לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2006, 22:48
  sysadmin sysadmin אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.03.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי וינסנט שמתחילה ב "מודם טריון של הוט לטלפון, מוכרחה להיות דרך להפוך אותו לראוטר"

קודם כל אני לא כל כך בטוח שהוט משתמשת בכלל בVOIP לצורך הפעלת השירות.

אם זה היה המצב הם יכלו להציע חבילות טלפוניה גם לאלו שברשותם מודם כבלים
רגיל ע"י תוכנה או ממיר. בכלל זה היה יכלה להיות הצעה יותר אטרקטיבית ואחת
שהייתה יוצרת קשר הדוק יותר בין השירותים.

גם במקרה והמודם טלפוניה הוא באמת מודם כבלים עם ממיר PSTN לVOIP אני די
בטוח שמדובר ברשת פנימית מופרדת מזאת המשמשת מנויי אינטרנט בכבלים - פשוט
זה תכנון נכון יותר לדעתי, כלך לדוגמא עומס ברשת שמיועדת לגישה לספקי אינטרנט
לא תשפיע על יכולת לנהל שיחות טלפון.

בכל מקרה אין בידיי מידע מדויק אז ניתן רק לנחש...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-03-2006, 12:12
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
זה אכן VOIP, אולם נראה לי שאין כאן אלמנט הגדרות חיבור
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי וינסנט שמתחילה ב "לפי ההגדרות של היצרן וגם התצורה של המודם זהTerayon AT 102 VOIP"

מפאת העובדה שמדובר בספק תשתית שיכול לזהות את המכשיר לפי ה-MAC ADDRESS שלו (כמו בחיבור "ללא חייגן" שיש לחלק מספקיות האינטרנט בכבבלים).

אני מניח שהמודם מקבל IP פנימי של הכבלים ומוקצה לו רוחב פס יעודי לקיום השיחות (כך למשל, אם אתה בדיוק טוחן את קצב ההעלאה במחשב, זה לא יפגום באיכותה שיחה). זה מה שגורם לכך שמספקים מודם נפרד ל-VOIP ומודם נפרד להעברת מידע, אע"פ שלפי הנתונים באתר, מודם ה-VOIP אמור לתפקד גם כמודם רגיל.

ל-012 יש מכשיר שהוא בעל תפקוד כמו של ראוטר פשוט. מגדירים בו את החיוג לספק האינטרנט ומחברים אותו למודם. בגלל שהוא מחובר ישירות למודם, יש לו את האפשרות להקצות חלק מרוחב הפס לשיחות טלפון תוך כדי מתן עדיפות לאיכות השיחה, כך שאם אתה שולח אימייל באותו זמן, השיחה לא תקרטע

לא יודע אם המכשיר של 012 מסוגל לתפקד ממש כמו ראוטר, כלומר, אם מחברים אליו SWITCH (כי יש לו רק יציאת ETHERNET אחת) האם ניתן לגלוש במספר מחשבים. נראה לי שלא.
ישן 23-03-2006, 19:58
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
אין הרבה מה לעשות מחקר, אני יכול לתרום לך מידע מוסמך :)
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי וינסנט שמתחילה ב "לפי ההגדרות של היצרן וגם התצורה של המודם זהTerayon AT 102 VOIP"

לכבלים יש שלושה "מרכזי נתונים" (אם תרצה לקרוא לזה כך) - מרכז אינטרנט, מרכז טלוויזיה דיגיטלית ומרכז טלפוניה.

לגבי הטלוויזיה - אני לא כל כך יודע איך זה פועל.

לגבי השניים האחרים:
כשנותנים לך מודם, הם מגדירים באחת המערכות שלהם את ה MAC שלו כ MAC פעיל. כשהמודם עולה, הוא מנסה להסתנכרן מול המוקדים - רק אם אחד מהם מזהה את ה MAC שלו, הוא ישלח לו תגובה בחזרה ויווצר ביניהם קישור שהוא די דומה ל Layer 2 (לא נכנס כאן לעולם ה MPLS...). הקשר הזה מאפשר לשלוח מידע על גבי הקו בלי שיש לך מושג מה ואיך זה עובר שם.

בשני המקרים דרך הרשת יחזור IP כלשהוא ב DHCP, אבל מדובר על IP פנימי ברשת של הכבלים (לא אינטרנט!!!), ולכן אין לך מה "להפוך לראוטר" כאן, כי לא מדובר על חיבור לאינטרנט.

למיטב הבנתי וידיעתי, מודם הטלפוניה זה קופסא שבה יש: מודם כבלים, תוכנה שמממשת פרוטוקול SIP או משהו מאוד דומה לו, ומימוש A/D של יציאת FXS. כיוון שהוא יכול להסתנכרן רק מול מוקד אחד בגלל מגבלת המוקדים, למרות שהמודם עצמו כאן מסוגל לתת מספר שירותים שונים (ויעידו על כך היציאות השונות שיש בו) - כרגע, בצורה שבה עובדת רשת הכבלים, אין שום סיכוי שבעולם שזה יעבוד...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:50

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר