לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-04-2006, 20:34
  nadive nadive אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.06
בקשר לכלב שלי

הכלב שלי הוא מזן קוקר ספנייאל, בן 8 (ולמי שבא לדעת קוראים לו בילבו).
אז ככה, בזמן האחרון, מאז שאחי התגייס, הוא ממש מחורפן: הוא עולה לי על המיטה ונושך אותי מתי שאני מנסה להוריד אותו, חמוד מתי שאנחנו אוכלים אבל תמיד עם שיניים בהיכון מתי שאנחנו עוברים לידו.
... מתי שאחי היה עוד בבית שזה לפני 3 שבועות הוא עוד היה בסדר, אבל נראה לי כשהו הבין שהוא הלך הוא התחיל לקחת את העיניינם לידיים שלו. היום למשל, ניסיתי להוריד אותו מהמיטה (אתם יודעים... לפסח) והתגובה שלו הייתה שתי נשיכות אזהרה, כלומר, לא נשך והכניס את השיניים ליד אלא נתן נשיכה שכאילו נועדה להבהיר לי שהוא יודע שאני עומד להוריד אותו.
ניסיתי הכל: נטפלתי אליו, הרעבתי אותו, גרמתי לו להתייבש מרוב צמא, בעטתי בו... ושום דבר לא עזר.
אני יודע שחוקרים אומרים שהם נעשים עצבניים לפני המוות אבל הוא רק באמצע החיים ולא יכול להיות שהוא עומד למות...., אחי עשה לו מזה חיים טובים, כמו שלכלב צריך להיות.
מתי הוא עלה לאחי על המיטה (לפני בערך 3 שנים) אחי פוצץ לו את הצורה- אל תדאגו, הוא עשה את זה עם הבובות של אחותי... אבל זה נראה כואב- מאז הוא לא עלה, כיום, הוא לא רואה את אחי אז הוא תופס תחת.
כמה נקודות שיכולות לעזור:
- אין לו ילדים והוא אף פעם לא היה עם נקבה יותר מחלק בטיול שלו
- לא חינכו אותו כשהוא היה קטן (אני מזכיר, 3 שנים הוא לא עלה- בהשגחת אחי)
- אנחנו מטפלים בו ממש טוב
- בלילה הוא ישן על הספות, כי אין לו מקום לישון- להורים שלי זה לא שינה כלום עד לפני 3 שבועות

לפי דעתי, הוא לא טיפש אלא כלב חכם מאוד, הוא ראה שה'משגיח' כבר לא נמצא אז הוא יודע שאף אחד לא יכול עליו, אז הוא עושה מה בראש שלו..

מה עליי לעשות?

תודה לכל מי שעוזר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-04-2006, 22:03
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
קודם כל, מכות ועינויים כאלה לא ממש ישנו הרבה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nadive שמתחילה ב "בקשר לכלב שלי"

אתה צריך לחנך אותו להתנהגות ראויה ע"י ציות לך. תעשה את זה ע"י שימוש בפקודות
אילוף בסיסיות בכל דבר ודבר עם הכלב.

דוגמאות אפשריות...
לפני שאתה נותן לו את האוכל, תכריח אותו לשבת. לעבוד איתו על הקשבה. על כל דבר
שאתה עושה בשבילו, תדרוש ממנו לעשות בשבילך (פעולות בסיסיות כגון: לשבת, ארצה,
לתת יד ועוד...)

כשהוא עושה דברים אסורים, אתה צריך לעשות משהו שיפחיד\ירתיע אותו אבל לא
אלימות - למשל, לטרוק את הדלת בחוזקה כדי שיהיה קול חזק שיפחיד אותו (בדיוק
כשהוא עושה את המעשה השגוי...) או מצילתיים שעושים רעש מאוד חזק...

אגב, בגלל שגילו מופלג יחסית, זה יהיה תהליך הרבה יותר ארוך ומפרך - קח בחשבון.

ישן 11-04-2006, 22:49
  משתמש זכר yakir1111 yakir1111 אינו מחובר  
מנהל פורום מוטוריקה ורכב

חבר מתאריך: 08.02.06
היתה לי בעיה דומה להתנהגות שלו

אחותי קנתה לפני שנה כלבת פיצ'ר חמודה קיום היא בת שנה והכלבה אוהבת רק את אחותי ואמא שלי אבל יותר את אחותי זה הכי הרבה ואותי הכלבה לא אוהבת רק אם יש לי אוכל בידיים אז היא כלבה טובה אם אני יהיה בלי כלום בידיים אני יקרא לה אין מצב שהיא בכלל תיסתכל עלי ועד היום היא עושה ליפעמים את הצרכים בבית וכל פעם שהיא עושה את הצרכי ושאני רואה אותה אני צועק עליה חזק ונותן לה להריח את מה שהיא עשתה ואז נותן לה מכה לא חזקה באף והכלבה הזאת הכי מעצבנת(ככה היא הייתה) היוא אם קורה שהיא עשתה את הצרכים בבית כי אף אחד לא הוציא אותה היא ישר ניכנסת למלונה הקטנה שלה ומתכסה בשמיכה שלה
אבל היום הכלבה יותר אוהבת אותי מימה שהיא הייתה אוהבת צריך יותר להתייחס אליה מאשר לתת עונשים תידע ככול שאתה מעניש אתה רק מאבד את הדרך לפיתרון תנסה להעניש אותה בדברים אחרים לא בעינויים ומכות כי זה לא עוזר אז אני מציע לך לא לתת לכלב מכות גם אל תישכח שזה כלב קצת מבוגר וקצת יותר קשה לחנך אותו מאשר כלב צעיר אבל אל תידאג תנסה להיתקרב אליו אבל תנסה גם להעניש בדברים אחרים למשל לאכול משהוא טעים ולתת לכלב רק חתיכה ממש קטנה כדי שהוא יטעם ויותר יתגרה ולא לתת לו עוד ככה אני עשיתי לכלבה שלי והיום היא יודעת שאם הכלבה תעשה משהוא רע אני יכעס עליה
מצטער שזה ארוך אבל ככה אתה יותר תבין איך לחנך את הכלב
ד"א"
פעם שהייתי נותן לכלבה שלי מכות באף חלשות אז ראיתי שזה לא עוזר אז נתנתי לכלבה מכה בגב מאוד חזקה יחסית לכלב כזה קטן והכלבה ניכנסה להלם היא ניתה אילמת לאיזה חצי שעה ואני מאוד דאגתי עד שהתחלתי ליבכות כי פחדתי נורא עליה שלא גרמתי לה נזק ומאותו היום של המכה הזאת אני אפילו היום מפחד ליצעוק על הכלבה שאני לא יגרום לה נזק כי אני מת על הכלבה הזאת היום היא מאוד חכמה

אז תדע לך שכלבים מאוד חכמים אפילו כמו בני אדם אז אני מקווה שתיקרא הכל ותבין שלכלב לא מרביצים.! יש דרכים אחרות

מצטער שיצא ארוך אבל זה יתרום לך משהוא חשוב
אם מה שאמרתי לך לעשות לא עוזר אבל ממש תנסה לעשות את זה לפחות 3 חודשים מה שאמרתי אם אין בכלל שיפור אז אני מציע שתיקח את הכלב למישהוא שמאלף אותם כי יש להם כל מיני דרכים וטיפולים
מקווה שעזרתי..
אם יש לך שאלות אתה מוזמן לישאול אותי..
יקיר
ישן 12-04-2006, 09:08
צלמית המשתמש של Volkan
  Volkan Volkan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
כתבה שלום לך...

בקשר למיטה יש לי שיטה ממש פשוטה אבל היא לא תעזור לך בקשר להתנהגות/חינוך של הכלב...
השיטה :
תסתכל בערך באיזה שעות הוא עולה לך על המיטה כשה אתה יודע בערך איזה שעות , לפני שהוא עולה על המיטה סים מתחת לסמיחה שיחווה של בלונים לא בהרמה אלה תפזר אותם בשטח המיטה...
המטרה:הכלב יקפוץ למיטה יפוצץ את הבלונים הבלונים יעשוה רעש והכלב יברח ולא יעשה על המיטה הרבה זמן...
בקשר לחינך :
אמרו את זה כבר העלי מכות ועונשים לא יעזור בכלל אלה רק יגרמו סבל לכלב ולך...
תלמד אותו פקודות בסיסיות : אלי , לשבט , ארצה , יד וכו...
אלי :
תיקח חתיכת פסטרמה הוא משהו שהכלב אוהב (זה יהיה הפרס שלו) סים בנרתיק לידחה כול פעם שהכלב רחות ממך תקרא לו בשם שלו ותצרך את הפקודה אלי כשהוא יבוא עליך תלתף אותו ותיתן לא חתיחה מהפרס. כשהוא יתחל לבוא עלייך בלי יסוס תתחיל להביא לו חתיחות יותר קטנות ויותר קטנות כמובן כול פעם אם ליתוף טוב והמילה כלב טוב לא תזיק עד שיהיה מצב שהכלב יבוא אתה רק תלתף אותו והוא יסתפק בזה.

לשבת :
תפקודה זאת יש לי שני שיטות.
1. כמובן שאתה משתמש בפקודה אלי כשהוא בא עלייך ואתה רוצה שהוא ישב אתה מצרף את הפקודה שב/י ונותן לו לחיצה קטנה ליד הזנב(קשה להסביר את זה ככה אבל אתה תמצא את הנקודה) כשהוא יושב אתה נותן לא עוד פעם חתיכה מהמפרס שלו וליתוף טוב מתי שהוא מתחיל לעשות את זה בלי "העזרה" שלך תתחיל לתת לא לעט לעט חתיכות יותר קטנות וככה הוא בסוף יסתפק בליתוף ובמילה טובה.

2. זה מטעים יותר לגורים!
אחרי שהוא למד את הפקודה אלי אתם לוקחים חתיכת פרס ביד נותנים לו להריח וסוגרים את היד בשלב זה הכלב ינסה להוציא אותו בכול מיני שיטות ונשיכות(בגלל זה זה מטעים יותר לגורים)
באיזה שהוא שלב (על תדאגו זה קורה יחסית מהור) הכלב יתיאש וישב שהוא יושב אתם פותחים את היד ומבאים לו את הפרס+ליתוף טוב ומילה טובה. אבל זה לא נגמר הוא יושב מתי שבא לו. הוא לא יודע את בפקודה שב כי לא למדנו אותו. אז מתי שהוא מתחיל לשבת לבד שאתם זוגרים את היד לפני שהוא יושב אתם אומרים את הפקודה שב וככה לעט לעט הוא ילמד שרק שאתם אומרים לא שב הוא יושב.

ארצה:
כמובן שאתה משתמש בשני הפקודות הקודמות , כשהוא יושב אתה לוחץ לא ליד הגרון איפה שהרגלים מתחברים לגוף. ביד השניה אתה לוקח לו את הרגלים וסם אותם בצורה שהרגלים יהיו לפי הכלב. כמובן שלפני זה אתה אומר לו כול פעם את הפקודה ארצה לעט לעט הוא יעשה את זה לבד וכמו הפעמים הקודמים לעט לעט תוריד לא את הפרס ותאשיר רק את הליתוף והמילה הטובה

יד:
כשלמידה אותו לשבת אתה סם את היד שלך מתחת ליד שלו ואומר לו את הפקודה יד ומיד הוא יערים אותם למלא כשהוא מערים אותה . אתה נותן לו את הפרס +ליתוף ומילה טובה וככה לעט לעט תוריד את הפרס כמו בפעמים הקודמות.

הערה : אם הכלב עושה איזה שהוא פקודה ללא הפקודה שלך אתה לא נותן לו כלום גם אם הוא מחקה.
טוב עד לפה המדריך הקצר שלי שיהיה לך בהצלחה אם הכלב
סליחה על השגעות כתיב אני יודע שיש לי בעיה אם זה.
וקרדיט לי חח

ישן 12-04-2006, 13:35
  nadive nadive אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.06

לכל האנשים בקשר להתעללות...

אל תגידו לי שזו התעללות, אתם לא תשארו עם צלקות לכל החיים בגלל שבכלב שלכם חורר אותכם, יש לי נשיכה שהייתה ממש קרובה לעורק ראשי ברגל.
תשמעו... זה כבר לא ילד קטן, זה כלב עם נעילה של 100 - 200 ק"ג, זה לא משחק, וחוץ מזה, אחרי שתחתפו דבר כזה אתם לא תבכו לאמא... התגובה הראשונית תהיה להרתיע אותו ואפילו לפוצץ אתו ככה שאפילו סבתא שלו תראה כוכבים.

את זה לא אמרתי: לא דוחפים את האף שלו לצרכים שעשה

ל: Little_Devil:
אם תשים לב הוא התחיל לפני 3 שבועות!!! אז ככה שלפני זה ניהלנו את המצב לתובתו (טיפלנו בו ממש טוב), אתה יכול לבוא ולומר לכמה אנשים שהוא נשך אותם: קודם תלמד להתנהג אליו בכבוד, יפה, להבין אותו. זה יצור חי עם רגשות. ותאמין לי שהוא יקשיב לכל מה שתרצה. --- אל תגיד להם את זה כי יעלו עליך, אתה לא יודע מה הוא עשה, וחוץ מזה שיתן קצת רגש אליי!!!

לאיש שכתב את: אז תדע לך שכלבים מאוד חכמים אפילו כמו בני אדם אז אני מקווה שתיקרא הכל ותבין שלכלב לא מרביצים.! יש דרכים אחרות- אני אומר לך ניסיתי את כל הדרכים הטובות... אתה יודע- לאלף, זה פשוט לא עבד!

ל: ~M~: קח גמול ביד שלך, תתרחק מהמיטה ותראה לו אותו... הוא ירד, תעודד אותו ותן לו את הגמול.
אם הוא עולה שוב תשפריץ עליו עם רובה מים, זה מעצבן אותם וזהו רכיב שימושי באילוף.
לתקן הרגלים רעים אצל כלבים מבוגרים זו בהחלט משימה לא קלה, אבל אם תשקיע מספיק מאמץ הוא
עוד יברח מחתולים... 1) הוא כבר בורח מחתולים 2) המקרר שלי ריק מרוב שנתנו לו פסטרמה...

תודות ל:
EtEoR
Volkan

בפעם הבאה תחשבו קצת על הנסיבות, זה לא כלב רגוע כמו שיש לכם, הוא עצבני לאללה.

אה כן... וצדקתי, היום אחי חזר לרבשו"ש והוא נהיה ילד טוב ירושליים

nadive
ישן 12-04-2006, 16:12
  Little_Devil Little_Devil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי nadive שמתחילה ב "לכל האנשים בקשר להתעללות... ..."

הכלב מתנהג יפה כשאחיך בבית בגלל שהוא פוחד ממנו? או בגלל שהוא קשור אליו יותר מכולם?
איך אחיך מתייחס אליו? משחק? מלטף? צועק? מכה?

תקשיב.. באמת אני מדברת נטו לטובת הכלב כי במצב הזה הוא דיי סובל..
לדעתי תתייעץ עם מאלף כלשהו, נכון שהכלב מבוגר כבר בשביל אילוף אבל אולי הוא יוכל לתת לך מספר עצות...

חשוב מאוד לא לצעוק על הכלב, לא להצמיא, לא להרעיב, לא להכות!! הכלב לא ילמד כך שום דבר, הוא יפחד, הוא יהיה מתוסכל, עצבני, שום דבר טוב לא יצא מזה..
אלימות לא פותרת שום דבר.

גם אם זה קשה, וגם אם הנשיכות כואבות לפעמים, עליך להבין שהכלב מתנהג כך בגלל שאתם לא חינכתם אותו כשהיה צעיר ולכן צריך להתנהג איתו בהתאם.. תתייעצו עם מאלף כמה שיותר מהר ואני מקווה שזה יעזור. בהצלחה

ישן 12-04-2006, 13:45
צלמית המשתמש של Volkan
  Volkan Volkan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
לחרוב 04

אפשר לאלף בכול גיל!!!
כמה שהוא יותר גדול יותר קשה אבל אם אתה עושה מאמץ אפשר לאלף בכול גיל!

ולnadive
תאמין לי שגם לי היה כלבים מסוכים ועצבניים וכול זה אפשר אפשר הכול אם קצת רצון...
אם אתה מכיר את הגזה דוגו ארגנטינו היה לי כזה לא מזמן כיום יש לי זאב כנעני כמובן היא לא כמו הדוגו ארגנטינו אבל אם אוהבים לשחק וכמובן במשחק שלכם הם הורסים הרבה דברים...

תנסה לעשות את העצות שלי קודם אם המיטה ואחרי זה לעט לעט אם הפקודות הבסיסיות...
ואני ישמח אם תעדקן אותנו על מצבוע של הכלב פעם ב...

נערך לאחרונה ע"י Volkan בתאריך 12-04-2006 בשעה 13:53.
ישן 12-04-2006, 14:17
  משתמש זכר yakir1111 yakir1111 אינו מחובר  
מנהל פורום מוטוריקה ורכב

חבר מתאריך: 08.02.06
קח עוד טיפ

כלב מת על טיולים אתה יכול כול פעם להוציא אותו לטיול ושהוא יעלה על המיטה או משהו תעשה כאילו אתה מוציא אותו לטיול עם הרצועה שלו ואז הוא יקפוץ משמחה ואז תיקשור אותו לרצועה שלו ושהוא קשור תוריד אותו ממש כאילו אתה מוציא אותו לטיול וכשהוא ירד תשים אותו במקום שהוא רגיל לישון או איפה שנוח לך.... כי גם הכלבה של הייתה במצב די דומה..

אבל בתנאי שתוציא אותה הרבה לטיולים, ותדע שכלב שרגיל למישהוא 8 שנים ופתאום המישהוא הזה הולך לכמה ימים הכלב נורא מודאג וכואב לו בפנים כי הוא רוצה את אח שלך אז כדאי גם לך להתייחס אליו הכי טוב שאתה יכול וחתןציא אותו הרבה לטיולים מחוץ לבית והחצר אם הוא עצבני הכלב אז בטוח 100000% שאתם לא מוציאים אותו הרבה לטיולים אפילו בכלל ואל תגיד שניסיתה את כל הדרכים הטובות ולא הלך לך כי אין דבר כזה קודם תתיחס אליו יפה אחר כך תגיד שניסיתה הכול ואין דבר שאין פיתרון לבעיה יש כל כך הרבה פתרונות לבעיה אבל אתה בחרתה ללכת בדרך הלגמריי הפוכה זה להרביץ ולהת עלל בכלב שכבא אמרתי לך שאתה מתעלל בוא אתה יותר מתרחק ומאבד את הדרך לגמריי לפתרון אז כדאי לך להוציא לטיולים ותיראה שזה כן עוזר ואל תגיד שלא!
ישן 13-04-2006, 01:27
  חרוב 04 חרוב 04 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
האילוף בגיל מתקדם בעייתי מכמה סיבות שלא נכנס אליהן עכשיו

אני מסכים עם וולקן על זה שאפשר ללמד כלב כמה דברים אבל אילוף ממשי עלול להיות בעייתי וקשה מאוד. בנוסף לכך לרוב הגדול של הבעלים אין סבלנות ממש לאלף כלב מבוגר בגלל הזמן הגדול פי כמה שזה לוקח מאילוף של גור....
בכל מקרה אני הייתי ממליץ לא להתעסק באילוף של "לתת יד", "דיבורים" ו"גלגולים" למיניהם, אלא הייתי ממליץ על לימוד של דברים בסיסיים. הכוונה שלי היא לזה שאפשר ללמד כלב בכל גיל דברים שקשורים למונחים של טריטוריה ( המיטה שלך היא הטריטוריה שלך בלבד ולא גם של הכלב בניגוד לחלקים אחרים בבית). חשוב לעשות את זה עם "פרסים" למינהים ואני לא מתכוון רק לאוכל. תהליך הלמידה של כלב בוגר לוקח הרבה זמן, מה שאומר הרבה "חטיפים" שהכלב מקבל בזמן האימון מה שעלול לגרום להשמנה וכו'. פרסים יכולים להיות גם ליטופים, צעצוע מסויים וכדומה. גם אילוף של "בוא", "שב", "ארצה", ו"רגלי אמור להיות משהו שהכלב יעמוד בו בלי יותר מדי בעיות (שוב חוץ מהזמן).
דרך של אלימות לא תביא אותך לכלום. מעניין אותי לדעת...אם הכלב שלך היה מגזע אחר, לדוגמא מסטיף טיבטי או מסטינו נפוליטנו, גם היית בועט בו? יש כלבים שהיו מגיבים על תקיפה פיזית בתקיפה פיזית משלהם ואם תשאל אותי גם בצדק (אין לי שום דבר אישי נגדך, אלא רק נגד שיטת הטיפול שלך).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר