לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2006, 16:43
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי avi_f שמתחילה ב "הי! מה עדיף? [b][size=3]Canon..."

ל DO יש תכונות מיוחדות (שאני לא אומר סתם אבל לא יודע מה הן) שעושות אותה יותר איכותית, יותר קומפקטית ויותר יקרה אבל יש לה איזשהו אלמנט שמתאים לדברים מסויימים, תבדוק את זה. בכל מקרה ה 70-300IS היא היורשת של ה 75-300IS שהיתה לי כשנתיים והיא מעולה! לא מהירה בטרוף אבל חדה מאוד ואיכותית.

לגבי מה שנאמר למעלה.
תיזהר מכל החנויות שמציעות מצלמות בערך ב 60% מהמחיר. הן אחת אחת נוכלות. עברתי את כולן,royal cameras, כולן, כולל את www.bestpricecameras.com שמכריזים על מצלמה ב 2200 דולר בערך (5D) וכשאתה מתקשר, תגלה הפתעות.
בכל מקרה, גם אם זה לא יחזור לארה"ב, קנה רק בחנות מורשת, כמו BH או בחנות שממנה אני קניתי, עם אחריות USA במחיר יותר זול מ BH.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2006, 16:31
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avi_f שמתחילה ב "עזרה דחופה ברכישת מצלמה SLR קנון 5D"

תשמע, בתור אחד שמצהיר שאתה לא עושה כלום מעבר להעברת התמונות למחשב, חבל על ההשקעה לא?
אבל אם בכל זאת אתה רוצה תשובה להתלבטות שלך אני יודע שה D50 של ניקון נותנת תוצאות מעולות, ראה תמונות של AlPHA, קובי אטדגי ועוד כמה. לדעתי נותנת תמונות יותר טובות מה D70S משום מה. במקרה שאתה נעול על קנון, לך על ה 350D או 30D, כי ה 20D בעלת מסך קטן יחסית ואין לה ספוט, שאלו הפיצ'רים העיקריים (אבל לא היחידים) שאני נהנה מהם ב 5D, מעבר ל FF שכבר מקפיץ לך את ההשקעה בבודי ל 3000 דולר.

קצת מחירים:

350D - בערך 860 דולר (אבל לא ניראהלי שתיסתפק בה וכנ"ל לגבי המקבילות של ניקון)
20D - בערך 1120 דולר(אבל מפסיקים לייצר אותה)
30D - בערך 1300 דולר (ואם היום לא הייתי חושב על FF, זו היתה הבחירה המושלמת)
5D - אני קניתי ב 2950 דולר עם אחריות USA מקורית והנה סקופ, ב 1 באפריל קנון מוציאים REBATE - החזר של 300 דולר על ה 5D, מה שיוזיל אותה רטרואקטיבית ל 2650 דולר.

ה REBATE פועל רק בארה"ב וצריך לשלוח את זה מכתובת מקומית אבל בקיצור, זה עובד.

לגבי עדשות, כשאתה הולך על מצלמת FF, אתה חייב עדשות באיכות קצה כי כל קוטר העדשה בא בחשבון לעומת מצלמות קרופ. שמתי את הסיגמה 24-70 F/2.8 המקבילה ל "L" של קנון ואני מצהיר שיש הבדלים באיכות התמונה.

אם אתה רוצה לקנות עדשות קנון, ממליץ בחו"ל (וזה אם אתה יודע לשמור עליהן),

24-70 – 1300 דולר
15-35 – 1150 דולר
70-200IS – 1700 דולר
70-200 (בלי מייצב) – 1150 דולר

שורה תחתונה... מה אתה רוצה? גם אם מישהו מיליונר, לא משקיעים בציוד קצה אם זה רק כתחביב ורק כדי להעביר תמונות למחשב. כשרציתי רק להעביר תמונות למחשב קניתי בזמנו את האולימפוס C4000 ב 2500 שקל והיא היתה כל חיי. ביום שרציתי יותר וידעתי שצילום זה המקצוע שאני רוצה להיתעסק בו רוב הזמן התחלתי לשים כל שקל על ציוד.

ישן 20-03-2006, 16:45
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]תשמע, בתור אחד שמצהיר שאתה..."

או סוף סוף מישהוא מגבה אותי. עם אתה ניחנסתה לתמונה אז הכול טוב.

עם יש לך כסף לבזבז אני גם רוצה עדשה. 16-35L של קנון.
תחשוב מה הדרישות שלך. עם זה לא המיקצוע שלך אתה לא צריך סט כול כך יקר. בכול מיקרה ה D5 פצצה של מצלמה וכול העדשות L של קנון הן מאולות. עם אתה קונה את ה 24-70L ו 70-200L ו 16-35L אתה מסודר מבחינת עדשות. אלו העדשות הטובות ביותר בשוק. אני צילמתי ארועה אחד שי ה 1N שלי ועדשה 28-70L שהיא קימעת כמו ה 24-70L והיא כול כך מהירה שזה פשות לא יאומן. ויצה לי לעבוד לא מאת עם כול הסט הזה והאכות פצצה. בכולל זה אולה כמו אוטו אז תחשוב טוב מה אתה צריך. אני מישתמש ב 24-85 של קנון היא לא L ולא 2.8 היא אולה בארץ כ 3000 שקל. צילמתי איתה ארועים רבים סטודיו קטלוגים ועוד. אני מפסות מעוד והיא הולה חצי מהעדשת L. אני מצלם בשקופיות שהאכות שם חשובה מעוד. ואין לי שום בעיה. אתה מוזמן ליראות את האשכולות שפתחתי. ותגיד לי עם יש לך בעיה באכות.
ישן 20-03-2006, 16:59
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Tomib שמתחילה ב "16-35L, 24-70L, 70-200L הם..."

טומי הפעם הגזמת. אולי שיקנה גם איזה 600מ"מ ב 6000 דולר?
אולי, אולי ורק אולי בסטודיו או מי שמקבל 600 דולר לסשן של פורטרטים קונה את ה 85L ודומות לה.
הן הכי מגבילות מבחינת זום ולכן הייתי קונה אותן אחרונות.

עריכה: אני אסביר את עצמי שוב כדי שהאשכול לא יוספם.
רק מי שמצלם באורכי מוקד קבוע שווה לו להשקיע אבל לי, לך ולו ול95% מהצלמים, ההבדלים בין האיכויות של אורכי מוקד אלו בעדשות הקבועות לעומת אותם אורכים ב 70-200L, זניחים ביותר.
אלו עדשות לסטודיו בעיקר וההוככה לכל היא חוסר המייצב (כי בסטודיו בד"כ משתמשים בחצובות)

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 20-03-2006 בשעה 17:14.
ישן 20-03-2006, 19:06
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]טומי הפעם הגזמת. אולי..."

דווקא אני הייתי מת לאיזה 85 מ"מ f/1.2L - גם בגלל אורך המוקד שמתאים בול לפורטרטים, גם בגלל הצמצם הפתוח, גם בגלל האיכות האופטית וגם בגלל הבוקה. כל אלה פשוט לא ניתן להשיג בעדשות האחרות, ועל אחת כמה וכמה לא בעדשות זום (וגם לא ב-70-200 המצויינת, למרות שאני מת עליה). הרבה מאוד צלמים חובבים (ראה בפורומים של dpreview, פרד מירנדה, CDPF וכד') קונים את העדשות האלה - נכון, אלא אנשים עם כיסים עמוקים, אבל הם גם מעריצים שרופים של צילום ומוכנים להיפטר מהרבה מאוד מזומנים כדי שיהיה להם את ה-the best.

לכן אני אומר - תנו לבחור להחליט מה הוא רוצה וכמה הוא מוכן להשקיע. אל תעצרו אותו עם המלצות כמו "זה יקר מאוד, זה the best, אתה לא צריך כזה". תפרשו בפניו את האופציות, הוא נראה לי מספיק אינטליגנטי כדי לדעת לבחור מה מתאים לו ומה לא.

ישן 20-03-2006, 22:42
  avi_f avi_f אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avi_f שמתחילה ב "עזרה דחופה ברכישת מצלמה SLR קנון 5D"

הי!
תודה על התגובות. בוא נעשה קצת סדר. כאמור אם אני הולך על SLR אני רוצה את האופטימום(הטוב ביותר תוך התחשבות במגבלות הקיימות) . המגבלות הם היכולת שלי להפיק את המירב והעלות שהיא תמיד מוגבלת לכל אחד ולא חשוב עד כמה הכיס עלו עמוק. יש מה שנקרא בכלכלה עלות תועלת. לפעמים בשביל עוד כמה מאות $ אפשר לקבל תועלת רבה. את ההפרש בעליות תשכחו ואת המוצר הפחות טוב תמיד תזכרו.
לגופו של עניין אני נעול על קנון וההתבלטות כעת היא בין 5D ל 30D . 1. בנטרול עלויות באיזה מצלמה עדיפה לחובב כמוני? 2. אם 5d עדיפה היא שווה את ההפרש לחובב כמוני. (לפי משה ההפרש מצטמצם עםREBATE . איך זה עובד? אני מתכוון להזמין את המוצר לכתובת בארה"ב. )
לגבי העדשות אני מעוניין בשלב הזה רק בשני עדשות חשבתי כאמור על העדשות שציינתי. האם הם מתאימים לי. בכוונתי לצלם בעיקר נוף בטיולים, בעלי חיים ופורטרטים (לא באולפן).
אם כן האם העדשה הזו תתאים לי Canon EF 24-70mm f/2.8L USM Standard Zoom Lens for Canon SLR Cameras
שכן עכשיו אני מבין שהיא ככל הנראה ללא מייצב. האם בקרה שלי לא חובה מייצב.
בעדשה השניה , כאמור, מה עדיף Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM Lens for Canon EOS SLR Cameras
או
Canon EF 70 - 300 mm F4.5 - F5.6 DO IS USM specifications
לגבי האתר ראיתי אתר שנדמה לי שמשה המליץ עליו בו נמכרת ה5D בכ2200$
http://www.expresscameras.com/prode...=420564&start=1
משה באיזה חנות קנית את המצלמה?
האם האחריות בינלאומית וכדאי להרחיבה ל3 שנים
אבי
נ.ב משה האם הסתרת עם גופנים בעברית ל wm2003 שלך?
רב תודות
אבי
ישן 20-03-2006, 22:55
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי avi_f שמתחילה ב "הי! תודה על התגובות. בוא נעשה..."

הי אבי

בכנות, לך עם ה D30, כי ה D5 קצת יקרה, גם יחסית למחיר העלות.
ההבדלים העיקריים בינה לבית ה D30, זה תכל'ס, FF ו ISO.
בשביל מה שציינת, אין לך סיבה לקנות אותה ובטח שווה לך להשקיע את ההפרש, בעדשות עצבניות.
החנות ב 2200 דולר זו עבודה בעיניים ואני ממליץ לך לקנות ב 3000 דולר באחריות מ BH או ב 2950 מחנות אמינה שאני קניתי בה, קרוב ל DC.
ה REBATE עובד בצורה כזו שאתה שולח להם את הקבלה עם טופס REBATE וגוזר מהקופסא את הקוד, ואחרי זה מקבל בדואר צ'ק של החזר. לפי מה שאמרו לי המוכרים בשתי חנויות, ב 1 באפריל יוצר REBATE של 300 דולר על ה D5 שזה יחסית החזק גדול מאוד.
מבחינת עדשות, אין ל 24-70 מתחרות וזו עדשה טובה מאוד. לגבי ה DO, אני לא מכיר אותה מספיק מקרוב כדי לתת חוות דעת. אם תחסוך את ההפרש מה D5 ל 30D, יהיה לך כסף ל 70-200L מעולה.

מה דעתך?

הנה דף של קנון על כל הקידומי מכירות העדכניים שלהם, פה תימצא מידע אין עובד ומה המעגבלות של REBATE.
ה REBATE מאוד פופולרי בארה"ב ומי שלא מתעצל לגזור, למלא טופס ולשלוח, מקבל צ'ק בחזרה. רק השבוע שלחתי שניים על עדשות מגע ומכשיר סלולרי חדש.

ישן 20-03-2006, 23:48
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי avi_f שמתחילה ב "הי! מה זה ספוט שנוסף ל30D..."

ספוט זה עוד פיצ'ר מרכזי ששכחתי לציין וטוב שהוסף ל 30D, מקרב אותי עוד יותר ל 5D.
זוהי מדידת אור נקודתית.
תצטער? אני "מצטער" שלא קניתי מרק 2 אבל באמת, תמיד יש יותר טוב ו D30 כ DSLR ראשונה זו בהחלט נקודת פתיחה מצוינת.
עדיף להתחיל איתה ועוד שנה, אולי, להחליף ל FF. את ההשקעה אתה מרוויח מכל הכיוונים. גם התנסית ב DSLR, גם הערך של ה D30 לא יורד הרבה.

ה 24-70 זו "ה" העדשה לצלם בחוץ, אני מצלם איתה המון. זו וה 70-200 זה הסט המושלם לדעתי.

אם אתה רוצה זום מקסימאלי וכיסוי מושלם של טווחים אז קנה את ה 24-105L ואת ה 100-400L שעולה פחות מה 70-200L IS.

זה כבר יותר "כיסוי מקסימאלי"

לגבי האחריות. אחריות היצרן היא ל USA בלבד וזה רשום עליה, USA ONLY.

אני לא קונה אחריות מורחבת כי א. אם תקרה תקלה, היא תקרה מייד ואז אני מכוסה שנה. ב. אם תקרה תקלה אחרי, המחיר של תיקון במקרה הכי יקר, זה חיישן, עולה כמו אחריות של שנתיים מורחבת...
זהו שיקול שלי אבל.

לגבי החנות הקרובה אלי, כבר סיפרתי למישהו פעם על זה. זו חנות בוירג'יניה, מאוד גדולה, נראית כמו איזה סניף של BH.
יש לו הכל כולל הכל והוא מתחייב לתת מחיר יותר זול מכל מחיר אחר. הכל באחריות קנון USA כמובן.

לגבי פלאש, EX580 בהחלט... לא פחות. פלאש טוב מאוד ומקצועי, ואודי ירד ל 20 בפסח אחרי הטסט... (עולה 380 דולר).
לגבי הגופנים, זה WM 5, 2005, ולא, אין לי עברית בשביל זה עדיין, אני מביא אותו איתי לארץ וניראה אז מה אני אצליח לעשות. הבנתי שסלקום משווקים את המכשיר הזה גם, אז אני אתלבש על איזה טכנאי במעבדה שם... תודה על ההתעניינות.
מעצבן אותי שבשביל עברית צריך רשיונות ובטיח. מה זה, ימי הנאצים? רשיון כדי להשתמש בשפה...

ישן 21-03-2006, 15:17
  netanel131 netanel131 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06

תקשיב ותקשיב טוב טוב!
לא רוצה להעליב אותך אבל לפי הידע שהצגת כאן,לא הייתי אומר שאתה איזה גאון צילום,5D לא הייתי נותן לך,גם לא 30D זאת הDSLR הראשונה שלך,תשמע לי לא חבל על ה3,000$ שאתה תבזבז סתם ועוד עדשות,אתה מגיע ליותר מ6,000$!!!זה הרבה יותר מ25,000שקל,גם אם תיקנה 30D,עדיין עם העדשות שאתה רוצה,אתה עובר את ה25,000,25אלף ש"ח הם כ5,500$,אני ממליץ לך ליקנות קנון 350D+גריפ(1000$בערך)+17-40F4+24-105F4L+85F1.8+70-300ISDO
או 70-200F4L אבל לדעתי עדיף את ה70-300ISDO,הISO מפצה על הצמצם.
וכל זה לא עולה לך יותר מ4320$ 20,000ש"ח
והינה עוד אופצייה:
30D+גריפ(1500$בערך)
עדשות:קנון10-22+24-70F2.8L+70-300ISDO
שלדעתי זה הסט הטוב יותר מבחינת גוף,ויש פה עדשה אחת ממש רחבה ועדשה אחת ממש ממש טובה.
כל זה עולה לך 4410$ 20300ש"ח

ישן 21-03-2006, 17:54
  avi_f avi_f אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.05

לא נעלבי חלילה. אני לא גאון בצילום ולאמיתו של דבר דיי אהבל בתחום. אבל אני מבין בכסף. נראה, לכאורה , שאני סתם פזרן ללא שיקול דעת. ואולם השיקול שלי הוא דווקא לחסוך.

בדיוק לפני שנה עמדתי לפני אותה התלבטות (ואז הייתי ממש אהבל בתחום)ולבסוף החלטתי ללכת על H&P , על ניקון 8800. עברה שנה נשארתי לא מסופק והלכו 5,000 ₪ ( אם כי יש תמיד מקום למצלה כזאת לצד SLR).

אני יכול לרכוש היום ציוד SLR פשוט יחסית ואז אחסוך , אולי, כמה אלפי שקלים. בעוד שנה , אם ימאס לי הלכה ההשקעה ואם אשאר לא מסופק, אהיה צריך להיכנס לרכישות חדשות מההתחלה. בשנה זו אפיק פחות הנאה ואולי תסכול מציוד פשוט, מה שאולי יהיה הגורם שאפסיק להתעניין בנושא.

מה לעשות צילום זה תחביב יקר, יקר מאוד. אם ארכוש ציוד טוב שייתן לי בסיס להמשך: א. אפיק הנאה מרובה יותר. ב. בעתיד אהיה צריך תוספת השקעה קטנה יותר על מנת להשתדרג ג. במידה וימאס לי אוכל למכור את הציוד. במקרה זה דווקא אפר מסכום קטן יותר מאשר אם ארכוש ציוד בסיסי.

כלומר דווקא תוספת ההשקעה כיום תיתן לי הנאה מרובה יותר ותעלה לי פחות כסף. יתרה מכך יתכן שדווקא עם ההשקעה בציוד הטוב אמשיך לעסוק בתחביב יקר זה ואילו במקרה השני ( הזול) הנושא ימאס עלי. מה גם שההפרשים בין שני המקרים אינם חייבים להיות גדולים.

קיבלתי את דעתכם ש5D אולי בחירה מוגזמת ואני יכול ללכת על ה 30D חיסכון של כ 1600$ (בהנחה ש5D תעלה 3,000$ ו 30D 1,400$. לגבי 350D היא עולה 700$. נראה לי טיפשי לא להוסיף 300$ על מנת לרכוש 20D. אני גם מוכן להוסיף עוד 300-400$ ל30D ולא רק בגלל המסך.נראה לי שההפרש כאן מוצדק וללא ספק יקל עלי למכור את ה30D הרבה לפני ובמחיר יותר טוב מאשר את ה350D. לכן ה350D היא האופציה הפחות כלכלית שלא לדבר הפחות איכותית.

בשביל מה גריפ?

באשר לעדשות. כולם כאן סגורים על Canon EF 24-70mm f/2.8L כ1,100 $.

נשארתי עם הטווח של 70-300. מצד אחד יש את הCanon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM החדשה כ 550$

ויש את Canon EF 70 - 300 mm F4.5 - F5.6 DO IS בעלות של כ 1,150$ מה דעתכם?

דרך אגב ראיתי המלצה על העדשה הבאה : Canon EF 50mm f/1.8 II בעלות של 70$

פלש 580 EX כ370 $ או ex 430 החדשה 270 $

מחיר המצלמה פלוס שלושת העדשות ינוע בין 3,500$ 4,00 $ ( במקרה של ה DO) .

אני צריך עוד משהו?

הבעיה עם ה30D כי אם היא לא תגיע בימים הקרובים היא תחמיץ את ההגעה שלה לארץ בפסח.

תודה

אבי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:40

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר