה.
ישן 12-03-2006, 19:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
פספסתם בענק!

מה שהכי חשוב זה ב' קודקוד!
לב' קודקוד יש את כל הציוד הנחוץ, כולל שתיה חמה וקרה שיפורים לאוכל ועוד...

האמת היא, שהחינוך שקיבלתי במו"ס עדיין תופס -
יש לי ארגז עם גזיה, תערובות תבלינים יבשות לתה, חלב עמיד, קפה, כוסות מפלסטיק קשיח, רטבים (ורשסטר, טבסקו וכד') בבקבוקי פלסטיק קטנים (מהמעבדה), תערובות תבלינים שונות להכנת מזון, מחיות קארי ללוף.
נוסף על כך, תמיד מצליחים לשים יד על צידנית - שתיה, ביצים, חלב וגבנ"צ.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-03-2006, 22:53
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
זעתר, שימורים ושאר ירקות
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "שכחתי לציין בשיפורים לאוכל את..."

ביחידה שלי השכילו להבין שני דברים:
- הצבא צועד על קיבתו
- אין לסמוך על טבחי הצבא (מבלי לפגוע באף אחד כמובן)

יש לנו לוחם ביחידה (חי"ר) מבוגר (מתקרב ל 50) שאף אחד לא מוכן לשחרר אותו - ניקרא לו ויקטור!
בכל שמ"פ ויקטור ישר מצוות למטבח לכל התקופה והוא הציר מסביבו כל הפעילויות המנהלתיות וגם המבצעיות מתרחשות.
ויקטור ניחן בכושר מדהים להפוך מוצרים צה"ליים מובהקים (שבשקט יכולים לשמש כחנ"ה לפגזי 155) עם תוספות קטנות ושינויים למעדן מלכים כולל הארוח עצמו (סטייל גבעת חלפון).
בתחילת השמ"פ ויקטור עושה סריקת מלאי ובהתאם מעלה דרישה למקצה שיפורים, כולם נרתמים למשימה וכל אחד מביא מה שצריך וכך הממלכה של ויקטור מזוודת.
בכל פעילות שהיא כולם יודעים שארוחת מלכים מחכה להם וזה גורם מדרבן מאין כמוהו.
ויקטור תמיד שם, מחכה עם מגבת מטבח על הכתף, תמיד אומר מילה טובה, תמיד מכניס את כולם כאילו זו המסעדה הפרטית שלו ומגיש מעדן שכל המאמץ היה שווה בשבילו.
ישן 04-01-2009, 00:44
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
אשכול מבורך,

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
רוטב צ'ילי מתוק הוא מצויין, אני פונה מפה ליצרנים והיבואנים: אנא מלאו את הרוטב בבקבוקי פלסטיק!...

יוסיפון אני ממליץ לך לעשות את מה שאני עשיתי (ולא כל-כך גיליתי את אמריקה בזה), פשוט תעביר את התכולה שבתוך הבקבוק זכוכית המעצבן לבקבוק פלסטיק(הבקבוק קטשופ של היינז הוא מעולה).
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 21-05-2009, 08:35
צלמית המשתמש של גראדיאנט
  גראדיאנט גראדיאנט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06

מקבץ פק"לי קפה שנתקלתי בהם במילואים:

אנין הטעם: הפק"ל כולל תערובת פולי קפה (ברזילאים, קולמביאנים ועוד סוד שפיספסתי), מטחנה ידנית, גזיה, וקומקום. למהדרין, הל וחאוויג'.
הקפה נטחן רק לפני שמכינים אותו, מה שהופך קפה כזה למשובח במיוחד. החסרון הוא שמדובר בעבודה מאומצת וארוכה, דבר שהופך ליתרון אם מחכים למטווח או משהו, ואז המטחנה עוברת בתורנות בין כולם. מצד שני, גם הקפה צריך להתחלק בן כל הטוחנים. מי שקצת פחות לחוץ על הקפה שלו טרי טרי, יכול לקנות קפה טחון מאיכות גבוהה, ולא להסתפק באבקה השחורה של עלית. קומקום, להבדיל מפינג'אן, נותן הרגשה ביתית הרבה יותר ולא נשפך ממנו קפה יקר כאשר מוזגים לכוסות.

זה שחזר מטרק בדרום אמריקה: בנזיניה שסוגלת להרתיח קפה גם על פסגת האוורסט במינוס 30 מעלות וברוחות של 100 קמ"ש. בסך הכל נחמד, אבל הרבה יותר פרקטי לבישולים בקלימנג'רו מאשר לקפה ברמאללה. בכל מקרה, נראה מגניב.

הסטנדרטי: פק"ל רגיל. גזיה, פינג'אן, קפה שחור של עלית והכל בתוך תיק של סנדלי שורש. בדרך כלל הדגם לא כולל שום ציוד אחר פרט לזה. כוסות וכפיות צריך להשיג איפושהו, וגם את הקפה שותים מר כמו החיים אם לא מקמבנים סוכר. וגם זה, רק אחרי שמוצאים מצית...
גם אם הולכים על הדגם הזה, ממולץ להביא בכל זאת כוסות זכוכית וכפיות אמיתיות של משאירות כימקלים בקפה הרותח שלכם.

השף: נוסף על ערכת הקפה הפשוטה, מחזיק השף עוד כמה סודות בארגז הפק"ל שלו (על בסיס ארגז אלפ"א, כתום זרחני). מחבת לטובת טיגון בצל ועגבניות לשקשוקות או רטבים ספגטי, סיר לטובת בישול ספגטי ואורז או דברים מורכבים יותר, קרש חיתוך, סכו"ם, תבלינים ורטבים מכל הבא ליד מאוכסנים בתוך קופסאות של סיגרים או בתי סטיקלייט, רשת צליה בשביל מנגל מאולתר, וכמובן סבון כלים וסקווטש לשטוף הכל. מי שממש חזק בקטע, מביא פויקע. ממולץ רק בקו או למי שיש לו נגמ"ש או טנק צמוד.

הביתי: במקום גזית שטח, מביא הביתי את הכירה הניידת (נו, זו עם בלון גז שבא בצורה של בקבוק ספריי). הרבה יותר נוח לבשל, הרבה פחות נוח לסחוב. הביתי גם מכין את השוקו המושלם: תרתיחו חלב עד לסף גלישה, ותמיסו בפנים טבלת שוקלד פרה שלמה. שוקו שגם מונטזומה מחך האיצטקים לא שתה כמותו.

ישן 10-07-2010, 19:10
  solisto solisto אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.04
מצטער על ההקפצה, אך יש תוספת חשובה

ניתקלתי (במהלך מסירת הסלולארי שלי לתיקון) במטען נייד, עם סוללה קבועה נטענת (לא צריך להחליף סוללות). ניתן להטעין את סוללת המטען באמצעות כבל USB מהמחשב או כבל לחשמל (לא מצורף). ישנם שני דגמים: 1800MA ו- 2700MA.

אני רכשתי את הקטן מביניהם, והוא שימש אותי בצורה נפלאה בשטח צאלים. מספיק לכ-6 הטענות (כל הטענה מלאה של הנייד לוקחת כשעה +/-. הטענת המטען עצמו לוקחת כ-4 שעות). מי שראה/השתמש במטען שלי במילואים האחרונים, אמר שבמילואים הקרובים יהיה לו כזה משל עצמו.

את הדגם שאני רכשתי, ניתן למצוא בתחנות "זמן אוויר" בסניפי "סלקום". המכשיר נקרא i-up של חברת ENERMAGIC.

בערכה:
מטען נייד
כבל גמיש
סדרת מחברים לניידים שונים (אין לאייפון)

(ויין וו. דייר, "אזורי המשגה שלך")

"If everyone is thinking alike, then sombody isn't thinking"
GEORGE S. PATTON

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:09

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר