לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-04-2006, 23:55
  roe10 roe10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.04
אחי,
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "כתבת נכון.. ואת צודקת אבל..."

נכון שהצבא בהרבה מקרים זו מערכת אטומה א ב ל (אבל גדול),

אין שום קשר בין השתמטות לבין איך שהצבא מתנהג, או האם הוא אטום או לא!
זו הבעיה במדינה שלנו, שאנשים מנסים לחפש סיבות - לא צריכות להיות סיבות, ובכלל לא צריכות להיות מחשבות על לא להתגייס!

זה חוק במדינה שכל אזרח חייב להתגייס, ותסלחו לי אם אני פוגע במישהו, אבל 99.9% מאלה שאומרים שהם לא מתגייסים בגלל מצפון הם פשוט עצלנים וסוציומטים!
אין שום פה שאלה, צריך להתגייס ופה נגמר הסיפור...

החברה שלנו צריכה להוקיע מתוכה אנשים כאלה שפשוט חושבים רק על התחת שלהם ועוד מתרצים את זה בכך ש"יש להם אידאולוגיה, ושקשה להבין את זה"

זה פשוט מעלה בי חלחלה כל ההתנהגות הזו של אנשים...אני לא אומר שכל אחד צריך ללכת ולרוץ ליום סיירות ולנסות להיות ביחידה מובחרת, כי זה לא מצב ריאלי, אבל כל אחד צריך ללכת לצבא ולעשות אפילו את התפקיד הכי מינימלי,מהסיבה הפשוטה שהוא חי במדינה הזו כבר 18 שנה, וזה הזמן שלו לתרום ולהחזיר למדינה...

אני אומר את הדברים האלה לא בתור אחד שמורעל על הצבא, אלא בתור נער שפשוט מעצבן אותו ומשגע אותו שאנשים לוקחים את החוק לידיים ומתרצים את זה בכל מיני חרטות...

התגובה שלי יצאה קצת נסערת, אבל זה פשוט נושא שבזמן האחרון גרם לי לכעוס לא קצת. ..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-04-2006, 00:06
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.06
sycofat
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי roe10 שמתחילה ב "אחי,"

אתה פשוט צודק במליארד אחוז אני מסכים איתך בכל מילה ומילה שרשמת..
ד"א אני לא התכוונתי שהצבא גורם להשתמטות אני התכוונתי שהצבא ממרר את החיים של אלה שמתים לשרת את המדינה שלנו ..
אתה צודק אין מה להגיד זה פשוט מרתיח שאנשים משרתים נותנים את החיים שלהם בשביל אנשים אחרים ובשביל המדינה הזאת ואם אנשים כמוני וכמו רוב הילדים פה שמתים להתגייס ולשרת את המדינה הזאת בכבוד יכולים אז גם כל אלה שמתעצלים לקום כל יום בחמש בבוקר או ללא יכולים שיגידו להם מה ללבוש ואיך להתנהג הם גם יכולים..!

נערך לאחרונה ע"י rafi-8 בתאריך 20-04-2006 בשעה 00:13.
ישן 20-04-2006, 00:09
  roe10 roe10 אינו מחובר  

תשובה מאוד חכמה. . .
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אתם יכולים לכעוס עד מחר, אף..."

בתור מה אתה מדבר עם אפשר לשאול ?
אם יש לך משהו להגיד, דבר ....

שוב פעם, אני רוצה להדגיש : זה שפה בפורום יש הרבה אנשים שרוצים להגיע הכי קרבי שאפשר, זו לא הכוונה שלי, הכוונה שלי היא שפשוט כל אחד יעשה כמה שהוא יכול ומצדי יהיה התפקיד הכי עורפי שאפשר עם פרופיל 97, העיקר שיתגייס ויתן מעצמו, אפילו אם זה לא משתלם לו מכל מיני בחינות...
אני לא שופט כאלה שיוצאים על רפואי, גם אם הם המציאו את הבעיות שלהם ולא יודע מה...אני שופט ומתעב כאלה שמשתמטים מסיבות של "מצפון ואידאולוגיה" - אתם רוצים אידאולוגיה, לכו תגורו בארה"ב, שם לא תהיו חייבים להתגייס !
מה ש"יפה" בכל העסק, זה שאותם משתמטים אחרי זה משתמשים בחוקי המדינה שמגנים על הזכויות שלהם, אבל את אחת החובות הגדולות שלהם בתור אזרחים הם לא ממלאים...

זה לא שאני סניגור של הצבא,אבל :
א.גיוס לצבא זו חובה של כל אחד
ב.אני חושב שהצבא זו חוויה מעצבת בסופו של דבר - גם ברגעים קשים, ולא אני עוד לא התגייסתי..אבל גם אם אני אשנא את השירות שלי, ויהיה לי חרא, אז אני אשאר בצבא, כי אין מה לעשות, זו המדינה שגדלתי בה וזו החובה שלי...

נערך לאחרונה ע"י roe10 בתאריך 20-04-2006 בשעה 00:17.
ישן 20-04-2006, 00:25
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "sykofat : בואנה אתה פשוט..."

לצורך העניין הפטור שלי לא אמור לעניין אותך בין אם זה בריאותי או מצפוני. אוסיף גם, אם זה מעניין אותך, שאת "תרומתי" למדינה הזאת אני מבצע באופן מלא ע"י התנדבות מלאה (שנתיים) בשירות לאומי במקום שממש לא קל לשרת בו. וזאת במקום ללכת ללמוד באוניברסיטה או ללכת לעבוד. ואני די כועס על עצמי שאני מצטדק מול צ'יקמוקים שקוראים לי בשמות.

זה קצת רקע עליי...אהבתי את המחמאות אגב.

ועכשיו, המדינה שלנו היא מדינה חופשית המגייסת אנשים על פי חוק, וגם משחררת אותם על פי אותו החוק. אין לכם ילדודס מה לפקפק בקצינים המשחררים עקב מצפון או בעיות בריאותיות. אין אחד שמשתחרר בניגוד לחוק. כולם עוברים דרך הצינורות המקובלים, לכן אני מציע לכם להשלים עם התופעה. אם אתם רוצים לשרת תלכו ובהצלחה אבל אתם לא במצב של להטיף לאחרים. ואתם לא חלילה וחס במצב של לפקפק בקצין ששחרר את אותם פרופילניקים נכון? (אני בכוונה לא נכנס לפוליטיקה אלא מדבר בשפה הצבאית שלכם).

בנוגע לאינטלגט שכתב שאלה המצפוניסטים סתם מחרטטים...ובכן אין לי מה לענות לך, חוץ מהעובדה שלטעמי הם המצפון של החברה שלנו, ואני מאוד מסכים עם דיעותיהם, גם אני נוטה לפציפיזם. ואם צה"ל החליט לשחרר אותם אז כנראה שיש סיבה טובה לכך , ובראש לראשונה חרטה זה לא. כי כשמצפון לא מאפשר לך לשרת בצבא, ולא מדובר ספציפית על הצבא הישראלי, יש להקשיב לו. אם לא תקשיב לו, תוכל לגמור כמו כמה פציפיסטים שגמרו עם כדור שתקעו לעצמם בראש.
ישן 20-04-2006, 00:40
  roe10 roe10 אינו מחובר  

קודם כל,
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "לצורך העניין הפטור שלי לא..."

אני לא זילזלתי בך אישית, אז דבר יפה ובלי ציניות שאין לה פה שום טעם..וצ'יקמוק תגיד למישהו אחר...

אני לא יכול לפקפק באף קצין, אבל בוא נסכים בינינו שהקצינים לא יכולים לדעת מה הולך בתוך המוח של הבן אדם וזה הכל פונקציה של משחק, גם אם הבסיס הוא אמיתי, זו לא בעיה בשביל כל אחד לבוא ולהוציא פטור בסופו של דבר..
הם המצפון של החברה שלנו?אנשים שהולכים וממציאים שהם פציפיסטים והם לא יכולים לשרת, מה זה הדבר הזה?סלח לי אם אני לא מבין, אבל מה כ"כ קשה בלהעביר שנתיים-שלוש בלהיות פקיד??רק לתת את התרומה, ואני לא פוסל ומתעב אנשים כמוך שבכל זאת נותנים גם אם לא במערכת הצבאית..

א.אתה לא מסכים איתי שישנה תופעה שגדלה עם הזמן, שהיא אנשים שמשתמטים וממציאים כל מיני דברים?, אני לא מדבר על אלה שבאמת מאמינים בפציפיזם..
ב.גם אלה שמאמינים בפציפיזם, אני חושב שלא יקרה להם כלום, וגם לא לכבוד הגדול ולאידאולוגיה שעליהם הם מנסים להגן, בכל שהם ילכו וישרתו אפילו בתור פקיד חסר מעש, העיקר שיתרמו.

ושלא תבין לא נכון, אני לא אומר שכל מי שלא הולך לצבא הוא שקרן ופרזיט, אבל כן יש כאלה,ולא מעט לצערי...
אני תומך ומעריך אנשים שלמרות שלא הלכו למערכת הצבאית, נתנו למדינה בדרכים אחרות, גם אם אני לא מסכים איתן, וכן מי אני שאשפוט כאלה שתורמים במשך שנתיים בשירות לאומי? (אני מדבר בכל הרצינות)..

הכעס שלי בעיקרו מופנה לאלה שלא עושים כלום במקום השירות הצבאי (בניגוד לאנשים כמוך), וממשיכים בחייהם כאילו לא קרה כלום..

בנוסף, אני חושב שלמרות שהנושא הוא נושא טעון, אפשר יהיה להמשיך את הדיון כמו בני אדם, ולא לרדת לפסים אישיים, כי תכלס אף אחד פה לא מכיר את מי שיושב מאחורי המסך, אז זה סתם אידיוטי לזרוק האשמות וכל מיני מילים מבלי להכיר את הבן אדם. . .
ישן 20-04-2006, 00:51

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי roe10 שמתחילה ב "קודם כל,"

ה"צ'יקמוק" כוון למי ששפך עליי את כל תסכולו. וזה ממש לא בציניות, אם כבר אז מאז שקראתי את "הנזיר שמכר את הפרארי שלו" אני מנסה להיגמל מציניות. בינתיים יש הצלחה, אני אעדכן אותך בהמשך,אם תרצה, בהשגיי בתחום.

אסביר לך למה קשה למצפוניסטים לשרת כפקידים. מבחינתם צבא הוא גוף אשר רוצח. (אני מדגיש שאני מסכים עם זה לחלוטין אך אנא אל תיכנסו לויכוח כי זה כבר פוליטיקה). גוף שמחנך ומאמן לקחת רובה ולירות בו למטרות אשר בעתיד יכולות לההפך למטרות אנושיות. גם אם אתה פקיד אתה עדיין תעבור טירונות בה תחזיק ותירה בנשק שהוא כלי רצח משחית. גם להיות פקיד משמעו לעזור למלאכת ההרג של הצבא שלנו ושל כל צבא. זה ללבוש מדים המבטלים את ייחודו של כל אדם והופכים אותו לרכוש, למס' מהלך על שניים אשר במשך 3 שנים נועד רק לשרת את הדינוזאור הזה שנקרא צה"ל, תוך דריכה על כל זכות בסיסית שיש וביזוי הכבוד הבסיסי של האדם.

הסברתי בכלליות את הסיבה למה פציפיסטים מעדיפים לא להיכנס לצה"ל, לכן הם יעדיפו מסגרות אזרחיות כמו שירות לאומי. וכן זה עקרוני לא לשרת בשום מסגרת בצבא.

ישנה תופעה של אנשים אשר הולכים לקבן במטרה להוציא פטור. אלה אנשים שיש להם פחד משירות או שלא רוצים לשרת, לכן אם יגוייסו בכוח ישנו כאן פתח לבעיות חמורות בעתיד.

הכעס שלך אמור להיות מופנה להרבה דברים בחברה שלנו. למה לדוגמא אתה כועס על זה שאנשים משתחררים בעוד לא אכפת לך שקצבאות לנכים ופנסיונרים מקוצצות? למה לא אכפת לך שיש מליונים ילדים רעבים בעולם? למה אכפת לך כל-כך מהפרט הזה בעוד דברים רבים כל כך ומשפיעים כל כך על גורלך נמצאים ממש לא בראש מעייניך? יש כאן ריח של הטיה פוליטית לפי דעתי, שלא לדבר על איזו שהיא שטיפת מוח של מערכת החינוך והתקשורת.

נערך לאחרונה ע"י Sycofat בתאריך 20-04-2006 בשעה 01:10.
ישן 20-04-2006, 01:14
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בואו נדייק, המונח הוא פציפיסטים ולא "מצפוניסטים"
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "ה"צ'יקמוק" כוון למי ששפך עליי..."

לכל אדם באשר הוא יש מצפון (בין אם זה פציפיסט או בין אם זה סדאם חוסיין), גם אם הוא עקום.

לי אישית אין בעיה עם פציפיסטים שבאמת מאמינים בדעה שלהם, ומאמינים שאם כולם לא ישרתו לא יהיו מלחמות.
ואני באמת ובתמים מאמין שצריך לתת לאנשים כאלה לא לשרת בצבא ולעשות במקום שירות לאומי - התרומה שלהם שם תהיה גדולה בהרבה (בהשוואה לישיבה בכלא במשך שנתיים, הרבה כסף זה עולה למדינה).

אם זאת הבעיה היא שיש הרבה שרוכבים על גל הפציפיזם כביוכל ויוצרים להם "פציפיזם פרטי" משלהם, הם לא מוכנים להילחם בפלסטינאים, אבל אין להם בעיה להילחם בעיראק, הם לא מוכנים להילחם בשטחים, אבל מוכנים להילחם בישראל - זה רבותי לא פציפזם, זה פשוט רצון להתחמק משירות, ואנשים כאלה אין לי בעיה שיבלו את מיטב שנותיהם בכלא הצבאי.
ישן 20-04-2006, 01:15
  emile_a emile_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "ה"צ'יקמוק" כוון למי ששפך עליי..."

כמה דברים,
אתם (וגם התקשורת) מערבבים הרבה עובדות ומונחים יחד וגורמים לבלבול, אז נעשה סדר.
ישנם אלה המשתחררים מסיבות מצפוניות ועושים שירות לאומי- בהנחה שמדובר שאדם שאינו משקר והוא באמת מסרב מטעמי מצפון, הרי שאין סיבה לבוא אליו בטענות, הוא משרת בשירות לאומי ואין הבדל בין שירות כזה לשירות צבאי. גיבורים ואנשים שתורמים זה לא רק מי שמחזיק רובה- אפשר לתרום בדרכים רבות למדינה ושירות לאומי מכובד הוא דרך טובה בהחלט לעשות זאת.
משתמטים- אם הכוונה לכאלה שמרמים את צה"ל בכדי לא לשרת, אז בהחלט מדובר בתופעה פסולה ולו בגלל השקרים והרמאות שבעניין. אבל אם אתם מדברים על חברה שלא מרמים ופשוט לא רוצים לשרת ועושים צרות עד שמשחררים אותם- אין מה לבוא אליהם בטענות- את הטענות יש להפנות למדינה שמאפשרת לכל הרבה אנשים ובקלות כל כך רבה להשתחרר משירות צבאי.
צריך לזכור עוד 2 גורמים חשובים- בשנים האחרונות ישנו קיטוב חברתי כלכלי גדול במדינה, וקשה לבוא בטענות לאלו שנמצאים בחלק התחתון חברתי- כלכלית בכך שהם לא רוצים לשרת, יש רבים שמרגישים שהמדינה נטשה אותם ולכן קשה לבוא אליהם בטענות שהם לא רוצים לשרת את המדינה. הצד השני הוא כמובן אלה שהם בצד העליון ועדיין לא רוצים לשרת- אלה לרוב באמת אגואיסטים מפונקים ואותם אין צורך להבין- פשוט צריך להכריח אותם לשרת.
יש דבר נוסף ואחרון שמאחד את כל המגמה של לא לשרת: כבר לא מעט שנים ישנה הרגשה לרבים שישראל לא נלחמת במלחמת "אין ברירה" אלא מתעסקת קצת בשטויות (מבלי להיכנס לעניין הצדק שבטענה זו) התחושה הזו היא שגורמת למגמה שלא כל כך חשוב לשרת. בתקופה שהמלחמות היו מלחמות קונצנזוס שברור לנו שכל מה שרוצים הערבים זה לזרוק אותנו לים אז לא היו פציפיסטים (כמעט). מאז השליטה על יו"ש ומלחמת של"ג הדברים השתנו בעיני רבים ומכאן השינוי במגמה.
אין זה מיוחד לישראל- אפשר לבדוק את כמות המשתמטים ולהבדיל- הפציפיסטים האמריקאים במלחמת העולם השניה, מלחמה שבה היו ברור לכל שמדובר במלחמה של "אין ברירה" הטובים מול הרעים וכו'. לעומת זאת במלחמה כמו ויטנאם שנראית לא ממש "אין ברירה" ולא כל כך ברור מי הטובים ומי הרעים, פתאום יש המון פציפיסטים...
גם חברינו Sycofat כנראה שלא היה יושב מנגד בזמן מלחמת העולם השניה ורואה כיצד הנאצים כובשים את העולם מבלי לעשות כלום, הוא כנראה היה לוקח רובה ולא זוכר בכלל שהוא פציפיסט....
בקיצור- את רוב הטענות יש להפנות לחבר הכנסת הקרוב למקום מגוריכם ולא לאף אחד אחר, כאשר אנשים ירגישו שיש סיבה להילחם ושאי אפשר להשתמט גם אם רוצים אז לא יהיו כמעט משתמטים.
אמיל.
ישן 20-04-2006, 01:22
  Poisoned Poisoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
אני בספק אם אנשים באמת מרגישים כאן שזו לא מלחמת ''אין ברירה''
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "כמה דברים, אתם (וגם התקשורת)..."

כשמחבלים מתפוצצים במסעדות ובתי קפה ומקומות הומים אדם, וטרוריסטים מכריזים בקלטות וידאו שהם נשבעים למחוק את ישראל מהמפה, אנשים מבינים שיש סיבה שאנחנו נכנסים לשטחים לפגוע במחבלים ועוזריהם, וזו על מנת שלא יבצעו מעשה טרוריזם במדינתו.

ובנוגע להשוואה בין מלחמת העולם השנייה לוויטנאם, ההשוואה מוצדקת, אבל צריך לזכור שבאותה על של שנות ה40 לקהל הצעיר של המדינה לא היה בדיוק ''קול'' בכמו שהיה להם בשנות ה60 שהתנגדו במוצהר למלחמה בוויטנאם.

כמו כן וויטנאם היה עסק מלוכלך בכול מקרה והם היו חייבים לצאת משם רק מחמת האבדות והבלאגן שהיה שם, בלי קשר לאידיאל של דוקטרינת טרומן.

ישן 20-04-2006, 01:35

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "כמה דברים, אתם (וגם התקשורת)..."

אני אכניס עוד קטגוריה, אנשים אשר מרגישים שלא יתרמו בשירות הצבאי, משתחררים בדרך זו או אחרת והולכים ללמוד ולעבוד. לטעמי הם יתרמו הרבה יותר למדינה כאשר ישלמו מיסים ויהיו אזרחים למופת. לא בשירות חובה במדים על מנת לסמן וי על 3 שנים מהחיים. אתה קורא להם מפונקים, אני דווקא חושב שהם אמיצים מאוד שהחליטו להתמודד עם החיים האמיתיים כבר בגיל 18. מה שאני לא יכלתי. בכל מקרה להכריח מישהו לשרת לא ילך לעולם, כי אם הבחור ירצה להשתחרר הוא ישתחרר בכל מקרה.

ידידינו אמיל, כמו שאמרו רבים וטובים לפניי, במלחמה אין טובים ורעים,יש רעים ורעים. מלחמה לעולם לא פתרה סכסוכים, כוח לעולם לא הוביל לפיתרון, אלא רק הפשרה והמשא ומתן. אדם שלוקח את הנשק סופו שימות. כמה צפוי להביא את מלחמת העולם השניה בתור דוגמא. זוהי דוגמא מאוד קיצונית למצב שבו כביכול רק כוח היה עוזר. נגיד שרק כוח עזר. נגיד שזה המקרה אולי היחיד מתוך אלפי מלחמות שבו המלחמה "פתרה" סכסוך. ובכן בל נשכח שהפיתרון בא על חשבון מיליוני חפים מפשע-אזרחים אירופאים, אשר נהרגו תחת ההפצצות (המיותרות לא פעם) של מטוסי הצדדים הלוחמים. זה היה פיתרון עקוב מדם אשר היו לו השלכות הרסניות למשך עשרות שנים. אם בעזרת דוגמא קיצונית זאת, של מלחמת העולם השניה, אתם מצדיקים את המלחמה, תוך הגדרתה כזו או אחרת, אז עתידינו רע ומר.

לא, לעולם לא אחזיק בידי רובה, וחלילה לא ארה בו. אני מעדיף למות מאשר לגעת בכלי הזה.
ישן 20-04-2006, 01:53

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "[font=Verdana]אני אכניס עוד..."

ידידי,
אתה צעיר ולכן אני מבין מאיפה אתה בא ואפילו מסכים איתך בהרבה דברים.
אני מעולם לא הצדקתי מלחמות ולא טענתי את חלק מהדברים שאתה כותב שטענתי.
למלחמת העולם השניה אפשר להוסיף את מלחמת ששת הימים אבל באמת שאין סיבה להיכנס לזה.
בשל היותך קצת צעיר וחם אתה רואה קצת בשחור לבן את הדברים ואתה מלא אידיאלים- וזה בסדר גמור, במיוחד כאשר אתה באמת שוחר שלום. אני חושב שלא הבנת עדיין את המורכבות שבאדם והמורכבות שבעולם, אפשר להיות כמעט פציפיסט (אני לא חושב שבאמת קיימיים פציפיסטים טהורים ואני מיד אסביר..) ועדיין להבין שיתכן (בתאוריה) שנאלץ להחזיק רובה יום אחד. אני ישן טוב מאוד בלילה במחשבה שיש פציפיסטים בעולם ומצד שני שמח שהיו בהיסטוריה אנשים שהיו אמיצים מספיק לאחוז בנשק כשלא היתה ברירה. הפילוסופיה והתאוריה של הפציפיזם, יפה ככל שתהיה לא מצליחה לעבור לעולם האמיתי באותה צורה נהדרת שהיא קייימת בתאוריה, והאמת שזה בסדר גמור.
אני רק אנסה להוכיח את הנקודה שלי ואולי לגרום לך להבין משהו: אני מאמין למה שכתבת בתגובתך " לא, לעולם לא אחזיק בידי רובה, וחלילה לא ארה בו. אני מעדיף למות מאשר לגעת בכלי הזה" אין לי ספק שאתה מאמין בזה, אבל זה לא נכון, כי כאשר יהיו לך ילדים- וחיהם יהיו בסכנה, אתה תירה ברובה מבלי לחשוב פעמיים, כאן התיאוריה הפציפיסטית לא מצליחה לעשות את המעבר השלם לעולם האמיתי.
אני רוצה רק לציין שאין זה סותר את דעותיך ואינני מנסה לשכנע אותך לא להיות פציפיסט- ההפך הוא הנכון, אני מכבד זאת ב100% ומקוה שכל בני האדם יהיו פציפסטים יום אחד.
מכיוון שיום זה עוד לא הגיע, אני מאוד מכבד אנשים כמוך שמקדמים את הפציפיזם, ומכבד גם כן את מי שעוסק בלהגן על ילדיו, ובתנאי שזה באמת מה שהוא עושה, ולא מחפש לפגוע באחרים.
בהצלחה בדרכך.
אמיל.
ישן 20-04-2006, 02:11

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "ידידי, אתה צעיר ולכן אני..."

דווקא על מלחמת ששת הימים ניתן להתוכח, כמו שעל מלחמת יום הכיפורים וגם על מלחמת העצמאות.

ולא טענתי שום דבר נגדך אישית, שים לב שפניתי ברבים, זה מכוון אל כל חברי הפורום.

אחד הטיעונים הבולטים נגד פציפיזם הוא טיעונך, שכאמור הפציפיזם יפה בתיאוריה אך לא עובר את המציאות הכואבת. ובכן בינתיים אין לי אלא להסכים איתך. אך להוסיף ולומר שאם כל אדם יעשה את חשבון הנפש שלו ויגיע למסקנות שאני הגעתי אליהן, אז בהחלט החברה הזאת תהפוך לפחות אלימה. ואם כל אדם ואדם בעולם יעשה זאת, אזי נישאר ללא צבאות כלל וכלל. להגיד שהפציפיזם זו תיאוריה יפה אך לא עוברת מציאות, זה כבר להיות חלק מהבעיה. חוץ מזה, כל פציפיזם יהיה פחות סהרורי והזוי מהמצב השורר כעת.

אם אני אהיה פציפיסט, ואתה גם תיהיה, וכולנו ניהיה כאלה, אז ילדיי לא יהיו בסכנה, ולא ילדייך ולא אף ילד. והפורום הזה יחדל מלהתקיים ויהפוך לפורום שירות לאומי, ותקציב הצבא יועבר לאן שצריך.

"אתם חושבים שאני רק חולם? ובכן אני לא היחיד. אני מקווה שיום אחד תצטרפו אליי..." ג'ון לנון.

הכבוד אגב הוא בהחלט הדדי.

נערך לאחרונה ע"י Sycofat בתאריך 20-04-2006 בשעה 02:20.
ישן 20-04-2006, 11:57
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

sykofat

אתה לא מתבייש לקרוא לצבא שלנו רוצח? לחיילים שלנו רוצחים?? מי רוצח החייל שמת כשהסכים לתת לזקנה ללכת למכולת בזמן עוצר ופתאום קפצו עליו שני מחבלים מאותו בית שרצחו אותו?? זה נקרא לרצוח.!!. לבוא בלילה להתנחלות ולהיכנס לבית ולחדר של הילדים ולראות שהאמא מגוננת בשתי ידיה על התינוקות שלה ולירות באמא ואחר כך בשתי התינוקות זה נקרא רצח !!!! הצבא שלנו שמגן על כל המדינה ועל האנשים המחורבנים האלה והחיילים שמסכנים את החיים שלהם כל יום ויום ויום ויום כשהם הולכים לעצור איזה מחבל שהוא בדרך לפיגוע שכדי שחס וחלילה אתה או שמשפחה שלך לא תיפגע בפיגוע הזה זה רוצח בשבילך??? אז נכון שלפעמים קורה איזה אירוע שלא צריך לקרות שזה בדרך כלל קורה אחרי פיגוע שהמחבלים יימח שימם עושים לנו אז החיילים נכנסים כשהם מתוסכלים לשטחים וכן לפעמים הם עושים דברים שלא צריך אבל זה קורה פעם בהרבה זמן ואסור להכליל את זה על כל החיילים המדהימים שלנו..!

אני מקווה שהבנת את הנקודה שלי צ'יקמוק !

ישן 20-04-2006, 00:53
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
הסיבה האמיתית היא כזו:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ניייצן שמתחילה ב "כל כך הרבה משתמטים!!!"

התרבות במדינה שלנו הפכה לתרבות מיובאת מחו"ל. אנשים שכחו שהם ישראלים וחושבים שהם חיים באיזה מדינה אחרת. התקשורת ושאר רודפי בצע מכניסים כל מני אשליות לראש של הציבור והנוער. מגדלים דורות חדשים של אנשים מפונקים ופלצנים. איפה ראיתם את היפי נפש האלה שדואגים (נשמות) למשפחות של טרוריסטים מטורפים לפני 20 שנה ויותר? איפה היו כל אותם אנרכיסטים ומשתמטים מגעילים? אתם יודעים איפה???

הם פשוט לא היו. ככה פשוט. היו שומעים על אחד כזה בשנה, וכל המדינה עוד היתה רועשת שדבר כזה התרחש... היתה לנו מדינה אחרת, בה אנשים ראו עצמם ישראלים. אפילו שהמצב היה חרא, והוא היה חרא, ולעיתים הרבה יותר ממה שהיום, לאנשים היתה גאוות לאום אמיתית. היה לנו דור של גנרלים סלבריטאים והגשש החיוור, סרטי בורקס ומנהיגים שידעו לנאום, ואנשים שהאמינו במדינה שלהם, כי זה המקום היחיד בעולם בו הם יכולים לחיות כיהודים. הסיבה שהיום רואים כאלה דבילים היא שהמנטליות השתנתה לרעה ב20 השנים האחרונות. זה נובע מהרבה תהליכים, בעיקר ייבוא של תרבות חו"ל. את הישראליות אנחנו חיים ונושמים, אך שוכחים שהיא קיימת ולא מפתחים אותה. בקלות אנחנו יכולים להרים פה מחדש דור של ענקים כמו רבין, אפרים קישון.. צריך רק מוטיבציה והבנה לאומית למצב.

שימו לב שאני עוד אומר את זה בתור בנאדם אתאיסט שמרצון בוחר שלא להגדיר עצמו יהודי למרות שנולד כזה. שלא תתפסו ממני פטריוט יהודי דגול. אני מאמין ואוהב את המדינה שלי בסה"כ, ומרגיש שאני חייב לה את שנות השירות שלי (ואף את חיי אם אדרש) משום שהיא דאגה לי 18 שנים ותמשיך לדאוג לי בעתיד.
ישן 20-04-2006, 01:11

בנוגע לתרבות המיובאת...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי The_Israeli שמתחילה ב "הסיבה האמיתית היא כזו:"

אתה צודק, זה מאוד מאוד מתבטא בטלוויזיה.
עזוב את העניין שכול סדרה שיש בערוץ 22 היא שעתוק של משהו שהמציאו בארה''ב (גלגל המזל, כוכב נולד, תוכניות ריאלטי, וכו') תסתכל על כול הסדרות שהדור הזה גדל עליו, דברים כמו צער גידול בנות, אריזה משפחתית, משפחת בנדי, סימפסונס, או אפילו דברים שהם לא בהכרח לילדים כמו יפים ואמיצים, חופשי על הבר, כול מיני דברים שהיו פה,מה לא! הכול כאן מיובא מאמריקה, ומה שמדהים זה שבאירופה אתה לא רואה את זה כלל! כול הסדרות טלוויזיה מיוצרות ומופקות בארץ המולדת ונשארות באותה שפה, ומה שלא בשפת המולדת מדובב לה (אגב זו הסיבה שהרבה אירופאים בקושי יודעים אנגלית, לעומת הישראלים שיודעים כמעט את כול האנגלית שלהם מהטלוויזיה!)

וגם בתחום הטכנולוגי, לולא המתחרות היפניות כמעט כול מוצר חשמלי כאן היה אמריקאי, וכנ''ל לגבי הרגלי האכילה, אנשים כאן שותים קוקה קולה בכמויות, דוחפים מקדונלדס ובורגר קינג, ופיצה האט ומה לא (שוב, גם באירופה יש את זה, אבל הם בקושי אוכלים שם את זה) ובהחלט יש תהליך ברור של אמריקניזציה בישראל החל כבר משנות ה60, ולפעמים זה באמת נראה כאילו אין לנו תרבות משלנו...

אבל..אין מה לעשות, הרבה מדינות מתפתחות וצעירות לוקחות מדינות אחרות כמודל, אנחנו צריכים לשמוח לפחות שאנחנו בחרנו באמריקה.

ישן 20-04-2006, 01:47

אנשים צריכים להבין את מצבם של החרדים ועקרון ה''תורתו אומנתו''
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי zazo2 שמתחילה ב "יש לי משהו להגיד פה לכולכם..."

חייבים להבין שמדובר באנשים שגדלו לבתים דתיים במיוחד, שבהם הגבר נדרש ללמוד תורה כול היום, זוהי פשוט חובתו, אין אולי...
קשה מאוד להסביר לאדם לא דתי כמה חשוב לאנשים האלו הלימודים והתפילות הללו,זה לא משהו שהם יכולים להתנתק ממנו ב''מכה'' אחת ואם הם עושים את זה הם נידונים ליסורים בעולם הבא (על פי אמונתם), וחוץ מהעניין שבשבילם עצם העובדה שהם מתפללים הם משיגים את ההגנה ה''טובה'' ביותר למדינה מהקב''ה.

צריך להתסכל מכול הפרספקטיבות לפני ששופטים מישהו.

ישן 20-04-2006, 02:04
  zazo2 zazo2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.06

דבר ראשון אני מבין יותר טוב ממך על כל עניין החרדים כי אני גדלתי איתם זה דבר ראשון, דבר שני כל ההסבר שעכשיו נתת לי על למה הם לא עושים צבא- אני עוד ידעתי את זה לפני שנולדת אל תדאג- אך יש כזה פתגם שאומר "אין פטור" כל בן אדם יכול לעשות צבא ובדרך ללמוד תורה ולקיים מצוות תאמין לי, כמו שבן אדם אחד יגיד "רגע אני חרדי אני לא יכול לעשות צבא" אז בן אדם אחר יגיד "רגע אני חולה אסטמה אני צריך משאף כל פעם אז גם אני צריך להיות בבית" אתה לא יכול ללכת בדרך של אפליה ולמיין בדרך של אפליה מי מתאים לצבא ומי לא, זה נוגד את עקרונות הדמוקרטיה שבו עקרון חשוב מאוד עקרון השוויון אני לא יודע בני כמה אתם ואם למדתם באוניברסיטה או בתיכון, כל היחס המפלה הזה הוא פסול בהחלט בכל מדינה דמוקרטית, ואני בתור אחד שגדל עם דתיים אני יודע שלא מדובר פה כל כך בדת גם, החרדים אוהבים קצת לדאוג לתחת של עצמם, אז הם מצאו תירוץ דיי טוב כדי לא לעשות צבא שאתה פירטת, הכל אפשר לעשות יחד, כמו שהדתיים עם כיפות סרוגות עושים צבא ולומדים תורה גם הם יכולים לעשות ככה, אתה לא יכול לוותר להם בצורה כזאת. אתה לא יכול גם להיות עדין עם כל אחד כשאתה שולט על מישהו לפעמים אתה צריך לחנך אותו ולהעמיד אותו במקום על מנת ליצור לעצמך סדר חיים קצת יותר נורמאלי, והרבה אנשים אמרו לי "אם החרדים לא עושים צבא למה שאני יעשה אני לא פראייר" ואתם יודעים מה? אני בתוך לוחם בצנחנים אומר להם "וואלה אתם צודקים" למה שאני יסייר ברחובות ג'נין כל היום ונהיה פראייר של החרדים? החרדים מהווים דוגמא בולטת לאי שירות בצבא, וכל בן אדם שרואה זאת ישר מחפש הזדמנות לצאת מהצבא יגיד לעצמו" וואלה, אם החרדים יכולים אז גם אני יכול" פשוט מאוד.
ואני לא יודע בני כמה אתם כולכם ואם אתם לפני צבא או אחרי, אבל אני רק אומר לאלו שלפני צבא, תתבגרו קצת, תהיו בצבא 3 שנים אחר כך תדברו ותדברו גם שונה, ולא כמו עכשיו בצורה שלא ראיתם את הצבא ולא חוויתם אותו...
ודרך אגב גם אצלי בפלוגה יש כמה שמתים לצאת על פרופיל 21, והם היו מורעלים בדיוק כמוכם ודיברו כמוכם אבל הם השתנו, אני לא מצדיק אותם כמובן, אבל רק תבינו...
ישן 20-04-2006, 02:37
  zazo2 zazo2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.06

אז זה הקטע המטעה אחי, ושמעתי את זה לא מעט פעמים, שברגע שמנסים להוכיח שהחרדים בסדר בעניין הצבא ישר קופצים ואומרים "אבל החרדים עושים צבא בנחל החרדי", תאמת אני יודע בדיוק כמה מתגייסים לנחל החרדי כל שנה אבל אני לא יגיד כי המנהלים פה לא מרשים אני חושב כי זה בטש, לא משנה, מה שאני רוצה להגיד לך שאותם מתגייסים לא מהווים חצי אחוז מכל אוכלוסית הנוער החרדית שמגיעה לגיל 18 שהוא גיל הגיוס לצבא, לכן כל פעם כשמישהו אומר "נחל חרדי" זה לא פוטר את החרדים מהאשמה שרוב רובם לא עושים צבא שכן מיעוט מאוד פצפון מתנדב ליחידה הזו, ולגבי אותו קצין, תשמע דבר ראשון כל הכבוד לו ללא ספק, אך תזכור דבר חשוב מאוד הקצין הזה מהווה רק אחד מתוך עשרות אלפי ויותר צעירים חרדים אשר יכלו להיות בצבא אך הם לא, בסדר יש קצין חרדי, אבל אותו קצין מהווה אחד מתוך עשרות אלפים אשר יכלו להיות כמוהו, ולכן עוד פעם, זה שיש לחרדים נציג בקצונה לא פוטר אותם מלהמשיך לשבת ולשלוח קצין חרדי כל כמה שנים אם בכלל, הוא מהווה 1 מתוך עשרות אלפי, וחבל גם שעם השטיפת מח שלהם שאומרת שהליכה לצבא היא כמעט כמו חטא, אכן פועלת, אסור לך לצעוד כמעט ברחובות בני ברק עם מדי חייל אם אתה תושב המקום... אני לא יודע איך אתה קורא לזה, וזה דבר דיי ידוע במיוחד כשהלך שם חייל בנחל החרדי עם מדים וכמעט עשו בו לינץ' מול מצלמות, אבל בעיני פצפיסטיות יותר מתקבל על הדעת מאשר העניין הזה.
אבל בעתיד, מה יהיה בעתיד והאם ישנו את זה, בחיים לא, למה כל אחד דואג על התחת שלו לאינטרסים שלו, החרדים לתחת של עצמם והשאר לתחת שלהם, את הממשלה לא מעניין תדברים האלה, במדינה מתוקנת בגלל דבר כזה לא היו עוברים על סדר היום, אבל פה הכל אפשרי, למה יש דמוקרטיה ויותר מדי דמוקרטיה לפעמים שאנשים פשוט מרשים לעצמם יותר מדי, לכן חרדים תמיד לא ילכו לצבא, פצפיסטים תמיד יהיו, כל עוד לא תופסים מישהו בביצים ולא הולכים בדרך של משמעת נוקשה אז בטח שהמצב לא ישתנה.

נערך לאחרונה ע"י zazo2 בתאריך 20-04-2006 בשעה 02:43.
ישן 20-04-2006, 10:44
  I.B I.B אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.05
רציתי לספר על חוויה קטנה שהייתה לי עם כאלה שי להם "פטור מצפון"

יום אחד שהתנדבתי במשטרה התקבלה ידיעה על הפגנה מכפר ידידותי שנקרא "בית-סירא".
הגענו למקום אני ועוד שני שוטרים, שם כבר חיכו לנו מג"בניקים ויס"מ ש"י, ומה שנגלה שם לנגד עיני היה משהו הרבה יותר גרוע לדעתי מהשתמטות. בשלב כלשהו התחילו בני דודינו היקרים מבית סירא לזרוק אבנים על כוחות המשטרה והצבא שהיו במקום. אא, שחכתי לציין שההפגנה שלהם לוותה בפעילי תנועת "שלום-עכשיו" וכמו כן נשות מחסום ווטש היקרות. בכל מקרה, בגלל שרוב השוטרים היו ללא אמצעי הגנה מאבנים, לוחמי מג"ב פתחו באש (גומי) על הפלשתינאים במקום, אבל מה שקרה אז זה שפשוט האזרחים הישראלים שהיו שם כיסו את הפלשתינאים בגופם. הם הגנו עליהם בגופם..
עכשיו מגב זה מגב, אז הם ירו פשוט על הישראלים אבל זאת לא הנקודה, מה שרציתי להגיד בכל הסיפור הזה שההשתמטות מצה"ל היא לא המחלה אלא הסימפטום וזה מה שמדאיג אותי. שלא לדבר כבר על זה שאנשים שמסוגלים להגן על אויבי המדינה העויינים בגופם ולהילחם נגד הצבא שלנו לא ראויים להתגייס.יש אנשים שלדעתי אסור לגייס אותם (בעיקר מטעמים אידיאולוגיים) כי בשעת לחימה אתה חייב לסמוך בעיניים עצומות על כל החברה שאיתך בלי לחשוב שמישהו מהם פתאום ילך להגן על האוייב.
ד"א ההפגנה נסתיימה בכך שיס"מ ש"י נכנסו לתוך הקהל ופיזרו אותו הביתה (תוך שימוש באלות וגז מדמיע...הרבה גז מדמיע)

נערך לאחרונה ע"י I.B בתאריך 20-04-2006 בשעה 10:53.
ישן 20-04-2006, 10:54
  ranm8 ranm8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
שלום לכולם...

שלום,
אני כמו כמה מחברינו פה באשכול רציתי לצאת מהצבא, לא האמנתי בשירות בארגון רוצח.
כבר הייתי צעד וחצי בחוץ ואז עשיתי אם עצמי קצת חושבין לאחר שקראתי כמה ספרים והבנתי דבר קטן ופשוט, בלי הארגון הזה שיגן עלינו כולנו נמות ומן סתם לא בדיוק יהיה לנו איפה לחיות (במיוחד לאור העובה שאנחנו לא חביבים על חבירנו ממדינות ערב).
החלטתי שאין מה לעשות ושאם כל אחד יחשוב כמוני לא ישאר אף אחד שיגן עלינו פה אז לקחתי את עצמי בידיים.
היום אני משרת בגולני, נותן את כל כולי וגאה להיות לוחם.

אז לכל החברה פה שרוצים לצאת, תחשבו טוב טוב על הפרט והכלל בכל הסיפור שלכם ותגיעו למסקנות. תזכרו שלא סתם הגיוס בישראל הוא חובה ואם עדיין תחליטו שהדרך שלכם היא הנכונה אז תמשיכו ללכת בה, כל עוד אתם שלמים עם עצמכם הכל כשר.
ישן 20-04-2006, 10:59
  Malshabico Malshabico אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.05
נאמרו פה דברים מאוד נכונים

אבל רק שתדעו שהנושא שהכי מדאיג אותי הוא זה של האנשים מהאזורים העמידים יותר שמשתמטים סתם , כי לא נראה להם ממש אז הם לא ילכו.
בכיתה שלי (בי"ס מאוד נחשב - אני לא בא להשוויץ , תבינו בהמשך) יש ילד אחד שכבר יודע 100% שהוא לא יעשה צבא, איך? הוא כבר יודע שאמא שלו שעובדת בבית חולים תסדר לו איזה אישור בזמן שהוא יטוס לארה"ב. וזה בבי"ס טוב מאזור מאוד נחשב.עכשיו תארו לעצמכם שהוא היחיד בכתה שבטוח הולך להשתמט, מה עם אלה שאני לא יודע? מה אם בכל כתה בבי"ס יש לפחות אחד כזה? מחשבה לא נעימה.

אבל לעומת זה יש בשנים האחרונות תופעה מאוד מעניינת - אנשים שלא רק רוצים להתגייס לצה"ל, אלא רוצים להגיע ליחידות הכי מובחרות!
משיחה שלי עם מישהו שמבין משנת 2003/2 עד היום מספר המשתתפים ביום סיירות הכפיל את עצמו.
תקחו לדוגמה גיבוש שייטת- לפני שנתיים עברו את הגיבוש כ-25 אנשים לעומת השנה -11 אנשים, בזמן האחרון השייטת מרשה לעצמה להיות בררנית ולא כל מי שעבר את הגיבוש בהצתיינות מתקבל, אלא מי שלדעתם בטוח שיסיים מסלול ביחידה - מסביר את כל האנשים שעלו לוועדות לעומת הכמות שעברו בגיבוש האחרון. הכל בגלל שיש יותר ויותר אנשים בעלי מוטיבציה שרוצים להגיע ולשרת את המדינה בצורה הטובה ביותר.

ישן 20-04-2006, 11:29
  ניייצן ניייצן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.06
קודם כל

שכל אחד יגיד לעצמו מה לעשות, אי אפשר להגיד לאנשים להשתנות ולעשות מה שאתם רוצים. ז"א, לפני שאתה הולך ואומר לחרדים מה לעשות, ואומר שרוב החילונים כן משרתים, תשאל את עצמך קודם- מה יקרה עוד 20 שנה? בקצב הזה שיעור המתגייסים ירד לקרשים וזה יהיה בגלל אנשים שאומרים "אם החרדים לא משרתים למה שאני יהיה פראייר??"

אז אם כל אחד יגיד את זה, לא יהיה בכלל מי שישרת בצבא.. ואתה לא יכול לבוא בטענות לחרדים כשהטענה המרכזית שלך מעורערת אפילו קצת. תראה כמה חילונים (ואני ממש לא מדברת על פצפיסטים אמיתיים), שהחליטו שלהם יותר נוח לנסוע למזרח ואחכ לברמן באיזה מקום וללמוד ולהתחיל את החיים.
אז הם יתחילו את החיים בגיל 18 שכל השאר מוותרים על 3 שנים מהחיים שלהם (או אפילו יותר), כדי להגן על המדינה ובדיוק על אותם אנשים שבכלל לא משרתים ??

והדוגמה הכי נוראית ומעצבנת ומציקה לאיך שהמדינה והחברה שלנו מתייחסת למשתמטים היא הדוגמה של אביב גפן.
הבנאדם השתמט, השמיץ את הצבא ומה לא... ותראה אותו עכשיו, איפה הוא? משמיעים שיר שלו כל שנייה וחצי בגלגלץ- גלי צה"ל.
איפה הצדק כאן?! אנשים רואים שהחברה והמדינה מקבלים את עניין ההשתמטות בקלות, ומחליטים להמציא איזה תרוץ, להוציא את עצמם 21, חולי נפש.. וזה מה שקורה במדינה שלנו היום.
ישן 20-04-2006, 11:46
  Papa_Sutul Papa_Sutul אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.04
אנלא יודע לאן בדיוק לשרשר

אז אני אפתח שרשור חדש..
במקרה שלי אני דיי הסתדרתי בצבא.. אותי הצבא לא דפק..
לעומת חברים שלי (חברים.. ברבים) שרוצים לשרת והמערכת הדפוקה הזאת דופקת אותם
אני לא מדבר על אנשים שיכולים לשרת ומשתמטים.. כי המשתמטים מתחלקים ל2 קבוצות..
אלה שלא בז*ן שלהם לשרת למרות שהם יכולים.. ואלה שרוצים והמערכת דופקת אותם..
ואני ממש ממש מבין אותם, המערכת הזאת דפוקה והיא לא מתאימה לכל אחד (ע"ע פרופיל 21)
אתם לא יודעים איזו שביזות על זאת כשאתם חולמים וחולמים ומתאמנים שנים בשביל להגשים חלום להיות במקום X בצבא והצבא בסוף משתין עליכם (לא נותן לכם אפילו להתחיל את המיונים... ועוד הרבה מקרים)..

מצד שני.. כולה שנתיים ו8 חודשים לשרת, ואתם חיים במדינה של שירות חובה.. אז תנו את התקופה הזאת למדינה שלכם!
אבל כל אלה שכבר בצבא והצבא דפק אותם בתפקיד שאפילו הוא (הצבא) לא חשב עליו.. שסתם דפקו לו תפקיד לא חשוב אפילו (אל תגידו לי שכל איש בצבא הזה חשוב וכל תפקיד חשוב שיהיה מישהו שממלא אותו- כי זה לא נכון), יש מספיק אנשיםף שסתם בצבא.. והצבא סתם דופק אותם.. במקום שישימו אותם בתפקיד מעניין- שלא יטחנו שנתיים ו8 סתם

עד עכשיו הצדקתי אותם והארתי קצת את עיניכם.. שכולכם מורעלים ולא רואים מה קורה לשאר האנשים, בשבילכם משתמט זה משתמט
ועכשיו אני אגיד דעתי.. אני חושב שזה פשוט מגעיל מה שהמשתמטים עושים.. אבל את חלקם (הבנתם איזה חלק) אני מצדיק איפשהו
ואלה שסתם משתמטים כי הם חראות ולא חסרים כאלה.. צריך לטפל בהם.. הצבא הזה נותן 21 לסתם אנשים..
אבל רוב המשתמטים פשוט מורידים פרופיל על בעיות מונפצות..שמה לעשות- הצבא לא יכול לא להוריד פרופיל.. כי הוא גם רוצה באיזשהו מקום לכסות ת'תחת שלו שלא יקרה למלש"ב שום דבר בשירות והצבא יצטרך לשלם לו פיצויים כל החיים..

נערך לאחרונה ע"י Papa_Sutul בתאריך 20-04-2006 בשעה 11:54.
ישן 20-04-2006, 12:17
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
תגובתי לעניין

אני מנסה לדבר פה בראייה של מישהי שעבדה וראתה כיצד מערכת המיון פועלת, ומשחררת אנשים "בקלות".
הציניות שבמילה בקלות, היתה מכיוון ולכל אחד יש סיבה מספיק טובה לא להיות בצבא. לכל אחד.
ובואו נתחיל לסקור את סיבות ה"משתמטים"-

1. סיבה רפואית טהורה- מוצדקת ע"י טובי המומחים, אף אחד לא יתעסק עם אדם שמפאת יכולתו הפיזית. נפשית אינו מסוגל לשרת בצבא.

2. סיבה דתית- החוק במדינה קובע, שמלש"ב שעסק כל חייו בלימוד תורה בישיבה "שחורה" (תלמיד ישיבה חרדית- תורנית), יכול להצהיר על "תורתו- אומנותו". פירוש מושג זה הוא- בתורתו הוא עוסק בעצם במקצועו. הוא אינו חייב בשירות צבאי. המושג בא במקור כהגדרה לעילויים בתחום הדת, לגאונים של ממש, אך כיום המושג התרחב וניתן פטור כמעט גורף לתלמידי ישיבות חרדיות. בנות שמצהירות דתיות אינן חייבות בשירות צבאי ע"פ חוק במדינת ישראל- אך יכולות לשרת שירות לאומי.

3. סיבות מצפון- ישנם אנשים במדינה שבאמת ובתמים אינם מוכנים ומסוגלים נפשית לשרת תחת גוף שהורג ויהרוג אנשים, גוף שתכליתו הגנה על שטח תוך הרג אנשים. המדינה רואה זאת בשנים האחרונות כסיבה מספיק טובה לשחרור.

4. סיבות מומצאות/ מונפצות/ קומבינות- אנשים אלו, הם (לדעתי האישית בלבד) הסחי והרפש של עם ישראל. מצד אחד, הם נטל ומעמסה על גב האנשים שכן תורמים ומשרתים. מצד שני, האם באמת היית רוצה אדם כזה לצידך בשעת מלחמה? האם על אדם כזה היית סומך? בן אדם שמגיע לקב"ן וממציא חבר דמיוני ע"מ להשתחרר- מקומו בבית/במוסד. מקומו לא בצבא.

*** מדגישה- זו דעתי האישית בלבד***

ישן 21-04-2006, 08:31
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "תגובתי לעניין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי chatulim
2. סיבה דתית- החוק במדינה קובע, שמלש"ב שעסק כל חייו בלימוד תורה בישיבה "שחורה" (תלמיד ישיבה חרדית- תורנית), יכול להצהיר על "תורתו- אומנותו". פירוש מושג זה הוא- בתורתו הוא עוסק בעצם במקצועו. הוא אינו חייב בשירות צבאי. המושג בא במקור כהגדרה לעילויים בתחום הדת, לגאונים של ממש, אך כיום המושג התרחב וניתן פטור כמעט גורף לתלמידי ישיבות חרדיות. בנות שמצהירות דתיות אינן חייבות בשירות צבאי ע"פ חוק במדינת ישראל- אך יכולות לשרת שירות לאומי.
בחורי ישיבות לא מקבלים פטור גורף, אלא דיחוי שירות. ברוב המקרים, כשהם מחליטים להפסיק את הדיחוי, הם כבר נשואים עם ילדים ואז הצבא הוא זה שמעדיף לא לגייס אותם, אלא אם הם ממש מתעקשים, וגם אז זה רק לשנתיים/ שלושה חודשים.

ישן 21-04-2006, 22:18
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
יש כאן כאלה שיכולים להרחיב יותר, אבל בגדול בני הישיבות שמתגייסים מתחלקים לשתי קבוצות
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "[QUOTE=chatulim] 2. סיבה..."

יש את בני ישיבות ההסדר שמתגייסים בגיל "רגיל" עד "סביר" (מעל 18 אבל לא בהרבה). הם מתגייסים לשנה וארבעה חודשים, אשר בסופם הם חוזרים לישיבה ומהווים סד"כ סדיר זמין במקרה הצורך. מי מהם שרוצה להמשיך לפיקוד וקצונה יכול לעשות זאת בתמורה לחתימה נוספת של שנה לפחות.

הקבוצה השניה היא החבר'ה בעלי המשפחות (מרכז הרב אם אני לא טועה) אשר מתגייסים לשישה חודשי שירות סדיר. לאחר ששת החודשים הם מתווספים למערך המילואים ומהווים חלק בלתי נפרד ממנו, הווה אומר מילואים כמו כולם.

ישן 20-04-2006, 21:36
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תגובה...

טוב ראשית כל ערב טוב לכל גולשי הפורום הנכבדים!,

ארצה לפתוח בכמה מילים.אני חושב שכל הנושא של השתמטות מצה"ל הוא אחת הבעיות הקשות ביותר באומה היהודית!,ובמדינת ישראל ככלל.
אני נער עוד מעט בן 18 יודע שאני הולך להגן בחירוף נפש על פיסת אדמה שאין עוד יקרה ממנה, ודם רב נשפך עליה כדי שאחיה כאן.
לעיתים אני נתקל בחיילים שלא ראו את הבית 21 ימים ויותר בשביל מי ושביל מה?,האם זה מגיע לנו?,האם מגיע לנו שנרגיש בטוחים בבית החם שלנו כאשר ילד שלפני חודשיים סיים י"ב שומר עלינו ומסכן את החיים שלו רק בשביל אנשים שלא נקפו ,ולו אצבע על מנת לתרום למדינה היקרה הזאת!.
כאשר אנו יושבים מול מחשב בכיף שלנו עם כוס קולה ביד ומקלידים על המקלדת בסבבה יושב לו במקרה איזה חייל בטול כרם במארב קר לו אחושרמוטה וחושב על החברה שלו שנפרדה ממנו בגלל שהם כבר לא נפגשים.נכון שהחיים שלנו יותר טובים?,אבל בשביל להגן על המדינה צריך לאכול חצץ והרבה.
תבינו כל הדיון הזה לא שווה כלום אם לא נעשה משהו אמיתי בנידון,זה שאני יושב ומקליד את ההודעה הזאת זה לא להזיז עינינים.אנחנו טוחנים מים ובלי שום סיבה ממשית.
שימו לב שצריך כוח מניע על מנת למנוע את ההשתמטות הזו,אני מחליט לעלות כאן מסמך שנכתב ע"י לפני כשנה וחצי ויותר חשוב שכל אחד ייקרא ויפנים!.

מלש"ב יקר,

בעוד כשנה או פחות אתה מתגייס לצה"ל.כשתחלוף השנה הזאת תעבור את שרשרת החיול ותהפוך לאחד ששייך למשפחה אחת גדולה של כבוד וסמלים!.
למשפחה הזאת קוראים צה"ל!,בעת שירותך אתה עומד להיתקל במכשולים שיקשו את דרכייך אך למד להתחשל והדבר יביא לפיתרון הבעיה.
כאשר אתה שייך למשפחת צה"ל אתה מייצג את הדגל והאומה היהודית.
כיום בעת הסכסוך הפלסטיני ישראלי אתה עומד בדילמה שכן התעמולה בישראל היא אנטי צבאית בעליל כלומר הרבה מהלך הרוח התקשורתי סובב סביב הכותרות של צה"ל הרג פלסטינים וכו'.
אחד האויבים שלנו הם הקוראים לך לסרב פקודה בעת השירות או להשתמט מן השירות בצה"ל.
כאשר אני מתגייס לצבא חובת ההוכחה נמצאת עליי, עליי להוכיח כי אני חייל נאמן למדינה שלי לחוקיה ולפקודותיה כשם שנשבעתי בטקס ההשבעה!.
בהמשך הדרך כאשר תסיים את הטירונות תוכל להוכיח לאויב את העליונות של משפחת צה"ל בין אם אתה משרת בתור תומך לחימה או שאתה שייך לחיילות הנלחמים בשטחים.
כאשר אתה משרת, רוח צה"ל נמצאת בך, הדגל מתנופף בעינייך, ואתה גאה לשמוע את התקווה מתנגנת ואותה שרים המוני חברייך החיילים.
להיות חייל בצה"ל משמעותו להיות נאמן למדינה,לא לערב פוליטיקה בתוך הצבא שמביאה כתוצאה מכך לתופעת הסרבנות,לקבל כל פקודה ולבצע אותה!.
הסרבנות היא סרטן הממאיר בלבה של האומה היהודית היא מאיימת עליי ועליך.
הסרבנות מביאה לכך שפחות חיילים יגנו על המדינה שיהיו פחות מתגייסים מכיוון שהם שמעו מן המשתמטים שצה"ל הוא צבא כיבוש!.
אם לא נעצור את המחלה היא תתפשט בכל גופה של האומה היהודית ו57 שנות קיום ולחימה על הבטחת החיים בארץ יירדו לטמיון ומדוע?,בגלל אנשים שאינם מסוגלים להבין שהצבא הוא מטרה עליונה.
הסרבנים הם אומנם מיעוט בחברה שלנו אך המיעוט הולך וגדל.
מי שמסרב הוא מי שהושפע משטיפת המוח הפלסטינאית וכמובן כאשר אתה מסרב אתה מייצג חלק מן הבעיה של אותו מיעוט,וכאשר אתה מסרב הרי שאתה רוצה בהיחרבותה של האומה היהודית.
לסיום ארצה להגיד לך כי האמן לי שהשירות הצבאי שלך באשר הוא יתגמל אותך וישאיר בך הרבה חוויות שלעולם לא תשכח!.
זכור כי הצבא הוא זה שמגן על משפחתך כיום ובעתיד אתה תצטרך לעשות את העבודה ואם לא תעשה אותה לא יהיה מי שיעשה משמע הביטחון של משפחתך נמצא בסכנה.
כשאתה מסרב אתה תוקע סכין בגבה של האומה היהודית ובאחיך הגרים איתך על אותה אדמה.
לכן אני רוצה לאחל שיהיה לך שירות נעים ומלא חוויות!.

שלך תמיד,
אחיך לנשק

*הערה: המסמך כתוב בלשון זכר אך מיועד לשני המינים!.

ישן 20-04-2006, 21:53
  Malshabico Malshabico אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.05
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תגובה..."

רעיון מאוד נחמד באמת כל הכבוד על ההשקעה, אבל...

על האנשים שבאמת הולכים להשתמט זה לא ישפיע אפילו קצת , ה"יותר אינטיליגנטים" יתייחסו לזה כשטיפת מוח צבאית ולכל השאר זה פשוט לא יזיז.
המשתמטים שאני מכיר אפילו לא יסיימו לקרוא את הדף לפני שיזרקו אותו.
תראה, הצבא מנסה לשכנע אותך להתגייס ולהיות קרבי בפרט אפילו בלי שאתה שם לב, למשל בחוברת שמקבלים יחד עם הצו ראשון (שזה ממש בסדר ד"א-אני בעד, מוסיף רעל).
מי שמשתמט זה בגלל האופי, בגלל שהוא חרא בנאדם לא בגלל שמישהו שיכנע אותו ואם אתה תשלח לו מכתב זה ישכנע אותו חזרה, זה הכל באיך שהוא חונך ואיזה בנאדם הוא באמת.

הערה: אני מדבר פה רק על המשתמטים שלא מתגייסים סתם , לא בגלל סיבה רפואית ועוד כל מיני...
אנשים שגרים באיזורים היותר טובים דווקא.

ישן 21-04-2006, 17:43
  ניייצן ניייצן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Jesus Christ שמתחילה ב "חמודה, את כנראה צריכה להבין..."

אין לי בעיה עם אנשים כמוך, שלא משרתים בצבא מסיבות מסוימות ועושים שרות לאומי.

אני באה נגד החברה הישראלית והמדינה עצמה שלא שמים ז*ן על התופעה ולא מתייחסים אליה בגרוש

כמו שאני ועוד הרבה כמוני ישרתו בצבא, וכמו שאני יסיים שרות של שנתיים (או אמממן 7 בקורס שאליו אני רוצה ללכת) אז כל אחד יכול.

ושוב, אני באה נגד החברה, שלא מתייחסת לעניין ברצינות, ולא עושים כלום כדי למנוע את התופעה שהולכת ונהיית גרועה יותר ויותר
ושוב אני יכולה לתת את הדוגמה של אביב גפן- אדם שיצא נגד המסגרת הצבאית, ולא התגייס, ואפילו גרר אחריו את מעריציו שאינם מתגייסים גם הם- ומושמע בתחנה צבאית
ישן 21-04-2006, 20:10
  TheWave1110 TheWave1110 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל TheWave1110 שלח הודעה דרך AIM אל TheWave1110
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אז שיבושם לו... מעניין אותי,..."

שמע, אני לא מתעב משתמטים... פשוט בחברה שלנו ובמצב של מדינתינו כיום אני רואה השתמטות כמחווה של חוסר איכפתיות כלפי המדינה והעם. או, במילים אחרות, משתמטים (לפחות חלק מהמשתמטים) שמים את עצמם לפני כל שאר העם והמדינה, וזה קצת אגואיסטי ומגעיל...

עריכה: ואני רוצה להוסיף שאני לא שונא משתמטים. אני שמח וגאה לשרת את המדינה שלי דרך צה"ל בלי קשר למה שאחרים עושים - אני לא בראש של "זה לא פייר שהוא הולך ולומד כשאני תקוע פה" כי אני שמח להיות בצבא ואני לא רוצה להיות בשום מקום אחר. אבל אני מוכרך להודות שבמקרים מסוימים קשה לי לתת את מלוא ההערכה שלי למשתמט, לא בגלל שהוא לא עשה צבא אלא בגלל הסיבה בגללה הוא לא עשה צבא, ויש הבדל משמעותי.

נערך לאחרונה ע"י TheWave1110 בתאריך 21-04-2006 בשעה 20:16.
ישן 21-04-2006, 21:40
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
מתעב? לא.
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אז שיבושם לו... מעניין אותי,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sycofat
אז שיבושם לו...

מעניין אותי, למה אתם, חבר'ה שמשרתים בצבא מתעבים את מי שמשתחרר והולך ללמוד לעבוד ולטייל,
ולי, שגם אני משרת, לא ממש מפריע ואני שמח בשמחתם?

אני לא רואה סיבה למה שבן-אדם אחר שהוא בדיוק כמוני, יצא לאזרחות 3 שנים לפני.
אני לא בחרתי לשרת בצבא, ואני גם לא הכי מתלהב מכל הנושא, אבל אני עושה את מה שאני חייב, ואני מצפה שאנשים אחרים יעשו כמוני ולא יתחמקו ויעשו אותי לפראייר שלהם.

אני רואה אנשים בקיבוץ שלי שהתחמקו משירות צבאי בטענות מפגרות, והם מקבלים את כל ההטבות שאני אקבל, ובזמן שאני "יבלה" בצבא הם יעבדו לטיול, ילמדו, למה שאני אשמח בשמחתם? אני מתבייש בשמחתם.

וכמו שאמרתי בהודעה הראשונה שלי, אני לא מתייחס פה לאנשים שלא מסוגלים לשרת בצבא (אם זה מסיבות רפואיות, נפשיות או מצפוניות), אלא לאנשים ששום דבר לא מונע מהם חוץ מהרצון להתחמק מהנטל הזה.
ישן 21-04-2006, 22:28
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
טוב, אחרי שכל אחד מכם שטח את דעתו, הגיע הזמן שגם אני אעשה זאת

אני לא אלך סחור סחור, הגישה שלי חדה וברורה:
מי שמנסה להשתמט משירות צבאי מטעמי מצפון- שבדרך יחזיר גם את תעודת הזהות שלו. אין סיבה שאני אחי ואבי (שעדיין עושה מילואים) נשמור על התחת שלו.
רוצה להיות פציפיסט? בבקשה, שיעשה את זה משוויץ, ללא האזרחות הישראלית שלו.

מי שמנסה להשתחרר משירות צבאי מטעמי דת- יש לשקול כל מקרה לגופו ולא לעבוד על פי מכסות או על פי הסכמים גורפים.

כל בן אדם שלא משרת בצה"ל מסיבה כלשהי ורוצה להמשיך לחיות במדינת ישראל יצטרך לתרום לקהילה תרומה שוות ערך לשירות צבאי. אם זה בהתנדבות במד"א, בארגוני סיוע לנזקקים, קשישים ומוגבלים וכו'.

אני יודע שהתגובה שלי עלולה למשוך אש מחלק מהגולשים ואין לי בעיה עם זה. אני עומד מאחורי כל מילה שכתבתי.

ישן 21-04-2006, 22:45
  Papa_Sutul Papa_Sutul אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.04
Thumbs up
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "טוב, אחרי שכל אחד מכם שטח את דעתו, הגיע הזמן שגם אני אעשה זאת"

אני את דעתי כבר כתבתי...
אבל מעבר לה, אני חושב שהגישה שלך היא הגישה הנכונה.

רוב האנשים שהולכים לשירות לאומי- עושים את זה כי זה פשוט מאוד מקום מפלט מהצבא... ואצלי בבצפר יש מספיק בנות שמצהירות שהן דתיות רק בשביל לעשות שירות לאומי ולא ללכת לצבא..
אם למישהו יש פטור מהצבא?:

ציטוט:

כל בן אדם שלא משרת בצה"ל מסיבה כלשהי ורוצה להמשיך לחיות במדינת ישראל יצטרך לתרום לקהילה תרומה שוות ערך לשירות צבאי. אם זה בהתנדבות במד"א, בארגוני סיוע לנזקקים, קשישים ומוגבלים וכו'.

זה כל מה שיש לי להוסיף לתגובה הקודמת שלי...
כמובן שהמציאות שונה.. ואנשים פשוט לא משרתים וזה לא אכפת לאף אחד (יש ה ושם חברות ומקומות שלא מעסיקים כאלה חבר'ה). אם לתת לאנשים כאלה להמשיך לחיות בארץ?.. זה נתון לויכוח.. יש בי חלק שמסכים איתך וחלק שלא.. עוד איזה שנה שנתיים נראה מה יהיה לי לומר..

נערך לאחרונה ע"י Papa_Sutul בתאריך 21-04-2006 בשעה 22:48.
ישן 22-04-2006, 00:03

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "שלום שלום ואין שלום"

עם התגובה הזאת אני ממש מסכים... אין שלום! DEAL WITH IT! וגם כנראה לא יהיה שלום עוד הרבה זמן. אני מעריך את העובדה שיש אנשים שמנסים לשנות את זה, אבל זה לא צריך למנוע מהם להגן על העם הזה בכל זאת. אתה יכול להיות נגד פשע אבל אם מישהו פורץ לביתך אתה לא תימנע בלירות בו, נכון? אבל מעשה כזה עדין לא אומר שאסור לך להלחם בפשע.

בקשר לתגובה המוקדמת יותר שלך, אני די מסכים איתך אבל בקשר לפציפיסטים אני עוד לא בטוח כי אני לא יודע מה באמת הולך להם בראש. אני מעדיף שישתמטו מאשר שיתאבדו.

ישן 21-04-2006, 23:38
  ניייצן ניייצן אינו מחובר  

עידו- מסכימה איתך על כל מילה

וסיוקופט.. הבנו את העמדה שלך. ובכל זאת תן לי לומר לך מילה או שתיים. אין הרבה אנשים שמתגייסים ברצון, אלא מתוך חובה. כי זה פשוט לא שאלה אפילו אם להתגייס או לא. זאת חובה נקודה.
יש מקרים מיוחדים של אנשים שבאמת רוצים ומחכים לגיוס.. למרות שגם כאלה לא חסר (תודה לאל).

אם יש סיבה מוצדקת, כל עוד אותו בנאדם תורם למדינה במסגרת של שירות צבאי- בסדר קיבלתי. ואני מרגישה שאני חוזרת על עצמי, פשוט כל פעם שכתבתי את זה אמרו לי שוב שיש כאלה שבאמת "לא מתאימה להם המסגרת".. מה אני יגיד לך.. כנראה שהם יצטרכו לסבול 3 שנים, כי כל עוד אין להם סיבה ממשית, והם לא הולכים ועושים שרות לאומי וכדומה- לדעתי אין להם זכות להשתמט. ואני לא אומרת את זה בתור "וואי אני יוציא שנתיים מהחיים שלי .. אוף נדפקתי והם יושבים להם בבית"

להפך, אם לא היה חובה להתגייס הייתי אומרת יאללה בכיף שלהם, אני רוצה להתגייס ואני לא יכולה להגיד לאחרים מה לעשות..

אבל כל עוד זה חובה- עצם המילה חובה אומרת הכל.

נ.ב.
אני שמחה שהרבה הגיבו לאשכול. הגע הזמן להתייחס ברצינות לתופעה הזאת
החברה היא זאת שקובעת את האופנה, לא ההפך.
ברגע שהחברה תתחיל להתייחס לעניין ברצינות, נוכל באמת להגיד שעשינו מה שיכולנו .
ישן 21-04-2006, 23:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "[font=Verdana]אל תשכח שהצבא..."

בא נתייחס לכמה עובדות:
1. לא ברור עד כמה הצבא מחמיר. יש מקרים שכן ויש מקרים שדווקא נרגעו בגלל השינוי באווירה.
2. אדם בעל רצון ומוכנות להתאבד, יעשה זאת. היום לא חסרות שיטות - תליה, קפיצה מגג, דריסה וכו'. גם כאן, אין שום נתון המצביע על כך שזמינות לנשק קשורה לשינויי בסבירות להתאבדות. היא כן קשורה לעלייה במקרים של מוות באלימות במשפחה.

יש השערות ויש עובדות - אם אתה רוצה לנהל דיון רציני, תפריד ביניהם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-04-2006, 23:55
  ניייצן ניייצן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "[font=Verdana]שאני אבין את..."

אני חושבת שאתה לא מבין על איזה אנשים אני מדברת. אז שוב בפעם הרביעית כבר נראה לי אני אנסה להסביר את עצמי יותר טוב.

אני מדברת על אנשים שמרמים את הצבא ואת כולנו כי הם לא רוצים להשקיע שנים מהחיים שלהם בצבא. לא אנשים שייכנסו לדכאון ובעיות נפשיות בגלל חוסר התאמה למסגרת.
הרבה מהאנשים שאומרים וחושבים שיש להם בעיה לחיות במסגרת כזאת, מרמים את עצמם ואת הצבא לדעתי. זה נהיה כלכך פשוט להשתמט מהצבא שזה פשוט נראה נורא קל לאמץ לעצמך גישה כזאת.

זאת הנורמה היום. להגיד שאני לא יכול לחיות במסגרת שמכתיבים לי מה לעשות ואיך להתנהג. אז אני יגיד לך מה. לדעתי האישית, רוב האנשים האלה עובדים על עצמם בעניים.
אני לא אומרת שאין אנשים שזאת באמת בעיה אצלם, ובגלל אותם אנשים באמת אפשר להשיג פטור שרות צבאי- אני לגמרי בעד שאנשים כאלו לא יתגייסו כדי לא לפגוע בעצמם.
אני אומרת שנהיה כלכך אופנתי לא להתגייס שאנשים מאמצים להם את הגישה הזאת, וזה בכלל לא "אמיתי" אם אתה מבין אותי. הכל זיוף.
ישן 22-04-2006, 01:25

אני חייב לציין שאני ממש לא מסכים עם הדעות שהציג עידו 403 היקר (באמת..) ותומכיו ואני אסביר למה:
ראשית, אין לאף אחד כאן מנדט על למי מגיע אזרחות ואיזה אזרח יכול להישאר בארץ ואיזה לא. הגישה של מי שלא שירת בצבא לא מגיע לו להיות אזרח היא מיליטנתית על גבול הפשיסטית והיא עושה יותר נזק מתועלת למדינה מתקדמת (גם אם היא לא שוייץ..). כל עוד מדובר על אנשים שהשתחררו במסגרת החוק- אין לבוא אליהם בטיעוני- "סעו לשוייץ", זכותם להיות אזרחים בדיוק כמו למפקד סיירת מטכ"ל...
הדבר נובע מכמה סיבות. ראשית, הגישה שאפשר לתרום למדינה, רק בכוח הזרוע היא גישה ילדותית!! כל מי שעושה שירות לאומי במגן דוד אדום או כמדריך של בני נוער וכו' תורם למדינה ומחזק אותה (ויותר מזה- גם מי שלא עושה שירות לאומי ופותח עסק או לומד משפטים- תורם לחוסנה של המדינה).
חוזק של מדינה לא נמדד רק בטנקים, הוא נמדד גם בכלכלה ובחינוך וביציבות הדמוקרטיה. לכן משפטים כמו "אתה יושב מול המחשב רק בגלל הלוחמים.." הוא נכון חלקית, הלוחמים הם חלק נכבד מהסיבה שאנו כאן ויציבים ובטוחים, אבל יש זכויות בעניין זה גם למורים שלנו, למדריכים בצופים, לרופאים שטיפלו בנו, לשופטים ולעורכי דין, לאנשי ההי טק ולעוד רבים שיוצרים את הבניין שהוא מדינת ישראל.
הנקודה הנוספת היא (ולדעתי מישהו כבר ציין זאת) שדוקא כאן בפורום מתגייסים וצו"ב, לא צריך לעניין אותנו ברמה האישית שמישהו החליט לעשות שירות לאומי ולא להתגייס. הרי רוב החברה כאן מעונינים לשרת את המדינה בצבא, וגאים בשירות הצבאי שעשו (או שיעשו) ודווקא כדאי לנו להבליט את הייחוד שלנו, שהרי (אתם תראו זאת בקרוב- כל המתגייסים הטריים..) לא כל אחד יכול להיות לוחם ביחידה מובחרת, טייס, מפקד טנק או תותח וגם לא חייל בגולני. אלה תפקידים קשים מאוד (גם אם אבא וסבא עשו אותם לפנינו..) ולא כל אחד יכול לתרום בצורה כזו. עלינו להיות גאים שאנחנו כן יכולים לתרום בצורה זו, בשירות במקומות קשים, בשמירה על המדינה.
אני זוכר כשהייתי יותר צעיר, בערך בן 21, היו לילות שאני ומספר קטן של חברים שלי מהקורס (אני לא יכול לציין כמה בגלל ביטחון שדה) היינו נשארים בבסיס בכוננות (כל אחד בבסיס שלו). אתה נמצא לבד בשעת לילה מאוחרת, חברים שלך מהכיתה כבר בטיול במזרח, ולך לא איכפת, כי אתה יודע שאתה אחד מהאנשים היחידים הלילה ששומרים על השמיים הנקיים של מדינת ישראל. באותם רגעים, ואני בטוח שלעידו ולכל אחד ששירת שירות קרבי היו רגעים דומים, אתה פשוט מרגיש סיפוק. ובטח שלא איכפת לך שמישהו כזה או אחר החליט לעשות שירות לאומי, ההיפך הוא הנכון, תמיד הרגשתי שמחה שאני יכול לעשות משהו שאחרים לא היו מספיק חזקים לעשות.
אני רוצה רק לסייג את דברי ולהפריד בין הכעס שחלקכם מרגיש כלפי הרשויות, שזהו כעס לגיטימי בעיני לפחות בכל מה שנוגע לאנשים שסתם לא משרתים או לבנות שפתאום נהיות דתיות, והרשויות לא מתאמצות לגייס, את זה אני מבין ומסכים.
אבל כעס כלפי אינדיווידואלים שהחליטו לא להתגייס בגלל סיבות מצפוניות אמיתיות או בעיות בריאות או אפילו אנשים שחשבו שזה גדול עליהם ולכן כן עושים שירות לאומי במקום. עליהם אין שום סיבה לכעוס ושום סיבה להתלונן.
בהצלחה.
אמיל.
ישן 22-04-2006, 02:28

שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תגובה...
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "אני חייב לציין שאני ממש לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile_a
"ראשית, אין לאף אחד כאן מנדט על למי מגיע אזרחות ואיזה אזרח יכול להישאר בארץ ואיזה לא. הגישה של מי שלא שירת בצבא לא מגיע לו להיות אזרח היא מיליטנתית על גבול הפשיסטית והיא עושה יותר נזק מתועלת למדינה מתקדמת (גם אם היא לא שוייץ..). כל עוד מדובר על אנשים שהשתחררו במסגרת החוק- אין לבוא אליהם בטיעוני- "סעו לשוייץ", זכותם להיות אזרחים בדיוק כמו למפקד סיירת מטכ"ל..."

אמירה חדה כתער אמיל אך עלייך להבין שבמציאות שלנו הנכפת עלינו מכורח הנסיבות של הסכסוך הפלסטיני אין לנו את האופצייה של לא להתגייס לצבא,מה יהיה אם מחר אני לא ארצה להתגייס לצה"ל ואז גם השכן,הצבא שלנו יתפורר ו57 שנות קיום יירדו לטמיון בגלל אנשים שאינם מרגישים חובה לשרת את המדינה ולהוקיר לה תודה על זה שהם נמצאים עלייה בכלל.אנשים יוצאים בקומבינות היום מהצבא וזה פשוט מרתיח אותי,ולא חסר כאלו שיבושם להם.
אנחנו מדינה מיליטריסטית מיסודה כיוון שעלינו להיות צבאיים כדי לשמור על המקום שלנו היהודים על הגלובוס,אם לא נעשה את זה מחר כל מדינות ערב יהיו עלינו.

"הדבר נובע מכמה סיבות. ראשית, הגישה שאפשר לתרום למדינה, רק בכוח הזרוע היא גישה ילדותית!! כל מי שעושה שירות לאומי במגן דוד אדום או כמדריך של בני נוער וכו' תורם למדינה ומחזק אותה (ויותר מזה- גם מי שלא עושה שירות לאומי ופותח עסק או לומד משפטים- תורם לחוסנה של המדינה)."

מקובל עליי מאוד שיעשו לפחות שירות לאומי אך להשתמט גם מזה וגם מזה זאת חוצפה שאין כדוגמתה,אבל ואבל גדול מאוד לדעתי אין מקום לנון-קונפורמיסטים והאנרכיסטים במדינת ישראל בשבילי הם לא אזרחי המדינה והם צריכים להתבייש שיש להם את עזות המצח להשתייך לסמלים כמו ההמנון ודגל ישראל.

"חוזק של מדינה לא נמדד רק בטנקים, הוא נמדד גם בכלכלה ובחינוך וביציבות הדמוקרטיה. לכן משפטים כמו "אתה יושב מול המחשב רק בגלל הלוחמים.." הוא נכון חלקית, הלוחמים הם חלק נכבד מהסיבה שאנו כאן ויציבים ובטוחים, אבל יש זכויות בעניין זה גם למורים שלנו, למדריכים בצופים, לרופאים שטיפלו בנו, לשופטים ולעורכי דין, לאנשי ההי טק ולעוד רבים שיוצרים את הבניין שהוא מדינת ישראל."

כל המקצועות שציינת כאן ע"פ ידיעתי,האנשים הללו שירתו בצבא.

"הנקודה הנוספת היא (ולדעתי מישהו כבר ציין זאת) שדוקא כאן בפורום מתגייסים וצו"ב, לא צריך לעניין אותנו ברמה האישית שמישהו החליט לעשות שירות לאומי ולא להתגייס. הרי רוב החברה כאן מעונינים לשרת את המדינה בצבא, וגאים בשירות הצבאי שעשו (או שיעשו) ודווקא כדאי לנו להבליט את הייחוד שלנו, שהרי (אתם תראו זאת בקרוב- כל המתגייסים הטריים..) לא כל אחד יכול להיות לוחם ביחידה מובחרת, טייס, מפקד טנק או תותח וגם לא חייל בגולני. אלה תפקידים קשים מאוד (גם אם אבא וסבא עשו אותם לפנינו..) ולא כל אחד יכול לתרום בצורה כזו. עלינו להיות גאים שאנחנו כן יכולים לתרום בצורה זו, בשירות במקומות קשים, בשמירה על המדינה."

לדעתי כל המשתמטים האלה הם מיעוט שגדל מדי יום ויומו ומכער את פניה של החברה הישראלית,שהרי הם כגידול ממאיר בליבה של האומה היהודית ולכולנו ברור שזה כך.
אל לנו להתעלם מתופעה זו שקיימת ובשנים האחרונות היא מתחזקת ואיננו יודעים איך לעצור את הסחף.
לדעתי כל מי שגולש פה אמור לעניין אותו ברמה האישית כיוון שאני לא הייתי רוצה להכיר אנשים שהשתמטו מהצבא (דע לך שאני נלחם נגדם בחירוף נפש והרבה בבית הספר) שהרי הם נגע שיש לסלוד ממנו ולהוקיעו מן החברה.
אין מקום בפורום הזה לאנרכיסטים וכל מיני לוזרים אפסים שבא להם להשתמט מהצבא.

"אני זוכר כשהייתי יותר צעיר, בערך בן 21, היו לילות שאני ומספר קטן של חברים שלי מהקורס (אני לא יכול לציין כמה בגלל ביטחון שדה) היינו נשארים בבסיס בכוננות (כל אחד בבסיס שלו). אתה נמצא לבד בשעת לילה מאוחרת, חברים שלך מהכיתה כבר בטיול במזרח, ולך לא איכפת, כי אתה יודע שאתה אחד מהאנשים היחידים הלילה ששומרים על השמיים הנקיים של מדינת ישראל. באותם רגעים, ואני בטוח שלעידו ולכל אחד ששירת שירות קרבי היו רגעים דומים, אתה פשוט מרגיש סיפוק. ובטח שלא איכפת לך שמישהו כזה או אחר החליט לעשות שירות לאומי, ההיפך הוא הנכון, תמיד הרגשתי שמחה שאני יכול לעשות משהו שאחרים לא היו מספיק חזקים לעשות."

אין ספק שטוב להרגיש תחושת עליונות אבל אני חושב שטוב להרגיש אותה כנגד האוייב ולא כנגד בן העם שלך שבמקרה הזה נוהג לבלות בזמן שאתה יושב במטוס ומחכה להזנקה או שחיילים של גולני שוכבים באלמנה ג'נין.
העצב שיוצא ממני בזמן שאני כותב את התגובה הזאת הוא רב,כיוון שאני חושב שיש מצב להשפיע.

ישן 22-04-2006, 04:21

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תגובה..."

הסוכן עמוס,
לא אגיב להכל רק לקצת: יש משתמטים ויש משתמטים (בעיני לפחות).
מי שלא מתגייס מסיבה מצפונית, זה בסדר גמור. מי שלא מתגייס כי הוא רוצה לעשות כסף ואין לו כוח לתרום קצת- זה סיפור קצת אחר ואני מבין את הכעס שלך בעניין הזה לפחות.

לגבי הטיעון הידוע- "ומה אם אף אחד לא ירצה להתגייס..." זה טיעון ישן וצעיר, ראשית- אם אף אחד לא מוכן להתגייס- כנראה שהגיע השלום או שכולם השתגעו- בשני המקרים אין מה לעשות בעניין. ופרט לכך, מה יקרה אם אף אחד לא ירצה לעבוד בשום דבר פרט לעבודה בבנק. כולם ירצו להיות בנקאים, האם לדעתך המדינה תוכל להתקיים כשכולם הם בנקאים? ללא עורכי דין ללא רופאים ללא מוכרים בסופר ללא טבחים וכו'. אני אענה לך בקצרה- לא, המדינה לא תוכל להתקיים במצב זה. האם זו סיבה לחוקק חוקים עכשיו שימנעו מהמצב הזה להתרחש? לא. למה? כי אנחנו יודעים שזה לא יקרה בדיוק כמו שלעולם לא יגיע היום שבו כולם לא יתגייסו לצבא. ואם היום הזה יגיע- הוא כנראה יגיע בצדק.

נקודה נוספת ואחרונה- זה שהרגשתי גאווה, לא אומר שהרגשתי עליונות. זה עיוות שלך של מה שאני כתבתי.
אם אתה לפני גיוס, אני אתן לך טיפ קטן- תתרכז בעיקר בעצמך,בלהיות טוב ובלהשתפר. ופחות בכל מה שרע שקורה סביבך, זה יעשה לך חיים יותר מאושרים בצבא.
בהצלחה.
אמיל.
ישן 22-04-2006, 03:00
  משתמש זכר Jesus Christ Jesus Christ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "אני חייב לציין שאני ממש לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile_a
אני חייב לציין שאני ממש לא מסכים עם הדעות שהציג עידו 403 היקר (באמת..) ותומכיו ואני אסביר למה:
ראשית, אין לאף אחד כאן מנדט על למי מגיע אזרחות ואיזה אזרח יכול להישאר בארץ ואיזה לא. הגישה של מי שלא שירת בצבא לא מגיע לו להיות אזרח היא מיליטנתית על גבול הפשיסטית והיא עושה יותר נזק מתועלת למדינה מתקדמת (גם אם היא לא שוייץ..). כל עוד מדובר על אנשים שהשתחררו במסגרת החוק- אין לבוא אליהם בטיעוני- "סעו לשוייץ", זכותם להיות אזרחים בדיוק כמו למפקד סיירת מטכ"ל...
הדבר נובע מכמה סיבות. ראשית, הגישה שאפשר לתרום למדינה, רק בכוח הזרוע היא גישה ילדותית!! כל מי שעושה שירות לאומי במגן דוד אדום או כמדריך של בני נוער וכו' תורם למדינה ומחזק אותה (ויותר מזה- גם מי שלא עושה שירות לאומי ופותח עסק או לומד משפטים- תורם לחוסנה של המדינה).
חוזק של מדינה לא נמדד רק בטנקים, הוא נמדד גם בכלכלה ובחינוך וביציבות הדמוקרטיה. לכן משפטים כמו "אתה יושב מול המחשב רק בגלל הלוחמים.." הוא נכון חלקית, הלוחמים הם חלק נכבד מהסיבה שאנו כאן ויציבים ובטוחים, אבל יש זכויות בעניין זה גם למורים שלנו, למדריכים בצופים, לרופאים שטיפלו בנו, לשופטים ולעורכי דין, לאנשי ההי טק ולעוד רבים שיוצרים את הבניין שהוא מדינת ישראל.
הנקודה הנוספת היא (ולדעתי מישהו כבר ציין זאת) שדוקא כאן בפורום מתגייסים וצו"ב, לא צריך לעניין אותנו ברמה האישית שמישהו החליט לעשות שירות לאומי ולא להתגייס. הרי רוב החברה כאן מעונינים לשרת את המדינה בצבא, וגאים בשירות הצבאי שעשו (או שיעשו) ודווקא כדאי לנו להבליט את הייחוד שלנו, שהרי (אתם תראו זאת בקרוב- כל המתגייסים הטריים..) לא כל אחד יכול להיות לוחם ביחידה מובחרת, טייס, מפקד טנק או תותח וגם לא חייל בגולני. אלה תפקידים קשים מאוד (גם אם אבא וסבא עשו אותם לפנינו..) ולא כל אחד יכול לתרום בצורה כזו. עלינו להיות גאים שאנחנו כן יכולים לתרום בצורה זו, בשירות במקומות קשים, בשמירה על המדינה.
אני זוכר כשהייתי יותר צעיר, בערך בן 21, היו לילות שאני ומספר קטן של חברים שלי מהקורס (אני לא יכול לציין כמה בגלל ביטחון שדה) היינו נשארים בבסיס בכוננות (כל אחד בבסיס שלו). אתה נמצא לבד בשעת לילה מאוחרת, חברים שלך מהכיתה כבר בטיול במזרח, ולך לא איכפת, כי אתה יודע שאתה אחד מהאנשים היחידים הלילה ששומרים על השמיים הנקיים של מדינת ישראל. באותם רגעים, ואני בטוח שלעידו ולכל אחד ששירת שירות קרבי היו רגעים דומים, אתה פשוט מרגיש סיפוק. ובטח שלא איכפת לך שמישהו כזה או אחר החליט לעשות שירות לאומי, ההיפך הוא הנכון, תמיד הרגשתי שמחה שאני יכול לעשות משהו שאחרים לא היו מספיק חזקים לעשות.
אני רוצה רק לסייג את דברי ולהפריד בין הכעס שחלקכם מרגיש כלפי הרשויות, שזהו כעס לגיטימי בעיני לפחות בכל מה שנוגע לאנשים שסתם לא משרתים או לבנות שפתאום נהיות דתיות, והרשויות לא מתאמצות לגייס, את זה אני מבין ומסכים.
אבל כעס כלפי אינדיווידואלים שהחליטו לא להתגייס בגלל סיבות מצפוניות אמיתיות או בעיות בריאות או אפילו אנשים שחשבו שזה גדול עליהם ולכן כן עושים שירות לאומי במקום. עליהם אין שום סיבה לכעוס ושום סיבה להתלונן.
בהצלחה.
אמיל.

לדעתי האישית, הגישה שלך מוצאת חן בעיניי, והלוואי שרק אנשים בעלי גישה כמו שלך יהיו קצינים בצה"ל.. (בנוסף לדברים הנוספים שקצינים צריכים כדי להיות קצינים..)
סוף סוף בן אדם קרבי שנותן גישה שפויה.
ישן 22-04-2006, 10:20
  ניייצן ניייצן אינו מחובר  

מאיזשהי סיבה שמאוד לא ברורה לי אתם נוטים כל הזמן לחזור על אותה טעות.. אתם פשוט אוהבים ללכת עם ראש בקיר.

"הדבר נובע מכמה סיבות. ראשית, הגישה שאפשר לתרום למדינה, רק בכוח הזרוע היא גישה ילדותית!! כל מי שעושה שירות לאומי במגן דוד אדום או כמדריך של בני נוער וכו' תורם למדינה ומחזק אותה (ויותר מזה- גם מי שלא עושה שירות לאומי ופותח עסק או לומד משפטים- תורם לחוסנה של המדינה).
חוזק של מדינה לא נמדד רק בטנקים, הוא נמדד גם בכלכלה ובחינוך וביציבות הדמוקרטיה. לכן משפטים כמו "אתה יושב מול המחשב רק בגלל הלוחמים.." הוא נכון חלקית, הלוחמים הם חלק נכבד מהסיבה שאנו כאן ויציבים ובטוחים, אבל יש זכויות בעניין זה גם למורים שלנו, למדריכים בצופים, לרופאים שטיפלו בנו, לשופטים ולעורכי דין, לאנשי ההי טק ולעוד רבים שיוצרים את הבניין שהוא מדינת ישראל."

דבר ראשון- אין לי בעיה עם מי שלא משרת בצבא ועושה במקום זה שירות לאומי.

דבר שני- מי שלא עושה שירות לאומי ופותח עסק או לומד משפטים, אלה אותם אנשים שיש לי בעיה איתם!! כי הוא לא תורם לחוסנה של המדינה יותר ממה שהוא יכל לתרום, אם הוא היה פותח עסק או מתחיל ללמוד אחרי צבא. כמו שאני וכל אדם אחר שמשרת בצבא יעשה..

דבר שלישי- בתור מדריכה בצופים, אני אומרת לך שאין למשפט האחרון שרשמת שום קשר לדיון פה.
ישן 22-04-2006, 02:01
צלמית המשתמש של jinji
  משתמש זכר jinji jinji אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל jinji שלח הודעה דרך MSN אל jinji

המדינה שלנו קמה ושורדת תוך כדי מאבק, זה התחיל בכוח היהודי ששמר על הארץ והמשיך לכוחות צה''ל שנאלץ להתמודד עם ההתנגדות של הערבים למדינה יהודית.
תוך מאבק זה שילמה המדינה מחיר דמים גדול, המון חיילים נפצעו ונהרגו בשביל ש אתה תוכל לחיות פה בשקט.
אז נכון, קיבלת מדינה על "מגש של כסף" אבל זה לא אומר שאתה לא צריך לשמור עליה,
אני לא מוצא סיבה אחת, סיבה קטנה, למה לא לשרת בצבא?!(אני לא מדבר על סיבות מוצדקות,רפואי, נפשי ודתי),
מצפון? give me a break... אתה לא רוצה לשרת בצבא כובש או שמשתמש בנשק אבל אתה רוצה לחיות בארץ שהצבא הזה שומר עליה?
לך תיהיה פקיד, תיהיה מש''ק ממטרות, לא יודע מה, אל תיהיה לוחם, תן 3 שנים מהחיים שלך לטובת המדינה שאתה חיי בה.
אתה בוכה על זה שבח''ול אנשים לומדים ומבלים? אולי זה נכון אבל ילד ב20 בחו''ל עדיין נשאר מפונק וצריך את אמא, אתה מפתח יכולת מנהיגות, עבודת צוות, לומד מה זה לעבוד עם אנשים שלא הכרת שבין רגע החיים שלהם בידך והחיים שלך בידיהם. החברים הכי טובים שלך לחיים יהיו משירות הצבאי.

ההודעה מיועדת לכל אחד שעולה בראשו המחשבה הזאת לא לשרת בצה''ל ולא למישהו ספציפי מהשירשור הנוכחי.

ישן 22-04-2006, 10:32

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "jinji מה בדיוק ההבדל בין דתי..."

קודם כל אמיל, אתה לא איזה קשיש, גם לך יכולות להשתנות הדעות .

אני מוכרח קודם להגיד שאני מסכים עם הרבה מדבריך וגם הרבה מהדברים היותר קיצוניים שנאמרו פה. אבל בעניין המצפוני אני עדין לא גיבשתי לי דעה בגלל העובדה שאני פשוט לא מכיר את התופעה מקרוב.
ות'אמת, זה אותו הדבר עם העניין הדתי.

אבל אני אנסה לענות לך... מצפוניסטים יכולים לשרת ביחידה לא לוחמת, ועדיין לא לעשות משהו נגד אמונתם שהם לא עושים כבר בעצם היותם בישראל. לדתיים, לאומת זאת, קשה למצוא מקום כלשהו בצבא שהרגלי חייהם לא יפגעו בו.

משהו שמפריע לי זה כשכשאנשים מזייפים את הסיבות לא לשרת, כל נוד יכול ללכת ללשכת הגיוס, להגיד שזה ממש מפריע לו מבחינה מצפונית ושהוא יתאבד אם יגייסו אותו, והוא יקבל פטור אחרי איזה ביקור קטן אצל קב"ן? וכנ"ל עם אנשים כמו מאיה בוסקילה שאמרה שהיא "דתיה" ואז היא מסתובבת עם השדיים בחוץ ברחוב...אלה אנשים שמרגיזים אותי... זה פשוט מרתיח אותי שלאנשים כ"כ לא איכפת מהמדינה ומהעם הישראלי ואפילו העם היהודי כולו, שנמצאים בסכנה מתמדת שרק צה"ל (לדעתי) בולם. אני אמרתי כבר פעם אחת ואני אדגיש, שאני לא מתעצבן מעצם העובדה שהם לא שירתו/משרתים כמו שאני מתעצבן מסיבות שבגללן הם לא שירתו/משרתים.
אני אוסיף ואומר שמי שעושה שירות לאומי זה בסדר גמור, זאת עוד דרך להראות איכפתיות כלפי העם/מדינה.

ישן 28-04-2006, 09:35
  atlantix atlantix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
כמה המלצות לכולכם

אישית לי יש פרופיל 21 נפשי,עכשיו בטח כולכם תצעקו "משתמט משתמט"

אני למשל התגייסתי לצבא בגישה שאני רוצה לתרום הכי הרבה שאפשר אף פעם לא חשבתי
לעצמי שאני יגיע למצב כזה של פרופיל 21,ובכלל כמו כל המשל"בים חשבתי שקבן זה בשביל "משוגעים" ו"חולי נפש" כמו שחלק מהאנשים בפורום הזה חושבים

אחרי 4 חודשים בצבא,שכל מה שאני מנסה לעשות הצבא פשוט דופק אותי בכל דרך אפשרית
החל משיבוץ לחיל האוויר שלפני הגיוס חתמתי ויתור משמה וביקשתי לא להיות משובץ לחיל האוויר
(בעיקר בגלל השירות בבסיס סגור),עד לחוסר כיבוד פטורים של רופא,שיבוץ רחוק מהבית בתור
"עובד כללי" בגלל שהקצינת מיון בימ"מ של חיל האוויר לא רצתה לתת לי שום תפקיד אחרי שנפסל לי מקצוע בקורס(היה לי פטור מנעליים)
בבסיס הרחוק מהבית שהגעתי אליו אחרי 4 חודשים בצבא,הגעתי למפקדת שהיא ממש השטן,כל מי שהיה תחת הפיקוד שלה התפלל לעבור ממנה,יחס ממש מגעיל,בסופו של דבר קב"ן העביר אותי משמה לבסיס קרוב לבית,שהגעתי לשמה ניסיתי להתקבל לתפקידים איכותיים,בהתחלה נתנו לי תפקיד מסווג,ואחרי יומיים כבר החליטו לפסול לי אותו בגלל פרופיל נפשי(שניתן לי כדאי להעביר אותי בסיס),למרות שהתחננתי שיתנו לי את התפקיד הזה הצבא ממש לא התחשב בכלום,פשוט אמר "הנתונים שלך לא מתאימים",אח"כ ביקשתי להיות תוכניתן בבסיס שלי(יש לי את הידע לתכנת)
שלחו אותי לגף תמ"מ בבסיס שלי(מחשבים בחיל האוויר) היה לי בחינה טכנית בתיכנות שאותה עברתי,ומשום מה עוד פעם אחרי 3 ימים שמה הודיעו לי ש"הנתונים שלך לא מאפשרים להיות בתפקיד הזה"(כנראה לא רצו לתת לי סיווג בטחוני),ומשמה הצבא תקע אותי בתור פקיד של נגד
שהתייחס אליי כמו העבד שלו,הגעתי למצבים שאני חוצה כביש ומקווה שמכונית תדרוס אותי,מקווה
שתהיה תאונת דרכים באוטובוס שאני נוסע בבוקר שאני ימות ולא יגיע לבסיס,למזלי לא היה לי שמירות עקב פטור רפואי מזה,אני לא יודע מה היה יכול לקרות אם הייתי שומר,ממש עברו לי מחשבות כל היום של איך אני מת,מה יהיה אחרי המוות שלי ודברים כאלה,אחרי ריב שהיה לי עם עוד נגד שטירטר אותי למרות שהיה לי פטור לעבודות משרדיות\עיוניות וקיבלתי איום ממנו "אם זה לא יהיה מוכן לא תצא לבית",ואחרי שהפכו אותי לעבד של הגף שלנו,הבנתי כבר שמהצבא לא יצא לי כלום ואם אני ימשיך בצבא יש סיכוי שאני יפסיק את החיים שלי
אחרי 9 חודשים בתוך הצבא השתחררתי על פרופיל 21,ולא לא הלכתי לקבן והמצאתי לו כל מיני שטויות שאנשים פה חושבים שאומרים לקבן,אלא פשוט סיפרתי לו את כל הסיפור שלי,ואמרתי לו מה עובר עליי כל יום ושאני לא מסוגל יותר להמשיך

אני לא רואה את עצמי "חולה נפש" או "משתמט" כמו שכולכם פה בפורום נוהגים להציג את מי שיש לו פרופיל 21,אני רואה את עצמי כמי שניסה את הצבא ולא הצליח בו

והייתי ממליץ לכולכם גם לקרוא את הספר "הקורבן" שמספר על בן אדם שביקש להשתחרר מקרבי עקב מצפון,שבסופו של דבר לא העבירו אותו הוא התאבד,ככה שתבינו שלא כולם בעולם שלכם הם "מתחזים" או "משתמטים"
ישן 28-04-2006, 19:28
צלמית המשתמש של GuyB
  GuyB GuyB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.06
כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי רון188 שמתחילה ב "באנה איזה אנשים יש בעולם"

הזיוף בעיות רפואיות בצבא הוא דבר חמור(שלצערי אני רואה גם מסביבי בחיי היום היום), ואין כל הצדקה לעשות זאת.
השירות הצבאי במדינתנו הוא חובה... אין מה לעשות.
האנשים שעושים בעיות בכדי לצאת מהצבא... אין ברירה אלא לשחרר אותם.
אלו הם אנשים שקרוב לוודאי לא יחזיקו בתוך המסגרת, ועדיף מבחינת הצבא לשחרר אותם מאשר להתעסק עם הבעיות הנגרמות על ידם מדי יום.

לגבי רון - שמאלן ,לא שמאלן, לא פה. יש פורום פוליטיקה( בכיף אני יפתח איתך דיון על זה בפרטי).
הדעות הפוליטיות לא תמיד קשורות לסרבנות בצבא...

סייקופט... הצבא "הרוצח" הזה עוצר את המחבלים, הרוצחים האמיתיים בפרשה, מלהגיע אליך למטה למכולת ולפוצץ אותך ואת אימא שלך ואחותך כשאתם קונים חלב...
שקול מילים חביבי, כי לדבר מהצד, ולזרוק לאוויר מילים כבדות כמו "רוצחים" זאת לא חוכמה גדולה.
אני לא אתן לך הטפת מוסר, שבוודאי לא תשנה את השקפת עולמך, אבל במקום להשמיץ את הארגון שמגן עליך, ושומר על ביטחונך(גם אם זה בחיסולים) תלמד להעריך שיש חיילים בני 20, שטוחנים כמו מניאקים, בשביל שיהיה פה שקט.
מדיניות החיסולים - זהב. אין ברירה אחרת.
לא תהרוג את הבן אדם - הוא יוציא עוד 10 פיגועים ל-10 מקומות שונים, שיכול להיות שגם יגיעו אליך...
עד שזה לא יגיע אליך(ואני לא מאחל לך, חס וחלילה), לא תשנה את דעתך...

שבת שלום וסופ"ש נעים לכולם...

נערך לאחרונה ע"י GuyB בתאריך 28-04-2006 בשעה 19:32.
ישן 28-04-2006, 19:51

תגובה...
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי GuyB שמתחילה ב "כמה דברים"

[QUOTE=GuyB] הזיוף בעיות רפואיות בצבא הוא דבר חמור(שלצערי אני רואה גם מסביבי בחיי היום היום), ואין כל הצדקה לעשות זאת.
השירות הצבאי במדינתנו הוא חובה... אין מה לעשות.
האנשים שעושים בעיות בכדי לצאת מהצבא... אין ברירה אלא לשחרר אותם.
אלו הם אנשים שקרוב לוודאי לא יחזיקו בתוך המסגרת, ועדיף מבחינת הצבא לשחרר אותם מאשר להתעסק עם הבעיות הנגרמות על ידם מדי יום.

מחזק ותומך ללא ספק,אין מה לעשות כנגד התופעה כיוון שאם ננסה לעשות משהו אחר המערכת שלנו תיאלץ להתמודד עם ביעות כאלו ואחרות שיגבו מן הצבא הוצאות מיותרות!.

לגבי רון - שמאלן ,לא שמאלן, לא פה. יש פורום פוליטיקה( בכיף אני יפתח איתך דיון על זה בפרטי).
הדעות הפוליטיות לא תמיד קשורות לסרבנות בצבא...

בהחלט אין מקום לפוליטיקה בצבא ההגנה לישראל אחרת הצבא שלנו היה מתפרק כבר מחר!.

סייקופט באמת שלא אגיב לדברים חסרי השחר שלך,המיותרים הגורמים להתרעמות כעס ובוז כלפייך וכלפיי הדברים שלך,לא מתאים לך סע לשוויץ לא צריך אזרחים כמוך במדינה שלי.

שבת שלום וסופ"ש נעים לכולם... [/QUOTE]

נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 28-04-2006 בשעה 20:01.
ישן 28-04-2006, 20:43

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תגובה..."

חברים יקרים,
תפסיקו בבקשה עם הנסיעות לשוויץ, אם סיקופט וכל מי שחושב אחרת יסע לשוויץ לא יהיו לנו דיונים מענינים בפורים אלא רק תגובות "אחי, גדוד 12 כבוד" "וואלה אחי תודה גם סיירת צנחנים כבוד..."
הגיוון וחופש הביטוי הם יסודות הדמוקרטיה, בלעדיהם אין שום סיבה בכלל להילחם על כלום..
נחזור לנושא המקורי:
אתם באים בטענות לסיקופט רק בשל הבדל גדול בנקודת המבט שלו, אין זה אומר שהוא צודק ואתם טועים וגם לא להפך. פשוט הבדלי גישות.
סיקופט מעדיף את הפיתרון הגלובלי, הוא רוצה שכולם יהיו פציפיסטים ללא הבדל דת גזע ומין, הוא רואה בכך פיתרון לא רק לבעיות שלנו אלא של כולם. זוהי גישה אוניברסילית, אולי אתם לא מסכימים שזהו הפיתרון, אבל גם השיטה שלנו של "לחיות על החרב" לא הוכחה עדיין כמוצלחת בטווח הארוך.
רובכם בחרתם פיתרון מקומי, "מרביצים לי אז אני מרביץ חזרה..." יתכן וזה נכון לטווח הקצר, ואין ברירה אלא לחיות ככה היום, אבל איך אפשר לבוא בטענות אל אדם שמעדיף להפיץ את השלום והאחווה בעולם? (ונניח, כמובן שמדובר בפציפיסט אמיתי ולא במשתמט, שהרי אין לנו סיבה לחשוב אחרת לאור דבריו המנומקים והאמינים של סיקופט).
הדבר דומה לתעשיין האמריקאי שבשנות ה80 נתבקש להכניס שינויים יקרים במפעל שלו על מנת להקטין את נזקי הזיהום ואיכות הסביבה (שבשנים שלפני כן לא היה אליהם מודעות). שינויים אלה דרשו מהתעשיין להשקיע כסף ולפטר עובדים על מנת לעמוד בתקני איכות הסביבה המחמירים.
התעשיין כמובן התנגד (ומצידו בצדק..) שכיצד יכולה המדינה לגרום לאבטלה ולפטר עובדים שיכשיו יתקשו להאכיל את משפחותיהם! במישור המקומי/ מדינתי ניתן בהחלט להבין ולהזדהות עם התעשיין. במישור הגלובלי- כולנו יודעים למה גורם הנזק של פגיעה באיכות הסביבה, נזק שאנו סובלים ממנו היום ושהיה יכול להיות גרוע בהרבה אם לא היתה מתחילה המגמה של הקפדה בעניין.
לחיות על החרב זה פיתרון מקומי, אימפריות נופלות וקמות והעולם ממשיך להתקיים. הפציפיזם הוא פתרון לטווח ארוך, הבעיה היא כמובן לשכנע את כולם להאמין (יתכן בהחלט שזה בלתי אפשרי והיום הזה לעולם לא יגיע..). אין סיבה שמישהו יסע לשוויץ רק בגלל שהוא מאמין בפיתרון הזה ולא בפיתרון טנק המרכבה...
אני ממליץ שוב להפריד בין השקרנים שמתחמנים את הצבא (שאותם יש לתפוס ולהעניש), לבין אלה שמאמינים בדרך הפציפיזם ומשתחררים לפי החוק, האחרונים אינם משתמטים וזכותם ודעתם חשובה בדיוק כמו הדעה והזכות של הרמטכ"ל.
"עשו אהבה לא מלחמה" ג'ון לנון (ועוד רבים אחרים..).
אמיל.
ישן 28-04-2006, 21:09
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי emile_a שמתחילה ב "חברים יקרים, תפסיקו בבקשה עם..."

תראה אמיל אני מאוד מעריך את התגובות שלך ואת היחס המכובד שלך לכולם באמת.
אבל כולם לא מתרעמים עליו מכיוון שהוא פציפיסט שזה בסדר גמור אלא כולם מתרעמים עליו על זה שהוא מבקש רק מאיתנו ליהיות פציפיסטים וליחיות בשלום בעוד שהפלסטינים לא מפסיקים לרצוח אותנו.. אם גם הפלסטינים היו פציפיסטים אז היה מושלם אבל הם ממש לא הם בדיוק ההיפך אז איך אפשר לדרוש מאיתנו ליהיות כאלה? הוא קורא לצבא ההגנה לישראל שהוא צבא שמגן על העם שלנו כדי שלא יעשו לנו שואה שנייה (אפרופו יום השואה שחלף לא מזמן) כי אם לא יהיה לא צבא שיגן עלינו כבר מזמן לא היינו חיים פה.. להגיד שהצבא שלנו רוצח? זו אמירה מוטעית מכיוון שהצבא יוצא לפעולות בכוונה לעצור מחבלים לא לרצוח אותם לעצור אז נכון שלפעמים מבצעים משתבשים ומישהו חף מפשע נהרג אבל זה בלי כוונה אז אי אפשר להגיד שהצבא שלנו הוא רוצח זה פשוט מרתיח אז אל תתפלאו על כל התגובות הכעוסות..

ישן 28-04-2006, 23:49

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "למה "המגפות" בגרשיים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
למה לא? כי המטרה של הפורום היא לא לעודד השתמטות.
ואמיל אין דבר כזה פציפיזם- שמעת על פתור מטעמי מצפון בצה"ל לגברים? עד כמה שידוע לי זה מה שניקרא בצה"ל סרבנות... (סרבנות=עבירה על החוק...)

לא ידעתי שזה פורום "מגויס" ולכן לא ידעתי שזוהי מטרתו.
מי אמר שדיברנו על גברים ולא נשים...
גם אם אין חוק פורמלי של פטור מטעמי מצפון לבנים הרי שיש כמות פטורים רבה מטעמי מצפון, גם אם רשמית היא מנוסחת בצורה שונה.
לסיום- יש כאן חופש ביטוי, מותר בהחלט לעודד כאן פציפיזם, מדובר באקט פסיבי- גם אם הוא מנוגד לאיזה חוק דרקוני הרי שלהחזיק בדעה ולעודד פציפיזם זה לא ממש עבירה על החוק (אני מודה שאני לא עו"ד אז יתכן ואני לא מדייק).
אם תוכיח שזה כן "עבירה על החוק" אתה מוזמן לקרוא ל "משטרת המחשבות" שתטפל בזה.
אני לא פציפיסט אבל אני מוכן להגן על זכותו של פציפיסט לומר את דברו.
בברכה.
אמיל.
ישן 29-04-2006, 00:25

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אולי 0.1% מהמשתמטים הם פציפיסטים. אני מדבר על תופעת ההשתמטות באופן כללי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
לא צריך להיות טייס בכדי להבין שעדוד השתמטות זו לא אחת המטרות של פורום זה(אם יש לך ספקות פנה לאדמינים...).
חוק גיוס חובה הוא לא חוק דוקרני, הוא חוקק מחוסר ברירה.
וכן קריאה לסרבנות זו בהחלט עברה על החוק(לא צריך להיות בוגר מדעי המשפטים בכדי להבין זאת), מהסיבה הפשוטה שזו קריאה למעבר על החוק.

לא התכוונתי לחוק גיוס חובה כחוק דרקוני אלא לחוק שרק נשים יכולות לקבל פטור מטעמי מצפון.
פורום אינו כלי של המדינה ולכן מטרתו העיקרית היא הבעת דעות.
לא קראתי לסרבנות וגם ואפילו לא הסכמתי שפציפיזם זה דבר נכון, אבל אני תמכתי ועדיין אתמוך במי שרוצה להביע כל דעה.(אתמוך בזכות של כל אחד להביע דעה, פרט לדעות בוטות וישירות שמכוונות לפגיעה בחיים או ברכוש של בני אדם אחרים)
אני לא עו"ד אבל הסתובבתי קצת (כמו רבים אחרים) באוניברסיטה ואני אומר לך שלהגדיר שפציפיזם היא קריאה למעבר על החוק ולכן היא אסורה זוהי הפשטה ואף כנראה עיוות של המציאות שמסובכת בהרבה מהתיאור המופשט שאותו תיארת.
בתכל"ס- קריאה לפאסיבות (כמו פציפיזם, סרבנות וכו') תיחשב רק במקרים קיצוניים ומיוחדים לבלתי חוקית.
אמיל.
ישן 29-04-2006, 00:46
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
צה"ל של היום ככה נראה .. המערכת פרוצה נתונה לציפורני התקשורת וחוטפת בקורת

כמעט מכול אדם שרק נדמה לו שהוא מבין ונדמה לו שהכול מותר
כיום נתקלים בחיילים :
שעושים דין לעצמם , נפקדים , עוסקים בפלילים , סרבני פקודה וחושבים שעפ"י דעתם וצורת מחשבתם כך חייבים להיות וככה צריך לנהוג
בנוסף :
נתקלים בהורי חיילים :
שמנצלים את הפרצות בצה"ל ע"מ להטיח , להאשים , להתערב בכול נושא הגיוס ומה טוב לבנם או בתם
מה שיצא מזה זה בפירוש צבא שניצב כמטרת איפוס על קו 25 מטרים במטווח
כולם חושבים שהם צודקים ,טובת הבן היא בראש ובראשונה { כאילו שהמערכת אינה יודעת זאת } שבנוסף לתפקידיו ומטלותיו הקשות צריך למצוא דרך איך לנהל את הדו שיח הזה בנוסח "אסיפת הורים" בבי"ס יסודי או בגנון
אז קודם באשר לטענות
דברתם כאן על :
התאבדות , משברים נפשים , קשיים פיזים או חברתים לא משנה כרגע ,מוות , סיכון חיים וכ"ו , הבעת הערכה , כדאיות לגיוס בכלל ומה יצא מזה
הכול נכון והכול טוב ויפה

-סרבן גיוס, משתמט , פספיסט, קב"ניסט במסווה , וכול שאר ההגדרות הקיימות

בעבר הלא רחוק
לפני שחשבנו מה יהיה אם או מה יקרה תוך כדי ועד כמה יעריכו את השרות או כמה מסוכנת \ מוסרית עבודת הצבא
בדברים הללו לא התעסקנו
היינו יושבים ומקשיבים לסיפורי הקשישים בני המשפחה , רואים את הצלקות ,מביטים על פניהם שאמרו כמעט הכול ,במקביל בכול יום זכרון ועצמאות קוראים את השמות ואת הסיפורים זוכרים את כולם ומבינים מה פירוש עצם הקיום ולמה אנחנו כאן ..ואיך ?
פשוט מאוד .. דם חיילי צה"ל ניגר כמעט בכול גבול בחזית ישראל
ובגללם אנחנו כאן - פשוט וקל איך שלא נסובב זאת התשובה
מכאן מתחלק העניין ל 2 דברים
האחד :
החברה שלא רוצים להיות הגויסטים או פראזיטים
למדו והבינו את משמעות וכוחה של ישראל כמדינה שנגזר עליה לחיות על חרבה
השני :
החברה שחושבים בגלל כול מיני מצבים שישראל היא מדינת כיבוש וכול שאר השטויות שמסביב
ובגלל זה - בוחרים שלא לשרת
והם מתעצמים וזה נכון ..ונגד זה הרבה אין מה לעשות
אנחנו כאן לא מתעסקים ברמה מדינית-חברתית מה לעשות איתם
כול שנותר
בתוכנו - לבוז להם .. חד משמעית
אחד שחושב שבגלל דעותיו שקשורות למצב ישראל כמדינה בפני העולם
או איך שהיא נראת , או למה שהיא עושה או יותר נכון פוקדת על חייליה עליו לא להתגייס
אז שישב בבית .. יבלה ויבלבל את השכל עם השטויות האלו לאנשים שיקנו זאת ממנו
אבל שלא ישכח
שבזכות כול לובש מדים בתפקיד עורפי וקרבי כאחד
בזכותם הוא כאן !

הטענות מוצדקות :
החיים בצה"ל קשים , בעיקר ללוחמים , העבודה קשה ומסוכנת מכול הבחינות, המשימות מורכבות ולא תמיד מובנות ,הפחד קיים , ההבנה לא תמיד
אבל עדיין
כול עוד לא יתנוסס כאן בטעות דגל שוויץ זה המצב, ככה זה הולך להיות , וככה זה בנתיים עתיד להשאר
אז ככה .. שחבל על כול הדיבורים
מי שחושב להשתמט או לברוח ..
שיקפל את בזנב בין רגליו ובמקביל יחשוב על שאר הנערים בני גילו שעושים ימים כלילות ע"מ שכול אחד שנמצא בתוך עורף ישראל יקבל בטחון שקט ושלווה
ושישאר בבית - שלא יתגייס לטובת כולם ובפרט לטובת אלו שכבר מתגייסים או שכבר לובשים מדים
עדיף באמת שאחד כזה ישאר בבית ולא יגרום נזק לעצמו או למערכת שבה משרתים אלו שכן חשובה מורשת ישראל , עצמאותה ובטחונה
ביום מהימים ימצא פתרון נגד אותם אנשים ..
שבחרו לחיות ע"ח דם חיילי צה"ל שמקיזים דם אוייבנו ודמם לעיתים לצערנו מוקז גם הוא למען ישראל
בנתיים לדעתי
על מי שעדיין חושב ללבוש מדים - לא לחשוב או להתייחס לאותם קריאות או הצהרות אדיוטיות של אותו גורם פרטי או חברתי שמנסה להוליך שולל בכול מיני הצהרות בזויות וחסרות כול הגיון
בימים הקרובים נחווה שוב את יום הזכרון \ עצמאות ..
אני מציע למי שיש כאן ספקות או שאלות להתעמק טיפה יותר ביום הזה ..לדעתי נותן את כול התשובות לכול הספקות או השאלות

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:39

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר