לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2006, 14:44
צלמית המשתמש של Balwer
  Balwer Balwer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.05
מיוני אכ"א \ בית החייל \ תל השומר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי veo שמתחילה ב "זימון למיונים"

טוב אני רואה שקשה לעשות חיפוש על "אכ"א מיונים" או "מיונים בית החייל":P, אז אני אסביר פה במרוכז
את כל מה שאני ייודע וכתבתי על המיונים האלו.

אז ככה, קודם כל לפי הבנתי אין בכלל שום קשר בין מיוני אכ"א לבין נפילה מכל מקום שהוא (אני קיבלתי את הזימון
עוד לפני שקיבלתי בכלל את הזימון ליום סיירות).בואו נעזוב את זה וניגש לעיקר. אז ככה, אני הולך לספר כאן על
3 השלבים שאני עברתי במיוני אכ"א. (מצטער על חוסר תאימות של הסגנון. כרגע אין לי עברית במחשב אז אני
נאלץ לכתוב ב
Word ולהעתיק לתיבה הזאת של פרש וזה עושה בלאגאן. בכל מקרה, אם משהו לא ברור תשאלו כאן).

ובכן, אני אתחיל במה שאני מחשיב את תהליך המיון (הקדם) ראשוני:

טופס ירוק נשלח לבית צריך למלא בו פרטים אישיים, שפות, שהיות בחו"ל קרובים בחו"ל שפות שניות
רצון לשרת בקרבי, רצון להיות קצין ותפקידים מועדפים.

לאחר מכן הגיע מגיע עוד טופס, עכשיו רשמי ממיוני אכ"א:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://img332.imageshack.us/img332/8650/zimun9ar.jpg]

השלב הראשון הוא בבית החייל (אני מצטט מהודעה קודמת שכתבתי):
ציטוט:
אתה מגיע לבית החייל (מקום מושקע ביותר אני חייב להגיד. כמו מלון 5 כוכבים לעומת צריף המיונים של מטכ"ל בסירקין).
אתה נכנס דרך דלתות הזכוכית, שואל את השומר החביב איפה המיונים של אכ"א, והוא מפנה אותך אל אולם די גדול שליד גרם המדרגות.
הרצפה מחוסה שטיח כחול, ויש בערך משהו כמו 30 שולחנות מרווחים, עם כסאות מרופדים (בצבע כחול תואם לשטיח. 5 כוכבים כבר אמרתי?)
מקדימה יש שולחן דיי ארוך, שמאחוריו נמצאות 3 חיילות. שתיים מהן עם דרגות דיי גבוהות (אני יודע שראיתי סרן, לגבי רב סרן.. פלאפל אחד נדמה לי גם כן, אבל אני לא בטוח).

כולם מתיישבים, לאחר זמן מה הן מתחילות קצת לקשקש למה זומנת (כדי "שאנשים איכותיים כמוכם לא ייפלו בין הכיסאות. בשביל לעזור לכם למלא את מלוא הפוטנציאל שלכם..." –בקיצור כלום.)

אחרי הקטע הזה אתה מתחיל את המיונים עצמם:
שאלון 300, השלמת משפטים (20 דקות ל65 שאילתות. ברגע שאתה מסיים אתה מרים את היד והחיילת אומרת תוך כמה זמן עשית.
את הזמן אתה כותב על הדף האחרון. בתכל'ס אף אחד לא בודק אם באמת עשית את זה תוך X זמן. אתה יכול לשקר, אבל זה לא מועיל לאף אחד).
א"כ יש שאלון פרטים אישיים (שאלות על רוב הפרטים בחיים שלך, כמו נקודת שיא\תפנית\שפל. המצב בין ההורים, תחומי התעניינות ועוד ועוד).

באמצע מזמנים אותך לראיון עם חיילת (לא אחת מהשלוש), או עם מילואימניק (שככל הנראה פסיכולוג).
הוא עובר איתך על הפרטים של השאלון אישיות (שאותו הוא עדיין לא ראה, אלא מרשימה מוכנה מראש) ורושם את רוב הדברים שאתה אומר. הוא ישאל אותך על הרצונות \ שאיפות שלך בצבא, האם אתה רוצה קרבי וכו' וכו'.

אחרי כמה דקות זה נגמר, אתה מסיים את השאלון שהיית בו, וחוזר לתחנה המרכזית בקו 5 (שנמצא ממש מול בית החייל).

שלב שני (מיונים באנגלית):
מגיע לך הביתה עוד מכתב (טיפ טיפה יותר מושקע), עם "צו התייצבות"
מצדו האחד ומפה מצדו השני. כתוב בצו
שאתה מוזמן למיונים בבסיס תל-השומר (לתוך הבסיס משער צפון ולא איפה שעושים מיוני לצו הראשון).

כאן אני מצטט מהודעה פרטית ששלחתי למישהו:
ציטוט:
בעקרון מה שיש לך בפגישה השניה זה מבחן באנגלית (אנסין + כתיבת חיבור או השלמת משפטים באנגלית.
השלמת המשפטים קשה הרבה יותר מכתיבת החיבור לפי דעתי. החיילת תבחר לך מה תעשה מבין השניים. אם אתה יכול אני מציע לך
להתעקש על החיבור.)

בין לבין אתה תעשה מבחן צורות קצר של 15 דקות (תוכל לבדוק את אחת ההודעות האחרונות שלי
ציירתי את המבחן).

בנוסף יהיה ראיון באנגלית עם אישה מבוגרת (אני מניח שהיא מורה). ובמהלך השיחה תתבקש לקרוא
קטע קצר באנגלית.

בסוף הראיון היא תביא לך טופס ( בדיוק אותו הטופס שקיבלת בדואר), ואם תעבור, תוזמן שוב למיונים.

הנה מה שכתבתי על המבחן:
ציטוט:
הייתי במיוני אכ"א בבית החייל שבת"א, עברתי אותם והזמינו אותי לתל השומר. שם היה לי מבחן
(ממש כמו של בית ספר) באנגלית + ראיון עם מישהי שמאוד מזכירה לי מורה. בכל מקרה, בנוסף
למיונים האלו, היה מבחן נוסף שעשיתי על המחשב של המאבחנת. הפורמט דומה מאוד למבחנים של
הצו הראשון (אותו הרקע עם אותם הכפתורים, ממש בול חוץ מהשאלות). המבחן הלך כך:

למעלה בתמונה דיי גדולה מסורטט סרטוט, ומתחתיו יש 5 צורות קטנות שניתן לבחור אחת מהן.
במבחן צריך לגלות איזו מבין חמשת הצורות מופיעה בסרטוט (בול אותה הצורה, לא במהופך או משהו
כזה). למבחן יש 24 שאלות ו15 דקות לענות.
בערך ככה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://img134.imageshack.us/img134/1876/test1hn.jpg]

עכשיו החלק השלישי (מיונים שפה זרה):

מתקשרים אליך ואומרים לך שאתה מוזמן לעוד יום של מיונים בתאריך כזה וכזה, תכתוב על הדף ובוא בזמן.

מגיעים לאותו המקום שבוא התקיימו המיונים באנגלית, יש שולחן אחד וכסא. ומולך יושב המראיין.
לאחר כמה דקות של דיבורי סרק הוא אומר "היום אני אבחן אותך ברוסית" (אני מניח שמי שיודע ספרדית
יהיה לו בספרדית ומי שיודע גרמנית\צרפתית וכו' יהיה לו בשפה שלו).

אז מתחלים לדבר ברוסית, אתה מספר על עצמך בלה בלה בלה... בדיוק כמו הראיון באנגלית וכמו כל ראיון בכלל.

לאחר מכן הוא מבקש ממך לקרוא איזה קטע (גם ברוסית) ואז לכתוב כל דבר שאתה רוצה על הדף (כן גם ברוסית).

בסוף הוא מביא לך דף (אותו הדף שמקבלים בדואר וא"כ בסוף המיונים של אנגלית) ואומר שאם התקבלת
הם יתקשרו אליך, תכתוב על הדף תאריך וכל הפרוצדורה...

שלב שלוש וחציי:
לחכות בבית עד שישלחו לך עוד זימון.

זהו, אני עכשיו בשלב שלוש וחצי, והאמת שזה לא כזה קשה. עדיין לא קיבלתי כלום ועברו נדמה לי בול שבועיים.
שאלתי את המראיין האם זהו סוג של תפקיד פקידותי והאם הוא יכול להגיד לי איזה בדיוק סוג של תפקיד זה. הוא
ענה שהוא בעצמו לא יודע, ואסור לו להגיד מה הוא חושב. אבל דבר אחד הוא יכול להגיד –זה לא תפקיד פקידותי!

ובנימה דרמטית זו אני מסיים את הפוסט. בהצלחה לכל מי שהולך לשם, זה נשמע איכותי. ואם אתם עברתם מיונים
של
השלב של השפה שניה – אל תתביישו לספר לנו. (אלא אם כן זה עובר על בט"ש, אז כמובן שתסתמו תפ'ה :-))

בהצלחה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:01

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר