לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2006, 03:08
  תה ירוק תה ירוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05
מידע כיצד זה מתבצע - רצח אופי לבנימין נתניהו

שוב התקשורת אשמה!", אמר בלעג אהרל'ה ברנע כלפי איל מגד, שהוזמן לתכנית אולפן שישי של ערוץ 2 ביום שישי בערב. ומגד תמצת את האמירה שלו, כי ערוץ 2 ולמעשה כל העיתונים מאוחדים בקידום המכירות של "קדימה" ובמאמץ המקביל לחסום את בנימין נתניהו.

במקרה של ערוץ 2, אולפן שישי, יש ריכוז חומרים וגיבורי תקשורת שעלולים לגרום למשקיף מהצד לחשוב שברנע מתמם. על העדפותיו הפוליטיות של ברנע אני לא רוצה לדעת כלום, אבל העורכת הדומיננטית של אולפן שישי היא רות יובל. בערב שבת האחרון עמדה במרכז התכנית כתבת פרופיל על בנימין נתניהו. רות יובל היא אותה עורכת של 'כל העיר' הירושלמי לפני עשר שנים, שיזמה והפיקה את כתבת הפלסטר השקרית על נתניהו כאשר נבחר לראשות הממשלה. לצד הישגיה של יובל בתקשורת מוסכם היום שאותה כתבה ספציפית, שהציגה בין היתר את נתניהו כסוכן CIA, הייתה הפלופ העיתונאי של אותה שנה. כך הגדיר אותה אז יואל אסתרון, שהיה סגן עורך "הארץ", ובוודאי לא היה לו עניין להשחיר את רשת מקומוני שוקן. ערב הבחירות ב-96' שמה יובל על השער של כל העיר את אחת התמונות הלא מחמיאות של נתניהו עם סיסמאת ההסתה 'לא נשכח ולא נסלח'. מי שהספיק לשכוח כבר, החכמה המקובלת בשמאל הציגה את נתניהו כאחראי בעקיפין לרצח רבין כמסית הראשי.

במרכז הכתבה של אולפן שישי האחרון, שאותה הכינה רינה מצליח, כיכב בין היתר כפרשן אופוזיציוני חיים רמון. גם לרמון היה תפקיד חשוב במערכת הבחירות של 96' וקשה להאמין שאהדתו לנתניהו גברה משך השנים: "מטה העבודה לא היסס להפנות תשומת לבם של כתבים לפרשיות אישיות מחיי נתניהו…הם ידעו שאסור להם לתקוף חזיתית. מוטב לשלח בו את העיתונאים", כתב נחום ברנע במאמר פוסט מורטם של בחירות 96' ב"עין השביעית". אברום בורג העיד אז: "היתה לנו החלטה אסטרטגית שהקמפיין יהיה של ניוז ולא של הסברה דרך העיתונים. מרגע שהחלטנו כך, ברור שהעיתונות הכתובה והאלקטרונית משחקת תפקיד מכריע במגרש שלנו". חיים רמון היה מעורב עד צוואר בתמרון התקשורת מטעם מפלגת "העבודה" דאז. והיה לו עם מי לעבוד כפי שיש לו עם מי לעבוד היום, כאשר הוא אחד היזמים הגדולים של פרוייקט קדימה וממנהיגיה. הפרשן המרכזי של אולפן שישי הוא ידידו הטוב והקרוב אמנון אברמוביץ', ממש כפי שדן מרגלית הוא ידידו הטוב של אולמרט. רמון הוא אחד מבכירי העבודה שהיו נפגשים באופן קבוע בחשאי בווילה בשיכון דן עם בכירי הרשות הפלסטינית, כדי לתדרך אותם כיצד להתמודד עם בנימין נתניהו.

בכתבה עצמה ולאחריה ב"פרשנויות", היה מעניין לעקוב אחר מילות המפתח של אברמוביץ' ומצליח על נתניהו. מצליח קבעה כי מאחורי המסיכות של נתניהו מסתתרות עוד מסיכות, כך שקשה לדעת מיהו נתניהו. במקומוני שוקן, לפני עשר שנים, השתמשו בכותרת 'האיש בעל אלף הפרצופים'. כלומר, מצליח ממשיכה למחזר מוטיבים של דמוניזציה - תחת השגחתה של רות יובל - וזאת למרות שלרשותה עמד כבר הרקורד של נתניהו כראש ממשלה במשך שלוש שנים, שר אוצר שלוש שנים ובאמצע קדנציה קצרצרה כשר חוץ. האמנם המנהיג הכי שקוף ברעיונותיו המדיניים והכלכליים מסתתר מאחורי מסיכות?

אבל מלת המפתח השימושית נגד נתניהו ב-2006 היא המעניינת: "פאניקה" או "תבהלת", כפי שחזר ואמר כמה פעמים אמנון אברמוביץ'. במילה הזאת אתה מזהה את אמנות הלוחמה הפסיכולוגית. לפני עשר שנים אמרו הוא "שטחי", הוא "מתוכנת". ב-99', כאשר האליטות והאוליגרכיה התגייסו כאיש אחד למוטט את שלטונו, המנטרה היתה "ביבי מסוכן", "ביבי מסוכן לישראל". כך שמעתי את רב-אלוף אמנון ליפקין שחק זועק בבית סוקולוב, חודשים ספורים לאחר שפרש מתפקידו כרמטכ"ל.

לקראת עונת הבחירות הנוכחית ניסו להחדיר מחדש את המנטרה "הוא מסוכן", אחר כך "הוא נלחץ", בסופו של דבר התבייתו איל ארד ואדלר על "פאניקה". המטרה של הלוחמה הפסיכולוגית הזאת היא ליצור התניה בתודעת הציבור: לכרוך את שמו של נתניהו עם המלה "פאניקה" ובכלל ליצור תגובה רפלקסיבית של רתיעה כל פעם ששמו של נתניהו מוזכר, ממש כפי ששיטות תעמולה שונות יצרו רפלקס מותנה דומה ברחבי העולם כלפי המלה "ישראל" או "יהודי". העובדה שגם אברמוביץ' וגם רינה מצליח עשו שימוש במלים שהזכרתי, מסגירה אותם. אני לא חושד שהם עובדים עם דף המסרים שמייצרים הפרסומאים של קדימה, אבל הם קולטים את מילות המפתח ועובדה שהם חזרו עליהן בצייתנות.

אברמוביץ' הגדיל לעשות כאשר סיכם: במערכת הבחירות הזאת "נתניהו הוא מנהיג הכתומים". אז אולי אהרל'ה ברנע באמת לא מודע למה שנעשה אצלו באולפן. אבל אין ספק, שללא שיתוף פעולה מרצון של ערוץ 2, ערוץ 1 וכמה עיתונים ותחנות רדיו, לא ניתן היה לבצע מסע של רצח אופי כפי שהדבר נעשה נגד נתניהו.

http://glz.msn.co.il/glz/news/elect...6ab3c2e785b.htm
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2006, 13:49
  yonishtr yonishtr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
הקפיצה על העגלה או הירידה ממנה לא היו משנים כלום
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הוא מתגמש או מתקשח בהתאם לנסיבות"

ואת זה אתה יודע, ואת זה הוא יודע.
אבל מה כן היה משנה?? - שרון (אבי כל ההתנחלויות)שהתחייב שדין נצרים כדין ת"א בתחילת כהונתו ואת ההמשך כולנו יודעים, שהפך בינתיים לקדוש(וזה עפ"י מעשים בלבד), או רבין הקדוש, כשנכס לממשלה כשאמר "לשבור להם את הידים ואת הרגליים"(והוא לא התכוון למתנחלים), ובסוף הכניס אותנו לאוסלו(התוצאות ידועות), הביא לכאן את עראפת, ובך ידה את האבן הראשונה לאינתיפאדה השלישית.

אז זו דוגמא קטנה לשני מנהיגים שהמעשה שלהם כן יכל לשנות ולמנוע אסון, ואף עפ"י כן הם הוליכו שולל את עמם, ואת בוחריהם.

אם נתניהו עשה ניתוח מפוקח ורואה שאכן הוא היה יכל לעצור את התהליך, כך הוא אכן היה עושה, אבל להאשים אותו בחוסר אידיאלים- כשאתה מצביע קדימה- זה הרבה יותר מסתם צביעות זולה.

נערך לאחרונה ע"י yonishtr בתאריך 20-03-2006 בשעה 13:52.
ישן 20-03-2006, 19:08
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
אענה לשניכם יחד
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי משקיפה שמתחילה ב "מתבכיין?"

אהלן

לצערי הרב אתה צודק בגדול שאף מועמד אינו ראוי לקולי . מדאיג מאד .
יחד עם זאת, אני מקבל שביבי עשה לכלכלת ישראל רבות. כפי שלכל דבר יש 2 צדדים , הוא עשה טוב ועשה גם רע ואינני בא לשפוט כעת את מעשיו . הדבר הכי טוב שעשה הוא השעיית (עד מתי ?) מרכז הליכוד .
אבל לפי מה שמראים הסקרים ( המוזמנים והלא מוזמנים) , אין לביבי הצלחה גדולה . להערכתי אחת הסיבות לכך היא גם תוצאות ההצלחה שלו בכלכלה . העם עוד זוכר את ביבי מתקופת היותו ראש הממשלה וזו עוד סיבה שחלק מהעם אוהב שלא לאהוב אותו . לראייה , גם בתוך מפלגתו אין לו הרבה אוהדים . לולא המשמעת המפלגתית אני בטוח שהיו מורידים אותו . כל ההצעות שימסור המושכות לסילבאן שלום באו מתוך המפלגה .
לסיום, אין אף מועמד שאוכל להגיד עליו : זה האיש . מצטער .

כנראה באמת יש צורך דחוף להחליף המנהיגים .

בברכה

illi
ישן 20-03-2006, 21:52

שמע ,בלי ציניות אני כנראה נאיבי:
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "אענה לשניכם יחד"

אני לא מבין במה נתניהו היה פסול בתקופת כהונתו, בטוח שלא פחות מוצלח/או יותר כישלון מברק ורבין.
לראייה לשניים האחרונים לא הושחרו באותה האובססיביות(וכן אני יודע שרבין הועלה לרמת קדוש אבל אם ניבחן את מעשיו בדיעבד, הם כישלון מהדהד).

יחד עם זאת אני כן מקבל ביקורת על , קיצוצי הקיצבאות(שחלקם היה מוצדק)- אבל בשורה התחתונה, רק היום (בזכות מי? ברק?) יש לנו את האמצעים הכלכליים לעזור להם.
אם אתה חושב שנתניהו עשה את מה שעשה מתוך רוע, אתה חוטא למציאות, אני לא מבין יותר מידי בכלכלה (גם לא פחות מידי), אבל סבר פלוצקר אינו ממחנה נתניהו - ואתה יכל לקרוא מה הוא כתב על המהלכים של האיש.

בשורה התחתונה , נשארנו עם מנהיג אמיץ ולא פופוליסט- שכן היה לו הרבה יותר קל לא לעשות רפורמות כנגד הנמלים והבנקים, לחלק קיצבאות, ולהגדיל את שכר המינימום ל 2000$- האם זה היה עושה לנתניהו טוב? -בטוח. האם זה היה עושה למדינה טוב?? מסופקני.
לכן אני חושב , שדווקא בגלל שהוא לא פופולארי (משום סיבה טובה, ומתקבלת על הדעת)- האנשים שמלכלכים עליו מסרבים לתת לעם את הסיבות האמיתיות- ואני חושד שהם לא מסוג האנשים שטובים לנו האזרחים(האנשים עימם אולמרט אוהב להתרועע).

מהצד השני יש לנו את אולמרט- 40 שנים של כישלון, חוסר עשייה,מענקים לקוקה קולה, דנקנר, עסקאות מפוקפקות והחלטות עוד יותר מפוקפקות- להוריד את סימון המחירים- למי זה טוב??? בטוח שלא לנו.
להתערב במינוי לממונה על הגבלים עיסקיים ולהכניס מקורבת (לכאורה) שאין לה תואר משפטי- למי זה טוב??? לנו?? אני לא בטוח.
מנכ"לית הרשות להגנת הצרכן, התפטרה. למה??? כלשונה " הרגשתי כאילו אולמרט התערב יותר מידי פעמים לטובת העסקים".

רוצה קישורים?? אל תתבייש- אל תצביע מתוך בורות.
בברכה
יונתן

נערך לאחרונה ע"י yonishtr בתאריך 20-03-2006 בשעה 21:54.
ישן 21-03-2006, 12:19
  illi illi אינו מחובר  

מסכים איתך .
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי yonishtr שמתחילה ב "המהפך לא יגיע אם לא נביא אותו"

אהלן

אתה צודק בקשר לנושא השינאה .

אתה צודק שאין שום אלטרנטיבה למנהיג בסדר גודל של שרון .

אגב, מעולם לא אהבתי את שרון עד שהתחיל להביא "קבלות" .

לצערי הרב אינני רואה מי שיהיה מסוגל להכנס "לנעליו" כולל אולמרט .

אני מכיר את ביבי ממחוזות אחרים אני רואה אותו מדבר ואני , תסלח לי , נגעל מדבריו מפני שאני יודע שמה שהוא אומר זה בהחלט לא מה שהוא חושב ובטח מה שהוא מתכוון ובטח ובטח שלא מה שהוא מתכנן .
מבחינתי הוא מוגדר כטיפוס ...... עדיף שלא אתבטא מפאת כבודי לך ולאלה שחושבים אחרת ממני .

לסיכום, באמת שאין למי להצביע. כנראה שבסוף אצביע למי שאחילט שהוא הרע במיעוטו . יש כזה ?

אגב, מעניין לראות סקר המביא את הנתון : למי קשה לבחור במי להצביע .

בברכה

illi

נערך לאחרונה ע"י illi בתאריך 21-03-2006 בשעה 12:21.
ישן 21-03-2006, 13:59

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "מסכים איתך ."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי illi
אהלן

, תסלח לי , נגעל מדבריו מפני שאני יודע שמה שהוא אומר זה בהחלט לא מה שהוא חושב ובטח מה שהוא מתכוון ובטח ובטח שלא מה שהוא מתכנן .

illi

שלום
שמת לב שאתה תוקף את נתניהו בדרך היחידה אותה אי אפשר להפריך??

הרי אנחנו יכלים להדביק את הדעה הזו לגבי כל אחד.

בשורה האחרונה הדרך היחידה לבדוק את מהיהנות האדם, היא ע"י השוואה בין דיבורים למעשים.

ואם תוכל לעשות את ההשוואה הזו בראש פתוח, מבלי לתת לשנאה לעוור אותך(שלא באשמתך), אני מבטיח לך שאולי לא תצביע לנתניהו, אך לכל הפחות תכבד אותו, משום שהוא מונחה ע"י אידיאלים ציוניים ,(וכן ההוא היה מליונר גם אם לא היה ראש ממשלה).

אם תרשה לי לערוך את ההשוואה בעצמי (לפחות בצד המעשים של נתניהו|).

*קצין מצטיין בסיירת
*נציג ישראל באו"ם- בהצלחה יתרה.
*בוגר בהצטיינות הרווארד ו MIT.
*היה שר אוצר מעולה- את זה גם אולמרט אומר.
* ראייה אסטרטגית מפוקחת ,שתמיד הוכיחה את עצמה.
*נאמן לקו מדיני מסויים (גם אם לא מוסכם על כולם)
*פירק את מרכז הליכוד מכוחו- וכל זאת בהסכמת המרכז.
* מייסד ועדת בכר.
*שנוא התקשורת (בעלי ההון).
* כל מה שאי פעם עשה היה במחשבה כנה לטובת המדינה.

שלא תבין לא נכון- אני התווכחתי אם ORI בזמן ההתנתקות(צידדתי), והגלתי את עצמי מהפורום, אבל עכשיו אני רואה שטעיתי, אנחנו נעשה עוד התנתקות, מבלי לבחון את פירות ההתנתקות הקודמת, שכיננו קרובים מאוד להגדלת טווח הקאסם ,ויכולתיו (כולל ראש נפץ), ומה אז?
אני לא אומר שהליכוד מציג תשובה, אבל לפעמים כשאין פיתרון, צריך להמתין, אנחנו לא חייבים כל הזמן להסתחרר סביב הזנב שלנו ולחפש פתרונות מהירים שכל הזמן מזיקים לנו- לראייה- ממשלת החמאס.
לפעמים טוב לחכות, ולגלות אורך רוח(שכיננו יודעים את זה- אמנת החמאס, והמושג "הודנה", הומצאו לשם כך)- ונראה לי שזה המצב.

השכנים שלנו גילו את נקודת התורפה האמיתית שלנו- בשיטת "זבנג וגמרנו" אף אחד לא יכל עלינו, אבל בשחיקה מתמדת אנחנו מתקפלים מעצמנו.

אני יודע שזה נראה כאילו שאני מסיונר, אבל אני סתם זועם על הדמוניזצייה, שנעשית לליכוד ככלל ובפרט לנתניהו.
אף נציג של קדימה לא הסכים לבוא לעימות או להתייחס לדבריו של נתניהו, מלבד לחזור על המנטרה "הוא מזיע" או "הוא לחיץ", זריקת רפש שרק מעידה מה רמת האינטלגנצייה ש"קדימה" מייחסת לבוחריה.

ואסיים אם איך שאומרת האישיות הטליווזיונית האובייקטיבית :
"שלא יעבדו עליכם"
ישן 22-03-2006, 08:32
  illi illi אינו מחובר  

לא אתווכח איתך....
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי yonishtr שמתחילה ב "[QUOTE=illi]אהלן , תסלח לי..."

אהלן

לא אתווכח איתך בנושא ביבי . אבל אם אתה שומע חדשות וקורא עיתונים - ואתה משתמש במדיות האלה , אז בודאי אתה שומע ויודע שגם בתוך מפלגתו המצומקת יש לו אויבים למרות שבימים האחרונים הם נרגעו לפחות כלפי חוץ .
בנושא הסקר שאמרתי לך אתמול , הנה, כמו ששמעו אותי ויש תוצאות סקר כזה כפי שמתחייב והוא מתפרסם היום בוואלה http://news.walla.co.il/?w=//878415 . גם נתון זה צריך לתת לך קנה מידה להתייחסות הציבור לבחירות הקרבות . הציבור מאס בכל מנהיגיו הנוכחיים .כי כולם , אבל כולם מושחתים ברמה כזו או אחרת. אף אחד מהם אינו מקיים את אשר הבטיח ערב הבחירות ויש ביניהם "אלופים" בשיטה זו . זו דרכם בחיים ובכל תחום . (זו לא חייבת ליהיות רמיזה לאישיות מסויימת ) .

בברכה

illi
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:32

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר