לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-04-2006, 22:10
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב ""נלחם", סיפורו של סא"ל יואב מרדכי, מג"ד 13 של גולני. מתוך מוסף החג של "מעריב""

יואב היה שמינסט שלי בפנמ"ץ אור-עציון.
כשהוא היה מ"פ מסייעת 12 נולדו התאומים שלו, לאחד מהם הוא קרא ברק (גדוד 12= ברק...).
מעניין אם לילד הבא הוא יקרא גדעון.
טוב שהוא לא היה ב51, הוא היה צריך לקרוא לתאום אחד הבוקעים ולשני הראשון

הכתבה מאאאאד מחימאה לו ומתעלמת מתופעות/התנהגויות מסויימות:
ציטוט:
חייל מתגייס לגולני לא כדי להיות סבל, לא גנן ולא פועל נקיון. תופעות של פגיעה בכבוד האדם, השפלות, צריך לעקור מהשורש. התפקיד שלנו כמפקדים הוא למצות מהלוחמים שלנו את המיטב לצורך הפעילות המבצעית. יש דרכים אחרות לשימור הווי ומסורת בתוך מסגרת צבאית. לא צריך בשביל זה לרמוס זכויות בסיסיות של חיילים צעירים.

החיילים הותיקים בגדוד מאד לא מרוצים מהתפקוד של יואב כמג"ד (ושל תמיר ידעי כמח"ט) בעיקר בכל הנוגע לזכויות ותיקים. נכון שיואב מדבר על כך שאסור לקפח חיילים צעירים (ואני לא חולק על כך), אבל צריך לתת זכויות יתר מסויימות לחיילים ותיקים. מפקד שמעולם לא היה חייל, בעיקר אם הוא מגיע מהיח"טיות, לעולם לא יבין מה זה להיות חייל בגדודים ללא שום אופק של קידום בשרות.
דווקא המשפט הזה: "חייל מתגייס לגולני לא כדי להיות סבל, לא גנן ולא פועל נקיון". אירוני במיוחד. יש פה בפורום חייל מגדוד 13 לפני שיחרור שיואב הפך אותו לפועל נקיון, גנן וסבל.

ציטוט:
מהסיירת הגיע לגדוד 12 של גולני, להיות מפקד פלוגה. אז גם נפצע. אחרי קצת יותר משנה בתפקיד. זה היה ב-4 במארס 1996, במהלך חג פורים.
באותו יום, בארבע אחרי הצהרים, אירע פיגוע ההתאבדות בדיזנגוף סנטר. 13 אזרחים נהרגו.
האווריה, גם בצפון, שם ישבה חטיבת גולני באותה צקופה, היתה מתוחה.
מרדכי יצא לקריאת המגילה מהמשרד שלו, שעה ששמע צרור יריות. לוחם נפצע. מרדכי עלה על הג'יפ ויצא לשטח. חבר אליו מפקד גדוד 12 באותם ימים, המג"ד הדרוזי הראשון בגולני, סא"ל חוסיין אמיר עלי עמאר, יחד עם החפ"ק שלו. התפתח מרדף בעקבות חוליית המחבלים בתוך שטח לבנון.
"חוסיין ואני עמדנו בצומת, עשינו התייעצות". משחזר מרדכי, "פתאום נשמע פיצוץ אדיר. אני זוכר שעפתי . הרגשתי חידלון כזה, חוסר אונים, חולשה מאוד גדולה. אפילו לא היה לי כוח לצעוק או לבכות."

יואב נפצע יום אחרי, תענית אסתר (לא בפורים) 96. באותו יום היה פיגוע בדיזנגוף סנטר ויום לפני כן פיגוע בקו 18 בירושלים. גם בלבנון הגיזרה הייתה מתוחה מאד. הפלוגה שלי הוקפצה כפלוגה נוספת על הסד"כ הרגיל (אח"כ נוספו עוד כוחות) ואחרי חודש נפתח מבצע ענבי זעם.
התאור של הארוע שבו נפצע יואב מאד אנמי יחסית למה שקרה בפועל. אני כבר שכבתי בבית חולים כך שאני ניזון בעיקר משמועות ותחקירים. אבל אני מכיר דברים אחרים ואנסה להביא אותם לפה (אני אנסה לגרום לחג'בי, שהיה אז הקשר של יואב לכתוב בעצמו את הדברים, או לחבר'ה אחרים מהמסייעת). השוני העיקרי היה ההחלטה לקפוץ עם כוח חי"ר (כרמל א' וב' של ציבעוני) במקום להוציא את הטנק של המוצב שהיה כבר בעמדה אחורית ולא קיבל אישור.
בהחלט ייתכן שאם הטנק היה יוצא החוצה המצב היה שונה לגמרי. העת"ף והקשת זיהו את המחבל/ים מאד קרוב לנקודה שבה יואב וחוסיין התייעצו. הם גם קיבלו על כך דיווח, ניסו לחפש את המחבל אך לא הצליחו למצוא אותו ותוך כדי חיפושים הופעל עליהם המטען.
זה היה פיגוע משיכה קלאסי: ירי על בט"שית (של פלוגת מסלול 12 שישבה בציפורן) צמוד לשער (כך שהכוחות שיוקפצו לא יתלבטו וישר יפתחו את השער ויכנסו לתוך המטען).
"התפתח מרדף...בתוך שטח לבנון" נשמע כאילו מבצע ליטאני לפחות. בסך הכל פתחו את השער של המוצב והתקדמו כמה עשרות מטרים. עם הטנק עשינו את זה יום יום.

אגב, כשהרמטכ"ל, שחק, ביקר את יואב בבית החולים הוא עבר גם אצלי וליד כל העיתונאים שאלתי אותו למה הפלוגה שלי הוקפצה ללבנון ומתי מתחיל המבצע? כמעט חשפתי את ענבי זעם .

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-04-2008, 09:04
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יואב היה שמינסט שלי בפנמ"ץ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
זה היה פיגוע משיכה קלאסי: ירי על בט"שית (של פלוגת מסלול 12 שישבה בציפורן) צמוד לשער (כך שהכוחות שיוקפצו לא יתלבטו וישר יפתחו את השער ויכנסו לתוך המטען).

פיגועי משיכה כאלו עלולים להיות עקב אכילס גם של כוחות מצויינים. הכוח יוצא נלהב במהירות למרדף ונופל ישר אל תוך מטען/מארב שהכין לו האוייב בשטח השמדה או לפחות שטח נחות.
התוצאה של פיגועי משיכה היא קטלנית וכואבת במוחד. בד"כ נפגעים בפיגועים שכאלו ההולכים בחוד: מפקדי הכוח והגשש.
היום עם שלל המצלמות והאמצעים הטכנולוגיים בגבולות אין צורך להסתכן ולהתקיל כוח בט"ש. מספיק להוליך חוליית הטעיה שכאילו בשלומיאליות מתגלה למצלמה, התצפיתנית כבר תקפיץ כוח מרדף שיפול אל תוך המארב.
חבל.

ישן 16-04-2008, 09:34
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "זה אשכול מלפני שנתיים יוסיפון..."

היה בעבר (2004?) פיגוע משיכה ברצועה שלא צלח (למחבלים). כוח (נדמה לי מגולני) הותקל בירי. יצא למרדף וזיהה ליד בית גופה של מחבל פצוע. משהו נראה לא נורמאלי ומפקד הכוח החליט לא להסתער. בבדיקה עם הטנק התברר שהפצוע הוא בובה והבית שלידו הוא הונח היה ממולכד.

ישן 14-04-2006, 09:50
  משתמש חדש משתמש חדש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תמונות דו"ץ מאימון גדוד של 13"

תמונות יפות

זהו תרגיל מחלקה שהתקיים השבוע לגדוד 13 נוב 05

ביצענו את אותו תרגיל גם ביום וגם בלילה והוא הולך ככה:

כיתה ג עולה לכיפת תצפית ומחפה לעבר יעד 1 שזה הכיפה הראשונה
בזמן שהיא מחפה כיתה א עולה ליעד 1 וכובשת אותו בהסתערות.
כשהיעד נכבש כיתה א נשארת במקום ומחפה לעבר יעד 2 שזה כיפה נוספת בהמשך
כיתה ב יוצאת לאיגוף ימני וכובשת את יעד 2 ושוב נשארת לחפות על יעד 3 שזה כיפה רחוקה בהמשך
כיתה ג עוד ממקודם כבר ירדה מכיפת התצפית והתקדמה לעבר יעד 3 וכבשה אותו
ואז כשהכל נרגע מחלצים פצועים למסוק.

בתמונה הראשונה ניתן לראות את ההתקדמות של כיתה א לעבר יעד 1

בתמונה השניה זאת כיתה ב של מחלקה 2 מיישרים קו בזמן הסתערות על יעד

התרגילים התבצעו באזור קיבוץ גלעד שברמות מנשה בין אום אל פחם לפרדס חנה

דרך אגב מאוד יפה שם עכשיו למי שרוצה לטייל באזור רק שימו לב שיש שם שטחי אש של צהל

ישן 14-04-2006, 15:04
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי משתמש חדש שמתחילה ב "תמונות יפות זהו תרגיל מחלקה..."

לגבי טיול בשטחי אש, להלן הודעת דובר צה"ל:
פתיחת חלק משטחי האימונים למטיילים בחג הפסח
במהלך חג הפסח וחול המועד פסח, יפתח צה"ל חלק משטחי האימונים למטיילים.
יש להקפיד על תיאום הכניסות לשטחי האימונים מול צה"ל והחברה להגנת הטבע. כל כניסה לשטחי אימונים ללא תאום, בכל רחבי הארץ, מהווה עבירה על החוק ומסכנת את חיי המטיילים.
טלפונים לברור ותאום:
דרום 08-9902926/7
מרכז – 02-5305511
צפון 04-6979007

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:34

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר