לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2004, 20:29
צלמית המשתמש של jtm
  משתמש זכר jtm jtm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.03
שלח הודעה דרך ICQ אל jtm שלח הודעה דרך MSN אל jtm
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שאלה לגבי שבויים יהודיים במלהע' ה 2."

יש לי סיפור אחד מני רבים בקשר לסבא שלי שקרה בזמן מלחמת העולם השנייה שהוא סיפר לי לפני מספר שבועות:

יום אחד הנאצים ממש התקרבו לצבא הרוסי (הוא היה בצבא הרוסי), ממש 100-150 מטרים מהם, והוא פיקד על החייל שלידו לרוץ ולהודיע איפה הארטילריה הגרמנית כדי שיפוצצו אותה. הגרמנים ראו את התנועה של החייל, ופיצצו אותו מידית. סבא שלי ראה את החייל עף מת באוויר, ונפצע בעצמו. פגע לו כדור ברגל השמאלית - בדיוק דרך המימיה (בפעם אחרת ירו לו בלב, ובגלל שהמשקפת שלו הייתה תלויה שם, הוא שרד). אם המימיה לא הייתה שם, אני כנראה לא הייתי נולד (הרגל השמאלית קרובה מאוד למקום הרגיש של הרגל לידיעתכם). בכל אופן, הוא דימם מאוד, ורק בזכות ה שהוא ראה את הקסדה שלו על האדמה הוא הבין שהוא לא מת. רצו אליו הרופאים הרוסים, וקשרו לו את הרגליים, ושמו אותו על אלונקה. הם רצו קצת, ושמו לב שהגרמנים קרבים מרגע לרגע. הם הניחו אותו עם האלונקה על האדמה, ואמרו לו שהם תיכף חוזרים. סבא שלי הבין שהם כבר לא יחזרו, וניסה לקום, אבל הרגליים שלו היו קשורות (ובל נשכח שאחת הרגליים שלו לא מתפקדת). הוא פרם בקושי את הקשירה, הוציא את האקדח הרזרבי (לא היה לו רובה כי הוא היה מפקד או משהו כזה, והאקדח הקודם נשאר מאחור) והחליט לברוח וליות לאחור מדי פעם, וכיוון שהוא ידע מה יעשו וכשהם יגלו שהוא יהודי (זוכרים את השאלה בהודעה הראשונה?), הוא החליט לירות בעצמו בכדור האחרון. הוא התחיל לקפוץ על רגל אחת, ולירות מדי פעם לאחור (זה שיעשע את הנאצים לראות מישהו קופץ על רגל אחת, מדמם בקצב עצום, והעדיפו להשיג אותו מאשר לירות בו). בסופו של דבר, הוא הגיע לסירה, ומשם לקחו אותו למרפאה.
במרפאה הוציאו לו את הקליע, אך לאחר שנה, עדיין בזמן המלחמה, הוא התאשפז בעקבות כאבים ברגל, ואז הוציאו לו את העור הרקוב שנדחף יחד עם הקליע.
זה רק סיפור אחד שירו בו, סה"כ יש לו בערך עוד 8 סיפורים כאלה (פגעו בו הרבה כדורים, רסיסים - פגעו בו רסיסים של פצצה בראש והוא לא יכל לדבר במשך כמה זמן, ובפעם אחרת פגעו בו רסיסים ברגליים, ועד היום יש לו מין סימן מאוד גדול של מין שטף דם על הרגל השמאלית, פצצות - אחת מהן גרמה לו להתחרש חלקית באוזן אחת, וכו').

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2004, 21:50
  ציבי ציבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.03
סקר שבויים יהודים במלחמת העולם ה-2
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שאלה לגבי שבויים יהודיים במלהע' ה 2."

את השאלה יש לחלק לסוגי הצבאות בהם נלחמו הגרמנים.
יחסם של הגרמנים לשבויים היהודים מן הצבא האדום דמה מאוד ליחסם ליהודים בכלל. ההוראה הייתה להוציא מבין השבויים את היהודים והפעילים הקומוניסטים ולהורגם מיד. אולם יחס זה היה חריג למדי. בדרך כלל יהודים אנשי צבא בריטים ואמריקאים, שנפלו בשבי הגרמני לא הופלו לרעה, כולל יהודים ארצישראלים שנפלו בשבי כאשר שירתו בצבא הבריטי. אחד השבויים המפורסמים היה יצחק בן אהרון, לימים ח"כ ומזכיר ההסתדרות. גם שבויים יהודים מצבא יוגוסלביה וצרפת לא הופלו בד"כ כלל לרעה. אין לי ידיעה על חיילים יהודים פולנים שנפלו בשבי הגרמני.
ישן 17-12-2004, 08:50
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
תודה רבה לך...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ציבי שמתחילה ב "שבויים יהודים במלחמת העולם ה-2"

לגבי הפולנים - לא נראה לי שהם זכו ליחס שונה בהרבה מהשבויים הרוסיים ...
בכל מקרה נראית לי קצת משונה \ תמוהה העובדה שהנאצים ידעו לעשות הפרדה בין היחס לשבויי מלחמה יהודים לאזרחים יהודיים משטחי הכיבוש שגורלם לצערינו היה רע ומר.
ואמנם קצת לא קשור אך בכל זאת באותו הנושא...
צירפתי תמונות של מעין כרטיס\אישור אשר ניתן ע"י הבריטים ונועד לאשר את העובדה כי האדם ששמו מופיע על הכרטיס היה אסיר פוליטי בידי הגרמנים וכן שמות המחנות\בתי כלא בהם שהה.
לא ברורה לי הסיבה מדוע ולמי אישורים שכאלו ניתנו אך בסה"כ מדובר במסמך מעניין כשלעצמו (ואותנטי כמובן)...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 17-12-2004 בשעה 09:19.
ישן 02-07-2005, 14:17
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מרתק !!! יש עוד דוגמאות?...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי adinax שמתחילה ב "כן, מתוך אוסף של מכתבי שבויים"

והנה משהו שאמנם לא כל כך קשור לאשכול אך רכשתי אותו אתמול בשוק הרוכלים בדיזינגוף תמורת עשרות בודדות של שקלים ואולי הוא יעניין אתכם !
מדובר בספרון בעל כריכה רכה משנת 1939 ובו אוסף מחקרים ומאמרים אנטישמיים מן הסוג הנחות ביותר שנכתבו ע"י הדוקטור ששמו מופיע באחת התמונות.
בספר מפורטים חוקי נירנברג וכן טבלאות בהן ניתן לקבוע מה מידת היהדות שייתכן ויש בכל אדם.
מעניין ומרתק !

הנה התמונות ללא הסבר:

אני חושב שבאופן כללי למרות שהפורום אינו מוגדר כפורום "אספנות" יהיה זה מעניין אם יעלו מדי פעם תמונות והסברים מתוך אוספים פרטיים הקשורים לנושאים הנדונים כאן...
ושרק יהיה שבוע טוב.
לבני.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:59

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר