לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-04-2006, 15:09
צלמית המשתמש של AlienwareIL
  AlienwareIL AlienwareIL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.05
Archiver Infima - תוכנה לדחיסת מידע - כחול לבן

מאת: עמרי עמוס
חברת י.ם הזדמנויות עסקיות, הודיעה היום, שלישי, על השקתה של טכנולוגיית אינפימה לדחיסת מידע, אשר פותחה בשמונה השנים האחרונות על ידי המדענים הישראליים ניר חלואני וליליה דמידוב. במקביל, הודיעה החברה על השקתו של המימוש הראשון בטכנולוגיה החדשנית, תוכנת כיווץ המידע Archiver Infima.

השימושים ביישומי Archiver Infima מתבטאים במהירות הורדה ובאיכויות קובץ גבוהים במיוחד של קבצי מוסיקה (audio compression), סרטים (video compression), תמונות (image compression) ומסמכים.
תוכנת ה-Archiver, מסוגלת לכווץ קבצי mpeg, doc, rtf, bmp, mp3, jpeg, pdf, באיכויות דחיסה ובמהירויות שלא הכרנו באף אחת מתוכנת הדחיסה הפעילות כיום בעולם, ובתוכן הגרסאות האחרונות של WinRar ו-WinZip.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://hwzone.co.il/newspics/Enc0der/Infima_vs_other.gif]

כך לדוגמא, WinZip מאפשרת לכווץ קובץ מסוג mp3 בגודל של 5.5MB ב-2 אחוזים, לגודל של 5.39MB.
לעומתו, מסוגלת ה-Archiver, לכווץ את אותו הקובץ לגודל של 2.7MB, ב-51 אחוזים, פי 25 יותר מהמתחרה. בנוסף, זמן פתיחת הקבצים שנדחסו על ידי Infima קצר יותר מקבצים שנדחסו על ידי תוכנות דחיסה אחרות. יתרון חשוב נוסף של התוכנה, מתבטא בפן האיכותי, המבטיח שמירה קפדנית במיוחד על איכויות הקבצים הדחוסים במספר רב של פרמטרים איכותיים, ובפער משמעותי ביחס לביצועי תוכנות כיווץ קיימות.

בשלושת החודשים הקרובים, ניתן יהיה להוריד את גרסת ביתא של ה- Infima Archiver, ללא תשלום, מאתר האינטרנט של החברה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://hwzone.co.il/newspics/Enc0der/Infima_screenshoot.gif]

Infima Archiver
בהתאם לתוכנית הפיתוח האסטרטגי של החברה, צפויה טכנולוגית Infima לחולל מהפך בשוק דחיסת ותעבורת המידע העולמי המגלגל כ-100 מיליארד דולר מידי שנה. באמצעות מספר מימושים מתוכננים, צפויה Infima לייצר שורה של פתרונות מהפכניים למגזר העסקי, אשר יאפשרו חסכון כספי משמעותי.

כפיר חזז, מנכ"ל ומייסד חברת י.ם הזדמנויות עסקיות, מסר בתגובה:

"המוצר סיים את שלב הפיתוח, נוסה בהצלחה, ונמצא עומד בכל הדרישות לרישומו כפטנט עולמי ייחודי. בשלב הזה, מוצעת גרסת ביתא של ה-Infima Archiver ללא תשלום, וציבור הגולשים מוזמן להתרשם ממנה ולעשות בה שימוש".

מפתחי הטכנולוגיה, ניר חלואני, דוקטורנט למתמטיקה שימושית, וליליה דמידוב מסרו בתגובה:

"ה- Archiver הוא מוצר ייחודי המושתת על טכנולוגיה ישראלית חדשנית, שעמלנו שנים רבות על פיתוחה. אנו מאמינים כי השוק הישראלי ידע לעשות בה שימוש מיטבי, ויאפשר מימושים נוספים של הטכנולוגיה, שישנו ללא הכר את שוק דחיסת המידע העולמי. להערכתנו, בתוך פרק זמן לא ארוך, עשויה טכנולוגיית ה-Infima להחליף את כל שיטות דחיסת המידע המוכרות לנו כיום".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-04-2006, 22:38
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
ההתרשמות - טעון שיפור
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yochyb1 שמתחילה ב "אם תמצא את הזמן הדרוש לכך..."

אז ככה. מאוד רציתי לנסות את התוכנה, נרשמתי באתר כדי לקבל לינק להורדה, נאלצתי להרשם 3 פעמים, יען כי הם לא שולחים למייל של וואלה. לא משנה. הורדתי את הגרסה המלאה 17MB (!) וניסיתי להתקין. ההתקנה בקושי זזה, והראתה בסופה על שגיאה. סגרתי השגיאה, והפעלתי את התוכנה. קיבלתי חלון קטן המודיע לי שתקופת הניסיון תמה, ועלי לפנות לאתר לרכוש את התוכנה... ניסיתי להסיר את התוכנה, ואז קיבלתי הודעה שקובץ ההסרה פגום ועלי לפנות לאתר כדי להוריד גרסה חדשה... בקיצור, נזק. התקנתי מחדש עוד כמה פעמים, את הגרסה הזאת, וגם את הגרסה הלא מלאה, והדבר חזר על עצמו בכל הצורות. צר לי, אבל זו לא תוכנה שארצה להשתמש בה.

גם אם נעזוב את כל השגיאות, תוכנה ששוקלת 17MB היא לדעתי מתכון לאסון. לשם השוואה; Winrar שוקלת 1MB. או 7-ZIP למשל, שוקלת 600KB (!) מצאו את ההבדלים.

שורה תחתונה, חבל על הזמן שתבזבזו בהרשמה לאתר המעפן.

ישן 06-04-2006, 10:27
  yochyb1 yochyb1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.03
תודה לך על המאמץ - חסכת לי הרבה זמן.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "ההתרשמות - טעון שיפור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yochyb1
בכל אופן, לא נשמע אמין וכדאי לקרוא את תגובות הגולשים שם
תודה.

כמה צפוי, גם אני נרשמתי, קיבלתי פעמיים קישורים שלא עבדו. חשבתי - אולי חוסם פופאפים שלי, פיירוול, אנטי וירוס. כאן היסקתי את המסקנה שבחברה שלא יודעת לתת קישור לאדם מן השורה - אין לי אמון בתכנה שלה. גם בהערות הגולשים ומאתר התכנה ניתן להבין שכיווץ הפורמטים המכווצים ממילא מתבצע בשיטה של איבוד מידע - אז מה צריך יותר מזה כדי להבין שאין כאן שום חדשה מרעישה.
אגב, אם עוד מישהו מוריד ומנסה את התכנה - אמליץ לו לנסות לכווץ קובץ rar מכווץ ולבחון את התוצאה, וכמו כן לכווץ כל קובץ רגיל ישירות בתכנה ולאחר מכן לכווץ את אותו קובץ מכווץ ב winrar . זו, לטעמי יכולה להיות בחינה טובה לתכנת כיווץ.
ועוד משהו קטן - תכנה עם בשורה כזו אמורה להתפרסם במקורות יותר מכובדים מהאתר ההוא. ( עם כל הכבוד - ויש כבוד )
ציטוט:
במקור נכתב על ידי yochyb1
כפטריוט שמאמין במוצר הישראלי, (לא אני - אתה ) .

היגיע הזמן שניזכר בסוסיתא הישראלית ובכרמל דוכס.
ישן 06-04-2006, 12:19

מי יודע מה אמיתי.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "[QUOTE]היגיע הזמן שניזכר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
האמיתית .

ענין של השקפת עולם.
אם אתה חושב שהשלטון בסדר, הפוליטיקה, הממשל, הכלכלה, התעשיה, המוסר, היושר, הצדק והמשפט ובקיצור בכל מה שישראלי ואתה רק נוגע בו והכל בסדר - אשריך ואני מקנא בך.
אני למשל חושב ההיפך ודי עצוב לי על כך.
וזו גם הסיבה על השוני האינטואיטיבי בהשקפת עולמנו על מוצר פרי פיתוח ישראלי.
ובאשר לחברות שהיזכרת ומבלי שאכיר את הנושא בכלל, אני נוטה לחשוב כי במוצרים האלה ודומיהם קרה אחת מהשלוש:
או שמדובר בחריג.
או שמדובר בניהול לא ישראלי, לפחות לא מנטלית, של פיתוח המוצר.
או שמדובר בקומבינה על מוצר שלקחו/התעלקו ממישהו אחר. ( ראה ערך "טבע")
ואולי שלשתם נכונים.
את האמת רק ה"מפתחים" יודעים ואולי גם אחרים.
אני חייב לקצר כי עוד מעט המנהלים יעיפו אותי לפורום פוליטיקה או מה שבלב.
ישן 06-04-2006, 13:21
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  

אדרבה, אני מעודד דיונים פילוסופים בנושא תוכנה מחשבים ואינטרנט בפורום :)
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי yochyb1 שמתחילה ב "מי יודע מה אמיתי."

וגם אגיב לטענותך אחת לאחת.

אם אתה חושב שהשלטון בסדר, הפוליטיקה, הממשל, הכלכלה, התעשיה, המוסר, היושר, הצדק והמשפט ובקיצור בכל מה שישראלי ואתה רק נוגע בו והכל בסדר - אשריך ואני מקנא בך.

ממש לא. השלטון מושחת, הפוליטקה באדמה, הממשל הכלכלה התעשייה וכל זה כנ"ל. לעומת זאת, מה שכן צומח בארץ זה היי-טק. נכון, צמד המילים הזה הפך מוקצה מחמת מיאוס מאז התפוצצות הבועה, אבל היום העסק חוזר ובגדול. ואפילו בצורה יציבה הרבה יותר מאשר בימי הבועה.

ובאשר לחברות שהיזכרת ומבלי שאכיר את הנושא בכלל, אני נוטה לחשוב כי במוצרים האלה ודומיהם קרה אחת מהשלוש:
או שמדובר בחריג.
או שמדובר בניהול לא ישראלי, לפחות לא מנטלית, של פיתוח המוצר.
או שמדובר בקומבינה על מוצר שלקחו/התעלקו ממישהו אחר. ( ראה ערך "טבע")
ואולי שלשתם נכונים.

זו הבעייה, שאתה ממש לא מכיר את הנושא, ואני ארד לפרטים הקטנים;
צ'קפויינט - חברה ישראלית למהדרין, שייצרה פתרונות תוכנה וחומרה לאבטחת מידע מהמובילות בעולם. ולא, זה לא חריג, והמפתחים והמנהלים ישראלים.
ביטספיריט - חברה קטנה יחסית לקודמת, פיתחה מאפס את תוכנת ההורדות DAP וכיום משתמשים בה מעל 100 מליון איש. גם כאן, הפיתוח והניהול ישראלי, ומה שיפה זה שהיא עדיין לא נמכרה לאף חברה אחרת.
מיראביליס - מפתחת ICQ. ישראלית לחלוטין, ונמכרה ל AOL לאחר ההצלחה העצומה שהייתה לה בסוף שנות התשעים.
NDS - חברה ישראלית לגמרי, מפתחת חומרה ותוכנה לממירי לווין וכבלים, וגם מייצרת בישראל.

אלו רק מדגם קטן ששלפתי מהזיכרון, ואני בטוח שיש עוד עשרות כאלו. תאמין לי שאם המדינה הייתה מתנהלת כמו מפעל היי-טק (ע"ע נתניהו) היינו חיים במקום הרבה יותר טוב. אני מציע לך לחקור את הנושא לעומק, ולגלות הבדל עצום ותהום פעורה בין רשימת הנזקים שיש במדינה, ובין תעשיית ההיי-טק.

אני חייב לקצר כי עוד מעט המנהלים יעיפו אותי לפורום פוליטיקה או מה שבלב.
ממש לא. זה המקום להגיגים בנושאי תוכנה

(גילוי נאות: אני עוסק באחד מתחומי ההייטק, וכרגע מי שמנצל אותי זה הצבא. אני מניח שבעתיד אהייה חלק מאחת מחברות הנ"ל או אחרות)

ישן 06-04-2006, 13:34

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אדרבה, אני מעודד דיונים פילוסופים בנושא תוכנה מחשבים ואינטרנט בפורום :)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
ממש לא. השלטון מושחת, הפוליטקה באדמה, הממשל הכלכלה התעשייה וכל זה כנ"ל. לעומת זאת, מה שכן צומח בארץ זה היי-טק. היום העסק חוזר ובגדול. ואפילו בצורה יציבה הרבה יותר מאשר בימי הבועה.
(גילוי נאות: אני עוסק באחד מתחומי ההייטק, וכרגע מי שמנצל אותי זה הצבא. אני מניח שבעתיד אהייה חלק מאחת מחברות הנ"ל או אחרות)

אני לא רוצה לשכנע אותך אבל חייב להיות קשר לוגי חד ערכי להבדלים שאתה רואה בין התחומים השונים.
אצלי למשל, הכל מסודר - הכל באדמה, כמו שאתה אומר.
אבל איך אתה מסביר את ההבדלים בין שני המערכים? זה לא אותם ישראלים? הם לא חיים באותו אקלים?
אתה כנראה רק מסתכל על מבחן התוצאה - ראיה נכונה כשלעצמה. אבל אני גם מסביר את התוצאה.
ועל הגילוי הנאות שלך אני רוצה לאחל לך בכל ליבי שתצליח ואני גם בטוח בזה.
ישן 06-04-2006, 13:54
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  

האמת, העלית נקודה מעניינת
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי yochyb1 שמתחילה ב "[QUOTE=זיו][color=navy]ממש..."

אני לא יודע אם יצא לך לבקר באותם מפעלי הייטק שעליהם אנו מדברים, אבל אם תנסה פעם, תראה משהו משונה. זה כאילו אתה יוצא לארץ אחרת; החברה לא מתנהלת כמו איזור תעשיה דה-לה-שמעטה, הכל מבריק ומצוחצח, האנשים שם מדברים אנגלית במסדרונות, נשארים לעבוד הרבה מעבר לשעות העבודה, כל אחד שבא לעבודה לא בא "לעשות את היומית" אלא כדי לעשות מעבר לזה ולהצליח. ומה שהכי יפה (או גרוע, תלוי מי מסתכל) מי שלא עומד בסטנדרטים האלו, מהר מאוד מוצא את עצמו בחוץ.

עכשיו תראה לי מישהו במדינה (שלא בחברות הנ"ל) מתאים את עצמו לסטנדרטים כאלו. אני בטוח שלא תמצא אותו במפעלי תעשיה, לא בצבא ( ) לא בכנסת, לא בבתי המשפט ולא בשום מקום בעצם. אולי רק בעסק עצמאי.

זה בעצם ענוה על שאלתך; לא, הם לא חיים באותה ארץ ולא באותו אקלים. הם פשוט העבירו את עצמם ל .U.S.A בלי לבקש אפילו ויזה. יחי הקפיטליזם!

ישן 06-04-2006, 16:42
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  

YNET התעוררו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AlienwareIL שמתחילה ב "Archiver Infima - תוכנה לדחיסת מידע - כחול לבן"

מפיצי Infima, תוכנת כיווץ חדשה, טוענים כי היישום שלהם משאיר הרחק מאחור את WinZip ו-WinRAR, לא בביצועים ולא בממשק אלא ביחס דחיסה גבוה - גם בקבצי מדיה. בדקנו וגילינו כי אמנם כך
שוקי גלילי http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3236829,00.html

י.ם הזדמנויות עסקיות, חברת השקעות ויזמות תל-אביבית, הכריזה השבוע על Infima Ultimate Compression , תוכנת כיווץ חדשה שמשיגה יחסי דחיסה גבוהים משמעותית מתוכנות פופולריות דוגמת WinZip או WinRAR.

על-פי הנתונים שמציגה החברה, האלגוריתם שלה מגיע לשיעורי דחיסה גבוהים ב-10 עד 65 אחוז בהשוואה למתחרות.
מאחורי התוכנה עומדים שני ישראלים, ניר חלואני וליליה דמידוב, שפיתחו את האלגוריתם וכתבו את הקוד במהלך שמונה השנים האחרונות.
כפיר חזז, מנכ"ל י.ם. הזדמנויות עסקיות, ציין כי החברה מקווה להפוך לשחקן חשוב בשוק הדחיסה העולמי. היעדים העיקריים הם לשלב את טכנולוגיית הדחיסה בתקליטורי התקנה של חבילות תוכנה מסחריות, כפתרון לאופטימיזציה של תוכנות רשת, כחלק מנגני מדיה ועוד.

הבדיקות מאשרות
בדקנו את Infima כדי לגלות אם להבטחות יש כיסוי והתברר כי כן. בדומה לתוכנות כיווץ אחרות, Infima יעילה מאד בדחיסה של קבצי טקסט בפורמטים שונים. בשונה מהן, היא מצליחה להגיע לאחוזי דחיסה מרשימים גם עם קובצי תמונה ומוזיקה.

כדי להעריך את יכולותיה של התוכנה ערכנו 10 מבחנים, בהם דחסנו קבצים שונים שנבחרו באקראי.
ניסינו לדחוס קבצים בודדים או בקבוצות, בהפרדה לפי פורמט קובץ או ללא אבחנה, בנפחים שבין 200KB ל-40MB.

השווינו את התוצאות לשלושה מוצרים מובילים בתחומם: תוכנת הכיווץ הנפוצה בעולם WinZip, התוכנה הפופולרית בין המשתמשים המקצועיים WinRAR, ותוכנת הקוד הפתוח 7-Zip שנחשבת לכוכבת עולה בתחום.

תוצאות מרשימות
בתשעה מבין עשרת המבחנים, Infima השיגה את התוצאות הטובות ביותר. במקרה אחד היא סיימה שנייה, בהפרש קטן. Infima השיגה תוצאות מרשימות בדחיסה של קבצי BMP, WAV ו-MP3. בחלק מהמקרים הדחיסה של קבצי ה-BMP הייתה יעילה לא פחות מאשר JPEG. קבצי MP3 נדחסו לכ-60 אחוזים בממוצע מנפחם המקורי.

מצאנו גם שיש ל-Infima יתרון ניכר על המתחרות בדחיסה של קבצים גדולים במיוחד,

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/761587/Infima-graph_m.jpg]

דחיסה של קבצים שונים: השוואה בין Infima (בטורים הימניים) ל-WinZip, WinRAR ו-7-Zip. קנה המידה להשוואה: Winzip=100%

ועוד יותר מזה בדחיסה של קבצים רבים לקובץ אחד. את התוצאות הטובות ביותר קיבלנו בדחיסת תיקיות של קבצי DOC. Infoma הצליחה לכווץ אותם לכשליש מהנפח בדחוס באמצעות WinZip

מרשימה אך רחוקה משלמות

החסרונות המובהקים של תוכנת Infima: כדי להריץ אותה היטב נדרש מחשב חזק, ועל מחשב כזה היא אמורה - לפחות בתיאוריה - לרוץ מהר יותר מתוכנות כיווץ אחרות. עם זאת, על מחשב "ממוצע" (פנטיום 4 2GHz עם 1GB זיכרון) מצאנו שברוב המקרים היא איטית יותר מהתוכנות המתחרות.

התכונות שהתוכנה מציעה בסיסיות מאד - דחיסה, פרישה או הצפנה עם סיסמא, בשילוב של כמה פרמטרים בסיסיים. Infima תומכת גם בפורמטים ZIP, ZIP64 ו-Bzip2, אבל לא מציעה אף אחת מהתכונות המתקדמות בהם הפורמטים האלה תומכים.

ממשק התוכנה דורש שיפור ופה ושם נתקלנו בבאגים קלים. עם או בלי קשר, דרישות הזיכרון של התוכנה הן כאלה שכדאי להפעיל אותה בלי שכל תוכנה אחרת תרוץ ברקע. בחברה מבטיחים גירסה משופרת בקרוב. בינתיים, Infima היא תוכנה לא מרשימה למראה, שמתבססת על טכנולוגיה ששווה עשרות ואולי מאות מיליוני דולרים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:36

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר