לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2006, 15:40
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "היי רון. ה70-300 של סיגמה הכי..."

זיו, תראה לי מאמר בבקשה שבו כתוב את זה, שהעדשה הכי "ביצועית" בצמצם 8.
אם זה כבר כתוב איפה שהו (ע"י מומחה אמיתי ולא איזה חובבן) אז זו עדשה חרא (תסלחו לי על הביטוי). כשאני קונה משהו הוא צריך להיות טוב בכל מצב. זה כמו במכוניות שרשום בסקאלה של סובארו 260 קמ"ש אבל ב 140 היא כבר רוטטת אבל ב BMW רשום 260 והיא סוגרת 255 (את זה הוכחתי לעצמי).
נחזור לעדשה. העדשה צריכה לתת איכות גבוהה בכל פרמטר, אחרת, מה הטעם בה?

אגב, לא אני נהגתי אלא חבר מטורף שלי ב BMW 545 מטורפת....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2006, 19:59
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "למה ומעלה? בסביבות צמצם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Arziv
למה ומעלה?
בסביבות צמצם 8-9-10 - זהו ידוע שזה התחום החד בכמעט כל העדשות.
אני בחיפוש אחר לינקים.

אני מחכה ללינקים.
לא אומר שלא קיימים אבל א. אם ישנם, שיהיו ע"י מקצוענים בלבד, אנשים שמבינים באופטיקה ולא בבילבולי מוח. ב. אם עדשה מוסיימת באמת טובה "רק" בתחום הזה שציינת, אז כמו שאמרתי זו עדשה דרעאק. ומכאן חוזרים למה שאני גורס תמיד, שכשמשלמים מעט מפסידים הרבה או במילים אחרות, הזול זה בסוף היקר.

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 16-03-2006 בשעה 20:07.
ישן 16-03-2006, 20:43
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "משה, אני לא רוצה להיכנס..."

זיו

אנחנו לא נכנסים לויכוח (אנחנו מאותה משפחה ) אבל אני רוצה לשים דגש ולעמוד על הנקודה שלי שלא כל אחד שיש לו מבחר עדשות או מצלם כמה שנים יכול לצאת בהצהרות שאין להן בסיס כלל וכלל כמו אלו באשכול שציטטת.
לא רק שדי-ספוט זה הפורום אם האגו הכי מנופח שאני מכיר, יושבים שם חבר'ה שמחזיקים מעצמם קצת מעל הפופיק... בעלי גישה סנובית ביותר.
אז בא משתמש בשם שחר וייס ואמר שהצמצם הכי אופטימאלי זה 8-11, מה שהוא בטח שמע מאיזה משתמש אחר ששמע מאמא של משתמש אחר, ואתה מצטט אותו ואנשים פה גדלים על עובדות לא מבוססות, בעצם שמועות.
האם אותו שחר עשה ניסיונות בתנאי מעבדה? לא ניראה לי.
תחשוב על זה. אני יודע איך שמועות מתגלגלות ואיך דעות נוצרות, במיוחד בעידן האינטרנט שכל אחד הוא "מומחה לאופטיקה" ויש לנו פורומים בכל פינה שכל אחד יכול לתת את דעותיו המומחיות. אם תשים לב, אני אף פעם לא יוצא בהצהרות של משהו שלא בדקתי או הוכח וראינו את זה עם האשכול של טל בנושא האינפרא אחרי שבלי סיבה יצאו בבאנרים של "ניקון, כי רק היא יכולה אינפרא" וכל הבולשיט הזה. גם הבאנר של "לא קונים אותי עם גימיק". עדשה שעולה 1800 דולר היא לא גימיק ויש תוצאות שבשטח מראות את זה. אבל זה לא קשור לדיון שלנו (שים לב, עדיין דיון ולא ויכוח). בכל נושא השמועות, יש לכולנו הרבה מה להפנים.

מה גם, ה "sweet spot", עוד מושג חדש...

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 16-03-2006 בשעה 20:46.
ישן 17-03-2006, 02:50
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי kristal שמתחילה ב "מרוב בלאגן כבר אין לי מושג לאן לשרשר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kristal
אבל לכל עדשה יש את מה שנקרה סוויט ספוט שלה, הצמצם שבו היא במיטבה מבחינת חדות. גם העדשות L הפנסיות שלך וגם הסיגמה המצ'וקמקת שלי ושל עוד הרבה חברים כאן. (ואני לא בה להיות ציני, באמת).
אתה מוזמן לבדוק בטבלאות MTF
או שגם הן שמועות?

אגב יש גם טסט שעשיתי, ובאמת יצא דומה. (בפיקוס קרוב AKA "מאקרו", עדיף אפילו 11). כמובן לא מקצועי כמו מדידת MTF. אני מקווה שאני מוסמך מספיק להגיב בנושא.

אתה צודק 150% אבל יש הבדל בין לבוא ולצטט נתונים מדוייקים מטבלת MTF שהיצרן מביא לבין שמועה בנוסח "אומרים ש..." ועל זה באתי לחדד את העיניין. עם נתונים מעבדתיים אני לא מתווכח אבל עם שמועות יש הרבה מה לבדוק בשטח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:02

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר