לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-04-2006, 02:28
  rom10 rom10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
לא הסוף, אבל בהחלט שנה קשה לדעתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פישלזון שמתחילה ב "הסוף של AMD?"

המעבר ל-65NM לא יניב שיפור משמעותי כ"כ בביצועים כדי להגיע לרמה של הקונרו. אם לAMD אין משהו לשלוף אז הם במצוקה קשה. הם לא ייסגרו או משהו אבל המצב שלהם יהיה עגום והם ירדו עמוק והרבה.
יכול מאד להיות ש AMD כן מכינים תשובה הולמת לקונרו ויתמודדו מולו בקרוב. אי אפשר לדעת. אולי
הם משפרים את המעבדים הנוכחיים ע"מ להתמודד כראוי מול הקונרו. יכול להיות שלא ילך להם השנה.

שוב, הכל תחזיות. צריך לחכות למבחני ביצועים של המעבדים החדשים של שתי החברות כאשר המעבדים הם זהים למה שיהיה בשוק ולא אב-טיפוס. נחיה ונראה.

אני בעד תחרות חופשית ואיתנה רק בתנאי שלא נגרם נזק רציני לאחת החברות והיא לא תוכל להתמודד בהמשך מול המתחרה ואז הצרכן יסבול.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-04-2006, 13:02
  VuV VuV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
שלח הודעה דרך MSN אל VuV
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ydmtm שמתחילה ב "אפשר לקוות רק לטוב"

הכל ידוע אבל גם ידוע שעם המעבד ל65 ננומטר, AMD יציגו ביצועים עדיפים בכמה עשרות אחוזים מכל מיני סיבות. והם גם יציגו יכולות OC יותר טובות מהדור הנוכחי, למרות שליבות היונה שהקונור מבוסס עליהן הן תותחיות בOC.וכן בדקו מול הFX, במעבדות של אינטל והעלו את התוצאות (אתרים אמינים), FX60 מומהר לעומת קונור לא זוכר איזה אבל אחד הרבה יותר זול והקונור לקח.
ויש גם איזה סיפור שאותו בחור שבדק את הקונור בדק גם 4600X2 על תושבת AM2 והוא הציגתוצאות דומות לקונור 2.4 שהוא בדק, אבל הפרש המחירים ביניהם הוא אסטרונומי, אבל על הנייר, נכון לעתיד הלא רחוק אינטל עדיפה.

ישן 11-04-2006, 14:09
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
אתה קונה היום אינטל, אני אתמול קניתי סמפרון 2800...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי פישלזון שמתחילה ב "תקנה אתה סמפרון"

המעבד זבל של אינטל עולה 950 לא 850 ש"ח כמו שאתה מספר, ועכשיו מתקרב הקייץ החורף נגמר(אין לי צורך בתנור בחדר ילדון)...

דבר שני הביצועים של הסמפרון בהמהרה הכי פשוטה של העלת הבס מ200 ל254 עוברת באופן ברור את ה"דואל קור" עלק אינטל...
אה נראה אותך ממהיר את ה805D, זה לא קל להמהיר תנור בנגוד למעבדים של מזכירות אשר עובדים ב25 מעלות צלציוס עם קרור סטוק בקיצור ילד לפני שאתה מתחיל לזבל במוח כדאי שתקרא שתעיין קצת באתרי חומרה, ובנתיים אני אשלח לך תמונות מבנצמרקים של הסמפרון 2800 שאתמול הרכבתי לשכן שלי....
בקיצור הצלחת להפתיע ואותי ברמת הידע שלך בחומרה, זה לא קורה בכל יום...
ישן 11-04-2006, 15:00
  פישלזון פישלזון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.06
הצחקת אותי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אתה קונה היום אינטל, אני אתמול קניתי סמפרון 2800..."

כמה דברים:

1) ה 805 לא עולה 950:

תסתכל פה

2) המעבד הזה לא חם יותר מה NF4 על הלוח שלך או מהליבה של כרטיס המסך שלך.

3) כל נוב (חוץ ממך) מבין שב 160 שקל קונים קרור טוב שיחזיק את ה 805 באוברקלוק בלי בעיה.

4) כל נוב מבין שברגע שתנסה להריץ משהו על הסמפרון שלך בזמן שהוא עושה משהו אחר קצת יותר כבד מהחלון של האקספלורר הוא יחנק, בדיוק כמו ה אתלון 64 וה AXP

5) לגבי יכולת ההמהרה של ה 805, עוד לא ראיתי סמפרון שמתקרב. אז אני מציע שאתה תתחיל לקרוא קצת ואולי משהו יכנס דרך מעטה האטימות של AMD שמכסה את עיניך:

החל מפה, כאן תראה את המעבד הזה על 3.7 עם קרור סטוק

כאן תראה שהוא לא מתחמם כמו שאתה חושב, ובנוסף שעל קרור אוויר טוב הוא משתווה פחות או יותר ל 3800X2 באוברקלוק (האמת אם נספור את מספר המבחנים ה 805 מנצח)

שים לב שהוא עולה ל 3.6 על מתח סטוק ושים לב שבסטוק הטמפרטורות לא גבוהות כמו שאתה חושב. ב 3.9 גיגה הוא מגיע ל 57 מעלות שזה מעט יותר מה 3800X2 ב 54 מעלות.

שים לב שהוא עולה פחות מחצי מה 3800X2.

כמובן שאם תמשיך לחפש, ולקרוא, אז בסוף אולי תבין למה ה 805 הוא קנייה הרבה יותר טובה במחיר שלו מכל מעבד אחר. כמובן שזו משימה קשה לפאנבוי, אבל, אם תתאמץ אני בטוח שתצליח.

דבר אחרון, אני לא ילד, ואני מאמין שכהמחשב הראשון שלי עבד עוד לא היית בתכנון.
ישן 11-04-2006, 15:19
צלמית המשתמש של קרמריקה
  קרמריקה קרמריקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי פישלזון שמתחילה ב "הצחקת אותי"

ה805 עולה קצת פחות מפי 2 מאשר SEMPRON 3000+ 939.

תסתכל בtom's hardware יש שם מבחני השוואה למעבדים כך שאתה יכול להשוות בדיוק בין השניים.אין שם את ה805 אז תסתכל על ה820 במקום ותוריד קצת. תסתכל טוב בצורה אובייקטיבית אתה ותגיד לי מה יותר משתלם.

אחרי שתסתכל בעצמך יש שם אחד מהמבחנים מבחן כזה של עלות / תועלת בצורה אובייקטיבית, תראה מה הם אומרים שם.

אין ספק שאם יש לך שימוש ייעודי ועיקרי בתוכנה מאוד מסויימת שבמקרה מאוד תומכת בדואל-קור עדיף את ה805. לרובינו המצב הוא לא כזה ונכון לעכשיו אין טעם ממשי במעבד כ"כ חלש כמו ה805 רק בשביל הדואל-קור.

לגבי ה3800 אגב, לדעתי הוא באמת מתומחר גבוה מדי ולא הייתי קונה אותו כיום בגלל מחירו.

נערך לאחרונה ע"י קרמריקה בתאריך 11-04-2006 בשעה 15:21.
ישן 11-04-2006, 15:45

משתלם?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "ה805 עולה קצת פחות מפי 2 מאשר..."

שמע, לאינטרנט ועבודה משרדית אפשר עדיין להגיד שהסמפרון משתלם (בערך הדבר היחיד של AMD שעדיין משתלם איכשהוא). זה כמובן בלי ראיה עתידית וללא ההבנה שהשוק עובר לליבות הכפולות וזה העתיד (מרובעי ליבות ב 2007), מה שיאריך משמעותית את חיי ה 805.

באוברקלוק קטן (משהו כמו 3.3 גיגה), הביצועים של ה 805 משתווים ל 840 שפחות או יותר משתווה ל 3800X2. אני מעדיף לשלם יותר (אך עדיין מחיר הגיוני ביותר) ולקבל מעבד עם אפשרויות מולטיטסקינג נורמליות מה שאין לסמפרון. סה"כ, וכולל קרור טוב ה 805 עולה פחות או יותר כמו 3200 . כלומר, במחיר סביר ביותר אתה מקבל מעבד עם יכולות מולטיטסקינג טובות ויכולות אוברקלוק מרשימות (וכמובן ביצועים בהתאם) שיחיה הרבה יותר זמן.

כמובן, שצריך לבחור ושהכסף משחק. גם לידי יש סמפרון 2800 שהורכב אתמול והולך למזכירה שהבוס שלה הסתכל רק על הארנק, אבל מפה לברבר שטויות כמו שה 805 הוא זבל או שהוא מתחמם ולכן אי אפשר לעבוד איתו המרחק גדול.

אני, ולדעתי כל משתמש בר דעת שרוצה קצת יותר מהמחשב שלו, לא הייתי קונה שום דבר אחר חוץ מה 805 . ולהעלות אותו ל 160-170 בבאס - כל נוב יכול עם התוכנות שמגיעות היום עם כל לוח נורמלי בלי צורך אפילו להכנס לביוס (למרות שכמובן שעדיף).

לגבי מבחני ההשוואה של טום ובאתרים אחרים. חלקם מאוד בעייתיים. לדוגמא, מבחנים במשחקים על רזולוציות נמוכות וללא פילטרים כאשר כולנו יודעים שכשהרזולוציות עולות, והפילטרים מתחילים להיות מופעלים, המשקל עובר מהמעבד לכרטיס המסך.

אז כן, סמפרון עדיין אלטרנטיבה טובה, אבל ה 805, לטעמי, טובה יותר. ודי עם השטויות הנוביות על ההתחממויות שאולי היו נכונות לפרסקוט 478 בסטפינג C0 עם הקרור הראשון הזוועתי של אינטל, אבל כבר מזמן לא ממש רלוונטיות.

נערך לאחרונה ע"י פישלזון בתאריך 11-04-2006 בשעה 15:48.
ישן 11-04-2006, 16:00

מגעיל רק אולי?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי פישלזון שמתחילה ב "משתלם?"

ציטוט:
שאולי היו נכונות לפרסקוט 478 בסטפינג C0 עם הקרור הראשון הזוועתי של אינטל, אבל כבר מזמן לא ממש רלוונטיות.

רק אולי כל בן אדם שקנה את הזבל הזה(נוב שפחד לקנות מעבד למזכירות), פתאום לא הבין למה המחשב מתכבה לו בקייץ אחרי שהוא נכנס לאיזה משחק?

אגב זה ממש יפה שאתה מסתכל על מה שיהיה בעתיד(עוד שנתיים), רק חבל שאתה לא מבין שתוך שתיים עדיין שני המעבדים הללו יהיו פחות או יותר באותה הרמה, ובעוד 3 שנים תוכל להגיד שלום למחשב(בהנחה שאתה גיימר), ולרוץ לקנות אנטל הרץ חדש...

בקיצור כל עוד אתה משווה 805 או 820 ל3800X2 אין מה לדבר איתך, אתה מזלזל באינטלגנצייה של כל בן אדם שיודע קצת יותר מלהתקין אופיס...

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 11-04-2006 בשעה 16:06.
ישן 11-04-2006, 15:45

אז בפנדה הוא עולה 850, רק חבל ששאר הדברים שם עולים יותר

מאשר בחנות ממנה אתמול בצעתי הזמנה- כך ש850 950 זה עדיין לא משנה, ההפרש עצום.
(בדיוק כפליים).
המעבד D805 חם כמו תנור ואל תבלבל לי תמוח, כי בקרור סטוק שהוא מגיע איתו הוא אפילו גורם לרסוט המחשב בזמן מאמץ בקייץ, כך של850 תוסיף עוד 200 ש"ח לקרור(זה לא שזו אופצייה).

דבר נוף ילד בו קח את הקרור הכי יקר שיש(אוויר), ואני אשאר עם הקרור סטוק בסמפרון 2800, תמהיר את הזבל תנור שלך כמה שתרצה, אני אסתפק בהעלה ל266)משמע כ36 +- שניות PI 1 M
אם תגיע לתוצאות יותר טובות ב"דואל חום", תספר לנו, ותספר לנו גם כמה עלה הלוח אם(משהו שאתה מתיימר להמהיר איתו) + מעבד + קרור אוויר... חישבת? גם אני זה יוצא 1600 ש"ח, עכשיו בו נחשב את העלות של סמפרון- חשבנו? זה יוצא 950 ש"ח, אז אתה רוץ לקנות את ה"דואל חום", אני אמשיך לקנות מעבדים של "מזכירות"...

עריכה- רק עכשיו שמתי לב שהשכלת להשוות 3800X2 לD805 טוב, עכשיו באמת שאין כל כך מה לדבר איתך, מהסיבה הפשוטה של3200 ביצועים טובים יותר... (על פי כל אתר חומרה שמכבד את עצמו...)

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 11-04-2006 בשעה 15:56.
ישן 11-04-2006, 16:19

יש הבדל ענק בין עגלת זהב לצעד יאוש נוסך אינטל\מיקרוסופט
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פישלזון שמתחילה ב "מדהים"

כאשר חברה בסדר גודל של אינטל נכשלת אז המחירים מתחלים לצנוח, אם המחיר היה צונח עוד יותר, לאזור ה700 ש"ח אני הייתי קונה אתמול אינטל, בנתיים זה עדיין מבחינתי לא משתלם.
ואם אתה חושב שאני איזה פריק של AMD אז אתה טועה, אם האנקור יהיה במחיר טוב ביחס לביצועים כמובן שאקנה אינטל אני לא מליונר, אני קונה מה שהכי משתלם נקודה. (זה אולי ישמע לך מפתיע אבל הנייד שלי מבוסס יונה).

וזה שהתחלתי לקרוא לך ילדון ... זה מהסיבה הפשוטה שנוצאת לי תסעיף כאשר קראת לסמפרון 2800 מעבד למזכירות.

אז נכון זה מעבד מאוד זול, אבל המחיר שלו ממש לא משקף את החוזק שלו.

ולבגי היחצנות, הדואל קור כיום אפקטיבי בדיוק כמו ה64 ביט של AMD לפני שנתיים+...(גם אז אמרו אנשים עוד יום זה יהיה שמיש...)

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 11-04-2006 בשעה 16:23.
ישן 11-04-2006, 17:07
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.04
מיתקפת המשובטים (כנראה מ hwzone) בעיצומה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פישלזון
כמה דברים:

2) המעבד הזה לא חם יותר מה NF4 על הלוח שלך או מהליבה של כרטיס המסך שלך.

3) כל נוב (חוץ ממך) מבין שב 160 שקל קונים קרור טוב שיחזיק את ה 805 באוברקלוק בלי בעיה.

4) כל נוב מבין שברגע שתנסה להריץ משהו על הסמפרון שלך בזמן שהוא עושה משהו אחר קצת יותר כבד מהחלון של האקספלורר הוא יחנק, בדיוק כמו ה אתלון 64 וה AXP

5) לגבי יכולת ההמהרה של ה 805, עוד לא ראיתי סמפרון שמתקרב. אז אני מציע שאתה תתחיל לקרוא קצת ואולי משהו יכנס דרך מעטה האטימות של AMD שמכסה את עיניך:

החל מפה, כאן תראה את המעבד הזה על 3.7 עם קרור סטוק

כאן תראה שהוא לא מתחמם כמו שאתה חושב, ובנוסף שעל קרור אוויר טוב הוא משתווה פחות או יותר ל 3800X2 באוברקלוק (האמת אם נספור את מספר המבחנים ה 805 מנצח)

שים לב שהוא עולה ל 3.6 על מתח סטוק ושים לב שבסטוק הטמפרטורות לא גבוהות כמו שאתה חושב. ב 3.9 גיגה הוא מגיע ל 57 מעלות שזה מעט יותר מה 3800X2 ב 54 מעלות.

שים לב שהוא עולה פחות מחצי מה 3800X2.

כמובן שאם תמשיך לחפש, ולקרוא, אז בסוף אולי תבין למה ה 805 הוא קנייה הרבה יותר טובה במחיר שלו מכל מעבד אחר. כמובן שזו משימה קשה לפאנבוי, אבל, אם תתאמץ אני בטוח שתצליח.

דבר אחרון, אני לא ילד, ואני מאמין שכהמחשב הראשון שלי עבד עוד לא היית בתכנון.

2. תלמד קצת מושגים (למרות שאתה לא ילד), פליטת חום של מעבד מודדים לא על ידי
טמפרטורה (שתלויה בגורמים משתנים ) אלא עלידי כמות החום שנפלטת, הדרך המדויקת
והמעשית ביותר לכך היא על ידי מדידת כמות החשמל שנצרכת, כלומר כמה וואטים המעבד
צורך (הם נפלטים כחום לחלל המארז).

פנטיום 4 כפול ליבה ב 2.66 גיגה הרץ וב 90 ננו מטר פולט כמות חום הרבה יותר גדולה
ממעבד NF4 (כל ילד יכול להראות לך איזה מפזר חום קטן מספיק ל nf4) - או שאתה משקר
ביודעין או שאתה באמת חסר מושג.

3. ולכן, לא יעזור איזה מפזר חום הכי טוב בעלום תשים על הפנטיום 4 שלך, עדיין כל כמות החום
תיפלט אל חלל המארז, אותה כמות חשמל תיצרך, ספק הכוח יעבוד קשה יותר ורועש יותר,
כמות גדולה יותר של אוויר תזרום דרך המארז והאבק ייצטבר מהר יותר והרעש יהיה גדול יותר,
כל החוויות הנפלאות של תנורי הפרסקוט הידועים לשימצה, אכן, קצת פחות מכפול ליבה ב 2.8
גיגה הרץ אבל כמעט אותו דבר, כי פנטיום 4 נשאר פנטיום 4 גם ב 2.66 ג"ה.

4. הוא ייחנק, אימל'ה, איזה פחד, ממתי שימוש כללי במחשב חונק אותו בגלל המעבד במידה
כזאת שזה מפריע למשתמש? אם כבר המגבלה היא של כמות זכרון/עבודה מול הכונן הקשיח
הבודד.

ה 805 הוא מעבד שלא ברור למי הוא מיועד, אין לו כמעט משתמשים, אם מדובר על שימוש כללי,
סמפרון הוא קניה עדיפה, אם מדובר על משחקים, אתלון 64 3200+ הוא קניה עדיפה, אם מדובר
על שימוש מקצועי אז האתלון 3800 X2 הוא קניה עדיפה.

ה 805 טוב בעיקר כדי להיפטר ממלאי, לעשות רעש יחצני ואולי לסוג מסוים של שימוש כללי כבד,
עדיין יהיה מחיר של רעש וכל הגועל נפש הרגיל של הפנטיום 4 לשלם.

5. זה לא על "קרור סטוק" (ויציב רק על 3.6 ג") - אומנם היפנית שלי לא מי יודע מה אבל משברי
התרגום אני מבין שזה לא עם מפזר חום רגיל (לא שזה משנה יותר מידי).

המהרות זה חנטריש שלא מעניין כמעט אף אחד בעולם האמיתי, בצדק, בוודאי לא של פנטיום 4
שגם כך (ב 2.66 ג") בעייתי מבחינת צריכת חשמל/פליטת חום.

מאותו מקור שציינת:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תפנימו את זה יחצני אינטל ומשובטי hwzone, הפנטיום 4 הוא מעבד חרא (סלח לי על הגסות
אבל אם אינטל הבינה זאת בעצמה הגיעה הזמן גם היחצנים שלה יבינו זאת) לכן אינטל מחסלת
אותו לטובת מעבד שונה לחלוטין, עד החיסול הסופי אינטל עושה איתו כל מיני משחקים שיווקיים
כאלה ואחרים, אבל מה שלא יעשו לו הוא תמיד יישאר פנטיום 4 - תפנימו את זה.

נערך לאחרונה ע"י תפוחים בתאריך 11-04-2006 בשעה 17:21.
ישן 11-04-2006, 17:08
צלמית המשתמש של קרמריקה
  קרמריקה קרמריקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פישלזון שמתחילה ב "זכור לי משתמש מאחד הפורומים,..."

זה לא הוא אבל לא משנה...
שכל אחד יקנה כראות עיניו. אני כיום לא אמליץ לאף אחד לקנות מעבד שעולה יותר מ500 ש"ח מכיוון שהדור הבא מעבר לפינה. עושה רושם בהחלט שהמעבד הבא עליו אני אמליץ יהיה conroe, כמו שעכשיו אני ממליץ על אינטל לרוב רוכשי המחשבים הניידים.
כרגע הקנייה המשתלמת ביותר לדעתי ולדעת כל אתרי החומרה הרציניים בעולם היא הSEMPRON. לפי מבחנים אובייקטיביים לשימושים שלי גם ATHLON 3200 הוא קנייה טובה יותר מה805/820.
לאנשים מסויימים אולי זה לא כך.
בלי קשר הטענה שה805 משתווה ל3800+ היא מגוחכת. ה805 הוא פיתרון מעולה למי שמשתמש בתוכנה תומכת DUAL CORE או לחילופין במולטיטסקינג כבד מאוד (ולא, צריבה במקביל למשהו זה לא מולטיטסקינג כבד - ה3200+ שלי לא מרגיש בכלל שאני צורב משהו) עכשיו ומתכנן לשדרג בכל מקרה בעתיד. בדיוק כמו מי שרוצה לקנות מעבד עכשיו לשימושים כללים ומשחקים צריך לקנות סמפרון ולשדרג בעתיד. גם ה805 וגם הסמפרון בעתיד הקרוב יהיו מעבדים מאוד נחותים.
ישן 11-04-2006, 17:47

כרגיל אתה מערבב בין צריכת חשמל וביצועים
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "כי אתה מנסה לעוות/לטייח את המציאות"

אז מה אם הוא צורך יותר? יש ספק נורמלי שלא יחזיק אותו מה עם העובדה שהוא עולה חצי. ומה עם הביצועים? למה אתה מביא את מה שנוח לך להביא ולא את העובדות החשובות באמת?

דרך אגב, אם היית קורא עניינית אז היית מגלה שמבחינת טמפרטורה אין הבדל גדול:

I was a bit worried about the temperatures of this "Bandaid Prescott." However, the temperatures were surprising to say the least. Is this right? The miniature space heater idling at 30c and 41c under load? The lower frequency and front side bus can attribute to the lower temps. However, once the 805 was overclocked, the temperatures ramped up. At 3.9ghz, the chip idled at 36c and 57c under load - not too bad. The X2 also surprised me. At stock and overclocked speeds, the idle and load were exactly the same (34c idle, 54c load)! As a side note, with the 805 at 3.825ghz, the idle and load were identical to the X2.

כלומר, אם ה 805 "תנור" אז גם ה 3800X2, לא שאני חושב שזה ה CASE. הציפסט על ה 939 שלך יהיה חם יותר, שלא לדבר על כרטיס המסך.
ישן 11-04-2006, 18:24
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

תקשיב תוכי hwzone, פעם אחרונה, את כמות החום
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי פישלזון שמתחילה ב "כרגיל אתה מערבב בין צריכת חשמל וביצועים"

שמייצר מעבד מודדים עלפי כמות צריכת החשמל שלו ולא עלפי הטמפרטורה של המעבד
שתלויה בגורמים משתנים (טמפרטורת הסביבה, גודל מפזר החום, בתוך מארז/מחוץ למארז).

לשיטתך, אפשר להגיד שהפנטיום 4 במאמץ על 170 מעלות מתחת לאפס, מעבד על,
פשוט שמים את כל המערכת בתוך מיכל של חנקן נוזלי.

אני מקווה שהפעם הבנת אם כי אני מפקפק משום ששנינו יודעים מאיפה באת, ולמה באת.

למרות שזה לא יעזור, בכל זאת שוב, נא להפנים (רמז, פנטיום 4 מעבד עלוב):
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ואם חסרה לך ההשכלה להפנים את הנ"ל, כל ספר של 5 יחידות פיזיקה (חשמל) יעזור לך.

נערך לאחרונה ע"י תפוחים בתאריך 11-04-2006 בשעה 18:38.
ישן 11-04-2006, 18:42
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
אני קורא לא נכון או שה 3800 באוברקלוק מנצח בכל מבחן?
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי פישלזון שמתחילה ב "יש פה השוואה בין 3800X2 באוברקלוק ל 805 על אוויר"

סיכומי הכותב אחרי כל מבחן:

The X2 has a fairly nice lead on the competition.

Cinebench 2003 is one of the rare programs that supports 4 threads! The Xeon with Hyper Threading takes advantage of this as you can see it inch away for the lead.

Here is where the Pentium D 805 shows it's pure horsepower.

The overclocked X2 coasts to victory.

Once again, the efficiency of the overclocked X2 wins the battle.

PC Mark 05 provides interesting results. In synthetics, the overclocked Pentium D 805 clearly has the advantage over the overclocked X2. Unfortunately, this doesn't translate into the real wold and it makes synthetic benchmarking pointless.

וסיכום סופי:

Despite a 1.4ghz deficit, the overclocked X2 3800 wins 5 out of 6 real world tests against the overclocked Pentium D 805. It's only defeat, although by a large margin, was in DVD Shrink. The overclocked 805 didn't go down without a fight.

הבנאדם עצמו אמר...

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 11-04-2006, 20:32
  rom10 rom10 אינו מחובר  

אתם שוכחים משהו...

המחיר!!!! תראו את המחיר של זה ושל זה! ה3800 X2 עולה 1990 ש"ח וה 805 עולה 950 ש"ח.
אאיפה ההיגיון?!?! זאת רמה אחרת של מחירים! זה שה 3800 X2 לוקח זה ברור! אין ויכוח שהוא יותר טוב אבל אם ה 805 לוקח אותו באוברקלוק אני מציע שתשקלו שנית. אין ספק שאם ממהירים את ה3800 X2 גם כן אז הוא לוקח אבל עצם זה שה 805 נותן באוברקלוק ביצועים כמוX2 3800 ובכזה מחיר אז....

אם כן, בואו נסכם ככה:

למי שיש כיס עמוק ולא אכפת לו לשלם בשביל ביצועים שילך על ה 3800 X2
למי שאין תקציב גבוה אז שילך על 3200 רגיל.
למי שיש תקציב גבוה ומוכן לעשות OC למחשב שלו שילך על ה3800 X2
למי שיש תקציב נמוך ומוכן לעשות OC למחשב שלו שילך על ה 805.

שוב, הכל בגדר המלצה. כל אחד נוהג כראות עיניו ואני חושב שהתחרות חיובית.
האמת, אני מציע לכולם לחכות. מעבדי הדור החדש נמצאים ממש מעבר לפינה וניהיה יותר חכמים אחרי שיצאו לשוק כי הם בוודאי יגרמו לירידת מחיר בשתי החברות. נחיה ונראה. לדעתי כיום המחיר של ה 3800 X2 לא מוצדק ושווה לחכות לירידה במחיר.
ישן 11-04-2006, 21:25
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

אם מטרת המערכת היא משחקים (עלפי כרטיס המסך היקר)
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי אינפיניטסימלי שמתחילה ב "כן, אם אין בעיה תקציבית, אני..."

אז לוקחים אתלון 64 3200+ בשקע 939, אותו מחיר כמו ה 805 ומוצר איכותי ללא פגמים
קלים או קשים.

אפשר גם לקחת סמפרון 3000+ בשקע 939 שעולה 550 שקל אבל זמין רק בחנות אחת
בארץ.

אם מטרת המחשב היא ריבוי משימות מקצועי אז קונים אתלון X2.

בכל מקרה לא קונים מוצרים פגומים גם אם הם כפולי ליבה, גם אם אינטל חייבת להיפטר
ממלאי או לעשות רוח כאילו יש לה מוצרים ששוים יריקה עד עידן ה conroe (חודש 9 עלפי
המידע שזמין ברשת).

אגב בחישוב חשבון צריכת החשמל שערך סוקר מסוים (קישור שאחד ממשובטי hwzone)
הבאי, הראה שתוך 3 שנים (עלפי מחירי חו"ל) ה 805 בעל צריכת החשמל הגדולה יותר
באופן משמעותי מהאתלון 64 3800+ X2 יגיע לאותה עלות - כלומר גם טענת המחיר
נופלת, את מה שאתה מרוויח בקניה את מפסיד בזמן השימוש.

ישן 11-04-2006, 22:16
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

כל משפחת הפנטיום 4 היא מוצר פגום, תשאל את אינטל
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי פישלזון שמתחילה ב "זה נראה לך מוצר פגום ?"

לפני יותר משנה הם כבר החליטו על חיסולו לאחר שפיתוח המוצר נתקע בקיר של אש.

הפרשי צריכת החשמל/פליטת החום בין משפחת הפנטיום 4 של אינטל למעבדי ה K8
של AMD הוא בלתי נסבל, מדובר במוצר נפל שאינטל ממשיכה לדחוף לשוק מחוסר ברירה
פשוט בגלל שאין לה ברירה, למרות ההחלטה על חיסול הפנטיום 4 עדיין אין לה תחליף
עבורו, אפשר להגיד conroe אלף פעמים ביום בכל אתרי היחצנות אבל זה לא הופך
אותו למוצר מדף בחנויות.

כל מי שפנה אלי בבקשת עצה למחשב לשימוש כללי (בשנה האחרונה בערך), מקבל מפרט
מבוסס סמפרון בשקע 754 או 939 (טווח מחירים של 350 עד 550 שקל), אין סיכוי בעולם
שאני אדחוף להם את יאסר עראפת של עולם המעבדים (פנטיום 4). וכאשר ייצא שקע ה AM2
זה יהיה עוד יותר נכון משום שיהיה מסלול שדרוג וודאי ונוח לכפול ליבה ב 65 ננו מטר
(כאשר הוא באמת יהיה הכרח).

למשחקים ידוע מי המלך, והוא מסוגל לתמוך בריבוי משימות לא כבד יפה מאוד, אם מדובר
בריבוי משימות כבד אז גם שם ידוע מי המלך.

שוב, הפנטיום 4 הוא מעבד רע, תשאל את אינטל - לא קונים מעבדים רעים. אני מסכים
שהמחיר של כפול הליבה הזול ביותר של AMD קצת מעצבן אבל זה מה יש, אם אתה באמת
צריך אותו קנה אותו, אתה לא באמת צריך אותו חד ליבה מודרני יענה על צרכיך.

ישן 11-04-2006, 22:26
  VuV VuV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
שלח הודעה דרך MSN אל VuV
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי אינפיניטסימלי שמתחילה ב "אפשרות קלה להחלפה? בסה"כ..."

מסכים איתך, AMD נשארו ללא תגובה וכל הפאנבויז פה לא קונים מה שטוב קונים מה שAMD. כי מה שטוב זה 805.

תפוחים וחבריו, תעשו לי טובה "יחס פליטת חום/חשמל" אנאעראף, בסה"ך אתם תקנו אותו ספק וכל ספק HEC300ART יסחוב אותו יפה אז לא צריכים ספקים מי יודע מה והקירור לא כזה נוראי בקו התחתון, למרות שקירור אחר לא יזיק. אז די עם הטיעונים חסרי כל התועלת שלכם.

ואם כבר מחכים, אז לא לAM2 שפשוט לא תתן כלום חוץ מDDR2, כלומר תייקר לכם את המערכת כי כשהיא תשתחרר הלוחות יהיו יקרים וDDR2-800 יהיה יקר.
אם כבר מחקים אז לקונור, שאמור להשתחרר בתחילת רבע שלישי, כלומר תחילת יולי, בלי נדר ואמור להציג ביצועים עדיפים מהותית. ואם אתם כל כך רוצים אז סלרון מבוסס יונה בOC ל3.1GHZ עשה 21 שניות בSPI ככה שהקונור הוא יונה משופר אז הוא גם OC בן-לא משנה מה וגם עדיף בסטוק לפי באנצ'ים שכבר הביאו פה.

וכדי שלא תרדו אלי, אז כן אני חבר פעיל בHWZONE (שאני לא יודע איך תפוחים קישר אותם לפה אבל נגיד ש..), ואני לא יחצ"ן ואף אחד לא משלם לי (הלוואי שמישהו היה ) ואני גם לא פאנבוי של אף אחד מהחברות, אני קונה מה שטוב.

ישן 11-04-2006, 23:04
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

עוד קורבן של hwzone
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי VuV שמתחילה ב "מסכים איתך, AMD נשארו ללא..."

ה conroe יוצא בחודש 9 ולא בחודש 6, נכון שניהם שייכים לרבע 3, חודש 3 בתחילת
רבע 3, חודש 9 בקצה הרבע, ואם ההשקה תתעכב בכמה ימים זה יהיה אפילו רבע 4.

ההשקה של מעבדי שקע AM2 תהיה ביום 6 של חודש 2 (אם זה עוזר לך, רבע 2).

הספק שציינת הולך מבחינתי רק למחשבים עם סמפרון, למעבדים ומערכות שצורכות
יותר חשמל אני מעדיף ספק חזק יותר וחדש יותר.

שקע AM2 נותן גם סמפרון זול וגם תאימות לכפולי ליבה ב 65 ננו מטר ובכלל לפחות
שנתיים קדימה.

מייד/בסמוך לאחר ה conroe ייצאו ה 65 ננו מטר של AMD, זה שהם לא עושים
להם מסע יחצנות יללני כמו אינטל זה לא אומר שהם בהכרח יהיו פחות טובים, נראה אז
אם הגיע ה "סוף של AMD" (בהנחה בכלל שהשוק השולחני הוא העיקר מבחינת
AMD) כדברי שטוף המוח/פרובוקטור הילדותי מ hwzoen (כנראה).

נערך לאחרונה ע"י תפוחים בתאריך 11-04-2006 בשעה 23:23.
ישן 11-04-2006, 23:51
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

ומי אמר לך שפנטיום 4 ב 2.66 ג"ה כן יפעיל ויסטה טוב?
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי VuV שמתחילה ב "סתם שאלה, שאתה קונה מחשב, אתה..."

על מה זה מבוסס? מה זה נקרא "להפעיל וויסטה טוב"? המצרך הדרישה העיקרית
של הויסטה היא מעבד גראפי שתומך בחומרה ב DX9.c וב 1 גיגה בייט זכרון לפחות.

אני מעדיף לקנות מחשב לעכשיו עם יכולת שדרוג טובה תוך שנה/שנה וחצי, לכן
עם יציאת שקע AM2 ארכוש כנראה מערכת עם סמפרון בשקע AM2. לא מזמן
הרכבתי מערכת עם סמפרון בשקע 939 (ו GF6100 ו 1 ג"ב זכרון כדי להיות
מוכן לעדכון מערכת הפעלה עתידית אם יהיה צורך בכך) וזה נראה לי בסדר גמור.

נזכיר שהויסטה תצא לשוק בעוד שנה בערך.

אני לא מוכן בגלל תירוצים דחוקים כמו "מוכן לויסטה" לקנות פנטיום 4 כפול ליבה
רג בגלל שהוא לכאורה זול (הוא לא, הכל חוזר בהפוכה, החל מחשבון החשמל, עבור
במפזר החום המיוחד וכן האלה וכן הלאה), לא מוכן בכלל לקנות פנטיום 4, את הסחורה
הפגומה הזאת שידחפו למישהו אחר.

מילא אם כבר כל התוכנות בשוק לצרכן הביתי כבר היו מיועדות לריבוי מעבדים/ליבות,
הם לא, כרגע זה מיועד לשוק המקצועי (תחנות עבודה) ולשוק השרתים.

ישן 11-04-2006, 23:12
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
למדת מילה חדשה תאמר לי?... פאנבויז...
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי פישלזון שמתחילה ב "יואב, גם אתה יחצן"

אין לך משהו יותר מתוחכם לומר? אתה נדבק לכל אורך האשכול לאותה מנטרה, שתפוחים הוא יחצ"ן של AMD ואנחנו מעריצים שלו...

הצעה לי אליך (אליכם) שחררו אותנו לנפשנו, אנחנו באמת יודעים מה טוב. אנחנו גם משתמשים בזה ואנחנו מאוד מרוצים...

חג שמח

ישן 11-04-2006, 23:27
  אינפיניטסימלי אינפיניטסימלי אינו מחובר  

ברור שאתם מרוצים
זה מוצר מצויין.
גם לי יש בבית 2 מחשבים ושניהם עם AMD
אחד סמפרון ואחד אופטרון.
הDIRECTCONNECT של AMD יותר מוצלח מהNETBURST של אינטל
אין על זה ויכוח
אבל יש עניין של יחס עלות/ביצועים
מי שיש ביכולתו לקנות 3800X2 ומעלה, בכיף
מי שלא, אין טעם שיקנה סמפרון או חד ליבה של AMD
במחיר זהה ניתן לקנות 805 או אפילו 820 (ניתן להשיג בכ1100 ש"ח)
כבר היום ובעיקר בעתיד מרגישים את המעבר של תוכנות ומשחקים לתמיכה בכפולי ליבה
ולהמליץ לבן אדם על מעבד חד ליבה בתקופה כזאת זה מראה עד כמה אתם עיוורים והולכים לפי השם.

ברבעון השלישי כשיצא הקונרו ההחלטה תהיה קלה יותר, הAM2 לא מציע שיפור כמעט לעומת הזאת הקונרו מראה ביצועים מדהימים.
מעניין אם אז עדיין תעמדו מאחורי העמדות הדפוקות שלכם ואילו תרוצים חדשים תמציאו
ישן 11-04-2006, 23:47
  תפוחים תפוחים אינו מחובר  

למרות שאתה פרובוקטור מהאתר המלוקק נגיב עינינית
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי אינפיניטסימלי שמתחילה ב "ברור שאתם מרוצים זה מוצר..."

אין קשר בין ה DIRECT CONNECT של מעבדי ה K8 ל NETBURST של אינטל, אפשר לייצר
מעבד שתומך בשתי הטכנולוגיות, אין סתירה.

השימוש העיקרי של ה DIRECTCONNECT הוא לתקשורת בין מעבדי אופטרון, אגב לאינטל
אין עוד באופק מעבד לשרתים ען תכונה דומה (עיין ערך כותרת האשכול "הסוף של AMD").

העיצוב הכללי של ה K8 ובקר הזכרון המוכלל בניגוד לשימוש בגשר צפוני נפרד במעבדי
אינטל הוא היתרון הגדול של מעבדי ה K8.

הבעיה של עיצוב ה NETBURST היא שהוא פשוט גורם לפליטת חום שלא מאפשרת להמשיך
לייצר מעבדים על בסיס טכנולוגיה זאת לכן אין ברירה אלא לחסל את גישת הפיתוח (המושחתת
הזו שנוצרה מראש כדי לעבוד על ציבור הצרכנים התמימים) הזו.

===

בשימחה הייתי ממליץ על כפול ליבה להמונים (כפול ליבה זה סבבה), אבל אי אפשר להמליץ על
זוועתוני הפנטיום 4 מה גם שסמפרון ב 400-550 שקל בערך יעשה את העבודה בסדר גמור.

אם כבר אתה מתעקש לקנות כפול פרסקוט הייתי הולך על ה 920 שמיוצר ב 65 ננו מטר אבל הוא
כבר באותה רמת מחיר של ה ... אתלון 64 3800+ X2.

===

ה conroe יוצא בחודש 9 - (נא להפנים, זה קשה אבל תתגבר על שטיפת המוח של האתר המלוקק)
והוא יתמודד מול מעבדי שקע AM2 ב 65 ננו מטר ולא מול מעבדי ה 90 ננו מטר ואז אני מניח כל
שטופי המוח של hwzone ייכנסו להלם קל כמו שהם נכנסו להלם כאשר האתלון 64 X2 יצא לשוק
והעיף לכל הרוחות את הפנטיום 4 עם האבו עלי של "ריבוי נימים". אב כאן אני כבר מנחש, נחכה/נחיה
ונראה.

ישן 12-04-2006, 00:08
  rom10 rom10 אינו מחובר  

גדול!!
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "מדהים, אכן מקום טוב לבדוק בו את איכות המוצר"

חחחחח איזה אידיוטים!
מה קשור בכלל לפיקסלים מתים?! פחחחחח בושה.

בכל אופן לא נראה לי שזה אותו קהל כמו האנשים שנתנו ביקורת על ה805 מהסיבה הפשוטה שהיו הרבה אנשים שדיברו על באס, OC עלות ביצועים וכו' אבל אני באמת שלא יודע.
לגופו של עניין, תרשו לי:

ציטוט:
למי שיש כיס עמוק ולא אכפת לו לשלם בשביל ביצועים שילך על ה 3800 X2
למי שאין תקציב גבוה אז שילך על 3200 רגיל.
למי שיש תקציב גבוה ומוכן לעשות OC למחשב שלו שילך על ה3800 X2
למי שיש תקציב נמוך ומוכן לעשות OC למחשב שלו שילך על ה 805.

זו הברירה ההגיונית ביותר וזו בהחלט הפעם האחרונה שאני מתכוון להפנות אתכם אליה.
חברים, שחכתם לגמרי מהתקציב! הכסף משפיע פה מאד! תראו את ההפרש בין המעבדים, זה לא 20 שקל, זה בערך אלפיה! לא חייבים קירור מטורף, למעבד הזה דווקא יספיק קירור פשוט ואפילו קירור סטוק. זכרונות DDR2 לא חסרים זולים וטובים.
בכל מקרה שימו לב לשורה השנייה מהציטוט.

נערך לאחרונה ע"י rom10 בתאריך 12-04-2006 בשעה 00:11.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:39

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר