לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2006, 00:19
צלמית המשתמש של joshtaro
  joshtaro joshtaro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל joshtaro
נכון אבל......
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Im Dragonfly שמתחילה ב "."

נגיד שהיה לך יום מרתק ומהנה ממש.....
כשתעברי ברחוב ליד קבצן לא תרצי לתת לו כמה שקלים שגם לו יהיה יום שמח?
אפשר לתת הרבה דוגמאות אבל זה לא הקטע.....
גם במקרה כזה למה לא ליצור שיר שמח? לא שיר יומולדת וכאלה אבל שיר עם מילים שמחות? או מילים מחזקות, מילים שנוסכות (נראה לי שככה כותבים) בך אומץ להמשיך ולא גורמות לך להיות עצובה?
אני מדבר פה על מילים בלבד... כמובן שיש מנגינות עצובות וכאלו שנוגעות בלב אבל גם אלו, עם המילים ה.....שמחות והמחזקות, פשוט יתחברו לנשמה ע"י המוסיקה......
----------------------------------------------------------------------------------------------------

ממה שאת אומרת אני מבין שלדעתך רוב העולם בעצם עצוב? זה נוגע בך כי יש חיבור לעצב שבך.....
לא מתחברים לדברים שאין חיבור בינם. (לדעתי).

אז אולי הרבה אנשים כותבים על דברים עצובים כי הם בעצם עצובים? כי זה המצב שבו רוב העולם נמצא?

אם זה ככה אז לדעתי, בקשר לזה, לאנשים הרבה יותר קל להתחבר לעצב, בעצם לכל דבר שלילי. לכל דבר שהוא חיובי צריך להתאמץ.... אפילו לסדר חדר צריך הרבה יותר מאמץ מאשר לבלגן אותו!!!
להיות עצוב זה פשוט להיות אבל להיות שמח לעיתים זה לעבוד על זה ולהתגבר אז לכן בגלל שקל להיות עצובים ואנשים לא מתגברים על העצבות מהר...הם מספיקים להתבטא בעודם עצובים....ויוצא להם משו עצוב....שנוגע בכולם כי גם הם עצובים....

חזרה לפורום
ישן 01-04-2006, 13:11
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
לא קראתי את התגובות אבל בכל מקרה אנסה להסביר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי joshtaro שמתחילה ב "למה חלק ניכר מהשירה הוא על דברים עצובים?"

מה שחשוב במה שכתבת זה שזהו חלק ניכר מהשירה, ולא כתבת שאין שירה שמחה.

תראה, רוב הפעמים שיש לך מוזה קורים בסערת רגשות, אם אתה מבולבל, אם מישהו שקרוב לך נפגע, אם אתה מאוכזב מהעולם ואם משהו פגע בך. כאשר אתה שמח, הצורך לכתוב לא תמיד כזה חזק, כי יום טוב מספיק בכדי לצרוך כתיבה מאושרת צריך להיות יום עם עלאה במשכורת, ציון טוב בלימודים ופגישת בת זוג בשביל שהשמחה והאהבה תפרוץ עד הגג.

עוד דבר, שירה שמחה לרוב לא על סתם דברים שקורים במשך היום. הרי אם קיבלת עלאה במשכורת, לא תלך לכתוב 'העולם נפלא, העולם מקסים, קיבלתי העלאה ואני כבר לא עני' או אנערף... לרוב שירה שמחה באה מאהבה. כשאתה מאוהב עד מעל לראש, ורוצה לצעוק לכל העולם כמה אתה מאוהב, אתה מתחיל לזמזם שיר שמח, אפילו סתם מנגינה, ולפעמים פתאום זורם לך משפט כמו 'הכוכבים הם כמו עינייך הפריחה היא בשבילך, השמש מחייכת גם כשאת יושבת לבדך' {סתם זרקתי, באמת},

המוח של האדם עובד בצורה מאוד מוזרה. מכיר את המושג 'אהבה עיוורת', מסתבר שיש גם הגדרה ביולוגית לעניין, מסתבר שכאשר טוב לנו הגוף מפריש הורמונים למוח שכביכול מעוורים אותנו, נותנים לנו מעין סם, סם האהבה שמשאיר אותך מרחף עד שהוא נגמר ומתמוסס. וזה השלב שבו מתחילים לגלות דברים על הבני זוג, דברים שמעבר ל'וואי היא מושלמת'.

כך גם כשאנחנו עצובים, המוח לרוב מתחבר עם הלב, ואתה מתחיל להרגיש עיקצוצים כואבים בבטן, והשיחרור של הדמעות, כמו מביאים לך מהתת מודע את כל הדברים שאתה רוצה ומנסה להדחיק, ובנקודה הזו אתה נשבר. לצערנו הרב, יותר קל לשבור רוחו של אדם מאשר לשמח אותו. אז מה הפלא שיש יותר שירים עצובים?...

ועוד מתפלאים שהעולם שיכור, הרי יין משמח לבב אנוש

מקווה שלא רק חפרתי אלא גם נתתי פרספקטיבה חדשה לשאלה שלך.

תות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 02-04-2006, 20:19
צלמית המשתמש של joshtaro

לא חפרת......
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "לא קראתי את התגובות אבל בכל מקרה אנסה להסביר..."

לדעתי מי שאומר על אחרים שהם חופרים זה בגלל שאצלם יש משו סתום שצריך ממש לחפור כדי להגיע אליהם......

אז בקשר למה שאמרת......

נתת דוגמה שמחה די עלובה.... זה כמו שאני אגיד שמישו רושם על משו עצוב כמו: נפלתי היום על שיח קוצים אני לא חושב שזה היה נעים....(כן רואים ת'איכות)

יש דברים אחרים חוץ משמחה..... אפשר לכתוב על חלומות ופנטזיות של אנשים כמו השיר אשליות שדי מתאר את הקטע....... אפשר לכתוב על מקומות שהולכים בהם כמו רח' האגס אחד של אהוד בנאי...... ושירים אחרים שלו וגם כמו מאיר אריאל.....

ואני אישית תוהה..... כמה שירים מתוך כל השירים שאנשים כותבים הם באמת על מקרה שקרה באמת..... אני לא חושב שאין..... כמעט כל אחד אם לא כולם כותבים על משו עצוב אבל כשאנחנו כבר עוברים לשירים בקצב של שיר כל כמה ימים או משו כזה כבר לא כותבים שירים על מקרים אמיתיים אלא סתם לפי המודה..... וכנראה אנשים חןתר עצובים מאשר שמחים.

וגם כל השירים לא חייבים להיות על אהבה....... אם היה מגיע רובוט או חייזר שלא מכיר את העולם שלנו והיה קורא ומקשיב לשירים הוא היה אומר מזל שאני עצמי ולא כמוהם..... למה להיות עצוב? ואהבה? זה נראה כמו סבל אחד גדול אז........

אני אישית מתחבר יותר למוסיקה מאשר למילים....... מילים זה דבר מצומצם ומוסיקה לא.... מילים אפשר לתאר ומוסיקה אפשר לנסות לתאר אבל שום תאור לא יסביר באמת את מה שהנשמה חשה כששומעים מוסיקה יפה.......

חזרה לפורום
ישן 02-04-2006, 23:25
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
ממ תגובה יפה.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי joshtaro שמתחילה ב "לא חפרת......"

תראה בקשר לדוגמאות שנתתי, זה היה מהדמיון לרגע, לא רציני. אבל לאדם מאוד קשה לתאר שמחה.

תחפש שירים לשמחה, תעשה נסיון קטן, קח דף ותכתוב עשרה מילים שמתארים שמחה. ואז תקח סתם אירוע, נאמר פגישה של חבר קרוב. ותנסה להכניס את המילים האלו...

מאוד קשה לתאר שמחה אחרת מ 'הייתי שמח'.

עצב הוא רגש שמשתלט על הגוף, שקשה מאוד לשנות, שאתה לא יכול להתנתק ממנו ונכנס לך למחשבות. כאשר אתה מנסה לתאר את התחושה שלך כשאתה עצוב, יש לך מליוני דרכים, גם אם תשתמש במליון נוסחים של עצב, עדיין השיר לא יצא עצוב אם לא באמת היית במצב עצוב.

וזה גם מתקשר לנושא שדיברת עליו -אירועים שלא באמת קרו. המורה שלי לסיפרות בדיוק היום דיברה איתנו על זה, 'איך באמת את יודעת שהיצירה ראויה, שהכותב כתב על מציאות שלו, ובכלל - איך את יודעת אם היצירה איכותית'? - המורה שלי השיבה בצורה הטובה ביותר 'אתה פשוט מרגיש'.
כאשר אתה קורא שיר, אם הוא נראה לך פלצני וחסר רגישות, אז כנראה שהיוצר לא באמת כתב מהלב, או שהוא לא יוצר בנשמתו ורק פרק עול מהלב. כשאתה באמת קורא שיר של משורר, שיר קינה, אתה יכול להרגיש בכל איבר בגופך את הכאב מתפשט ומתרכז בבטן.

ואתה טועה בקשר למוזיקה.
למוזיקה יש רגש, ומה שאנחנו שומעים במוזיקה, זה בד"כ הרגש.

מה זה אופרה? אופרה זו מוזיקה בפני עצמה, גם אם אתה לא מבין שום מילה, מהטון אתה מבין מה קורה לאדם ששר זאת ועל מה זה.

תנסה להקשיב למוזיקה בלי מילים, ולהחליט האם זו מוזיקה שמקורה היא שמחה או עצב, לרוב לא תוכל לזהות בדיוק כי מוזיקת הרוק כיום היא בעיקר תופים גיטרות והמילים עושות את ההבדל, אבל שים לב לטונים המשתנים, ומתי הם משתנים ובאיזה הדרגה... אתה תראה לבד ותבין את הכוונה.

המשך לילה נפלא.

תות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 03-04-2006, 17:13
צלמית המשתמש של joshtaro

כמה דברים......
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "ממ תגובה יפה."

דבר ראשון: מוסיקה לא מסתכמת ברוק!! יש המון ז'אנרים.....

דבר שני: ציטוט מהתגובה הקודמת שלי: "אבל שום תאור לא יסביר באמת את מה שהנשמה חשה כששומעים מוסיקה יפה.......". מילה נרדפת ל-"חשה" זה מרגישה..... אני כן חושב שאפשר לחוש את הרגש במוסיקה. ואת סותרת את עצמך כי אמרת אחר כך אמרת שאני לא אוכל להבדיל.... או שאולי התכוונת שאני מרגיש שהמוסיקה יפה ומרגשת אבל יהיה לי קשה לזהות אם היא שמחה או עצובה......?
בכל מקרה אם כך חשבת אז אמרת פחות או יותר מה שאני עצמי אמרתי...... ואני אביא זאת בציטוט הידוע: "ומוסיקה אפשר לנסות לתאר אבל שום תאור לא יסביר באמת את מה שהנשמה חשה כששומעים מוסיקה יפה......." הנשמה חשה שהמוסיקה יפה אבל קשה לתאר את זה..... ולדעתי זה בגלל שקיים אצלנו חייץ גדול בין הגוף והמוח- לנשמה....

דבר שלישי:לדעתי הרמוניה של כלי נגינה פחות מבטאת את הרגש שבמוסיקה... אבל בכלי יחיד אפשר יותר לשמוע.... למשל כינור... כלי שממש שומעים אם הוא עצוב או שמח.......גם פסנתר הוא לא רע בזה וכלי נשיפה אפילו יותר...... (רובם)

דבר רביעי: שמת לב לזה שהמורות שלך מדברות בקשר לתגובות פה בפורומים? .למחשבה....

מקווה שהבהרתי.....

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר