לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-12-2004, 15:57
  ASHVAK ASHVAK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.03
מידע "המילון המונחים של א.ס" (AS כאילו)- פרייקט קטן ושימושי...

ממצב אנשים?
עלה לי רעיון שיכול להיות ממש שימושי כאן בפורום.

הרעיון-
הרעיון הוא לכתוב מילון מונחים של פונקציות וכל מיני דברים שקשורים לאקטיון סקריפט.
אבל מה החידוש כאן?
הקטע הוא שזה לא סתם מילון מונחים, אלא מילון מונחים אשר יבוצע בו שימוש בכל מדריך או קובץ הסברה. כלומר, נגיד יש מדריך שמישו הכין,
ואני יודע שיש הרבה אנשים שלא רוצים רק 'להתיק להדביק' אלא רוצים גם להבין, וכאן המילון נכנס לתמונה. במדריך עצמו, איפה שכתוב הסקריפט,
כל פונקציה תהיה מוסברת (ע"י חלון קטן כזה, כמו מה שקורה כאשר משאירים את העכבר על משו הרבה זמן).
מה זה נותן?
כמו שאמרתי, זה ייאפשר לאנשים ללמוד בקלות רבה יותר את השפה.
וכן, זה ייקל בהרבה על מכיני המדריכים.
איך עושים?
טוב, קודם כל, אני לא מתכוון לעשות את כל זה לבדי! אלא אני אכין דוגמא ואכין את הפונקציה הבסיסית. ואני צריך את העזרה שלכם,
חברי האתר (פורום), שכל אחד ינסה לכתוב כמה שהוא יכול על פונקציות שהוא מכיר ויודע.
אני מקווה שהאחראים על הפורום הזה ייפתחו טופיק 'עוגן' בנושא הזה, וכל אחד יוכל לכתוב שם הסבר מתומצת על פונקציה.
את כל ההסברים המתומצתים נכניס לתוך קובץ txt, וממנו כל מדריך יוכל 'לקטוף' הסברים לגבי פונקציות.
דבר נוסף-
הטופיק הזה יוכל לשמש כמדריך לכשעצמו, כל אחד יוכל להיכנס וללמוד משו חדש ממילון המונחים שם.

*אתה קובץ הדוגמא אני אצרף בקרוב + הפונקציה.

אני רוצה לשמוע את התגובות שלכם, תמיכה ואולי אפילו עוד רעיונות שאפשר להכניס לפרוייקט הקטן הזה.

יום טוב.

...Previous knowen as AshvaK...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2004, 19:22
  ASHVAK ASHVAK אינו מחובר  

חבר'ה, מוכנים לדוגמא? טוב, הנה זה בא...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ASHVAK שמתחילה ב ""המילון המונחים של א.ס" (AS כאילו)- פרייקט קטן ושימושי..."

נראה לי שלא ממש הבנתם למה התכוונתי. לפרש את הפקודות זה דבר אחד, אבל מה שאני רוצה לעשות
זה הרבה יותר מזה. זה לקחת את מה שפירשנו ולשים את זה בתוך המצגת עצמה!! (ראה דוגמא).

ציטוט:
BugYלפי דעתי זה יכסוך המון הסברים מיותרים על פקודות...
הרי באשכולות רבים שואלים "מה הפקודה הזאת עושה?"

ומי אמר שצריך לכסות על כל הפקודות?
בוגיוי, פשוט קראת לי את המחשבות!

ציטוט:
BugYאבל לפי דעתי כדי לעשות אשכול מילון מונחים ולא להעביר את זה לקובץ txt, מכמה סיבות
אחרי שתראה את הדוגמא, תבין למה גם לשמור בקובץ txt .

טוב, הדוגמא:
אני מודה, לקח לי לא מעט זמן להגיע לתוצאה.... אחח, כמה שאני שונא להתעסק בדברים חדשים...ארר

[פשוט תשימו את העכבר מעל אחת הפקודות שם]
https://2004-uploaded.fresh.co.il/2...6/86349408.html

קובץ txt:
https://2004-uploaded.fresh.co.il/2...16/55425524.txt
(זה יראה ממש מסורבל, אבל אל תתיחסו, תשאירו לי את זה...)

אולם יש רק בעיה אחת קטנה ...גדולה!.... :
אני לא מצליח לעשות שהטקסט המוצג במצגת יהיה בעברית!! נסיתי לשנות פונטים אבל זה לא עוזר..
צריך עזרה כאן...

עכשיו אני רק אנסה להכין פונקציה קצרה ,ושכך כל אחד יכול להכניס אותה למדריך שלו ולהעזר בה.

נערך לאחרונה ע"י ASHVAK בתאריך 16-12-2004 בשעה 19:25.
ישן 16-12-2004, 21:37
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
אממ
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ASHVAK שמתחילה ב "קובץ מקור.... מגיע ---------------->"

עם כל הכבוד לפלאש, אני לא חושב שהצגת טקסטים הוא הצד החזק שלו....

אני חושב שעדיף אולי לעשות את זה ב javascript וDATABASE של פקודות (מצד שני זה צורך שרת שתומך ב DATABASEים או אולי אפשר להתחיל ללמוד XML ולא צריך דבר כזה)
אני חושב שפשוט זה יהיה יותר קל בסופו של דבר להציג את התוכן באתר לא פלאשי.

פלאש זאת תוכנה מצויינת ליצירת אנימציות וכתיבת משחקים פשוטים בקלות וביעילות יחסית וכו'
אבל היא לא מתאימה להצגה של דברים כאלה

לפעמים אסור לדבוק בתוכנה/שפה אחת וצריך להשתמש בצדדים החזקים של כל שפה ולנצל את הגיוון של השפות שיש

אבל ASHVAK אם אתה עדיין חושב שתצליח אז אני מאחל לך בהצלחה, ואני אפילו יעזור לך (אחרי שתיצור איזושהיא פונקציה קסומה בפלאש שתקח טקסט תנתח מה הפקודות שבו ותציג אוטומטית את הTOOLTIP שהמצאת עם הפירושים הבסיסיים)

ישן 16-12-2004, 21:48

ועוד משהו:
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ASHVAK שמתחילה ב "קובץ מקור.... מגיע ---------------->"

זה:
קוד:
SV =new Array(); SH =new Array(); var _link:String; if (_link==undefined){ _link="Place here the link to the source file."; }else{ _link+=".txt" } loadVariablesNum(_link,0); לא ינסה לטעון לך כל הזמן loadVariablesNum("Place here the link to the source file..txt",0); ???? לא יותר נכון להוסיף משתנה בולאני או פשוט לעשות ככה: SV =new Array(); SH =new Array(); var _link:String; if ((_link==undefined) || (_link=="Place here the link to the source file.") ){ _link="Place here the link to the source file."; }else{ _link+=".txt" loadVariablesNum(_link,0); } stop(); אבל אז זה לא באמת יתחיל אף פעם אז אולי כדאי SV =new Array(); SH =new Array(); var _link:String="Place here the link to the source file."; stop(); ואז בכפתור נפרד on(release) { _link+=".txt" loadVariablesNum(_link,0); play(); }

בכלל קוד תמוה......
לדוגמא מה זה ה test הזה? איפה הוא מוגדר ואיפה הוא מקבל את הערך loaded שלו ולמה ה link_ הוא לא באמת textBox....

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 16-12-2004 בשעה 21:50.
ישן 16-12-2004, 22:10
  ASHVAK ASHVAK אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "ועוד משהו:"

ציטוט:
Rutasashiעם כל הכבוד לפלאש, אני לא חושב שהצגת טקסטים הוא הצד החזק שלו....

אני חושב שעדיף אולי לעשות את זה ב javascript וDATABASE של פקודות (מצד שני זה צורך שרת שתומך ב DATABASEים או אולי אפשר להתחיל ללמוד XML ולא צריך דבר כזה)
אני חושב שפשוט זה יהיה יותר קל בסופו של דבר להציג את התוכן באתר לא פלאשי.

פלאש זאת תוכנה מצויינת ליצירת אנימציות וכתיבת משחקים פשוטים בקלות וביעילות יחסית וכו'
אבל היא לא מתאימה להצגה של דברים כאלה

לפעמים אסור לדבוק בתוכנה/שפה אחת וצריך להשתמש בצדדים החזקים של כל שפה ולנצל את הגיוון של השפות שיש

אבל ASHVAK אם אתה עדיין חושב שתצליח אז אני מאחל לך בהצלחה, ואני אפילו יעזור לך (אחרי שתיצור איזושהיא פונקציה קסומה בפלאש שתקח טקסט תנתח מה הפקודות שבו ותציג אוטומטית את הTOOLTIP שהמצאת עם הפירושים הבסיסיים)

לא נסיתי ליצור פונקציה שתחפש מהי הפקודה וכו', זה מסובך מידי, אבל מה שכן עשיתי זה פונקציה
שאיתה מחבר המדריך מזמן מצגת חיצונית למצגת שלו, והמצגת הזאת מאפשר למחבר פשוט לשים כפטור שקוף מעל הפקודה, ופשוט לערוך את הפקודה של הכפתור (לכתוב פשוט מהי הפקודה), והמצגת שזימן תחפש את הפקודה הזאת ותציג אותה.

---------
ציטוט:

Rutasashi:בכלל קוד תמוה......
לדוגמא מה זה ה test הזה? איפה הוא מוגדר ואיפה הוא מקבל את הערך loaded שלו ולמה ה link_ הוא לא באמת textBox....

הסבר:
קוד:
if (_link==undefined){ _link="Place here the link to the source file."; }else{ _link+=".txt" } loadVariablesNum(_link,0);

עשיתי את זה כדי שאוכל לשנות את קובץ הtxt ולהעלות אותו מחדש (ומפני שהשם שלו יישתנה) ושאני אוכל להשתמש בקובץ החדש מבלי לגעת בקובץ ה-swf . כלומר שיהיה דינמי. ה _link זה משתנה שאני עוד מגדיר אותו לפני שהמצגת נפתחת בכלל.
למה _link+=".txt"?
מפני שיש בעיה לכתוב " www.blabla.com/bla.swf?_link=www.blabla.com/bla.txt", הדפדפן פשוט מסרב לפתוח את זה, אז אני כותב בלי ה "TXT" (שככה הדפדפן פותח), ומוסיף את זה במצגת.

מה שכתבת בקוד שם לא יעשה את מה שאני צריך...

------
Test -
זהו משתנה שמוגדר בקובץ הTXT, והוא לא משמש יותר מלבדוק האם קובץ הTXT תקין ושהוא נטען.

-----
SV =new Array();
SH =new Array();

SV זה SearchVars
SH זה SearchHelp

SV משמש כדי לחפש את מספר טקסט העזרה ולתאם אותו לפקודה. | s1=enterFrame
SH משמש כדי לתאם את הפקודה שמחפשים לטקסט העזרה שלה (התוכן). | s1enterFrame=Condition

יכול להיות שיש דרך יותר פשוט או יותר קצרה, אבל זה הדבר הראשון שעלה לי בראש..

------
לגבי
קוד:
if (precent>=1) {

יכול להיות, צריך לבדוק...

ישן 17-12-2004, 06:20
  ASHVAK ASHVAK אינו מחובר  

אוקיי, בעיית העברית נפתרה!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ASHVAK שמתחילה ב ""המילון המונחים של א.ס" (AS כאילו)- פרייקט קטן ושימושי..."

https://2004-uploaded.fresh.co.il/2...7/58868264.html

פשוט נזכרתי, הייתי כבר במצב הזה פעם כשעשיתי איזה טסט כזה, ואז נזכרתי שצריך לשמור את קובץ הTXT בקידוד מסויים, שהוא: Unicode. שהוא אגב לא בררת המחדל.

ועוד דבר,
ציטוט:
לא נסיתי ליצור פונקציה שתחפש מהי הפקודה וכו', זה מסובך מידי, אבל מה שכן עשיתי זה פונקציה
שאיתה מחבר המדריך מזמן מצגת חיצונית למצגת שלו, והמצגת הזאת מאפשר למחבר פשוט לשים כפטור שקוף מעל הפקודה, ופשוט לערוך את הפקודה של הכפתור (לכתוב פשוט מהי הפקודה), והמצגת שזימן תחפש את הפקודה הזאת ותציג אותה.
נזכרתי בעוד דבר- עשיתי פעם מן דף משוב, שממנו אפשר להעלות נתונים לOUTLOOK , ושם עשיתי משו כדי לבדוק אם המשתנה של האימייל תקין (כלומר לחפש את השטרודל כו'). אני חושב שזה יכול להיות שימושי כאן, בלחפש את הפקודה..... אני אבדוק את זה בזמן הקרוב.

ישן 17-12-2004, 09:36

יפה! מצויין!
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ASHVAK שמתחילה ב "אוקיי, בעיית העברית נפתרה!"

אני הייתי מוותר על הניסיון עם העברית וזהו אבל אתה לא
טוב שאתה בטוח שיש פיתרון ואתה ממשיך לחפש אותו.

ואם אתה רוצה לחפש את הפקודה אז אין בעיה! (תיזכור שזה תיכנות ויש חוקים ברורים להכל!)

נגיד אתה מתחיל לסרוק את הטקסט ויש לך קובץ עם פקודות בסיסיות ופירושים אליהם (אפשר לעשות פירוש קצר ולינק לפירוש מורחב יותר, אם אתה רוצה לסרוק בצורה מסודרת אתה צריך לשים את הנתונים האלה ב DB או ב XML) עכשיו נגיד אתה נתקל במילה שמתחילה בתו שהוא לא אות וניגמרת ב")" (או ב" " ואחרכך סוגריים, זה כולל גם if וגם for וגם play וכמעט כל מה שצריך עזרה) זה אומר שזה פונקצייה (יכול להיות שיש איזה מקרה קצה ששכחתי אבל זה העיקר) עכשיו כל מה שאתה צריך לעשות זה לחפש את הפונקצייה הזאת במאגר הנתונים וזהו.
אתה יכול לשים גם פירושים לאופרטורים (למשל מה זה add או מה זה >>) וגם לזה יש חוקיות ברורה.

תזכור שלכל דבר בתיכנות יש חוקיות ברורה מאוד שלא משתמעת ל 2 פנים אז זה ממש אפשרי ואפילו טכנית יותר פשוט מאשר לבדוק אם אימייל הוא חוקי

ישן 17-12-2004, 12:32
  ASHVAK ASHVAK אינו מחובר  

אממ.. זאת בעיה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "יפה! מצויין!"

עוד לא יצא לי לעבוד עם DataBase או XML.... אז אני חושב שאני בנתיים אדבוק במה שאני יודע (אני מקווה ללמוד את זה אחר כך).

במחשבה שניה חיפוש אוטומטי לא יהיה שימושי כאן, כי תחשבו על זה, יש הרבה פעמים שיש פוקודות שיש לפנהם _root. או דברים דמוים, כלומר המחשב חושב ש
קוד:
my_mc.duplicate("my_mc" add i, 99-i)

שזה בעצם מילה אחת ארוכה, וכדי לחפש שם את duplicate צריך לפרק את המילה (ע"י הנקודות) שזה יהיה יותר מידי מסובך.. וגם יש יותר מידי וריאציות שהפונקציות יכולות להופיע בהן...

נראה לי שנשאר עם עבודה ידנית כאן בסופו של דבר (אני אסביר איך זה הולך יותר בפרוט אחרי שאני אכין את הפונקציה כמו שצריך).

ישן 17-12-2004, 14:34

אתה לא מפרק שום דבר!
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ASHVAK שמתחילה ב "אממ.. זאת בעיה"

אתה פשוט מתחיל ככה:
אתה מזהה אות (שמגיעה אחרי משהו שהוא לא אות) ממשיך לקרוא ולקרוא ולקרוא מגיע למשהו שהוא לא אות אם הוא ")" אז זה פונקצייה אם זה לא אז זה יכול להיות מילה שמורה
בכל מקרה צריך לבדוק מה אתה יודע על המילה הזאת ואז אם אתה יודע עליה משהו אתה מוסיף את ה TOOLTIP עליה
זה לא כזה קשה, אני יכול לעזור לך לבנות את זה אם אתה לא מצליח משהו.
ואני חושב שזה עדיך מה"ידנית"
(תלוי מה זה בעצם ה"ידנית" הזה... כי פשוט לכתוב בכל קוד מה זה if כל פעם ניראה לי מיותר ובקטע האוטומטי זה כאילו בא מאליו)

ישן 23-12-2004, 08:06
  ASHVAK ASHVAK אינו מחובר  

עדכון:

ציטוט:
Rutasashiאם אתה רוצה לשים את ה TOOLTIP שבנית
למה לא לשים אתו ישירות מעל העככבר וזהו...

(אפשר לחשב את המיקום המדוייק אבל זת פונקצייה ארוכה ומכוערת)

אבל צריך משהו שיגרום דווקא לTOOLTIP המסויים של הפונקצייה המסויימת להראות, לא כך? לכן צריך לעשות כפתור שיהיה מעל הפונקציה וכאשר העכבר נמצא מעל הכפתור זה מציג את הTOOLTIP הנכון.

ציטוט:
Tomimלעשות מילון עברי ומפורט עם דוגמאות לAS הוא מצוין. אני לא מבין למה צריך לסבך את זה כ"כ. לפי דעתי הכי פשוט זה להקים אשכול מעוגן שיקרא מילון AS או משהו כזה ושם כל אחד יכתוב את הפקודות שהוא רוצה ללמד. יהיה מקרא צבעים מפורט למשל אדום לשם הפקודה עצמה כחול למשתנים וירוק לתווים שמורים וכו'....
כשמישהו בפורום לא מבין איך מבצעים פקודה מסוימת שולחים אותו לתגובה המתאימה באשכול זה.
כל אחד ישים גם קובץ דוגמה וקובץ מקור. ושלום על ישראל...
(או שממש לא הבנתי מה הולך פה...)

מה שאני מנסה לעשות זה משהו הרבה יותר מקורי, הרבה יותר יעיל והרבה יותר נוח לשימוש.

עדכון:
טוב, אז מכל מיני בדיקות שנסתי למצוא פתרון להצבת הTOOLTIP במקום שבו הפנקציה נמצאה (באופן דימני), ולכן אני משנה קצת את הרעיון...

הרעיון החדש:
אני חושב שיהיה הרבה יותר יעיל אם נכין מצגת אחת, דינמית, כלומר שאם מישו מתכנן להכין מדריך, הוא לא צריך אפילו שיהיה לו פלאש, זה אומר שהוא כותב את כל המדריך במסמך טקסט, את הכותרת, שם המחבר, ושם גם לינקים לתמונות וכל מיני משתנים אחרים, וזה מוצג באופן דינמי במצגת.
טקסט החיבור הראשי (כלומר המדריך עצמו) יעבור חיפוש, אם תמצא פונקציה קיימת ייוצג כפתור מקום אחר במצגת. כל הכפתורים שייווצרו יהיו מסודרים בשורה (שזה בא כפיתרון לבעיה הקודמת), וכאשר יילחצו על הכפתור, הוא ייציג הסבר לפונקציה. זה כמובן יותר יעיל ממה שנקרא TOOLTIP מפני שכך אני לא מוגבל במקום (אפשר לגרום לחלון ההסבר להופיע על כל המצגת..). החיסרון בזה זה שזה פשוט לא יהיה ישירות מעל הפונקציה.
הנה סקיצה מהירה על הדבר הזה:
https://2004-uploaded.fresh.co.il/2...23/93158047.swf

ואנשים, אני צריך לדעת אם אתם בכלל מתכוונים להשתמש בדבר הזה, אני לא רוצה לעבוד סתם....

בכל מקרה, אני מתכוון שזה יהיה כמו שצריך, הנה בנתיים הבסיס (שעדיין לא גמור, אבל זה יהיה בסגנון):
https://2004-uploaded.fresh.co.il/2...3/51241452.html

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:26

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר