לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-04-2006, 19:57
  nadive nadive אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי dor_danino שמתחילה ב "אני אשתף אותך בדעה שלי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dor_danino
חשבתי על זה המון והגעתי למסקנה ש... אי אפשר לדעת ומיותר להתעסק בזה, כי כל מי שמאמין באלוהים לוקח סוג של הימור, אין דבר כזה אמונה מי שחושב שיש אלוהים הוא מנחש שיש אלוהים כי הוא בעצם לא יכול לדעת... ובגלל שאי אפשר לדעת אני הייתי ממליץ פשוט לא להתעסק בזה...

תשמע אח שלי, דבר ראשון: כשאתה לוקח את ה'הימור' הזה שאתה מכנה 'אמונה', אז ככה--> זה לא ממש הימור, בהימור אתה מסכן משהו כדי להצליח במשהו אחר.
דבר שני: על העניין של הניחוש שיש אלוהים או לא, זה כל הקטע של אמונה, אתה לא יודע אם יש או לא, אתה מאמין שיש אלוהים.
דבר שלישי: אם אתה לא יודע, אל תתעסק (למרות שלא אמרו לך לקרוא את הזוהר (מה שאפילו הרב של הישוב שלנו לא רוצה לקרוא)).
דבר רביעי ואחרון (שייך יותר ל- 19): לא, אני לא מאמין שאם אני לא יאמין הוא יעניש אותי, אני מאמין שאם אני לא יאמין הוא ינטוש אותי.

לא עושה רע להאמין הכוח עליון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-04-2006, 02:45
  dor_danino dor_danino אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.03
וואללה אחי
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי nadive שמתחילה ב "[QUOTE=dor_danino]חשבתי על זה..."

1. זה כן הימור, ענית על זה בעצמך... אתה אומר שצריך לאבד משהו בשביל שזה יהיה הימור? אתה מאבד כל כך הרבה כשאתה דתי(אם אתה לא שומר מצוות בכלל אבל מאמין באלוהים זה עניין אחר) כמו למשל אסור לך לאכול מה שאתה רוצה, והדת די מנהלת לך את החיים, עול מצוות זה נקרא.
2.זה מה שניסיתי להסביר וידעתי שאקבל תגובה כזו... זה כמו שאני אאמין שג'ורג' בוש התחיל את הקריירה כזונה, או שבני אדם בעצם כן יכולים לעוף, זה שטויות לגמרי אבל אם אני מאמין זה הופך את זה לבסדר? זה בדיוק כמו להאמין באלוהים... תחשוב על זה
3. אני מת לקרוא את ספר הזוהר

ישן 11-04-2006, 18:34
צלמית המשתמש של b.shlomi
  b.shlomi b.shlomi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
אם פתחנו את הענין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Detsl2003 שמתחילה ב "יש אלוהים או אין אלוהים?"

אני אישית לא מאמין שקיים אלוהים,לדעתי זה דבר שהאדם המציא מאז שנברא כדי לתת מענה על שאלות שלא היה לו עלהם תשובה,אבל אני מאוד מכבד אנשים שמאמנים כי זה דרכם,אבל אם אתם תשאלו אותי למה אני חי בארץ ורוצה לשרת בצבא? זה בגלל שאני מאמין בתרביות ומנהגים-בגלל זה אני חוגג גם חגים,ואני לא חושב שהתרבות שלנו ושל הערבים בעלת עירבוב כי אנחנו שונים אחד מהשני אז תנו להם לחיות איך שהם מאמינים במדינה משלהם שתקום מתישהו ולנו לחיות איך שאנחנו רוצים, ואני לא אומר שמה שכתוב בתנך לא קרה אלא זה קרה אבל זה מבחינתי ספר היסטוריה ולא קיים אלוהים.או הדבר הזה שבני האדם קראו לו אלוהים.
ד"א הרבה יותר קל לחיות כדתי אני יסביר למה כי אם קורה לך משהו רע אתה מאשים את אלוהים אתה אומר הכל משמיים אבל אם אתה אדם שלא מאמין באלוהים הרבה יותר קשה לך כי אין לך את מי להאשים. בקיצור תיהיו אנשים טובים לא כי אלוהים אמר אלא כדי שיותר כיף לחיות,ד"א אני מזדהה עם 10 הדיברות מי שכתב אותם יש לו שכל כי החוקים האלה נועדו כדי לשמור על חברה תקינה.
וגם לא שווה למות בשם האלוהים או בשביל 72 בתולות העולם שייך לכולם לכל בני האדם שחיים בו.
(סליחה על החפירה)
ישן 11-04-2006, 19:17
  david32SY david32SY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.05
שמע אחי
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי b.shlomi שמתחילה ב "אם פתחנו את הענין"

כרגע אין לי כוח "לחפור" ובאמת להסביר דברים אולי מחר.
אבל מה שאני רוצה להגיד לך לגבי המוסלמים-יהודים-נוצרים זה משהו בסיס שיוביל אותך למחשבה מסויימת (אם באמת טיפה אכפת לך): כול העדות האלה מדברות על אלוהים אחד ויש דברים דומים בין העדות לדוגמא: מוחמד עף ועבר 7 שערים בשמיים (אל תתפוס אותי במילה או משהו...זה מה שאני זוכר או בקיצור הוא עבר 7 שערים, הם לא היו פתוחים לכולם ) ביהדות , ביום כיפור נפתח השער השביעי ויש קשר עם אלוהים (אתה רואה כמה זה קרוב אחד לשני) ועכשיו עוד דבר אחד שמקשר בין הדברים האלה לעדות אחרות : באמונה ההודית ובאמונות רבות אחרות יש אמונה שיש כוח בתוכך ויש 7 צ'אקרות וכאשר הכוח הזה עובר את ה 7 צ'אקרות אתה מתחבר לכוח האלוהי.

אני אישית מאמין באלוהים , אבל בדרך שונה מעט: אני "מאמין" (קשה לי לקרוא לזה מאמין כי אני לא יודע איך אפשר להגדיר מאמין במקרים מסויימים : חבר שלי בא אלי וראה פסלון קטן של פיל .. לא ממש פיל אבל לא משנה והוא שאל אותי " אתה מאמין בו?" איך תפרש את זה??? אני אישית אמרתי שלא למרות שאני כן מאמין במי שהפסלון מייצג (גאנשה) ) קיצר למה סיפרתי את כול זה... אני לא ממש יכול להגיד שאני מאמין באלוהים...אני יותר יודע שהוא קיים ויש לו (אם אתה חושב שעכשיו אני מאימין שאלוהים הוא גאנשה אז אתה טועה .. כי לפי דעתי גאנשה הוא אממ אני לא יודע את המילה בעברית אבל באנגלית זה "deity" טוב אני יכתוב עוד מחר...
תשמע אם באמת מעניין אותך כדי לך לבוא למפגש של סהג'ה יוגה ... www.sahajayoga.org.il
או אתה יכול גם לבקר באתר הבינלאומי www.sahajayoga.org .....אני ממליץ אישית אני נהנה מזה מאוד...אני לא מאשים את אלוהים במה שקורה לי אלה אני לואה מה אני עשיתי לא נכון ומתקן את זה (תבין כשתבוא)
ישן 11-04-2006, 22:32
  Aviv_E Aviv_E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.06
יש אלוהים.
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Dj SnAjE שמתחילה ב "[font=Verdana]חייב או רצוי..."

יש לי חבר שמתחיל לחזור בתשובה והוא הביא לי דיסק שהרב שלו הביא לו.
לא ממש רציתי לראות כי חברים שלי שראו את זה אמרו לי שזה שטיפת מוח..אבל רציתי לראות קצת.. ובהתחלה הרב שם אומר משהו נכון

קחו לדוגמא את המחשב, הוא בנוי מהרבה חלקים, האנשים שבנו אותו חכמים ועבדו על זה הרבה.
עכשיו תחשבו על גוף האדם, תחשבו על כל הדברים שבתוך הגוף שלנו.. הגוף פועל בדרך מאוד מסובכת ומי שמקשיב בשיעורי ביולוגיה בטח יודע כמה מסובך זה, כמה חלקים קטנים יש בתוך הגוף שלנו..
אז כמו שתיכננו את המחשב ועוד הרבה דברים כאלה..ככה גם מישהו תיכנן את גוף האדם.

אני אישית מאמין באלוהים..אבל אני לא מאמין בכל המצוות האלה שצריך לעשות כמו לצום ביום כיפור ולא להדליק חשמל או לא לאכול בשר וחלב ביחיד וכל הדברים האלה..
ישן 12-04-2006, 10:12
צלמית המשתמש של ~M~
  ~M~ ~M~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
טוב... קודם כל תורת היחסות נכונה?
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "באמשך?"

את זה הוא כבר הוכיח... כל דבר שווה לדבר אחר אם יש בינהם יחס....

ועכשיו להוכחה.
מהו שעון? שעון הוא מערכת מדוייקת שהאדם יצר כדי שתחשב בשבילו את הזמן. למעשה, מערכת
מושלמת. תיקח את השעון שלך, תפרק אותו עד הבורג האחרון. שים את הכל בשק ותנער.
מה הסיכוי שתוציא את השעון שלם ומתקתק מהשק? (אמממ... אפס!)
מסקנה, שום מערכת בעולם, לא מערכת השמש, לא היקום, אפילו לא המערכת שלנו-הגוף האנושי, לא
יכלו להיווצר כך סתם!
דברים לא זזים בלי שמישהו מזיז אותם!
יש בינה מאחורי עיצוב הייקום.
הבעיה במדע היא שהמדע סותר את עצמו בלי סוף.... בעוד שהדת נשארת תמיד כמו שהיא, המדע
הוא תחום של השערות וטענות, וכל השערה נכונה עד שלא הוכח אחרת.
בכל מקרה, אתה בוחר מה לחשוב, ולא משנה איזה הוכחות יראו לך, תמיד מתישהו מישהו יבוא ויוכיח לך
אחרת. למרות שהבחור הזה איינשטיין באמת עלה פה על משהו...

ישן 12-04-2006, 13:51
  itaya itaya אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל itaya
אז זהו ש...
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי shelshel שמתחילה ב "זו עדין לא הוכחה,אבל.."

הייתי לא מזמן בשיעור תורה של אדם שנפצע קשה מאוד בתאונת דרכים ולמעשה היה במוות קליני.

הוא סיפר שהוא עלה לשמיים והיה לו משפט, אם להכניסו לגן עדן או לגיהנום, ואין לי כח לפרט מה היה שם בדיוק, אבל הוא סיפר הכללל וגם אחרי שהוא חזר לחיים קרו לו דברים שהוכיחו שהוא לא משוגע או משו כזה והוא באמת עבר את מה שעבר (הוא ראה קרוב משפחה שלו בשמיים, קרוב משפחה שהוא לא ראה מעולם, ואח"כ כשהוא חזר לארץ הביאו לו תמונה של מישו והוא זיהה אותו מיד)
הדברים שהוא סיפר שם.... 90% מהאנשים בשיעור ישבו שם עם דמעות בעיניים.

אחרי שיעור כזה, אי אפשר שלא להאמין...

כל הכל נשפטים בסופו של דבר וחייבים דין וחשבון לבורא עולם....!!!!!!

ישן 12-04-2006, 18:09
צלמית המשתמש של ~M~
  ~M~ ~M~ אינו מחובר  

אנשים, תקשיבו. אני הייתי בגיהנום.
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי Lama Ma Kara שמתחילה ב "פשוט נוגע ללב"

גיהנום לפי התנ"ך זה מקום על הארץ. היה מקום פעם בירושלים, שקראו לו "גיא בן-הינום" ביא הזה
הקריבו ילדים תמימים לאל המולך ביסורים. עם כל הזוועות הקשים שהיו שם, חז"ל כדי להפוך את היהודים
לאדוקים יותר, טענו בתוקף שהחוטאים הרשעים ישלחו לגיא-הינום!
בספר איוב לא מוזכר השטן, מוזכר מלאך המוות, עוד אחד מהפמליה המכובדת שמשרתת את הקב"ה.
התנ"ך לא עוסק במלאכים של ה', זה לא תפקידו ללמד אותנו איך מתנהלים הדברים שם למעלה.
הוא נותן חוקים וסיפורים שמלמדים על טוב ורע.

לפני שנה הגעתי לירושלים, לגיא המפורסם. יש שם הרבה מאוד דשא עכשיו... כמה עצים גדולים באמצע ובמה...
הגיהנום לא כזה נורא חחחחחחחחחחח.........

בקיצור. אמונה זה דבר יחסי גם כן. אני מוצא בקבוק שהגיע מהים, פותח, קורא את הסיפור, אם אני מתחבר
אני מאמין לו... אם לא אז אני מחזיר את הפתק וזורק למים... אני לא יודע מה יש מעבר לים.
אני רק יודע שאני שייך לעם הקדום ביותר בעולם ששרד בדרך פלא מפלות ששום עם אחר לא יכל
לשרוד.
אתם יכולים להאמין ב-ה' בדרך הדתית או בדרך הפילוסופית.... אבל אם תשאלו אותי, הוא שם.

ישן 12-04-2006, 11:18
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
אבל השעון הוא דבר מכני בעוד שהאדם לא...
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ~M~ שמתחילה ב "טוב... קודם כל תורת היחסות נכונה?"

תראה כל דבר בעולם הוא עניין של תפיסה מסויימת.
זה שאתה אומר שהדת נשארת דבר קבוע זה לא דבר טוב בהכרח...
הדת מתיימרת לדעת הכל.
המדע לא.
המדע חוקר לאט לאט ומבין יותר ויותר בעוד שהדת נשארת קבועה.
הדת היא לטענת הדתיים האמת המוחלטת.
אבל גם בספרי הקודש יש טעויות... אני בטוח שאתה מסכים איתי ששפן לא מעלה גירה....
בכל מקרה זה שאתה לא מבין איך האדם והעולם נוצר לא אומר שקיים כח עליון...
אנשים פעם לא הבינו את זה אז במקום לחקור ולמצוא הם מצאו את הדרך הקלה...
הם המציאו את האל.. אין שאלה שאי אפשר להסביר אותה באמצעות האל.
נהדר לא?

ישן 12-04-2006, 14:49
  כריש פטיש כריש פטיש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.06
היה פעם מישהו שדיבר על האמונה באלוהים בלוגים:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Detsl2003 שמתחילה ב "יש אלוהים או אין אלוהים?"

במידה ואתה מאמין באלוהים,
במקרה הטוב הוא קיים ויגמול לך על האמונה ובמקרה הפחות טוב הוא לא קיים ולא יקרה כלום.
במידה ואתה לא מאמין באלוהים,
במקרה הטוב הוא לא קיים ולא יקרה כלום ובמקרה הפחות הטוב הוא קיים וזה "ידפוק" אותך.

ככה שיוצא שאם אתה מאמין אז המקרה הפחות טוב שעלול לקרות הוא גם המצב הכי טוב של אלו שלא מאמינים ...

אגב,אני מאמין באלוהים אבל אני לא 'חרד'.
לפי דעתי האישית לא צריכים לפחד מאלוהים ולעבוד אותו אלא להודות לו על החיים והעולם,
לתת חיוך ולהשתמש ביצרים שהוא ברא בתוך כל אדם ואדם.

אני חוגג חגים,הולך לבית כנסת ושומר על כשרות מתוך זיקה למסורת...

ישן 12-04-2006, 16:30
  סתמבא D סתמבא D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
אז לפי תפיסתך... אלוהים הוא קומבינטור !
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי כריש פטיש שמתחילה ב "היה פעם מישהו שדיבר על האמונה באלוהים בלוגים:"

במיקרה הטוב.... במיקרה הרע הוא מאפיונר מסוכן שמי שלא נאמן לו ולא מאמין בו יחטוף וילך להתבשל בגיהנום... . אוקיי אני אתן לכם משפט סתום אחד .... תנסו לבחון אותו: "בראשית היה הפוטנציאל - ופוטנציאל הוא אנרגיה".

אמונה אינה דרך חיים...אך אין זה אומר שאמונה כשלעצמה היא דבר שלילי, כל דבר תלוי ביסודות שעליו הוא נבנה.

אני לא יכול להגיד לכם אם יש תרבות או ציויליזציה יותר מפותחת שקדמה לבני האדם בכוכב אחר או בגלקסיה אחרת שאולי באו לפה עם חללית ועשו להם ניסויים בגנטיקה יצרו את האדם נבהלו מהתוצאות... ברחו, ואז חשבו שיש להם נכס טוב ביד והפעילו אמצעי פירוטכניקה וווקאליות וכל מיני FX אפקטים מתוכנת ה- BPM סטודיו במחשב העל בחללית ממעל כדי "לחנך" את בני האדם...

מה שאני כן יכול לומר לכם זה שאין כזה דבר ישות כל יודעת כל יכולה שאינה טועה לעולם... זה בולשיט
ועוד יותר בולשיט זה להאמין במשהו בגלל הפחד של מה יקרה לך אם לא תאמין.... ותחמנות וקומבינות זה לאלה שמאמינים מתוך מגמה להיות מתוגמלים, הם אגואיסטים ואגוצנטרים לכל דבר ועניין ואלוהים בשבילם הוא רק עוד חלק ונדבך בעולם המצומצם שלהם שכולל את עצמם.... ו.... ומה שנשאר.

אני חושב שיש הרבה מאוד תשובות שהמדע נותן על לא מעט נושאים שביניהם החיים, דבר קשור לדבר, אנחנו חיים בתוך מערכת מאוד מורכבת שהיא מאפשרת את החיים או "משחק" בהגדרה קצת שונה. מי שתוהה קצת על כך יכול לראות דוגמאות מעניינות לא פחות באקווריומים, מערכת מעניינת כשלעצמה ומאוד עדינה שמאפשרת חיים אבל צריך להבין את החוקיות ואת התהליכים שקשורים בה...את מערכות היחסים, התנאים הביולוגים.

כך גם אצלנו בני האדם, אנו מכילים בתוכנו כל כך הרבה יסודות של פיזיקה, של ביוכימיה, הטבע טבוע באדם והאדם תלוי וטבוע בטבע.... אך מהו הטבע ? הוא בעצם הגדרה כוללת למערכות רבות שמאפשרות את הסביבה הזו שאנו חיים בה.... אם כי הטבע יכול לקבל מושגים שונים בחוקיות אחרת, בפלנטה אחרת בתנאי אקלים אחרים... אז זה יחשב "טבע" אחר...

באשר להיבט הרגשי-נפשי שלנו... הכמיהות, התחושות ובעצם קיום הרגש הזה שנקרא אצלנו: "אמונה" המקום ללמוד עליו בנוסף לחקר המוח... זוהי הפילוסופיה, שאילת השאלות על עצמנו, תהיה אינטיליגנטית ובוחנת תעזור לנו להבין את עצמנו יותר טוב. מפאת קוצר הזמן לפני ליל הסדר... מה לעשות כמו שאחד כבר ציין כאן: "בשם המסורת" או יותר נכון בגלל החוקים החברתיים שאנו כפופים להם כי הרי אנחנו מהווים חלק ממערכת, אנו מוצאים את עצמנו עושים דברים נגד רצוננו או נגד ההיגיון הפרטי שלנו.... אני אצטרך לעצור כאן... אני מבטיח לכתוב עוד בנושאים אלו.
ביי לכולם, תהנו מהאחווה החברתית במסווה של חג שנקרא: "פסח" שזוהי עוד סיבה בסה"כ להתכנסות של אנשים, לארוחות משותפות, לניקיון הבית.... לפעמים הסיבה אינה חשובה - דת ... התכלית היא העיקר - אחווה חברתית ומשפחתית. . כל טוב לכולם.
ישן 13-04-2006, 14:22
צלמית המשתמש של Free-Style
  Free-Style Free-Style אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.03
זה ממש שטויות מה שאתה אומר...
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי Aviv_E שמתחילה ב "אז אולי מישהו יכול להסביר לדעתו איך נוצר האדם?"

האבולוציה מתאימה אותך או כל יצור חי אחר לסביבה שבה אתה חיב ועקב כך אתה עובר שינויים.
למה נראה לך שרוב המזרחים שחומים ורוב האשכנזים (אירופה וכו') יותר לבנים? כי האקלים במדינות המזרח שונה מהאקלים באירופה ודורש סיגול שונה של העור כדי למנוע כוויות מחלות וכו'... אם תשים אשכנזי במרוקו ליום עבודה שמרוקאי עושה סביר להניח שתוך זמן לא רב הוא ישרף בעור.

כמו גם שאמרו כל הזמן בני האדם גבוהים מתרחבים וגם המוח שלנו מתפתח עם השנים! אני לא חושב שהאדם הקדמון היה מסוגל לחשוב על דברים שאתה היום חושב עליהם... אחרת ההתפתחות שלנו הייתה מהירה ממש ממש בהרבה....

גם יצורים אחרים מתפתחים הקופים גם מקבלים יותר שכל וכו' וכו'... שמוצאים מאובנים של חיות קדומות ורואים איך הן נראות היום אתה רואה שינוי במבנה עצמות וכו' הכול מתפתח בטבע כי צריך כל הזמן להסתכל והטבע שואף לסגל אותך ב-100%
ישן 12-04-2006, 21:13
צלמית המשתמש של trionax
  trionax trionax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.02
שלח הודעה דרך ICQ אל trionax
אין טעם...

כל ה"חכמים" שמגיבים על הפשט בתנ"ך משחקים אותה דפוקים מתי שנוח להם (או לא משחקים אותה).
גם בתנ"ך כמו בהרבה מאוד תחומים בחיים יש משנקרא - בין השורות. כמו בפוליטיקה, ובשירה, ובמשלים, אם אתם לוקחים את מה שנאמר פשוטו כמשמעו, אתם פיספסתם בענק את הפואנטה האמיתית... מה לעשות שבשביל להבין מה כתוב בספר הזה צריך ללמוד, ולא קצת. אז חלאס לשחק אותה מפגרים "מה? איך זה יכול להיות שהאדם עשוי מחול?? חח.." או "ואיי העולם קיים יותר זמן ממה שכתוב בתנך...איזה מפגרים אנשים שמאמינים לחרא הזה". מי שלא מבין כלום, כמו הרבה מאוד פה, מזיין תשכל על משהו שהוא לא מבין בכלל. אם אתם חושבים ששעורי תנך בביצפר ולראות איך יורדים על דוסים בטלויזיה נותן לכם איזשהו ידע על הדת, אתם טועים.

לדעתי, דווקא בארץ ישראל, כשכולכם חיים בתוך יהודים, ויש קבוצה גדולה מאוד של אנשים שכן מעריכים מסורת, דווקא לכם יש את הלוקסוס להיות "לא מאמינים" ולקרוא לזה שטויות. תגורו בחו"ל ותבינו תחשיבות של מזה להיות יהודי באמת... אתם כמו אנשים עשירים, שמוקפים בעוד אנשים עשירים, ומדברים על כמה שכסף זה ממש לא חשוב בחיים ואפשר להסתדר בלעדיו...תחיו בעוני, או בתוך מקום עם עוני ואז נראה אותכם אומרים את זה..
ישן 12-04-2006, 23:46

פה אתה נכנס לדברים שמפרשים אותם בהרבה מובנים
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי trionax שמתחילה ב "אין טעם..."

זה שאתה אומר שהתנך הוא לא כמו שהו זה כמו שאיזה בנאדם יגיד משו ואז ימות,
ואתה תנסה להתווכח עם מה שהוא אמר... מיותר לגמרי.
כל הפירושים לתנך, כל ה"חוכמות" הקטנות האלה זה כמו להתווכח עם מישו מת.
אתה יודע שאני מכבד את הדעה שלך אבל כל עוד אתה רוצה להשאיר את הדיון הזה מתורבת
אני מסכים להמשיך איתך אותו ואתה יודע את זה
כשאתה מתחיל לדבר לא יפה זה כבר מרגיז קצת.
להתחכם גם אני יודע.
זכור שעל כל דבר אפשר להסתכל במספר דרכים, אתה בחרת אחת.

ישן 13-04-2006, 21:20
צלמית המשתמש של Eran
  משתמש זכר Eran Eran אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Eran
מתי הספקתם לכתוב את כל זה???

לא שמתי לב לאשכול הזה לפני פסח

קראתי קצת תגובות ואני רוצה להוסיף עליהם (לשפוך מעט אור).
הסיפור של 'השעון המפורק בתוך השק' קצת מזכיר לי את הסיפור מהכוזרי של דף נייר ודיו שבמיליארדי שנות אור לא יתכן שיוכל להיווצר שיר שלם כי בשביל שירה יש צורך בבינה ("לרוץ מהר") אז כל שכן בריאת צלם אנוש.
ובתכלס המדע בהחלט מסתדר עם התורה אם תבדקו תגלו שכן אם לא תגיבו כאן או בפורום מדע

טענה זו יכולה להוכיח שכן יש בורא לעולם (יש מלא כל אחד מה שקרוב ללבו).
אנחנו בכל זאת יהודים - לא גוים (מלבד בזוקורה ג'ו כמובן) ומכיוון שהגנים דורשים זאת אם תחקור ותעמיק תדעו שקבלנו תורה וביחד איתה גם משנה ואפילו גמרא (תורה שבכתב ותרה שבעל פה) אז ככה אם אתם חילונים מאמינים בה' אבל לא בתורה או במצות אז איזו מן אמונה זו?
זה כאילו אתם מנסים לנפנף מישהו - כן, אני מאמין (רק תעזוב אותי בשקט).
כדי להשיג משהו צריך לעמול עליו קשה - תורה זה לא סתם עסק...

מוזר שעוד לא העלו את הנושא של הנשים בתורה :}
כן גם לזה יש תשובות.
פסח הוא חג השאלות אז תשאלו...

לפי דעתי כיום חוסר האמונה נובע אך ורק מחוסר ידיעה/הבנה גרידא.
דברים שבקלות יכולים להתבהר על ידי הספר המתאים או על ידי מורה נכון.

שרית777 - תקראי קצת ספרי אמונה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/list.png]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/?https://2010-uploaded.fresh.co.il/2010/09/21/52868411.gif,http://www.boredpanda.com/blog/wp-content/themes/mimbo2.2/images/subscribe-panda-605px.png]

ישן 15-04-2006, 20:48
צלמית המשתמש של Eran

בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי tiras777 שמתחילה ב "אם אתה רואה צורך בכך..."

טוב
פשוט לפי התגובות שלך...

~האלוקים קיים בטוח~
~האמונה כפרט מציאותי~
~זה ככה כי אני מצטט בערך אין לי כח לבדוק בדיוק

"החופשיים" ביטלו את התורה, 2-3 דורות מעל רוב החילונים פה.
אמונה בה' זהו אינו דבר שבא מעליו ודרוש חקירה אפילו למאמין בן מאמין, חקירה שכלית ורוחנית.
אף אחד ממי שכתב כאן - "אני לא מאמין" - לא עשה כלום כדי לחקור זאת (לפי דעתי גם רוב המאמינים לא).
מה שברצוני להגיד זה שהתגובות שלך נכנסו מאוזן (או עין) אחת ויצאו מהשניה.

כל הקטע זה שהם יכנסו ברצינות לענין כי אם זה רציני הם יהיו הכי דוסים כאן ומזה הרוב די מפחדים
(לבנות אין עול מצוות אז מה הקטע שלכן!? סה"כ ללכת צנוע... חבר תמצאו גם בלי לחשוף בשר).

אז ככה ספרי אמונה מכילים תשובות
דוקא לאלה שמאמינים ולאלה שרוצים לברר את האמונה!!!
ולא כאלה שרק חושבים על המסיבה של מחר
כן, גם אני חושב שמתישהו זה ימאס...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/list.png]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://fresh.clanteam.com/?https://2010-uploaded.fresh.co.il/2010/09/21/52868411.gif,http://www.boredpanda.com/blog/wp-content/themes/mimbo2.2/images/subscribe-panda-605px.png]

ישן 14-04-2006, 00:23
  bugtti bugtti אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.05
יש אלוהים!

כל החברה פה שמאמינים שאין ה'...ניסתם פעם לדבר עם רב ולהציב בפניו את השאלות שלכם בנוגע לה' ולמציאותו?? או אפילו סתם לשמוע איזה קלטת בעיניין?? זה אחרי הכל התרבות שלכם ומי שאתם...

יש כל כך הרבה הוכחות לקיומו של ה' והתורה ולממשותם בעוד שהמדע סותר את עצמו פעם אחרי פעם.
אין לי כוח לפרט את כל ההכחות לעומק אז אני אכתוב בראשי פרקים:
# מוות קליני
# סייאנסים
# דיבוקים

כולם פה מדברים על אבולוציה, התפתחות ושינוי. זה משהו שמובן שקורה ואף אחד לא יכול לתכחש לזה אבל השאלה היא איך נוצר האורגניזם הראשון-ניצוץ החיים הראשוני. ז"א שיכול להיות שהאבולוציה גרמה לדברים חדשים לגדול, לצמוח, להתפתח...אבל ממה? חייב להיות איזשהו קיום חיים מינמילי, ראשוני כדי לאפשר אבולוציה שהרי אבלוציה מבוססת על יצורים חיים. מכאן, שחייבת להיות איזושהי יישות נצחית שתברא את האורגניזם הראשון. יישות לא מוגבלת בזמן, יישות שתיתן את ניצוץ החיים הראשוני ומשם תיתן לאבולוציה לעשות את העבודה.

וקחו עוד איזה נק' למחשבה...

יום השואה---לא היה יום כזה אם לא הייתה שואה...
כל החגים של עם ישראל מוכיחים את קיומו והימצאותו של ה' בדרך הטובה ביותר. לא היו חגים אם הדברים לא היו קורים באמת. מה נראה לכם? שישב איזה יהודי לפני 1000 שנה או יותר והחליט להמציא את החגים? בפירוש לא! בדיוק כפי שיום השואה הוא תוצר של השואה, שבועות הוא תוצר של מתן תורה, פסח הוא תוצר של יציאת מצריים וכו'.

אז לפני שאתם כבר מחשבים את התגובה ההרסנית הבאה, תתנתקו לרגע ממה שאתם מאמינים בו ותנסו לחשוב על הדברים בבהירות, ללא כל יהירות...

לילה טוב לכולם...

ישן 14-04-2006, 01:03

חבר, תאמין לי שאני חושב.
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי bugtti שמתחילה ב "יש אלוהים!"

תמיד כשיש לי זמן אני יושב וחושב על כל מני דברים, וזה ביניהם...
אבל דבר אחד תפס את עיני.
"חייב להיות איזשהו קיום חיים מינמילי, ראשוני כדי לאפשר אבולוציה שהרי אבלוציה מבוססת על יצורים חיים. מכאן, שחייבת להיות איזושהי יישות נצחית שתברא את האורגניזם הראשון"
נכון אולי שחייבים להיות אורגניזמים ראשונים כדי שתיהיה המשכיות אבל איך קפצת פתאום לזה
שחייבת להיות ישות שתברא אותם?
אתם ממחזרים תשובות אם תסלחו לי...
כמו שאמרת, המדע משתנה והתורה לא. אך האם זה דבר רע? המדע טועה לפעמים, כן.
אך גם התורה. האם התורה מתקנת את עצמה? לא. המדע כן, המדע הולך ומשתפר בעוד התורה תקועה בעבר.
ברור שקל יותר להאמין שישות עליונה בראה הכל במקום לחקור וללמוד על זה.
בקשר לאורגניזם הראשון. אני לא יודע איך הוא נוצר או מאיפה. אין זה אומר שיישות עליונה בראה אותו. זה פשוט אומר שהתשובה לא נמצאה.
לפני מאות שנים האמינו שהארץ היא מרכז היקום ושכל הכוכבים נעים סביב כדוה"א.
הם לא חקרו את זה או משו, זה פשוט הסתדר להם שהם הכי חשובים, הם הקדושים ולכן הכל
צריך לנוע סביבם, אבל חקרו וגילו שזה לא נכון, אני יכול לזיין לך את השכל עד מחר אבל
אני ממש רוצה לישון ^^...
לסיכום... המדע אינו מתיימר לדעת הכל, אבל הוא מנסה.

ישן 14-04-2006, 08:19
צלמית המשתמש של MSR
  משתמש זכר MSR MSR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.04
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "חבר, תאמין לי שאני חושב."

אבל בנאדם.
האורגזניזם הראשון או יותר נכון החומר האורגני הראשון שנוצר (תרכובת הפחמן הראשונה) אכן נוצר מכלום אפשר לומר. פעם כשהכוכב הקטן והחמוד שלנו עבר כל מיני שינויים והיה פה חם בהרבה יותר היו כל מיני תהפוכות וזה גרם להיווצרות החומר האורגני הראשון.
לאחר משו כמו מיליון שנה כשהכוכב שלנו הספיק להתקרר כל האדים החמים שנפלטו (והיו הרבה כאלה) כתוצאה מההתקררות הפכו למים נוזליים וזה למה רוב כדור בארץ היה מכוסה במים (וגם היום בעצם).
אבל לא היו אלה סתם מים, היו בתוך המים האלה המון תרכובות אורגניות, משנקרא "דייסה אורגנית."
ולקח בעצם משו כמו עוד איזה כמה מיליוני שנים טובות כדי שיווצר התא החי הראשון. ומכאן ברור שהדרך לצורות חיים מורכבות בהרבה תלוי בכמות הזמן שיעבור. מיליוני שנים כמובן. (:

~O.G~

ישן 14-04-2006, 14:19
  bugtti bugtti אינו מחובר  

צהריים טובים בנאדם! :)
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "חבר, תאמין לי שאני חושב."

"נכון אולי שחייבים להיות אורגניזמים ראשונים כדי שתיהיה המשכיות אבל איך קפצת פתאום לזה
שחייבת להיות ישות שתברא אותם?"

תראה, זה הולך ככה:
יש שתי אפשרויות: או שהאורגניזם הראשון היה לפני שהוא נברא או שהוא לא היה לפני שהוא נברא.
האפשרות הראשונה מתבטלת כי לא יכול להיות שהאורגניזם היה לפני שהוא נברא כי משמעות הדבר שהוא היה קיים תמיד, מאז ומעולם וזה לא אפשרי כי לכל חיים יש גיל. נשארנו עם האפשרות השניה- הוא לא היה לפני שהוא נברא. אם הוא לא היה לפני שהוא נברא, איך הוא נהייה? איך הוא נברא? הרי הוא לא היה! חייב להיות מישהו שקדם לו-יישות שאינה מוגבלת בזמן, שהיא קיימת מאז ומעולם ולכן רק היא יכולה להתחיל קיום שכן אי אפשר, כמו שכבר אמרתי, שהחיים המסויימים האלו יהיו קיימים תמיד, כי לכל חומר יש גיל.

"כמו שאמרת, המדע משתנה והתורה לא. אך האם זה דבר רע? המדע טועה לפעמים, כן."

לא אמרתי שזה דבר רע אבל ברור שהרבה יותר נכון להאמין ולבטוח במשהו שהוא קבוע, ללא עליות ומורדות ולא מסתמך על השערות. כל עוד המדע לא הצליח ליצור חיים הוא לא מציע כולם למאמיניו.

"ברור שקל יותר להאמין שישות עליונה בראה הכל במקום לחקור וללמוד על זה."

זה לא נכון לומר את מה שאתה אומר מהסיבה הפשוטה שזה ממש לא קל להאמין בה'. הכי קשה זה להאמין בה' ולקחת על עצמך את מעמסת המצוות כאשר מסביבך יש המון אנשים "משוחררים" שמחכים לתשובות של המדע ובינתיים "נהנים". חוץ מזה, ההוכחה הכתובה למעלה היא ההוכחה הלוגית המתקבלת ביותר על הדעת בעוד המדע לא מספק בינתיים שום תשובות.

המשך יום נעים...

ישן 14-04-2006, 21:15

אני מציע לך לעתיד לבדוק את מה שאתה אומר
בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי bugtti שמתחילה ב "צהריים טובים בנאדם! :)"

או אם אתה לא בטוח לכתוב שאתה לא בטוח.
כיום אפשר "לשכפל" אנשים וליצור חיים בתנאי מעבדה.

ואם תסלח לי ההסבר הראשון שלך הוא בלבול מוח.
אתה פשוט ממחזר את מה שאמרת קודם...
ההסבר שלך זה כמו למשל שתראה לאדם קדמון טלויזיה והוא יתחיל להסביר לך שזה נס אלוהי.
לפני כמה זמן דיברתי עם חבר שלי והוא אמרלי שגם אבולוציה לא מושלמת, שחסרה חוליה
אבל ממה שקראתי במאמר לפני כמה ימים החוליה הזאת נמצאה סוף סוף.
זה שאתה לא יכול להסביר איך האורגניזמים הראשונים נוצרו זה לא אומר שאתה צריך להמציא לזה הסבר בעזרת האל הכל יכול.
זה אומר שפשוט עדיין לא מצאו אותו.

כעת נסה להיות אתה כן עם עצמך. האם אתה באמת חושב על התשובות?
האם אתה באמת חושב על האפשרות שיכול להיות שאתה טועה? אני כן... אני לא בטוח שאתה כן...
המשך יום נעים וחג שמח

ישן 14-04-2006, 13:49
  bugtti bugtti אינו מחובר  

אבולוציה לא סותרת את ה'...
בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי Ir4$Al3 שמתחילה ב "אני לא יודע,אולי אני לא הבנתי..."

לפי התורה ה' אכן יצר את האדם ישירות אבל מה שניסיתי להעביר זה מהות הייצור הראשון. כלומר שאתה לא חייב להאמין שהתורה היא ה' אבל אתה חייב להבין שצריכה להיות קיימת יישות אלוהית אפילו אם זו לא אלוהי היהודים. זה אומר שהייצור הראשון, אפילו אם כל שאר היצורים יתפתחו ממנו בדרך אבולוציונית, חייב להיות נברא על ידי כוח קדום ולא מוגבל בזמן-אותה היישות.

והקשר בין מוות קליני לה' הוא ברור--- אנשים רבים שחוו חוויה של מוות קליני מספרים שהם יצאו מגופם, ריחפו כמה מטרים מעל ההתרחשות, ראו את גופם ואת האנשים המטפלים בו ולאחר מכן הגיעו לאור עצום. חלקם אפילו חוו את המשפט של גן עדן-גיהנום. זה הסבר משכנע לקיומה של נשמה ונשמה משמעה בפירוש יישות אלוהית.

כמו-כן סיאנסים (נכון שזה מנוגד לחוקי התורה אבל זה לא אומר שזה סותר אותה ולהפך). הסיאנסים שנעשו העלו נשמות מן העולם הבא.

ועוד דבר...
איך זה יכול להיות היגיוני שרופאים ומדענים לוקחים את כל איברי גוף האדם, מחברים אותם בדיוק מופלא, אבל זה לא עובד?? מה בדיוק חסר?? הנשמה! זהו ניצוץ החיים שבלעדיו אין קיום.

המשך יום נפלא...

ישן 15-04-2006, 01:10
צלמית המשתמש של Ir4$Al3
  Ir4$Al3 Ir4$Al3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Ir4$Al3
בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי bugtti שמתחילה ב "אבולוציה לא סותרת את ה'..."

תראה,גם סמים גורמים לך הזיות,אתה מרגיש אתה מרחף,אתה יכול לראות בברור את העולם אבל לחשוב שאתה מרחף,תרופות משפיעות באותה הדרך,כמו כן יש לא מעט אנשים שחולמים על משפט גן עדן-גהנום,האם זה אומר שהם קשורים אל אלוהים?
העניין הזה שאנשים מרגישים שהם חוו משהו אלוהי מוסבר על ידי המדע כעזרים ויזואליים שמטרתם להקל על העומס המנטלי כדי שהגוף יוכל להשקיע את מירב המאמצים בפתירת הבעיות אליהן נקלע (ויקיפדיה)

סיאנסים?שולחנות מרחפים?לוחות שבעזרתם מתקשרים עם מתים?
בולשיט,בלי לזלזל אבל אם באמת היה כלשהו קשר בין השטויות האלה לקשר עם אלוהים אז זה היה נפוץ הרבה יותר ממה שזה כיום.
פעם אנשים חשבו שקופרפילד מרחף,הוא באמת עף?לא!טריקים למיניהם ותאמין לי יש לא מעט.

ולסיום,יש שתי סיבות למה מדעתים לא יכולים ליצור ייצור חיי מאיברים.
1.איסור קיום ניסויים על בנים אדם.
2.הרפואה לא עד כדי כך מתקדמת.

אז בעיקרון הטיעונים שלך לא כל כך משכנעים,אבל אם זה עושה לך טוב בלב,בבקשה,אני צריך משהו יותר משכנע.

לילה טוב.

נערך לאחרונה ע"י Ir4$Al3 בתאריך 15-04-2006 בשעה 01:14.
ישן 14-04-2006, 14:47
צלמית המשתמש של ~M~
  ~M~ ~M~ אינו מחובר  

אנשים, בואו תבינו דבר חשוב....

נגיד והתפתחנו אבולוציונית ממקרובים... איך נוצרו חיים משממה?
המדע מכיר בכוחות הקוסמיים ביקום אבל לא יודע דבר וחצי דבר עליהם. אומרים שכשייתגלו כוחות
אלו כל מדע הפיזיקה יתברר כשקרי....
זוכרים שאמרתם שגוף האדם לא מכני? תתפלאו לדעת איך מערכת הדם היא צנרת. איך הלב הוא משאבה.
איך העין היא מצלמה.
הכל מערכות מורכבות.

אנחנו בוראים מכונות ממתכת וקוראים להם רובוטים, ה' בונה מכונות מחומרים אורגנים וקורא להם אנשים.

ה' הוא מעבר לתפיסה האנושית. המוח האונושי לא מסוגל להבין שיש דברים שהוא לא מסוגל להבין.

דבר אחד שאפשר לומר על ה'. הוא לא רצה לברוא את העולם. זה דבר שנגזר בהכרח מקיומו.

ישן 15-04-2006, 20:20
צלמית המשתמש של Eran

או שלא
בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי ~M~ שמתחילה ב "כבר עשיתי את זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ~M~
אני יודע שהוא קיים... להאמין בו זה לסמוך עליו.

אני מאמין...
אבל עד שלא הבנת שה' קיים, עד שאתה לא יודע את זה באמת, איך אתה יכול להאמין בו?

אתה יודע שהוא קיים אבל עד שלא הבנת שהוא קיים איך אתה יכול להאמין???
זו סתם תהיה לגבי כאלה שלא מבינים שהוא קיים או שאתה מתוסבך קצת???

איך מבררים את שורש האמונה?
קרא קצת הרמב"ם יש לו ספרי אמונה נפלאים שיסבירו לך איך וגם יענו לך עליה.

בהצלחה!

ישן 14-04-2006, 22:16
צלמית המשתמש של pyro__man
  pyro__man pyro__man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל pyro__man שלח הודעה דרך MSN אל pyro__man

אני את שלי כבר אמרתי לפי דעתי קיים משהו עליון שמכוון אותנו בחיים וחשוב לי להגיד שלא קובע לנו את הגורל כמו שהרבה חושבים..אלא רק מכוון יוצר הזדמנויות והגורל נתון בידיכם אתם אלה שתבחרו לבסוף
דבר נוסף הגוף מורכב מנשמה ומגוף ממשי ומי שאומר שאין נשמה או שזה שטויות וכו..
שיסביר לי מה זה בדיוק האופי שלו ולמה הוא חש רגשות הזדהות או כל הדבר אחר למה בכלל הוא חושב מה מניע אותו לחשוב על מה שהוא חושב וכו.. (אלוהים לא קובע לכם את זה תיהיו בטוחים)
לפי דעתי האשכול הזה שטותי איש איש באמונתו יחיה
זה כל הקטע באלוהים שלא יודעים אם הוא קיים או לא אבל מאמינים בו.
לפותח התארד אם אתה מחפש הוכחה או כל דבר אחר לא הוכח שהוא קיים אבל יש מספיק שאלות שלא הוכחו גם במדע ורובם בגדר תיאוריות והשארות..

ישן 16-04-2006, 01:56
צלמית המשתמש של KeyTekK
  KeyTekK KeyTekK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.05

זה באמת שאלה גדולה.

אני מאמין שלכל אחד בעצם יש 'אלוקים' שלו והוא מגדיר אותו ומבקש ממנו עזרה.

החשיבה של "איש איש באמונתו יחייה" מצודדת בי בהחלט, אני את האלוהים שלי אוהב, שאני מבקש הוא עוזר - ושבת אני לא שומר.

אני בטוח שכל אחד ממכם פעם ביקש "אתה זה שבשמיים תעשה ש.. בבקשה" שהיה קשה או "תשמור בבקשה על..שלא יעזוב אותי" כאשר האבא או מישהו שאתם אוהבים היה בבית חולים.

אני מאמין שיש מישהו גם כמו זאתי מעליי שעושה מספר דברים גם, ואני גם מאמין שמי שהקים את העולם הוא למעלה, אבל לא שהוא יעזור לי אם אני לא יעזור לי, ולא שהוא יעשה דברים אם אני לא אתאמץ. חלק מן הדברים הם בראש. אני הולך עם המחשבה של "תיהיה חיובי - ויהיה חיובי" אבל לא הולך לנהל לאף אחד את המחשבות והראש, "איש איש באמנותו יחייה".

אלי.

ישן 16-04-2006, 12:29
  pinielbaz pinielbaz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.03
קראתי חלק מהתגובות פה

אני אישית לא מאמין שיש אלוהים.
ואני יסתור את אחת התגובות שהיו פה,שמי שגר בבית שמאמינים בו אז הוא מאמין,ולהפך.
אני גר בבית שההורים מאמינים,ומצד אבא שלי כל המשפחה דתיה ואני ממש לא מאמין.
בכל זאת אני עושה קידוש ביום שישי,הולך לבית כנסת ביום שישי רק בגלל אבא שלי,בגלל שאני עדיין גר איתו בבית,אבל כשאני יעזוב את הבית ויקים לי משפחה משלי,אני לא יעשה את כל הדברים האלה,אני לא יעשה לאבא שלי דווקא בגלל שאני לא מאמין ויאכל בבית בשר וחלב ביחד,אני לא ילדיק לו אש בשבת בבית ואני לא יביא לו בפסח לחם הביתה,אבל את כל הדברים האלה אין לי בעיה לעשות שאני מחוץ לבית,ואני עושה אותם בלב שלם,אין לי מצפון כלפי אף אחד שאני עושה את הדברים האלו.
אני מאמין שסתם כלב מהרחוב יכול לעשות לי יותר מאלוהים,אם אני יתגרה בכלב ברחוב תוך כמה שניות הוא יקפוץ עלי,אם אני יקלל את אלוהים עד מחר בבוקר,יאכל בשר לא כשר,לא ישמור חמץ,ידליק אש בשבת,לא יקרה לי שום דבר.
אין לי בעיה עם מי שמאמין,מי שמאמין שיהיה לו לבריאות,לדעתי הוא טועה וזהו

ישן 16-04-2006, 20:35
צלמית המשתמש של shelshel
  shelshel shelshel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל shelshel
חבר'ה אני מכריזה רשמית..

חפרתם.!!

אז לסיכומו של דבר או בקיצורישן:

* חלקנו מאמינים באלוהים ומאמינים במצוות משמע שההוא קיים.כלומר מקיימים את המצוות.
* חלקנו מאמינים שאלוהים קיים וקיימים חלק מן המצוות בטענה שחלקן לא הגיוניות,או טיפשיות.
* חלקנו רק מאמינים שהוא קיים.
* חלקנו לא מאמינים אבל גם לא חושבים שאלו שמאמינים טועים.
* חלקנו לא מאמינים שאלוהים קיים, וגם חושבים שאלו שמאמינים טועים.

בקשר להוכחות:
* כתבות- כנראה שזה די מובהר שכתבות הן לא אמינות,והן לא מביאות שום הוכחות על קיום אלוהים.
* לשאול את הרב-(העצה הכי הגיונית) חלקנו חושבים לנכון ללכת אל המקור, ולהתיעץ איתו בשאלה הזו.
* כתב עתיק ממצרים- יכול להיות המצאה של איש מיצרי שדימיין דברים.או יכול להיות אמת,כול אחד ומה שהוא מאמין.
* גוף האדם כשעון- נראה לי שמיצינו את העיניין.
* איש שעבר תאונה,מת,ואז חי- חלקנו חושבים שזה לא מוכיח כלום. ואילו חלקנו חושבים שמקרה זה מחזק את האמונה באלוהים,משמע שהוא קיים.
* ואם צויינו עוד הוכחות הן כנראה מאוד מפורטות שלא היה צורך להשים אותן פה.

בסופו של דבר:אלוהים הוא דבר של אמונה.
תאמינו שהוא קיים,הוא יהיה קיים בשבילכם.
לא תאמינו הוא לא יהיה.

-כול אחד והאמונה שלו.
סוף פסוק.

משהו קטן לחיים: אני בת!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:46

הדף נוצר ב 0.33 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר