לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2006, 21:32
  ^Praetorian^ ^Praetorian^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "וותיקי הוורמאכט בצה"ל"

קראתי את הספר,מרתק לחלוטין.
יש מלא, גנרל הלוופטוואפה מילך היה חצי יהודי. אל תשכחו שאחד הגנרלים הכי מבריקים במלחמת העולם השנייה,פון מאנשטיין הודה בחשאי בהיותו חצי יהודי(קראתי את זה בסטלינגרד של אנטוני ביוור, ומאוחר יותר גם בחיילים היהודים של היטלר).
גאופטשטורמפיהרר(דרגה המקבילה לקפטן בצבא) יולש, שמינית יהודי, הגיע לדרגת קצונה באס.אס(היה חבר במפלגה מ1934), בעזרת פרוטקציה מצד מיולר ראש הגסטפו, לא סולק משירות ב44', סיים את המלחמה באותה דרגה, המשיך לחיות בגרמניה המערבית עד מותו .

לא שזה קשור,אבל היום סיימתי לקרוא "אכטונג פנזר"(זהירות טנק) של גנרל היינץ גודריאן, הספר נכתב ב37, ועליו התבססה תורת הבליצקריג, קראתי את ההוצאה ברוסית החדשה, מאחר שיש גם באנגלית, לא יזיק גם לאחרים לקרוא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-03-2006, 22:44
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ^Praetorian^ שמתחילה ב "קראתי את הספר,מרתק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ^Praetorian^
קראתי את הספר,מרתק לחלוטין.
יש מלא, גנרל הלוופטוואפה מילך היה חצי יהודי. אל תשכחו שאחד הגנרלים הכי מבריקים במלחמת העולם השנייה,פון מאנשטיין הודה בחשאי בהיותו חצי יהודי(קראתי את זה בסטלינגרד של אנטוני ביוור, ומאוחר יותר גם בחיילים היהודים של היטלר).
גאופטשטורמפיהרר(דרגה המקבילה לקפטן בצבא) יולש, שמינית יהודי, הגיע לדרגת קצונה באס.אס(היה חבר במפלגה מ1934), בעזרת פרוטקציה מצד מיולר ראש הגסטפו, לא סולק משירות ב44', סיים את המלחמה באותה דרגה, המשיך לחיות בגרמניה המערבית עד מותו .

לא שזה קשור,אבל היום סיימתי לקרוא "אכטונג פנזר"(זהירות טנק) של גנרל היינץ גודריאן, הספר נכתב ב37, ועליו התבססה תורת הבליצקריג, קראתי את ההוצאה ברוסית החדשה, מאחר שיש גם באנגלית, לא יזיק גם לאחרים לקרוא.

מילך ומנשטיין הם נושאים שנויים במחלוקת, אומרים שמילך לא דיבר על אביו בגלל שהוא היה חולה נפש ולכן אנשים הפיצו את השמוע שאביו היה יהודי, מאנשטיין לא אף פעם לא הודה שהוא היה יהודי.

בנוגע לאכטונג פנזר, יש תרגום לעיברית?
ישן 22-03-2006, 11:38

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=^Praetorian^]קראתי את..."

אני מציע שלפני שתגיד תבדוק.

מילך, מן הספר "אסים גרמניים:צלב קרס בשמיים" הוצאת אקסמו,(הספר ברוסית , אני מצטט ומפרש) " ארהרד מילך,סגנו של גרינג (לפי דו''ח של הגסטפו חצי יהודי, בעיקבות זאת, הומצא סיפור רקע שבו כביכול בגדה אימו הגרמנייה באביו היהודי עם גבר ארי)".

ולגבי מאנשטיין,אני פשוט מתפלא כי יש כל כך הרבה מקורות שאומרים את זה. הנה במקור בעיברית, הספר "סטלינגרד" של אנטוני ביוור הוצאת יבנה ,עמ' 14, "גנרל אריך פון מנשטיין-קצין המשמר הפרוסי הנערץ, שנחשב לאסטרטג המבריק ביותר במלחמת העולם השנייה,אשר הודה בחשאי בהיותו יהודי למחצה".
מאחר והספר זכה בפרסים מרובים,יש להניח כי המידע בו הוא מדוייק ומנומק. לכן, אין וויכוח על כך שמאנשטיין(ששם משפחתו המקורי הוא פון לווינסקי) הוא יהודי למחצה.

לא יודע אם יש תרגום לעיברית לאכטונג פאנזר,אני את כל הספרות הצבאית שלי קורא ברוסית.

נערך לאחרונה ע"י ^Praetorian^ בתאריך 22-03-2006 בשעה 11:41.
ישן 22-03-2006, 11:46

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "בנוגע לפון מאנשטיין,..."

נכון,קראתי גם אותה.
אבל אני מצטער לאכזבך שלא תמיד גנרלים כותבים את האמת,מספיק לעשות עליו חיפוש בגוגל.
הנה למשל קטע
"ר הצדק אברהם בן אברהם פון מנשטיין (דודו של הגנרל הנאצי אריך פון מנשטיין) היה גם סופר סת"ם. בין היתר כתב את מגילת אסתר ונתן אותה במתנה לבני משפחת גוטמן", אני מציע שפשוט תפתח את סטלינגרד ותקרא את זה שם, או כל ספר אחר שכתב היסטוריון מוסמך .

אין להתייחס לאוטוביוגרפיה של מישהו כאמת לאמיתה, האוטוביוגרפיה של גודריאן,נותנת לך את הרושם כאילו שאף אחד בצבא לא ידע על המתרחש בשואה, אין בספרו אף לא פרק אחד שמתייחס לאנטישמיות. והוא כמובן מנפח את העובדה שקרא על היטלר תיגר בדיונים אסטרטגיים ב1944. האמת היא,שהקצינים האנטי היטלראים האמיתיים, הם אלה שהוצאו להורג לאחר קשר יולי. ולא גנרלים,שלא משנה עד כמה גאונים הם היו בתחום הצבאי, לא נקפו אצבע לעצירת הנאצים גם כאשר המפלה נראתה באופק.
בכדי לחזק את דברי אני אתן ציטוט נוסף מסטלינגרד , עמ' 14, המשך לפיסקה הקודמת" הוא פרסם זמן קצר לאחר שנטל את הפיקוד על הארמיה ה11 פקודה בזו הלשון : יש לעקור את השיטה היהודית בולשביקית מן השורש אחת ולתמיד.......... בספר הזיכרונות שפרסם לאחר המלחמה , נצחונות אבודים, הוא נמנע מלהזכיר זאת."

הנה מקור אינטרנטי, ויקפדיה ,ציטוט משם "
תחילת מתקפת הקיץ הגרמנית הייתה בחצי האי קרים ע"י הארמיה ה-11 בראשותו של אריך פון מנשטיין(שבעורקיו זרם דם יהודי)." גם כאן אפשר לראות מעין חיפוי , ויקפדיה העיברית מעדיפה שלא לפרט ,שמאנשטיין היה חצי יהודי, ורק אומרת מושג מעורפל, זוהי גם ההתייחסות באופן כללי בארץ. זה לא פוליטיקלי קורקט פשוט, להודות בכך שחצאי יהודים,שלפי חוק השבות יכולים לחיות בארץ שירתו בצבא הגרמני, ורבעים ושמיניות אף ביחידות מסויימות באס.אס.
זה גם מוזר, שלא ניתן למצוא באף מקור ישראלי, אזכרה לכך שפרנקל, אחד מאישי הנ.ק.ב.ד הבולטים,והאדם שהמציא את הגולאגים,הוא יהודי(הוצא להורג במהלך שנות ה30). כמובן שאין התייחסות לגורמי הביטחון הסובייטים שלפני המלחמה(הצ'קה, מאחר מכן ג.פה.ו ולאחר מכן נ.ק.ב.ד) שבהם רוב הקצונה הייתה יהודית, כאשר ניתן להגיד שאירגונים אלה רצחו בטיהורים הגדולים מיליוני בני אדם. ההתעלמות הישראלית מן העובדה,שיהודים הם לא עם שכולו תכלת, מפליאה.

נערך לאחרונה ע"י ^Praetorian^ בתאריך 22-03-2006 בשעה 12:03.
ישן 22-03-2006, 12:08

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Uri Leizin שמתחילה ב "כל מי שכתב שספרו של ריג מרתק"

[QUOTE=Uri Leizin]כנראה לא הצליח להגיע לפואנטה: ריג טוען ששום שואה לא התרחשה במציאות, פשוט כי כוח של 150000 יהודים חמושים לא היו מאפשרים באף אחד לפגוע בבני עמם. והאמת, מקום אחרון בו ציפיתי לראות דברי שבח למכחיש השואה, זה פורום ישראלי .
כמו כן, ריג לא עשה שום תגלית: עובדה שהיו יהודים ששירתו בוורמאכט הייתה ידועה הרבה קודם לכך. הוא רק ניפח את מספרם בכמה סדרי גודל. מי שקורא רוסית, יכול לקרוא ביקורת מצוינת כאן: http://www.waronline.org/analysis/hitler-jews.htm[/QUOTE

אני לא מכחיש את השואה,ואיני משבח אותו, אך לדעתי יש נקודה בדבריו (על האישים שכתבתי על יהודתם בהודעתי,לא קראתי בספר ההוא,אלא במקבץ ספרים רבים אחרים.)
האתר מוכר,אני הוא היורש הצעיר לבית farman.(גם אני הוא לורבר, רק צעיר יותר).

ישן 23-03-2006, 09:17
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
לגבי ספרו של ריג
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Uri Leizin שמתחילה ב "כל מי שכתב שספרו של ריג מרתק"

אינני רוצה לפגוע, אבל כנראה החמצת את הטיעונים המרכזיים של הספר. ראשית, מתוךהיכרות אישית עם ריג אני יכול להבטיח שלא מדובר במכחיש שואה. ריג עצמו הוא חצי יהודישגילה את מוצאו בגיל מאוחר ושמחקר שורשים שהוא ביצע בגרמניה העלה שכ-20 מבני משפחתונספו בשואה ושעוד שניים נפלו בנורמנדי - בצד הלא נכון של המתרס. הטיעונים המרכזייםשל הספר נוגעים לבעייתיות של שילוב דרישות מערכת הרדיפה הנאצית עם צרכי הצבא בתקופה בהגברה רדיפת היהודים במקביל להגברת הנאציפיקציה של הורמאכט. כמו כן, הספר מצביע על הקושי של המחוקקים הנאציםלקבוע מיהו בעצם יהודי - בעיקר במקרים הידועים כמישלינג דרגה 1 ודרגה 2. ברמה האנושית הספר מצביע על המקרים הרבים של דילול הזהות היהודית של יהודים גרמנים רבים, ושוב בעיקר של אותם מישלינגה. אנשים אלה ראו את עצמם בראש ובראשונה כגרמנים ולכן לא היתה להם שום בעיה להלחם בשביל גרמניה. במקרים רבים אחרים יהודים או מישלינגה ראו בשירות הצבאי אמצעי להגן על עצמם ועל בני משפחתם מפני הרדיפות. המספר הכולל שנוקב ריג מבוסס על משחקי מספרים שונים מתוך נתונים המופיעים במסמכים שונים ולדעתי הוא אכן גבוה מדי, אבל אין ספק שגם מספר נמוך בהרבה עדיין מפתיע.

למרות שבספר אין בסה"כ תובנות היסטוריות גדולות במיוחד, הוא מראה סוג אחר של גורל יהודי בתקופת השואה ובוודאי שאין בו הכחשת שואה.

Fox450
ישן 23-03-2006, 10:28
  Uri Leizin Uri Leizin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
ובכן, תגובה לכולם
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "לגבי ספרו של ריג"

אכן, לא קראתי את הספר. אבל בשביל המסקנות שלי מספיק היה לי לראות, איזה זריקת עידוד ענקית קיבלה מהספר קהילת האנטישמים. וכן, ראיתי מספיק תגובות בסגנון: "חשבתי פעם שנאצים הרגו יהודים, אבל אחרי שקראתי את הספר של ריג, נודע לי האמת, והיא שיהודים ונאצים היו אותו דבר." כמובן שהחבר'ה האלה ישנאו יהודים גם ללא הוכחות, אבל עדיין - למה לעזור להם?
כמו כן, העניין עם מישלינגה הוא בעיניי האמירה "הם יהודים, כשנוח לנו, ולא יהודים - כשלא". בן-אדם יכול להיות או יהודי, או לא יהודי - וזה אפילו לא חשוב, מה הקריטריון: הלכתי, חוק השבות או הגדרה עצמית. אם מדובר בלא יהדים - הרי על מה אנחנו מדברים? ואם מדובר ביהודים - 150000 מתגייסים וקרובי משפחה שלהם - זה בערך כל קהילת יהודי גרמניה, ועוד כמה ממדינות השכנות. אם יהודים אלה שירתו בוורמאכט והיו לאזרחים לויאליים של רייך - על איזו שואה אנחנו מדברים?
ובסופו של דבר, בעניין המספרים. המאמר שהבאתי (וכנראה רק PRAETORIAN קרא אותו) מביא דוגמאות מובהקות של אי-דיוקים גובלים בסילוף מכוון: הערכה שלכל נישואי תערובת היו ילדים וכל הילדים האלה, בתורם, התחתנו והביאו ילדים, סדרת עיגולים (שכל אחד מהם הגיוני, אבל כולם - בכיוון מעלה), וגולת הכותרת - סילוף באחת הטבלאות (שבה מספרים מובאים ביחס שונה ממה שריג מעריך קודם, וכל חישובי ההמשך מבוססים על זה). באותו מאמר מובאת גם הערכת המחבר באשר למספר האמיתי - פי 10 פחות, 15000 במקרה הכי טוב (או הכי גרוע).
PRAETORIAN - לא התכוונתי להגיד שאתה אישית מכחיש שואה, ואם נפגת, אני מתנצל. כמו כן, ד"ש לאבא.
ישן 23-03-2006, 14:17

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Uri Leizin שמתחילה ב "ובכן, תגובה לכולם"

אורי הוא מוסר לך חזרה

רציתי לציין באופן כללי, כי אני אישית אומנם התעניינתי בספר,והיה מעניין לקרוא אותו, אך בכל מקרה, אני ספקן עד כמה כל הנתונים שם מדוייקים, אישית כפי שניתן לראות מהודעותיי בנושא(כולל בדיון הפלישה לכריתים ,שבו ציינתי במהלך הסקירה כי מספר קציני צנחנים גרמנים היו בעלי קשרי דם יהודיים), אני נוטה להתייחס לאישים בודדים בדרגות קצונה גבוהות,מאחר וישנה אפשרות הרבה יותר טובה למצוא מידע על גנרל פריץ פון פריץ(סתם שם כמובן לדוגמא) מאשר על הטוראי פריץ קראוט , ולכן אני אישית מתייחס בכובד ראש יותר כלפי מחקרים על גנרלים וקצינים מסויימים,מאשר על חבורות גדולות(ואישית אני מסכים עם אורי לייזין כי המספר 150 אלף נשמע מפוקפק למדי).
אני אתייחס לאישים בולטים,בספרים אשר יש לי על אישים כגון היידריך היטלר ועל קציני אס.אס בכירים (תחום העניין שלי הוא האס.אס וספרייתי בנושא מכילה יותר מ60 ספרים שונים,כולם ברוסית מאחר ולא ניתן למעשה למצוא חומר על זה בעיברית) , מצאתי כי גם היטלר,וגם היידריך השקיעו מאמצים רבים בלהסתיר "פרטים מביכים" מעברם , למשל, היטלר בתורו חיסל כפרו והפך אותו למטווח לארטילריה. היידריך עצמו הראה שנאה קנאית כלפי היהודים, אף כי אין הדבר מעיד עדיין על שורשים,דו''ח של הגסטפו שנתפס על ידי הצבא האדום (ועוד אלפי מסמכים),ששוחרר ב1993, והוזמן על ידי הימלר, מעיד על כך כי "ישנו חשש כי קיימים אלמנטים גזעיים מפוקפים במשפחתו של האובגרופנפיהרר" , ומאוחר יותר בתוך הוזכרה השערה , כי סבו של היידריך היה יהודי שהתנצר, מה שהופך אותו לשמינית יהודי. לדעתי ההוכחה לכך כי יש יסוד אמת בקביעה זו היא אימרה של היטלר בנוגע להיידריך מתישהו בסוף שנות ה30, "תמיד נוכל לסמוך עליו(על היידריך) מאחר והוא לא יבגוד בנו לעולם, הוא לעד יהיה אסיר תודה על גילוי הדיסקרטיות כלפי עברו". האימרה צוטטה ביותר מספר אחד. לכן אני אישית מתייחס ביתר רצינות למחקרים על קצינים גבוהים מאשר על החיילים הפשוטים, מה גם, שלנאצים הייתה סיבה לשמור על קצינים גבוהים מוכשרים או פופלריים במקומם, מאשר על החיילים הפשוטים שאותם אפשר היה להחליף בקלות.

נערך לאחרונה ע"י ^Praetorian^ בתאריך 23-03-2006 בשעה 14:20.
ישן 23-03-2006, 16:52
  BLACK MUSTANG BLACK MUSTANG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ^Praetorian^ שמתחילה ב "אורי הוא מוסר לך חזרה..."

אז בוא אני יסביר למה 150 אלף נשמע לי מספר אפילו מצחיק... אנחנו יודעים שהיטלר והיידריך נלחמו כדי להסתיר את זהותם... הם היו המשלנים הכי מפורסמים ברייך... ואם הם היו אז תתארו לכם כמה עוד בחישוב פשוט מאוד.. לרייך היה 6 מליון חיילים עוד לפני הפלישה לברית המועצות.. לאחר הפלישה הגדיל היטלר את הכוחות בעוד כ 3.8 לערך... מכאן שיש לנו כמעט 10 מליון חיילים סדירים... 150 אלף זה אפילו לא 5 אחוז ביחס למספר העצום הזה... הוא מצחיק והגיוני... ולא חסרים אנשים שהסתירו את זהותם.. נכון המשוואות של ריג קצת פרועות אך כשמסתכלים על כל הנושא בראייה כוללת ולא אל תוך תוכי המספרים ניתן להבין שהמספר הגיוני... אגב הקהילה היהודית בגרמנייה הכילה 500 אלף יהודים... לא כמו שהעלו פה שריג הפריז והשווה את מספר היהודים בגרמניה למספר המשלינים שהיו בוורמאכט

ישן 24-03-2006, 09:37
  Uri Leizin Uri Leizin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
למה 150 אלף לא נראה לי הגיוני בכלל?
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי BLACK MUSTANG שמתחילה ב "אז בוא אני יסביר למה 150 אלף..."

כי 500 - 600 אלף זה מספר היהודים בגרמניה כולל משלינגים. 150 אלף - זה בדיוק רבע מהם, גיוס הכי גורף (כל גבר שמסוגל איכשהו להחזיק נשק). לא רק שגרמניה לא הגיעה לגיוס גורף כזה, אלא ממש בימיה האחרונים. אבל עדיין - ל 150 אלף מגויסים היתה חייבת להיות קרבת משפחה מדרגה ראשונה לכל יהודי בגרמניה, למעשה. ושוב פעם - על איזו שואה אנחנו מדברים במקרה כזה?
אבל העובדות, כידוע, אחרות לגמרי - 12 אלף יהודי גרמניה בלבד שרדו את השואה.
לINGSOC: באשר לצנזור המחקר ההיסטורי - האם ניתן להבין, שאתה תומך גם בזכותם של מכחישי השואה לבצע ולפרסם מחקרים שלהם ללא צנזורה וללא שום מניעה? באשר לראיית היוהדים ע"י נאצים - הרי בשביל זה הם הכניסו מושג "מישלינג" - כדי להכריז כיהודים (ולפעול כלפיהם בהתאם) את האנשים שלפני זה לא נחשבו ליהודים מבחינה פורמלית. בשבילם, "מישלינג" היו יהודים לכל דבר. יוצאי מן הכלל שקשורים באנשים שהשיגו אישורים מיוחדים או הסתירו את מוצאם - וכאלה היו די מעטים, אלפים בודדים.
ישן 24-03-2006, 09:49
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
דוקא העיסוק בבכירים מטשטש את התמונה הכוללת.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ^Praetorian^ שמתחילה ב "אורי הוא מוסר לך חזרה..."

בעוד שבד"כ קשה להפריד בין רכילות ואמת מתועדת בכל מה שנוגע לקצינים בכירים, הרבה יותר קל לעקוב אחרי תיעוד הנוגע לקצינים וחיילים ברמות הנמוכות יותר. למזלנו חלק גדול מהתיעוד הצבאי הגרמני ממלה"ע השניה שרד – כולל כמעט כל התיקים האישיים של שלישות הורמאכט (בארכיון הפדראלי באאכן) ורוב כרטסת אגף הנפגעים (בברלין). מעבר לכך ישנו תיעוד מועיל מאוד בתיקי הזרועות השונות וכן במסמכי הארגונים האזרחיים שעסקו בבדיקות גזע ורישום אזרחים. מדובר בעבודת נמלים, אבל דוקא את סיפורים של בעלי הדרגות הנמוכות ניתן לספר תוך הסתמכות על מקורות אמינים – כפי שעשה ריג.

כפי שכבר כתבתי במייל קודם, ריג ביסס את המספרים שלו על סיכום אופטימי למדי של מספר דו"חות ורשימות אשר הוכנו ב-OKW וברייכסקנצלאי כאשר בכירים דרשו נתונים לצורך קבלת החלטות (ראו את מראי המקומות בספר). רוב הסימנים מצביעים על כך שגם אלא שחיברו את המספרים המקוריים הסתמכו לעיתים על הערכה ולא על נתון מדוייק. הדבר אינו מפתיע כלל בהתחשב במורכבות העצומה של הורמאכט ובסדרי העדיפויות שהטרידו את מחלקות כוח האדם שלו בתקופת המלחמה.
ישן 22-03-2006, 22:09
  BLACK MUSTANG BLACK MUSTANG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.05

סליחה.. הוא לא מכחיש את השואה בשום אופן ואין תכלית או כל התבססות שאתה יכול לבסס את האימרה שלפי דעתי מאוד לא נכונה.
הוא מזכיר מפורשות שלעומק המלחמה משלינים... היו מועמדים להשמדה.. יתרה מזאת חלקם נשלחו למחנות ריכוז והשמדה לאחר 1942 כאשר היטלר שוב חטף התקף סכיזופרניה לגבי תורת הגזע וחבורת המנוולים שעזרו לו לבסס אותה...
ידוע שהיו מקרים של משלינים לאורך המלחמה.. וזאת הוא גם מזכיר מפורשות.... אך כל מי שחשב על הרעיון לא העלה בדעתו שהמספר יכול להיות כל כך עצום. אף אחד לא חשב שהיטלר בכבודו ובעצמו אישר לאותם משלינים לשרת בוורמאכט ובוואפן אסאס ..אף אחד לא מסוגל לשפוט 150 אלף יהודים שרצו לחיות רצו לשמור על סבם סבתם אבותיהם אמותיהם...משפחתם בכלל... אף אחד לא יכול לשפוט יהודי שחינכו אותו כלא יהודי.. חסר סולידריות למסורת וההיפך זיקה לאידיולוגיה הנאצית...שלא ידעו בכלל שהם יהודים עד שנודע להם מהמפקדים או המשפחה... זאת הסגולה העיקרית של הספר ביחד אם ההסבר למה איך כמה ומי היו משלינים...

נערך לאחרונה ע"י BLACK MUSTANG בתאריך 22-03-2006 בשעה 22:14.
ישן 15-07-2006, 17:30
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
החיילים היהודים של היטלר
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "..."

מצטער על האיחור בתגובתי ,אני חדש יחסית בפורום ורק היום קראתי את האשכול.

בקשר לשלמה פרל : הוא גורש עם משפחתו מגרמניה .

כאשר פלשו הנאצים לבריה"מ ורצחו את היהודים

הוא התחזה ל "פולקס-דויטשה " ,כלומר לגוי ממוצא גרמני.מכיוון שדיבר גרמנית מצוינת החילים

הגרמנים האמינו לו . הוא היה כבן 16 ,וההתחזות הצילה אותו ממוות בטוח.

מפקד היחידה הגרמני החליט לאמץ אותו כבן ושלח אותו לפנימיה של הנוער ההיטלראי ( ה"היטלר יוגנד " )

בבראונשוויג .שלמה פרל לא שירת בווהרמכט ,למיטב ידיעתי ,ועלה לארץ.

אני ממליץ לקרוא את ספרו "שמי הוא שלמה פרל " ולראות את הסרט שנעשה על פיו

"אירופה אירופה ".

אגב בריאן מרק ריג ראה את הסרט בגרמניה וביקש הסבר מאחד הצופים האחרים בסרט

והגרמני סיפר לו שהוא שירת בוורמאכט ושגם הוא ממוצא יהודי ,ומכאן החל ריג ל"הידלק " לנושא

ולחפש חילי והרמכט ממוצא יהודי . המשך יבוא.
ישן 15-07-2006, 18:00
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
המשך
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "החיילים היהודים של היטלר"

הד"ר להיסטוריה בריאן מרק ריג יליד 1971 גדל בטקסס באיזור "חגורת התנ"ך " וחונך כנוצרי מאמין.

רק בהיותו בגרמניה גילה את השורשים היהודיים של משפחתו .

אני מקיים איתו קשר הדוק באינטרנט ואין לי ספק שהוא ידיד ישראל.

הוא למד בירושלים בישיבה מספר חודשים ואף שירת תקופה קצרה בצה"ל כמתנדב.

הוא כותב את הדברים בפירוש בספרו וגם בריאיונות איתו שקראתי באינטרנט.

הוא מקורב לחוגים יהודיים בארה"ב וכתב ספר על הצלתו של הרבי מלובביץ'.

אורי ,אתה חייב קודם לקרוא את הספר בעיון רב, כפי שאני קראתי. בקשר למספר של 150000

מדובר באנשים ממוצא חצי , רבע או שמינית יהודים ששירתו תקופה מסוימת בווהרמכט בין השנים

1933 --1945. ומכיוון שבאותה תקופה שירתו סה"כ כ7-8 מיליון חילים בווהרמכט האחוז הינו קטן

וסביר לדעתי. לחשוד בו שהינו מכחיש שואה ,הינה טעות נוראה.

מרביתם של אותם חילים ממוצא יהודי סולקו מן הורמכט בפקודת היטלר בשנים 1939 וב1941.

ואלה שנותרו לא יכלו לעלות בדרגה מעבר לטר"ש , ולא להתקדם לקצונה.

ריג כותב על מקרים רבים בהם העובדה שהם היו חילי ורמכט סייעה להציל את בני משפחתם .

ואני זוכר סיפור של חיל בשם פראגר שהתייצב בגסטאפו במדים ובעוז נפש הצליח

למנוע את שילוח קרובי משפחתו למחנות.

וכן את הסיפור של חיל אחר שנשלח לאושוויץ כי שכב עם בחורה ארית.

וניצל ממוות כי אחד השומרים ראה את תמונתו של החיל במדי הורמכט .

ריג עובד כמרצה באוניברסיטה הצבאית האמריקאית ,ומתגורר בעיר פורט -וורת שבטקסאס

עם אשתו וביתו.
ישן 18-07-2006, 03:05
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06

אוברשטרובנפיהרר (דרגה מקבילה לסא"ל) אוטו סקורצני, שהיה מפקד יחידת הקומנו של הוואפן SS (הפעולה הכי מפורסם שלו הוא חילוצו של מוסוליני מכלאו שימש כסוכן מוסד אחרי המלחמה.

בראיון עם בכיר המוסד לשעבר רפי איתן שהתפרסם בעתון "ידיעות אחרונות" ביום 3.3.06, נחשף לראשונה מבצע "עומר" שנערך בשנת 1963. במהלכו, גויס סקורצני על ידי אנשי המוסד כדי לסייע באיתור המדענים הגרמנים שעסקו בפיתוח טילים עבור מצרים, אשר היוו איום על ישראל. אחרי מבצע חטיפת אדולף אייכמן, חשש סקורצני, כמו נאצים רבים אחרים, מגורל דומה ועל כן שיתוף הפעולה שלו, היה מותנה בהבטחה מראש ממשלת ישראל שהמוסד לא יפגע בו. סקורצני יצר עבור המוסד שורה של קשרים, שמתוכם גוייסו כמה סוכנים שהשתתפו בפרויקט הטילים הגרמני במצרים. כך נפרס מהר מאוד לעיני ישראל, כל מערך המדענים הגרמנים, ובעקבותיו סוכל פרויקט הטילים באמצעים מדיניים, לאחר שכל פרטיו הוצגו במלואם להנס-יוזף שטראוס, שר הבטחון של מערב גרמניה.

מקור

לדעתי ההסבר שנותן איתן למניעיו של סקורצני הוא מפוקפק ביותר, לישראל לא הייתה שום עילה להעמיד אותו לדין, אחרי המלחמה הוא נשפט בבית דין של צבא ארה"ב ונמצא זכאי כמו כן ממשלת מערב גרמניה הכריזה עליו כמישהו כעבר דה-נאציפיקציה כך שבניגוד לאייכמן שהיה פושע נמלט לישראל לא הייתה כל סיבה להעמיד את סקורצני לדין, כמובן שייתכן שלסקורצני היה חשש לא הגיוני שישראל תתפוס אותו ו/או שהמוסד "בילף" ואיים עליו בצעד כזה, אבל לדעתי ישראל נתנה לו משהו אחר לחלוטין מהבטחה לא לפגוע בו בתמורה לשירותיו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:30

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר