לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום תפעול מכשירים: כל שאלות לגבי תפעול אתם יכולים לשאול פה, תהנו. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > סלולרי וגאדג'טים > תפעול מכשירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2004, 13:55
צלמית המשתמש של SnakeR
  SnakeR SnakeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.01
המלצה מדריך הפיכת קבצי MP3 לקבצי AAC ....

מדריך זה מיועד בעיקר לבעלי מכשיר נוקיה 6230 !!!
עם זאת, הוא גם מתאים לכל מי שיש לו מכשיר התומך בקבצי AAC ויש לו מספיק מקום בזיכרון או אפשרות לשימוש בכרטיס זיכרון חיצוני...

הקדמה

הרעיון לכתיבת המדריך או בכלל להמרת קבצי ה MP3 שלי לקבצי AAC נבע מבעיה בה נתקלתי והיא בעיית הזיכרון. בדגמי נוקיה 6230 אומנם יש חריץ להוספת כרטיס זיכרון אבל מה עושים כאשר הזיכרון שקניתם לא מספיק לכם בשביל לשים עליו את כל השירים האהובים שלכם ???

אז נכון, חלק יגידו לכם פשוט לקנות כרטיס זיכרון גדול יותר. אך מיכוון שלא לכולם יש את התקציב או במקרה שלי אני כבר קניתי כרטיס 128MB ולא רציתי להשקיע שוב בעוד כרטיס, אז מצאתי שיטה מאוד פשוטה והיא המרת קבצי ה MP3 לקבצי AAC

אובכן מה ההבדל בין סוגי הקבצים ???
מבחינת איכות הסאונד ההבדל הוא מזערי... קובץ MP3 עם ביטרייט של 128 Kbps כמעט שווה באיכות הסאונד שלו לקובץ AAC עם ביטרייט של 64 Kbps וזה בעצם היתרון שבקבצים האלה משום שככל שהביטרייט קטן כך גם נפח הקובץ קטן...
התוצאה היא ששיר MP3 שמקודד לקובץ ACC ישמע אותו דבר אך גודלו יהיה כמחצית מהגודל המקורי מה שמאפשר לנו לשים יותר שירים בזיכרון...

אז כעת אחרי שהסברתי בקצרה מה הטעם בהמרת הקבצים נעבור למדריך עצמו...

תוכנות

התוכנה בה אנו נשתמש לצורך המרת הקבצים נקראת dBpowerAMP Music Converter וניתן להורידה מכאן:
http://www.download.com/dBpowerAmp-Music-Converter/3000-2140-10249519.html?tag=lst-0-1

כמו כן אנו נזדקק גם לשני המקודדים אותם תוכלו להשיג מכאן:
http://www.dbpoweramp.com/codecs/dMC-AAC-Codec.exe
http://www.dbpoweramp.com/dBpowerAMP-codec-aac-aacenc-alter.exe

הוראות

1) ראשית הורידו את התוכנה מהלינק שאותו סיפקתי לכם והתקינו אותה על המחשב. לאחר מכן הורידו את המקודדים ותתקינו אותם לפי הסדר שהם מופיעים כלומר קודם תתקינו את ה AAC Codec ורק לאחר מכן תתקינו את ה AAC Enc
כעת אחרי שהתוכנה מותקנת אנחנו מוכנים לעבודה...

2) פתחו את התוכנה וישר יופיע לכם החלון הבא, כאן אתם בעצם בוחרים איזה שיר או שירים אתם
רוצים להמיר. סמנו את השיר המבוקש ולחצו Open

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

3) כעת נפתח לכם החלון הבא והוא בעצם החלון של התוכנה, בתפריט הראשון בחרו באפשרות בשם: Advanced Audio Coding

4) לאחר מכן בתפריט השני בחרו באפשרות 64 kbit\s כמובן שאפשר לבחור ביותר או בפחות אך כך בהתאם גם תיהיה האיכות של הקובץ, על מנת לחסוך במקום ועדין להינות מאיכות סבירה מומלץ לבחור בביטרייט של 64 ...

5) כעת בחרו בעיגול שמופיע ליד המילה "Folder" ולאחר מכן לחצו על כפתור "Browse" על מנת לבחור את המיקום של הקובץ החדש שיווצר ולבסוף לחצו על הכפתור Convert

6) עכשיו אמור להופיע לכם המסך הבא וזה סימן שההמרה מתבצעת, אל תדאגו מהקפיצות של האחוזים זה כנראה איזה באג בתוכנה. בעיקרון לוקח לתוכנה משהו כמו דקה להמיר שיר שלם אתם תיראו שבהתחלה האחוזים זזים לאט אבל ברגע שזה מגיע ל 30% היא ישר קופצת ל 100% אז זה לא נוראי...

7) זהו סיימתם את התהליך, כעת נוצר לכם קובץ AAC אשר אותו אתם יכולים להעביר לזיכרון או באמצעות התוכנה PC Suite אשר מגיע עם הפלאפון שלכם או באמצעות קורא כרטיסי זיכרון כפי שאני תמיד עושה, הכל כמובן תלוי במכשיר ובציוד שברשותכם...

כאן בעצם מסתיים המדריך, אני מקווה שהוא לא היה מסורבל מדי.
אם יש לכם שאלות\טענות\מענות אתם מוזמנים לשלוח לי הודעה פרטית ואני אשתדל לענות לכם בהקדם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר