לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2006, 21:53
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "שתי שאלות עובדתיות"

לעניות דעתי, אנשים אשר לא מעוניינים להתגייס, רוצים בזה מכמה וכמה סיבות, כמו פחד מהמסגרת, מהמשמעת, מהנשק וכו'. אם יגייסו אותם, זה רק יזיק להם ובעקיפין גם לאחרים. לכן אף אחד לא מרמה פה אף אחד, אלה אנשים שאינם מסוגלים להתגייס או אינם רוצים בזה, וצריך להבין ולהניח לנפשם. אם תרצו בהקצנה (או שלא כל-כך), כל אחד ההולך לקב"ן כדי להוציא 21 בריאותי הוא לא בריא ולא נורמלי מלכתחילה, ולכן אסור שיגויס.
מצד שני, מי שמתגייס גם הוא לא ממש נורמלי לפי דעתי.

מצד שלישי, מי אמר שלא נורמלי זה רע? קצת שונות לא תזיק. למעשה אני אוהב אנשים לא נורמלים. אנשים כן נורמלים משעממים אותי.

שאלת על סטטיסטיקות? יש 104 אלפי משוחררים על 21 בריאותי.
אם לכלול את כל אזרחי ישראל, יותר ממחצית לא מתגייסים. והמס' רק עולה.
האם זה טוב או רע זו כבר שאלה שהתשובה עליה תיהיה סובייקטיבית לחלוטין.

בקשה נוספת, אם אפשר, אל תשמשו בפועל "משתמט". זה מושג קצת מעליב...

לשאלתך השניה, אני לא יודע בקשר לצבאות אחרים. אני יכול להעיד על צבא רוסיה, שם לא יוצאים עם נשק הביתה. תארו לעצמכם את ההלם התרבותי של יוצאי ברית המועצות כאשר עלו לראשונה ארצה, וראו חיילים וחיילות דוחפים להם אמ 16 לפרצוף באוטובוס.

נערך לאחרונה ע"י Sycofat בתאריך 09-04-2006 בשעה 22:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2006, 22:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "לעניות דעתי, אנשים אשר לא..."

אוי נו באמת, די עם הסיפורים... לא כל אחד שמשתמט עושה זאת מפחד מהמערכת.... אתה בהחלט יכול לומר שחלק נכבד מאוד עושה זאת בגלל שלא בא לו! וחלק זה רק הולך וגדל.
אתה באמת חושב, מכל סיבה שהיא שאפילו 10% מהאוכלוסיה לא מתאימים לשירות צבאי? אם כך אנחנו המדינה הכי חולת נפש בעולם, ואנחנו לא. אנחנו כמו כולם.
אם היו שואלים חלק נכבד מהמתגייסים אם הם רוצים להתגייס, חלק לא קטן יגיד לך שלא. אבל אם כבר, אז כבר, עושים מה שצריך והולכים הביתה.

בנוגע ליציאה הביתה עם נשק - זה משתנה. ברוב המקומות לא, פשוט כי אין צורך - אין איום פנימי על האדם. בשוויץ כן יוצאים, ואף מחזיקים את הנשק של אותו אדם במילואים בבית.

ולבסוף, בנוגע למונח - מי שמשיג פטור משירות צבאי כתוצאה ממעשה רמאות, סיפור סיפורים והתחזות אינו אלא משתמט ואף פושע, שדינו מאסר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-04-2006, 22:34

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אוי נו באמת, די עם..."

ביטיס, אדם אשר "לא בא לו להתגייס" כהגדרתך, הוא אדם אשר לא רוצה להתגייס מסיבות א',ב' ו-ג'. משמע אם יגויס יחוש רגשות שליליים עד כדי תחושת דיכאון ושנאה למסגרת הכופה עצמה עליו. יש כאן פתח לבעיות נפשיות חמורות והרסניות. מן נבואה המגשימה את עצמה, כי אדם שחש שהוא אינו רוצה להיות במסגרת, בדרך כלל צודק.

10% לא מתאימים למסגרת, נגיד. 90% כן? שישרתו, בהצלחה להם. לטעמי ה10 אחוז הם הנורמלים פה, אבל לא בדיוק שאלתם אותי. וכן אנחנו אחת המדינות היותר חולות נפש בעולם, ואני לא ארחיב...

אכן חלק יגיד שלא וילך בכל זאת, כל הכבוד! חלילה אני לא מטיף לא להתגיס (למרות שאני לא מאמין בפתרון בעיות בדרכים צבאיות). אני רק אומר שכל אדם שונה בהבנתו ובהשקפתו על הסביבה. ולהתייחס אל כולם כאל אחד זו טעות חמורה. שכל אדם יעשה חושבים ויגיע להחלטה שלו.

קויצו, ראה את תגובתי לביטיס אני מניח שהיא רלוונטית גם לגביך.

נערך לאחרונה ע"י Sycofat בתאריך 09-04-2006 בשעה 22:40.
ישן 09-04-2006, 22:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "ביטיס, אדם אשר "לא בא לו..."

אוי נו באמת... אתה באמת חושב שלו היית בא לגיוס שלי, והיית אומר "מי שלא רוצה לשרת, יכול ללכת הביתה!" לא היו קמים 99% (וזה כולל אותי) והולכים הביתה? מה אתה חושב, כולם באו בשירים ודחקות?

יש הבדל בין "לא רוצה לשרת" לבין "לא יכול לשרת". מי שלא יכול, שלא ישרת. אבל האוכלוסיה הזו לא מגיעה ל-10%. אולי 2% (לפי הנתונים האחרונים שאני ראיתי).

כל השאר מחוייבים על פי חוק לשרת, וזו הסיבה שאני ורוב האנשים עושים זאת. אם מישהו רוצה לשנות את רוע הגזירה - בבקשה, שילך על זה, שירוץ לכנסת, יעבור בין משפחות וחברי כנסת ויעביר חוק שאומר שצה"ל הופך לצבא מקצועי. עד אז, כל אדם שאין לו בעיות נפשיות המונעות ממנו לשרת, שיתכבד, יקום ויבצע את חובותיו. בסופו של דבר זה פוגע רק באלה שלוקחים חלק בנטל, בכך שהנטל לא יקטן.
אחת הסיבות שאני די מסופק שתהליך קיצור השירות יגיע למיצוי היא בגלל עליה של המשתמטים.

אין שום תירוץ, סיבה או הסבר להשתמטות. לא משנה איך תעטוף את זה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-04-2006, 23:02

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אוי נו באמת... אתה באמת חושב..."

לא רצית לשרת אבל הלכת בכל זאת. יופי טופי. אבל מי הותיר לך ולאחרים את הזכות לנהל את חייהם של מאות אלפי מלש"בים שאולי לא רוצים/יכולים להתגייס? מי אמר שמה שאתה מסוגל יוכל גם אהוד מקרית גת ואלכס מחיפה?

יש חוק במדינה הזאת, חוק גיוס חובה. מצד שני יש גם חוק האוסר אפליה לרעה של בעלי הפרופיל, יש גם חוק האוסר על המעסיקים לשאול על סיבת השחרור מהצבא, יש גם חוק, ריבונו של עולם, האוסר על אפליה של בני מיעוטין. אתה רוצה ללכת איתי חוק חוק ולברר אם הוא מבוצע? אז מה קרה נטפלתם לחוק הגיוס?

מאות אלפי אנשים, אם לא יגויסו, ילכו לאוניברסיטאות, ילמדו,יעבדו וישלמו מיסים. בכך יתרמו יותר למדינה מאשר לשבת במשרד ולשחק סוליטייר, על אחת כמה וכמה מאשר לשבת בטנק באמצע השטחים. חוק גיוס חובה יורה למדינה ברגל. הצבא יורה למדינה ברגל.

ברשותך בוא נסיים את הויכוח לפני מבול התגובות הנזעמות. אני מעריך את השקפת עולמך ובהחלט מבין אותך, אבל אין מה לעשות, דיעותינו שונות.
ישן 10-04-2006, 00:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "[font=Verdana]לא רצית לשרת..."

אתה מערבב "חלב עם בשר".

לא רצית לשרת אבל הלכת בכל זאת. יופי טופי. אבל מי הותיר לך ולאחרים את הזכות לנהל את חייהם של מאות אלפי מלש"בים שאולי לא רוצים/יכולים להתגייס? מי אמר שמה שאתה מסוגל יוכל גם אהוד מקרית גת ואלכס מחיפה?
המדינה היא זו שמנהלת את חיי כולנו, באזרחות ובמהלך השירות הצבאי, וחוקיה הם אלו שמתירים לה לבצע זאת. לא נוח לך? תעבור למדינה אחרת. כל עוד אתה במדינה אתה מחוייב לציית לחוקיה בין אם הם מוצאים חן בעיניך ובין אם לאו.
אם לאהוד או לאלכס יש בעיה אמתית שיתכבדו ויפנו לקב"ן (אם זו בעיה נפשית) או רופא (אם זו רפואית).
אם אתה לא מרוצה מהמצב הקיים, אתה בהחלט מוזמן לשנס מותניך ולפעול. כמוני למשל.

יש חוק במדינה הזאת, חוק גיוס חובה. מצד שני יש גם חוק האוסר אפליה לרעה של בעלי הפרופיל, יש גם חוק האוסר על המעסיקים לשאול על סיבת השחרור מהצבא, יש גם חוק, ריבונו של עולם, האוסר על אפליה של בני מיעוטין. אתה רוצה ללכת איתי חוק חוק ולברר אם הוא מבוצע? אז מה קרה נטפלתם לחוק הגיוס?
זהו פורום מתגייסים אם לא שמת לב. החוק הרלוונטי לפורום זה הוא חוק גיוס חובה. אם אתה רוצה לדון בחוקים אחרים יש פורום אקטואליה ופוליטיקה. ואם אתה רוצה לדון בחוק המילואים - יש את פורום צבא ובטחון.

דבר שני - אי קיום חוקים ע"י גוף כלשהו לא מקנה שום אישור להפר חוקים אחרים. אחרת, אתה עוד תמצא אותי מסתובב ברחובות ומחסל משתמטי גיוס....

מאות אלפי אנשים, אם לא יגויסו, ילכו לאוניברסיטאות, ילמדו,יעבדו וישלמו מיסים. בכך יתרמו יותר למדינה מאשר לשבת במשרד ולשחק סוליטייר, על אחת כמה וכמה מאשר לשבת בטנק באמצע השטחים. חוק גיוס חובה יורה למדינה ברגל. הצבא יורה למדינה ברגל.

זה כבר דיון פוליטי. מכיוון שאני מקפיד על חוקי הפורום, שמת לב בוודאי שאני לא מבטא את עמדתי לגבי חיוניותו של חוק גיוס חובה, או באופציות הקיימות לו, מכיוון שזה נושא המתאים ל.... פורום פוליטיקה, נכון מאוד! אני אומר דבר מאוד פשוט: יש חוק. צריך למלא אותו. מי שלא ממלא = מפר חוק ומשתמט ויש לבוא איתו חשבון. מי שמסר מידע שיקרי על מנת לקבל פטור = מפר חוק ומשתמט ויש לבוא איתו חשבון.
זה פשוט מאוד, וכל מכבסת המילים לא תעזור.

נ.ב. לא שמתי לב לזה אבל... אתה מדבר על דעות שונות, ואולי זו מקור הבעיה. דעתי היא שיש לקיים את החוק. דעתך היא שאין צורך לקיים את החוק מכיוון שהוא לא תואם את דעותיך.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 10-04-2006 בשעה 00:57.
ישן 09-04-2006, 23:39
צלמית המשתמש של GuyB
  GuyB GuyB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
מגעיל
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אוי נו באמת... אתה באמת חושב..."

מסכים לגמרי...
מה זה להשתמט? מה זה צריך להיות?

מי שיכול לשרת - שישרת...
מה אני הולך עוד מעט לקרוע את ה.. כי אני חושב שזה כיף? לא...
כי זה מה שחינכו אותי... צריך לשמור על המדינה...זה נקרא ערכים. מי שיכול - שיעשה את העבודה.
אומרים לך תעשה א' בעזרת ב'...זה הכל. חד וחלק. כאילו שמישהו חושב שהוא בא ללונה פארק...
מה זה חרדת גיוס?
מלש"בים שמחים להתגייס ולדעת שלא יראו בית 21 יום לפעמים?
אין שום הגיון בלהוציא פטורים ולהוריד פרופיל בשביל "לדפוק את הצבא" ולצאת גברים, או סתם בשביל היומיות.
הרי בסוף כולנו נדפקים מזה כשיש מחסור בכוח אדם במקומות החשובים, ועודף כוח אדם בקירייה(אישית אני מזועזע ממה שהולך שם, אבל זה לא לאשכול הזה).
חוק גיוס חובה במדינה שלנו בא מהאוויר? יש לנו כל כך עודף ביקוש לצבא שאפשר לוותר על כוח אדם?

חברים מי שהוציא סעיף נפשי - שיאכל את הדייסה שהוא בישל לעצמו...
מבחינת האזרחות - סעיף נפשי בצבא... זה... סעיף נפשי לכל דבר.
המעסיקים לא שואלים "למה? איך? מההה באמת? לא רצית להתגייס?"
בועטים לך במאחורה ומחזירים אותך מאיפה שבאת...וככה צריך להיות.

נערך לאחרונה ע"י GuyB בתאריך 09-04-2006 בשעה 23:43.
ישן 10-04-2006, 00:01
  AlonElimlch AlonElimlch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.05
גיא ידידי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי GuyB שמתחילה ב "מסכים לגמרי... מה זה להשתמט?..."

שוב פעם אנחנו מגיעים לאותה פרשת דרכים

אל תעיר הערות שאתה לא יודע בוודאות שהם נכונות

אף מעסיק לא יעז להפלות לרעה אדם בגלל שלא שירת בצבא ולאף מעסיק אין את הזכות לשאול למה הוא לא שירת ובמידה והוא עשה זאת והפלה לרעה, אותו מועמד לעבודה יחיה מהתביעה שתתנהל כלפי אותו מעסיק המקומות היחידים שכן רשאים לפסול אותך הם מקומות עבודה שהזיקה הישירה שלהם קשורה לצבא כמו למשל חברות אבטחה ששם ובצדק יש דרישה ליוצאי יחידות קרביות עם רובאי 05 ומעלה זוהי דרישה רלוונטית לא כי קיים צורך לפחד מאדם שלא התאים למסגרת צבאית ויצא אלא כי ההכשרה של מאבטח צריכה להיות עם יסוד מקסימלי של אותו מועמד באבטחה ואדם שהיה קרבי 3 שנים יש לו אחלה נסיון בזה...

ובקשר לדייסה שום דייסה ושום נעליים אם תצא מהצבא על 21 סה"כ תצטרך לעשות מבחן של רשות רישוי ואם תרצה להוציא רשיון לנשק יהיה לך קצת יותר קשה מלאדם שיש לו 21 על צילאק או לאדם ששירת 3 שנים

חס וחלילה אני לא מעודד אף אדם לבצע את המהלך(הורדת פרופיל) הזה אלא אם הוא באמת מרגיש שזהו אין לו אור יותר והוא נואש
ישן 10-04-2006, 11:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי GuyB שמתחילה ב "אלון ידידי"

ממש לא, והוא עובר על מספר חוקים בעשותו כן.
לו אותו אדם ששוחרר על 21 נפשי, מהווה סכנה לציבור ומעורער בנפשו, הוא יעבור לטיפול הרשויות האזרחיות. בכל מקרה אחר מדובר על עבירה בוטה.

צורת פעולה נכונה יותר היא אפליה לטובה של אנשים שמשרתים. לדוגמה: חברה בה הועסקתי צ'יפרה גם כספית וגם במתן חופשות, אנשים המשרתים במילואים.

ישן 09-04-2006, 22:17
צלמית המשתמש של *Kuizo*
  *Kuizo* *Kuizo* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל *Kuizo*
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "לעניות דעתי, אנשים אשר לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sycofat
לעניות דעתי, אנשים אשר לא מעוניינים להתגייס, רוצים בזה מכמה וכמה סיבות, כמו פחד מהמסגרת, מהמשמעת, מהנשק וכו'. אם יגייסו אותם, זה רק יזיק להם ובעקיפין גם לאחרים. לכן אף אחד לא מרמה פה אף אחד, אלה אנשים שאינם מסוגלים להתגייס או אינם רוצים בזה, וצריך להבין ולהניח לנפשם. אם תרצו בהקצנה (או שלא כל-כך), כל אחד ההולך לקב"ן כדי להוציא 21 בריאותי הוא לא בריא ולא נורמלי מלכתחילה, ולכן אסור שיגויס.

.

זה לא רק מהסיבות האלו....ישנם הרבה אנשים שלא רוצים להתגייס משום ש"לא בא להם" "ואין להם כוח לזה" ופשוט אין להם חשק וכוח לשרת בצבא... וזה פסול לעשות לפי דעתי ואותם אנשים כן מרמים את הצבא כי הם כן מסוגלים להתגייס ולתרום בצבא.
הסיבות שנתת נכונות אבל הם לא היחידות.
גם שמעתי על הרבה מקרים שאנשים הגיעו לקב"ן או לצו ראשון ועשו את עצמם חולי נפש כדי שיוציאו אותם עם 21 אז לא כל אחד ההולך לשם הוא לא בריא ולא נורמלי.
ישן 09-04-2006, 23:36
  AlonElimlch AlonElimlch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.05
תראו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "שתי שאלות עובדתיות"

למרות שהדעות של ביטיס הן קיצוניות בצורה מוגזמת (למרות זאת אני מעריך אותו) הפעם יש לי נטייה להסכים איתו אגב ביטיס כל קצין שאני מכיר מתנהג באותה רמת קיצוניות כמו שלך....לדוגמא המנכ''ל בחברה שעבדתי בה לפני שהתגייסתי פיטר עובד כי גילה שהפרופיל שלו 21 ולא נפשי...על פלטינות ברגל הוא העיף אותו כי הוא לא עשה צבא אגב אותו בחור עשה שנתיים ואז השתחרר התאונה ארעה כשנה וחצי אחרי הגיוס שלו, אותו מנכ''ל רס''ן במיל' בכל מקרה לעינינו
אנחנו לא גרים במדינה שכל אחד יכול לקום ולהגיד לעצמו לא בא לי אז אני לא יעשה כי אם כולם יעשו את זה מדינתנו תחדול מלהתקיים תוך זמן קצר אם אני יכול לשרת ואבא שלי שירת ואחותי תשרת וחברה שלי משרתת אז כל מי שיכול צריך בשביל הכבוד העצמי שלו ללכת ולשרת (אמרתי צריך ולא חייב כי אין אדם שרצה להשתחרר ולא הצליח)
בכל מקרה אני חושב שSycofat העלה נק' חשובה והיא שיש כאלו שלא באמת מרמים ויש כאלו שאם לא ישוחררו פשוט יעלו יד בנפשם ולזה אני לא מסכים אף אדם לא צריך להגיע למצב כזה קיצוני בגלל מסגרת שכופה עצמה עליו
בכל מקרה דעתי היא שאדם שאזר אומץ ניגש לקב''ן והוריד פרופיל באמת פוחד ובאמת לא מצליח להתמודד עם נוקשות המסגרת את אותו אדם אני לא שופט אבל אדם שכן מסוגל להתמודד ובורח כי "למה לו לבזבז 3 שנים כי 21 זה הכי אחי" אותו אדם כן צריך להכנס לכלא
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:56

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר