לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-04-2006, 19:13
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
בא לי לצעוק שאני רואה את זה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב ""המטוסים החדשים" של המוזיאון בחצרים - ללבני בהוקרה"

על פניו נראה שהנשקים הללו עברו ניקוי מינימאלי מהיום בו הוצאו מהחביות ועד עכשיו (ולשמחתי זכיתי להיות נוכח במעמד הוצאתם מן האדמה) !
יש לי הרגשה שלטיפול הם לא ממש יזכו היכן שהם נמצאים היום, מצבם רק יחמיר ככל שיעבור הזמן ואת "חייהם" הם יסיימו באיזה שהוא מחסן כערימת ברזלים עד שזה יפריע למישהו לעבור ואז הם ימכרו להתכה או יוטבעו בים.

מה היה בכלל ה"אטרף" בלהביא אותם דווקא למוזיאון חיל האויר (ואם כבר אז למה את כולם) ?
יש לפחות עוד מוזיאון אחד בארץ שכל כך היה מעוניין בחלק מהפריטים הללו ואני יודע שגם ניסה להשיגם אך ללא הצלחה ואני מתכוון למוזיאון שבקיבוץ כפר גלעדי ששם ללא ספק יודעים לשמור ולשמר נשקים הרבה יותר טוב ועם הרבה יותר אהבה !
אני לא יכל להמנע מלחשוב האם היו אלו "קשרים וקומבינות" שהביאו בסופו של דבר לכך שהנשקים הללו הגיעו כולם לאן שהגיעו...

הקשר בין נשקים אלו לחיל האויר נראה לי כל כך קלוש, האם למוזיאון חיל האויר יש כבר את כל כלי הטיס הנחוצים לו שמה שחשוב לו עכשיו אלו נשקים שאולי ואם בכלל נגנבו מבסיס של חיל האויר הבריטי לשימוש של לוחמי הפלמ"ח (אפילו לא לשימוש אוירי כל שהוא)?

ושאלה שנייה או יותר נכון תהייה:

משום מה יש לי איזה שהו ספק בסיפור היפה על גניבת הנשקים מבסיס תל נוף !
לא זכור לי שהבריטים עשו שימוש ברובי מאוזר מתוצרת פולין !
לא זכור לי שהבריטים עשו שימוש בתמ"ק "סטן" מייצור המחתרת !
לא זכור לי שהם השתמשו בMG 34 ובתמקי"ם גרמניים.....

אז מה בדיוק עשו הנשקים הללו דוקא בנשקיה של בסיס חיל האויר תל נוף אשר היה בשימוש הבריטים?
משום מה יש לי תחושה שיש כאן "סלט" בין כמה וכמה סיפורים שונים שפשוט כך היה הכי נוח להציג את זה כדי "לזכות בשלל" פשוט "לתפור איזו מעשייה/סיפור על פי מידותינו"...

אגב - לא זכור לי שמקלע ה"ויקרס" הוצא בכלל מאותו הסליק ! מהיכן הוא צץ לו?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ובעניין ה"חביות" - אלו הן החביות אשר נמצאו קבורות באדמה כשהן אטומות היטב ומשמשות למעשה כ"סליק" עצמו (שגם אותן נראה לי זרקו איפה שהו בלי לטפל /לנקות אותן עד שהן הוצאו לצרכי התצוגה).

חבל מאוד !

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 18-04-2006 בשעה 19:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-04-2006, 17:57
  Flypast Flypast אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.04
מספר מילים על החבית עם הטבעות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב ""המטוסים החדשים" של המוזיאון בחצרים - ללבני בהוקרה"

סתם להשכלה כללית, החבית המופיעה בתמונות עם הטבעות הכרוכות סביבה היא חבית של חברת הדלק "של" (SHELL) ואני בטוח שאם מישהו יבדוק מקרוב אז הוא יראה תבליט של שם החברה (ואולי אפילו שנת הייצור) בדופן החבית. חבית זו היתה חבית דלק נפוצה מאוד בא"י של ימי המנדט.
לאחרונה נתקלתי בחבית דומה זרוקה בנחל שקמה (הידוע כואדי אל-חסי מימי מלחמת העצמאות) באזור קיבוץ כרמיה. כעת לאחר שראיתי את החבית מהמוזיאון אני רק יכול להצטער שלא הצצתי פנימה..... מי יודע אולי זה אחד מהסליקים של קיבוץ יד מרדכי מ-1948 שפשוט נסחף עם הנחל... מעניין גם כיצד חמקה החבית מגנבי הברזל שהפקירו אותה בשטח - נו טוב אולי בגלל שזה אזור מוכה קסמים בימים טרופים אלו.
אגב, ביד מרדכי עדיין מחפשים אחר מספר סליקים שלא נחשפו.
בן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:08

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר