לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2006, 14:13
  Poisoned Poisoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
טוב חבר'ה, כמה דברים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AvnerYaron שמתחילה ב "אחריי! - מסע ניווטים בכרמל (תמונות)"

מלבד גורם הכושר, שמיועד בעיקר להכין אנשים לגיבוש (לא, לא לגיוס, לגיבוש) באחריי ובעיקר בסדרות שלה עושים את הפעיליות הכי מכינות לצה''ל שאפשר, למעשה אני דיי בטוח שרוב מי שהיה באחריי לא יקבל כלל את ה''שוק של הטירונות'' כמו שאומרים, למה? כי חניכים באחריי כבר יודעים מה זה משמעת, חניכים באחריי יודעים כבר מה זה להיות בשטח רחוק מהבית בלי אבא ואמא שיעשו בשבילך מה שאתה רוצה, כי חניכים באחריי יודעים כבר שאם עושים פאשלה משלמים עלייה, כי חניכים באחריי יודעים כבר מה זה כשמבטיחים להם לו''ז מפורט ואז הם מקבלים פתאום מסע אלונקות ((=), כי חניכים באחריי יודעים שגם כשקשה לא מוותרים, וכי חניכים באחריי יודעים כבר מה זה להנהיג, ולקחת את העניין ליידים כשצריך.

חוץ מזה שאי אפשר לתאר את כמות הידע והנסיון שאנחנו לוקחים מאחריי שיעזרו לנו בצבא, ניווטים לדוגמא, בעוד שאנשים יקבלו בפעם הראשונה את המפה בטירונות ולא יבינו את כול הסימנים הם יאבדו את העשתונות שלהם, לעומת זאת מי שיצא לו כבר לנווט באחריי (שיש גם ניווטי לילה, שזה בכלל לא צחוק) דווקא יתמצא היטב ולא יהיה זקוק לעזרה, או אפילו הסוואה (למי שהיה לו שיעורי הסוואה) בו למדנו המון המון דברים חיוניים שקשורים להסוואה (תג בצצת) וביצענו את זה בשטח, או השרדות בשטח כמו למצוא אוכל בשטח, איך להתסדר בלילות, וכו', וכמובן כול זה ביחד עם ידיעת הארץ ואהבתה, שהיא גם חלק לא קטן מאחריי.

וישנם עוד המון המון פעיליות כמו שהזכרתי, שהמדריכים שלנו עברו בצבא, ובסה''כ רוצים להכין אותנו אליהם כדי שבצבא נבצע אותם על הצד הטוב ביותר, וזוהי משמעות ההכנה לצבא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-04-2006, 20:54
  dot_man dot_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AvnerYaron שמתחילה ב "אחריי! - מסע ניווטים בכרמל (תמונות)"

אני מתאמן ב"אחריי!" במודיעין. קראתי את התגובות שלכם ופשוט רציתי להגיד שזה לא משנה לאיזה כושר קרבי הולכים, העיקר שהולכים ומתאמנים , כי זה מראה מוטיבציה ויותר מזה , בזמן האחרון החלה תופעה של סרבני גיוס וכל מני דברים בסגנון שלפי דעתי פשוט מכערים את הזהות הישראלית ובזה שיש אנשים מהצד השני שממשיכים להתנדב ולהתאמן לקראת הצבא הזהות נשמרת. אני מעריך כל אחד/ת שרוצה להתקבל למקום טוב בצבא ואפילו לתרום מעבר לשלוש/שנתיים וחצי שנים ומילואים.

עכשיו בנוגע לכל הקבוצות של הכושר קרבי. אני הייתי בקבוצה של כושר קרבי וגם ראיתי מהצד לא מעט קבוצות. רוב הקבוצות בתכלס מתאמנות כדי להגיע להישגים פיזים כדי שהאנשים שלהן יגיעו ליחידות מובחרות או לתפקידים שנחשבים טובים. אבל מה שראיתי ב"אחריי!" שלא מצאתי בקבוצות אחרות זה שב"אחריי!" עובדים לא רק על הקטע הפיזי, אלא גם על הכנה מנטלית וחברתית.

הקטע החברתי הוא בכך שב"אחריי!" שמים דגש על גיבוש הקבוצה , כמו שבצבא עושים (אם אני לא טועה זו המטרה של סידרת חנוכה). הקטע החברתי חשוב בגלל שלבד קשה מאוד להצליח בצבא. למשל בקבוצות אחרות שמתי לב שכל אחד רץ לעצמו לפי היכולת שלו וככה יש לו התקדמות אישית, נכון שבדרך כלל ההתקדמות האישית של הבן אדם תהיה טובה ,אבל לא של כולם. יש כאלה שצריכים את הדחיפה או המשיכה באימונים, במסעות וכדומה או שלא מאמינים שהם מסוגלים להגיע לכושר מסויים ובעזרת האנשים האחרים בקבוצה אפשר להגיע בקלות ועדיין כולם משתפרים. והדבר הכי טוב זה שאין כאלה שנתקעים בסוף, כי ב"אחריי!" כולם רצים כקבוצה.

הקטע המנטלי שאני מדבר עליו הוא כל ההכנות של הסדרות ואימונים מיוחדים שמקדישים ללמידה של ניווט , מנהיגות, עזרה לזולת ועוד... כי אלה הדברים שבונים חייל טוב ואחרי זה מפקד טוב. למשל מדי פעם בסדרות באים חיילים בחלקים מסויימים של הפעילות בסידרה ולי יצא בסדרה האחרונה לנווט על לוחם בסיירת מטכ"ל, אתם יודעים כמה דברים למדתי ממנו, יש אנשים שגם בצבא לא לומדים כאלה דברים. או יצא לי גם לעשות פעם (לא במסגרת סדרה) ניווט בריצה עם לוחם אחר של סיירת מטכ"ל. גם המבצע של "אחריי!" בפורים של המשלוחי מנות לחיילים היה טוב, נכון שזה קצת תוקע את התוכניות של השבוע שצריך לעמוד בסופר אבל לראות את ההענות של האנשים בישראל ברגע שמדובר בצבא , ילדה קטנה ששמה חבילת מסטיקים בעגלה או את הפנים של החיילים שהם מקבלים את החבילות. זה עושה טוב על הלב.

בקיצור , אני לי זה לא משנה איפה כל אחד מתאמן כל עוד הוא מתאמן (גם לבד ולא בקבוצה) ולא יושב ומחכה שהדברים יגיעו עליו לבד. אבל מה שעיצבן אותי קצת זה ההשוואות על הקטע של הכסף והתשלום, אל תתנו לזה להוביל אותכם, אם אתם מוצאים מקום אחר שיותר מתאים לכם תלכו אליו.
אבל לא נראה לי , מנסיון, שתרוויחו כמו שאנשים ב"אחריי!" מרוויחים. ובקשר לחרמנים מההודעות הראשונות, אל תזלזלו בבנות , למה במסע של הכרמל ראיתי לא מעט בנות מאחור באלונקות (ולמי שלא יודע בעלייה רוב הכובד הוא על מי שמאחור באלונקה).

ובנוגע למי שכתב בקשר לזה שהוא בא להתאמן בקבוצה של "אחריי!" וזה לא מצא חן בעניו, המלצה , תנסה עוד כמה אימונים, כי מישהו שבא באמצע שנה של אימונים קשה להתמזג אבל בסוף כולם מתמזגים , כי אי אפשר אחרת ב"אחריי!".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:31

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר