לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-04-2006, 08:33
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
בעיית גבולות עם ההורים

בעיה שנמשכת כבר 7 שנים בערך, לפני 7 שנים שיניתי את השם (ע"י הוספת שם שני לשם המקורי), רוב החברים שלי קוראים לי בשם השני כבר וחלק קטן עוד לא התרגל (החלק שמכיר אותי מגילאי 3- 6 ).

הבעיה היא עם ההורים, הם מתנגדים בכל תוקף לשם השני ואפילו אוהבים להדגיש דווקא את השם הראשון שהם נתנו לי (בכל הזדמנות אפשרית), בקרוב ימלאו לי 20 <לא מדברים על זה =\> ואני רוצה כבר ללכת ולשנות את זה בתעודת זהות, איך פותרים את הבעיה הזאת עם ההורים? ניסיתי לדבר איתם אלפי פעמים והם ישר התחילו לכעוס <גם אם לא בצעקות> והביעו הסתייגות מוחלטת מהעיניין, לא רוצה להכעיס אותם מצד אחד, אבל מצד שני זה חשוב לי.. ניסיתי לגרום לזה לחלחל ע"י כך שרשמתי את השם המלא שלי בכל מקום ונתתי להם לראות או ע"י זריקת השם במצבים שונים.. זה רק עיצבן אותם.

עצות?

תודה מראש

נ.ב
חלק מהאנשים כאן יודעים את השם המלא שלי, אני מבקשת לא לפרסם אותו, אלא לענות בלי לציין אותו או שהוא ידוע לכם

תמי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-04-2006, 18:44
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
מסכימה לחלוטין
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "תאמרי להם שאת מכבדת אותם על בחירתם בשם"

אני מניחה שההסתייגות שלהם נובעת מתוך זיקה מסויימת לשם (שמהווה את הסיבה לבחירתו) ולכן הם מתקשים לקבל את העובדה שאת מעוניינת להוסיף שם נוסף שיהיה השימושי .
אבל (ותמיד יש אבל ), את אוטוטו בת 20 ואלו החיים שלך; אני יודעת שמאוד קשה להפנות את העורף להורים ולכן אני - בניגוד לנאמר כאן, לא מסכימה שעליך להציב עובדה כי אני כמעט בטוחה שיהיו לך ייסורי מצפון בדיעבד .

ההמלצה שלי היא להמשיך לדבר איתם ולנסות להחדיר בהם היגיון, באם הזמן לא יעשה את שלו את יכולה לנקוט בצעד שלא יהיה חד משמעי והוא - הנחלת השם בקרב הסובבים אותך כשמך; עם הזמן סביר להניח שהם יתרגלו לזה ותשני בתעודת הזהות .
הלוא למען האמת זה ממש לא משנה מה כתוב בתעודת הזהות, חשוב איך קוראים לך בע"פ .

בהצלחה בובה, תעדכני

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-04-2006, 12:00
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
היי הולי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הולי שמתחילה ב "בעיית גבולות עם ההורים"

טוב, אני לא מכיר את הסיפור מאחורי החשיבות של שינוי שם - אבל, אני מבין שזה נורא חשוב לך.

השאלה היא: האם את מבינה עד כמה זה חשוב להם?

שם לתינוק (כפי שארז יעיד) - יכול להיות משימה מאוד מאתגרת.
יש כאלה שיעבדו על העניין חודשים, עם חברים וספרים.
יש כאלה שיקראו לתינוק על שם מישהו אהוב שמת או שהם נורא מוקירים.
ויש כאלה... שפשוט יקראו לתינוק באותו שם שיבוא להם באותו הרגע.

אבל, לכולם זה יהיה חשוב.

עכשיו, מבחינה חוקית את כבר בגיל שאת יכולה לשנות את שמך, והייתה לי חברה טובה שגם עשתה את זה.

אני מציע שבמקום רמיזות וזריקות השם, תנסי לשבת ולדבר איתם, בלי הרמת קול - ולהסביר להם, שלב אחרי שלב למה זה כל כך חשוב לך ושהם יסבירו לך למה זה חשוב להם.

אם תוכלו להגיע לעמק השווה - סבבה.

אם לא, וזה כל כך חשוב לך - את יכולה לשנות את שמך, אבל קחי בחשבון שלכל מעשה יש השלכות.

ישן 19-04-2006, 02:09
צלמית המשתמש של מטטרון
  מטטרון מטטרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.06
כמעט בלתי אפשרי לתת דעה,

שם אשר ניתן לולד שנולד הוא יותר מאשר שם.

שם של אדם הינו שם שנבחר לו מפי הוריו אשר נתנו לו את חייו, ייתכן שבשבילהם זה יותר מסתם שם שבחרו מספר. אם יש להם התנגדות כל כך חזקה לשינוי שמך. ייתכן שהם רואים בזה פגיעה ישירה בהם? זלזול מצידך? איני יודע, איני מכיר את הסיפור בשביל לתת דעה נחרצת.

אני לא חושב שישנה ברירה אחרת מאשר לקחת את שני הורייך לשיחה רצינית בה להסביר להם את סיבותייך לשינוי שמך, או שמא עליי לומר במדויק יותר- תוספת לשמך.

בדיוק כמו שהשם שלך חשוב להורייך, הסבירי להם שהוספת שם נוסף (אמצעי) חשוב לך גם כן.

אינך מתכחשת לשם שהם נתנו לך, ואינך בוחרת למחוק אותו כלא היה קיים מלכתחילה.

קשה לתת דעה על נושא שאינך יודע בו דבר מלבד רצון של שני צדדים, כשלשני הצדדים יש את הסיבות שלהם, מוצדקות\לא מוצדקות ככל שיהיו.

את אומנם חיה את החיים שלך, אך את החיים האלה הורייך נתנו לך.

אין זה בעיית גבולות מכיוון שאם תוסיפי עוד שם, אני מניח (ומקווה) שהורייך לא יתכחשו אלייך אך זה יפגע בהם.

עשי את השיקולים שלך, מה יותר חשוב לך, להוסיף שם נוסף או לפגוע (אם אפשר לקרוא לזה כך) בהורייך.

בהצלחה.
ישן 23-04-2006, 19:47
צלמית המשתמש של peach the bitch
  משתמשת נקבה peach the bitch peach the bitch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
נקודת מבט קצת אחרת..

לק"י

לפי היהדות בעת נתינת השם על ההורים שורה רוח הקודש,כך שהשם לא נבחר סתם כך,אלא הוא מיועד ומותאם מראש.בכל מקרה,גם אם לא תחליפי את שמך ורק תוסיפי,אני מבינה שהכוונה היא להופכו לשם המרכזי,ולכן לדעתי,עלייך לשקול זאת שוב.אל תהיי כזאת פזיזה.אם שקלת שוב,ונראה לך כי זה הצעד הנכון,אז תעשי זאת.למרות ששוב,זה צעד לא קל,ורק תזכרי שהשם הוא מהותו של האדם,הוא במודע נבחר לך,זה הוא סוג של חילול.אבל שוב..אלה הם חייך.אלה הם הורייך,ואני בכלל לא בטוחה שזה קשור לגבולות..בכלל לא.שיהיה לילה נפלא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר