לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2006, 13:33
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי @gshhar@ שמתחילה ב "מעוניין להתקדם ל-DLSR ויש לי כמה שאלות."

הנושא הזה נטחן בפורומים עד דק, כל יום יש איזה אשכול או שניים בנושא - מציע לך לעבור ולקרוא.

בגדול, אני חושב שאם אין בכוונתך להפוך לצלם מקצועי (הכוונה היא לא מי שמוציא תמונות יפות, אלא מי שמתפרנס מצילום) בעתיד הנראה לעין - אין טעם לקנות את ה-20D. ה-350D היא מצלמה מצויינת שתספיק לך להרבה מאוד שנים - ובהפרש המחירים בין השתיים תוכל לקנות איזה עדשה איכותית. שתי המצלמות מציעות את אותה איכות תמונה וכמעט אותה מהירות הפעלה (20D יותר מהירה, אבל מתי באמת היית צריך 5 פריימים בשנייה ? ). מה שכן - יכול להיות שה-350D תהיה לא נוחה לאחיזה (דבר שמתרגלים אליו) כי הגוף שלה קטן יחסית - לכן אני מציע להחזיק את שתי המצלמות ביד לפני שאתה מחליט.

לגבי עדשות - מומלץ לקנות את עדשת הקיט + (בדר"כ 70-300 של סיגמא), אם כי (לדעתי ואם יש לך תקציב לזה) כדאי מאוד להצטייד באופטיקה טובה יותר. אני אישית הייתי מציע (שוב, אם יש כסף) את סיגמא 10-20 לקצה הרחב, את טמרון 28-75 f/2.8 לתחום הבינוני ואת 70-200 f/4L של קאנון לתחום הארוך. שלוש העדשות האלה יסתכמו בכ-1400-1500 ירוקים בארה"ב (לא יודע לגבי המחירים בארץ) - בהחלט לא זול, אבל שווה כל אגורה. אם תרשום מה התקציב הכולל שלך, נוכל להמליץ בצורה טובה יותר.

לגבי הפילטרים - אני ממליץ מאוד-מאוד-מאוד לקנות פילטר UV לכל עדשה ולהשאיר אותו מחובר קבוע, להגנה. כדי לא לפגוע באיכות האופטיקה, מומלץ מאוד לקנות פילטרים עם ציפוי רב שכבתי (מה שנקרא Multi-coated) של חברות ידועות כגון B&W (מאוד יקר), Hoya, Tiffen (פחות יקר, אבל עדיין לא זול). בקשר לפילטרים אחרים - פולרייזר הוא גם פילטר טוב ומאוד שימושי בצילומי חוץ בעיקר, אבל מחירו יכול להגיע לכמה מאות שקלים בהתאם לקוטר העדשה (אחרי שתיסגר איזה עדשות אתה קונה ועל איזה אתה רוצה לשים את הפולרייזר - ניתן יהיה להמליץ).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-03-2006, 14:03
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי @gshhar@ שמתחילה ב "או קיי נראה לי שאתה צודק וחבל..."

זו שאלה קשה אין לזה תשובה ברורה. האנשים של קנון יגידו קנון ושל ניקון יגידו ניקון. לפי דעתי הניקון טובה יותר אבל היא יקרה יותר. היא אומדת בין ה D350 ל D20. היא גם אולה כך. השאלה היא כמה אתה משקע על גוף וקמה על עדשות. אני חושב שאדיף גוף טוב. כול אחד יכול להגיד משהוא אחר. אין תשובה נכונה. שה השקול שאתה צריך לאסות. אני יודע שרק אתחלתי לצלם אני קניתי את הגוף היקר יותר (EOS5) ואני לא יתחרתתי על זה. אבל שוב כול בנאדם עם מה שטוב לא. בשביל זה יש מיבחר רב בשוק.
גם הפילטרים של קוקיין טובים מאוד. וגם להם יש רמות UV זול אולה 60 שקלים ויקר יכול לאלות 200 שקלים. זה תלוי בגודל. פולוריזר אולה בין 200-500 שקל.
שלי אלה 850 אבל זה משהוא שונה. גם הפשות הוא טוב.

נערך לאחרונה ע"י אודי גילת בתאריך 21-03-2006 בשעה 14:05.
ישן 21-03-2006, 15:40
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי @gshhar@ שמתחילה ב "הפוג'י אמנם רק שלושה חודשים..."

אם התקציב שלך הוא בערך 10000 שקלים, הייתי מציע לך ללכת על 350D + עדשת קיט (קצת פחות מ-5000 שקלים עם אחריות לשנה אחת), 70-200 f/4L של קאנון (550$ בארה"ב, תבדוק את המחירים המעודכנים בארץ, לדעתי היא תעלה באיזור ה-3500-4000 שקלים בארץ, חדשה). בשאר הכסף תקנה כרטיסי זיכרון ותיק נוח.
אפשרות שנייה - במקום הקיט תקנה רק את המצלמה (כ-4200 שקלים) ותוסיף לה את ה-17-85 IS EF-S המצויינת + ה-70-200 f/4L שדיברנו עליה מקודם. 17-85 עולה כ-500$ בחו"ל - אבל היא שווה כל אגורה, כמו גם העדשה השנייה שהמלצתי עליה. כדאי מאוד לשקול את הסט הזה - הוא לא יקר במיוחד, מאוד איכותי ובעיקר מאוד נוח (רק שתי עדשות והכיסוי הוא מ-27 עד 320 מ"מ).

ישן 21-03-2006, 15:50
צלמית המשתמש של @gshhar@
  @gshhar@ @gshhar@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.03.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אם התקציב שלך הוא בערך 10000..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Olegis
אם התקציב שלך הוא בערך 10000 שקלים, הייתי מציע לך ללכת על 350D + עדשת קיט (קצת פחות מ-5000 שקלים עם אחריות לשנה אחת), 70-200 f/4L של קאנון (550$ בארה"ב, תבדוק את המחירים המעודכנים בארץ, לדעתי היא תעלה באיזור ה-3500-4000 שקלים בארץ, חדשה). בשאר הכסף תקנה כרטיסי זיכרון ותיק נוח.
אפשרות שנייה - במקום הקיט תקנה רק את המצלמה (כ-4200 שקלים) ותוסיף לה את ה-17-85 IS EF-S המצויינת + ה-70-200 f/4L שדיברנו עליה מקודם. 17-85 עולה כ-500$ בחו"ל - אבל היא שווה כל אגורה, כמו גם העדשה השנייה שהמלצתי עליה. כדאי מאוד לשקול את הסט הזה - הוא לא יקר במיוחד, מאוד איכותי ובעיקר מאוד נוח (רק שתי עדשות והכיסוי הוא מ-27 עד 320 מ"מ).

אני כבר מבולבל מהחישוב של העדשות.

למה הכיסוי יהיה עד 320 ? מישהו יכול להסביר לי ? איך 70-200 זה 320 ?

ישן 21-03-2006, 16:00
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי @gshhar@ שמתחילה ב "[QUOTE=Olegis]אם התקציב שלך..."

זאת בדיוק הביסה שרשמתי לעבור על האשכולות בפורום ולקרוא.

הסבר קצר על אורכי מוקד במצלמות הדיגיטליות - בגלל שהחיישן במצלמות האלה שאנחנו מדברים עליהן, הוא קטן יותר מגודל ההפילם 35 מ"מ, אורך המוקד של העדשה "משתנה" (הוא לא באמת משתנה, אבל כדי לחסוך עכשיו דיון פילוסופי בנושא של "קרופ פאקטור - מהו" פשוט תקבל את זה ככה. ליותר מידע - חפש בפורום) באותו פאקטור של יחס הגדלים של החיישן והפילם. דוגמא - חיישני 350D / 20D /30D /300D /10D / D60 / D30 קטנים מהפילם פי 1.6. זה אומר שעדשת 50 מ"מ תספק שדה ראיה של עדשת 50*1.6=80 מ"מ. לא באמת הגדלנו את אורך המוקד של העדשה, פשוט שדה הראיה שלה קטן בהתאם לגודל החיישן ולכן אפשר להניח שמדובר "כאילו" בעדשת 80 מ"מ. כנ"ל לגבי 70-200 ש-"הופכת" להיות 112-320 מ"מ.

ישן 21-03-2006, 17:46
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי netanel131 שמתחילה ב "לא טוב,אולג הציע לך הצעה טובה..."

אתה מתכוון לקנות יד שניה או משהו כזה? כי אם אתה הולך על מצלמה חדשה, למה אתה לא רוצה את ה - D70s עם עדשת הקיט שלה? זו עדשה מעולה, והבנתי שכעדשה נפרדת אי אפשר לקנות אותה, או שהיא מאוד יקרה. אני חושבת שעדיף לך ללכת על עדשת הקיט של הD70s ואז לבחור עדשה נוספת. או את ה50 מ"מ, או עדשת טלה או עדשה רחבה. מה שמתאים לך, מה שאתה אוהב לצלם. רק אל תשכח שבניקון אתה צריך להכפיל ב - 1.5 את אורך המוקד (ובקנון ב - 1.6 אם אני לא טועה), בגלל מה שאולג הסביר לך.

[אגב, אתה לא יכול לבחור לקנות D70 כי היא כבר לא נמכרת, אלא אם אתה קונה יד שניה. ניקון שידרגו אותה טיפ-טיפה (גודל מסך ועוד משהו בתוכנה, משהו כזה), קראו לשדרוג D70s והתחילו למכור אותה במקום את ה - D70.]

ואם אתה לא סגור על ניקון-קנון [ואתה לא צריך להיות סגור על זה, שתי החברות הן מעולות ועוד לא הגיע מי שיכריע בסוגייה הזו.] פשוט תחליט לפי דגם ספציפי. אם אתה מחפש מצלמה טובה אבל פשוטה יחסית, לך על ה - D50 של ניקון או על ה - 350D של קנון (להשוואות ספציפיות חפש בפורום). אם אתה רוצה מצלמה טובה יותר, לך על הD70s של ניקון. מעליה יש את ה20D.

בהצלחה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:18

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר