לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-04-2006, 08:59
  משתמש זכר David202003 David202003 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.04
הקשר הוא כזה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "ממש לא מספקת, ביחוד אם מותקות על המחשב תוכנות ריגול כגון גוגל דקסטופ ודומיה"

בראוטר יש פיירוול, ואם יש אפשרות להשתמש בפיירוול שבראוטר במקום להתקין תוכנות שיכבידו על המחשב - זו האופציה העדיפה.

את גוגל דסקטופ לא הייתי מקטלג כרוגלה.
ובכלל, לא הייתי מצהיר שפיירוול יפתור בעיית רוגלות, נשמע לי יומרני מדי. לרוגלות יש את הטיפול שלהם.

המשתמש הביתי, (ואני מתכון בכך לרוב העולם - אלו שלא מבינים במחשבים),
יסתבך אם תיתן לו פיירוול שיציג לו מכל מיני שאלות, וינסה ללמוד את התוכנות האסורות והמותרות. שלא נדבר על אלו שהוא יצטרך לפתוח פורטים בשביל להשתמש עם כל תוכנת שיתוף והעברת קבצים.

למשתמש הביתי בהחלט מספיק הפיירוול של הXP, ההסתברות שהאקר יפרוץ למחשב ביתי היא כ"כ נמוכה (במיוחד אם הוא מאובטח בעדכונים האחרונים ובפיירוול מובנה של SP2) שלא שווה בשבילה להתקין תוכנות צד ג' שיכבידו על המחשב וישגעו אותו עם שאלות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-04-2006, 18:37
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי David202003 שמתחילה ב "הקשר הוא כזה"

כתבת הרבה דברים אני אגיב להם אחד אחד.

קודם כל, כאן זה פורום תוכנה, מה שאומר שאנו ננסה למצוא קודם פתרונות תוכנה, ורק אח"כ נעבור לחומרה אם אין ברירה. ואגב, אתה סותר את עצמך; פתיחת פורטים בראוטר מסובכת פי כמה מהרשאות לתוכנות בפיירוול...

לא אמרתי שגוגל דקסטופ הוא רוגלה, אלא תוכנת ריגול. מה ההבדל? ההבדל הוא בכך שזו תוכנה שאתה בוחר להתקין, ואתה יודע שהיא שולחת מידע על הרגלי החיפוש שלך לגוגל, אלא שאתה לא משער שיעשה בזה אי פעם שימוש לא ראוי, (ואתה טועה ובגדול)
פיירוול החוסם תקשורת יוצאת, יכול לחסום תוכנות כאלו בקלות.

המשתמש הביתי הוא לא מטומטם, והוא יודע שכשאנטי וירוס למשל מנסה לגשת לרשת זה בסדר, והוא מאשר לו, וכשתוכנה כמו ווינאמפ למשל, שרוצה לעדכן את עצמה מהרשת, זה לא דבר הכי מומלץ, במיוחד כשלא מעוניינים לעדכן את התוכנה.
הטעות היא (והרבה בעזרתה האדיבה של $M) שחושבים את המשתמש הממוצע למטומטם, והוא לא.
ציטוט:
למשתמש הביתי בהחלט מספיק הפיירוול של הXP, ההסתברות שהאקר יפרוץ למחשב ביתי היא כ"כ נמוכה
כמו שאתה שם לב, הוויכוח פה הוא על תקשורת יוצאת ולא על פריצה למחשב ביתי, שזו כמובן (בתחילתה לפחות) תקשורת נכנסת.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 23-04-2006 בשעה 20:36.
ישן 25-04-2006, 21:50
  משתמש זכר David202003 David202003 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.04
האמת היא שהמשתמש הממוצע הוא כן מטומטם
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "כתבת הרבה דברים אני אגיב להם..."

אבל לעניין, אתה צודק בסה"כ.
אלא שמשתמשים יתנו אישור לתוכנות שהם מכירים, וזה כולל את גוגל דסקטופ. אין סיבה שיחשדו בו.

בכל מקרה, אם הסיפור הוא תקשורת יוצאת אני לא חושב שהמשתמש הביתי זקוק להגנה הנוספת, מספיק סריקות מדי פעם לרוגלות ובזה תם הסיפור.

אבל כנראה שורש הויכוח שלנו נעוץ בכמה חכם המשתמש הביתי.
מנסיון שלי אצל קליינטים רבים, עזוב את העניין שהם מקבלים התקף לב מכל הודעה שקופצת להם והם לא מכירים אותה,
אני מדבר על היותר אנטלגנטים, שמשכילים לקרוא מה כתוב בהודעה, אם הם רואים תוכנה מוכרת הם יאשרו אותה בכל מקרה, אם זו תהיה תוכנה לא מוכרת הם יסתבכו ויחטפו עצבים.
מה שאני בא לומר, שבנקודה הזו הפיירוול לא יעזור, אלא רק יעשה את הדברים גרועים יותר.
למשתמש היותר מתקדם, זה אכן יכול להועיל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:36

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר