לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2006, 09:39
  yeah, whatever yeah, whatever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.06
צריכה עזרה די דחופה (צבא)

הייתי במיונים של מפעילות האמר קרבי לפני 3 חודשים בערך, לא אהבתי, וויתרתי.
מאז לא הגיעו אלי עוד זימונים למיונים למרות ששלחתי פקס שמבקש שישלחו אלי עוד זימונים, ואני אמורה להתגייס עוד 4 חודשים (גיוס כלל צהלי).
אני לא רוצה להגיע לשם ביום של הגיוס ושיציגו בפני את האופציות ולהחליט במקום לאן אני הולכת, אני רוצה לדעת לפני לאן אני הולכת ומה אני הולכת לעשות.

להיות פקידה שחוזרת כל יום הביתה- אני לא רוצה.
אני רוצה תפקיד טוב, תפקיד קרבי שאני אשכרה אעשה בו משהו, אני רוצה שטח, רוצה נשק, רוצה לחזור הביתה עם חוויות, ולראות את הבית, ז'תומרת לא לצאת הביתה פעם בחודש...
זה בטח נשמע כאילו אני רוצה לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה, אבל אני סה"כ מחפשת תפקיד קרבי בחיל טוב עם יציאות סבבה.
בגלל שאני עדיין לא חלק מהמערכת הזו אין לי מושג איזה תפקידים יכולים להתאים למה שאני מחפשת, ובגלל זה אני כאן...
אולי תוכלו להציע תפקידים מסויימים (תרגישו חופשי לפרט עליהם) ולייעץ לי איך לעזאזל אני מבקשת מהם מיונים לאותו תפקיד ושיתייחסו לבקשות שלי לשם שינוי ולא יקראו את הפקס ויעיפו אותו.

זה מתסכל כי אני באמת מחכה כבר לגיוס ורוצה לדעת שהתפקיד שיחכה לי זה משהו שאני באמת רוצה ושיספק אותי.

הצילו?

תודה,
שני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-03-2006, 14:54
צלמית המשתמש של GuyB
  GuyB GuyB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
שלום שני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yeah, whatever שמתחילה ב "צריכה עזרה די דחופה (צבא)"

מאחר וויתרת על המיון הראשון היית אמורה לקבל עוד מיון, וסביר להניח שתקבלי עוד אחד(מכיוון שנהוג לשלוח שני זימונים לקד"צ לפני הגיוס).
אם לא, כאמור, תגיעי לטירונות כלל צהלית ומשם לאחד התפקידים שיוצעו לך.
הבנתי שאת רוצה שנציע לך תפקידים, אך קצת יהיה קשה לעשות זאת מכיוון שתוכלי לקבל זימון רק למה שהוצע לך במנילה(אני לא יודע מה הנתונים שלך), ולכן יש צורך שתגידי פחות או יותר מה הציעו לך בכדי שחברי הפורום ימליצו על תפקיד זה או אחר.
רק לידע כללי, לעתים יש תפקידים מאוד טובים שניתן להגיע אליהם מטירונות כלל צהלית(נדיר, אבל קורה),
ואם תגיעי אליה זה לא סוף העולם. קחי בפרופורציה.

להמשך עזרה כולנו פה,
בהצלחה,
גיא.

ישן 23-03-2006, 15:24

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי GuyB שמתחילה ב "שלום שני"

תודה רבה גיא!

יש להם זמן בכלל לשלוח לי עוד זימון? כי הגיוס אמור להיות כביכול עוד 4 חודשים.
וכן, הבנתי שגיוס כלל צהלי לא חייב להיות בהכרח רע. ושאם אתעקש לקבל תפקיד קרבי, ישמחו לעזור לי כי הם דווקא מחפשים אנשים עם מוטיבציה והכל.
אבל אני פשוט רוצה למצוא כיוון עוד לפני הגיוס, רוצה לדעת לאן אני הולכת ומה אני הולכת לעשות.

בכל מקרה, ממה שאני זוכרת, אלו התפקידים שהוצעו לי במאנילה:

חיילת משהב"ט
חיילת שב"כ
מכשירנית ימית
לוחמת חילוץ והצלה
לוחמת מג"ב
לוחמת בחיל התותחנים
לוחמת חי"ר קל
לוחמת אב"כ
סיירת מג"ב
בקרית גבול
מש"קית שליטה
מפעילת תקשורת נתונים והצפנה

ועוד תפקידי שיטור (שאני לא רוצה) ושאר תפקידים שלא מעניינים אותי.

העניין הוא, שאין לי מושג מה עושים ת-א-כ-ל-ס בתפקידים האלו, איך היציאות, איך הכל עובד שם, אין לי טיפת ידע בכל זה...
שוב, בגלל זה אני כאן.

ישן 23-03-2006, 15:33
צלמית המשתמש של GuyB
  GuyB GuyB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי yeah, whatever שמתחילה ב "[font=Verdana]תודה רבה..."

כאן תוכלי לקרוא על כל התפקידים הנ"ל ולראות למה את יותר נמשכת.
תקראי בקפידה ולאחר שתגבשי דעה תוכלי לשאול את חברי הפורום לגבי התפקיד.

חיילת משהב"ט-תפקיד בעיקר פקידותי, כמובן שעם חומר רגיש.
חיילת שב"כ - כנ"ל.

מכשירנית ימית - http://www1.idf.il/Navy/Site/Templa...43995&did=44972
לוחמת חילוץ והצלה - http://www.aka.idf.il/giyus/kadatz/...45&sideScroll=0
לוחמת מג"ב - כפי שמשתמע להיות לוחמת במג"ב, תפקידי שיטור(בגזרות הפעילות של מג"ב ברחבי הארץ).
כמו כן תוכלי לצאת לקורסים במהלך השירות כמו בילוש, חובשות" מד"ס וכו'.
לוחמת בחיל התותחנים - http://www.aka.idf.il/giyus/general...898&DocID=31483
לוחמת חי"ר קל - קרקל. גדודי חי"ר קל שעושים טירונות עם הנח"ל. שוב תפקיד לחימה, שהגזרה העיקרית היא בדרום בגבול בין ישראל למצרים.
לוחמת אב"כ - http://www.aka.idf.il/giyus/kadatz/...04&sideScroll=0
בקרית גבול - http://www.aka.idf.il/giyus/kadatz/...72&sideScroll=0
מש"קית שליטה - http://www.aka.idf.il/giyus/kadatz/...80&sideScroll=0
מפעילת תקשורת נתונים והצפנה - http://www.aka.idf.il/giyus/kadatz/...88&sideScroll=0

קחי בחשבון שאם את הולכת להיות לוחמת את חותמת עוד שנה - כלומר שלוש שנים שירות קרבי, וצריכה לעשות מילואים כמו הבנים הלוחמים.
כעיקרון אני חושב שאת צריכה לחפש את הכיוון שלך - אם זה בתפקיד לחימה או תפקיד עורפי.

נערך לאחרונה ע"י GuyB בתאריך 23-03-2006 בשעה 16:03.
ישן 23-03-2006, 16:55

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי GuyB שמתחילה ב "ולגבי עוד זימון - ודאי שיש..."

כבר טיילתי באתר של צה"ל, כבר קראתי את החוברת שהגיעה עם המנילה מזמן, כבר קראתי מספיק על התפקידים הנ"ל...

באתי לכאן אולי כדי לשמוע על התפקידים האלו מעבר למה שכתוב לי באתר. מאנשים שראו, עברו, שמעו, מה שיש...
הרי מכמה משפטים שמתארים לך תפקיד אתה לא יכול לדעת בדיוק מה יש שם בתאכלס. מה גם שמשתדלים להציג לך את ההכי טוב שיש בכל תפקיד.

בדיוק לפני שנכנסתי לכאן שוב כדי לראות אם ענית, הייתי שוב באתר של צה"ל... קראתי שוב...
ונראה לי שמה שהכי קורץ לי זה לוחמת חי"ר, לוחמת בתותחנים או לוחמת אב"כ.
אין לי בעיה לעשות 3 שנים כל עוד התפקיד יספק אותי באמת. עניין המילואים קצת הרבה מדכא אותי, אבל זה מה יש אם אני רוצה להיות קרבית.
ואם אני לא אהיה קרבית... אין לי מושג איזה תפקיד אני רוצה!

מסכימה איתך... אין יותר רע מאי-וודאות.
(ולא רק בהקשר של צבא.)

תודה בכל מקרה...

בילבול all over the place.
אם זה לא היה חשוב לי לא הייתי טורחת. אבל אני באמת רוצה להתגייס ולעשות את השירות שלי על הצד הכי טוב שאפשר, עד הסוף.
רק שאין לי מושג מה לעשות.

עוד עצות? דעות? מישהו? משהו?
ישן 23-03-2006, 18:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי yeah, whatever שמתחילה ב "כבר טיילתי באתר של צה"ל, כבר..."

את צריכה להבין שקרבי לבנות (וקרבי בכלל) זה ממש לא פשוט. זה קשה, זה מתסכל, הרבה משימות שנראות לכאורה משמימות (כמו כמה שבועות של 8-8 במחסום....), מעט מאוד זוהר.

קרקל עושים את העבודה בעיקר בדרום - עיקר העבודה היא מול מבריחים. סובלים מחום ביום, קור בלילה, אבק, שיעמום ואם יש מזל איזה מרדף פעם בחודש....

לאב"כ יש הכשרה שניה - האב"כ - שזה מכניס קצת עניין ומגוון. הם עושים קווי גדר וקו התפר בעיקר - הרבה מחסומים ושמירות ומעט פעולות אחרות. גזרות בד"כ שקטות.

תותחנים נהנים גם מהכשרה נוספת - גם אצליהם יש אימונים יחודיים ושונים ממה שעושים בד"כ שזה - נכון - גזרות שונות ומשונות. אני לא יודע באילו יחידות בדיוק יש בנות בתותחנים, אבל הפעילות היא תלויה בסוג היחידה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-03-2006, 13:19
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי yeah, whatever שמתחילה ב "עדיין צריכה עזרה..."

מדריכת יח"ש נשמע באמת די מתאים, הוא אמנם לא קרבי אבל די עונה להגדרה המונפצת של השליש בבסיס שלי, "סמי-לוחמני".
באופן עקרוני זה הכשרה של 8-10 שבועות במתקן אדם, ליד מודיעין.
מתמקצעים על סוגים שונים של כלי נשק (בעיקר רוס"רים M-16 ותבור ועל מקלע קל "נגב", יש מקצי "צ'ופר" של ירי אקדחים, M-24 שזה נשק צלפים וכד') ובסוף הקורס הופכים להיות מדריכים על אותם כלים, מספחים אותך לאחד מבסיסי ההכשרות ואת למעשה הופכת למש"קית קליעה (או משהו בסגנון).
היציאות-חמשושי"ם קבועים וסוגרים שבת גדודית, שזה פעם אחת ב4 חודשים. מישהו אמר גן-עדן?
אחלה אנשים ללא ספק, תפקיד מעורב, כלומר גם גברים וגם נשים.
תנאים-לפי הבסיס שבו יציבו אותך. בעקרון אני מניח שבא"ח גולני וצנחנים נחשבים להכי נחשקים, אבל מן הסתם זה גם תלוי באיפה את גרה, בקיצור, זה מסוג הדברים שלא צריכים לדאוג להם עדיין.

עוד משהו?

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 25-03-2006 בשעה 13:22.
ישן 25-03-2006, 17:03

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מדריכת יח"ש נשמע באמת די..."

אז התפקיד כולו מתרכז בעצם בנשק. בלי שטח וכל זה.

לא יודעת אם כבר ציינתי, אבל אני רוצה טירונות 03!!! לא רוצה לוותר על זה, זה הדבר היחיד שאני סגורה עליו במאה אחוז.
נשמע אחלה תפקיד בסה"כ לפי כל מה שכתבת.

הידע שלי לגבי כל מה שקשור לצה"ל הוא נורא בסיסי.
אשמח לשמוע עוד על עוד תפקידים שפחות או יותר יש בהם את כל מה שאני מחפשת שחפרתי עד עכשיו.
ואם אפשר, עוד עוד ועוד פרטים על לוחמת אב"כ, קרקל ולוחמת בתותחנים. כמה שיותר, יותר טוב! וכמובן עוד פרטים על תפקידים ל-א קרביים שפחות או יותר יתאימו לי לפי מה שציינתי.

*שאלה צדדית- יש איזהשהם תפקידים שעושים בשבילם טירונות 03 והם לא קרביים? לא נראה לי הגיוני, רק צריכה אישור.

תודה רבה אנשים טובים!
May god bless ya'll (:
ישן 25-03-2006, 17:51
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי yeah, whatever שמתחילה ב "אז התפקיד כולו מתרכז בעצם..."

אין מה לעשות, כמו שאמרת, אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
עד כמה שידוע לי, פרט למה שצויין קודם כבר מס' פעמים, אין תפקידים קרביים אחרים לבנות, יש מסלול מיוחד לבנות בעוקץ, אני חושב שהוא פתוח רק לבוגרות פנמ"צ אבל שווה לנסות בכל מקרה.

בנוגע לטירונות 03 כן יש נקודות אור, במידה מסוימת.
כל יחידה מחוייבת ע"י מז"י לפלוט כמות מסוימת של אנשים שימלאו תפקידים שונים שדורשים הכשרה קרבית ברמה כלשהי. את כן יכולה לעשות טירונות של לוחמת אב"כ/תותחנים/קרקל/וואטאבר ולהפלט בסוף הטירונות נניח ומשם לצאת לקורס מדריכות חי"ר/יח"ש.
בנימה אישית, לי זה נראה די דבילי לעשות טירונות במטרה להפלט, אבל יש גם כאלה ואם את רוצה טירונות 03 ובנוסף להיות מדריכת חי"ר, זה נראה לי האופציה הכי טובה.
(כמובן שכאשר נפלטים מקבלים עוד אופציות, מעין "מנילה", אבל לצערי אני לא מכיר את התפקידים שמציעים לבנות).

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 25-03-2006 בשעה 17:53.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:14

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר