לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-04-2006, 15:13
  דני ידעני דני ידעני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.05
ים המוות נוטה למות

וַיְהִי לָהֶם גְּבוּל נֶגֶב, מִקְצֵה יָם הַמֶּלַח, מִן-הַלָּשֹׁן, הַפֹּנֶה נֶגְבָּה. (יהושע ט"ו פסוק ב'). ים המלח נזכר אמנם לא מעט במקורות שלנו, אך ההתדרדרות במפלס מי הים מעמידה בסימן שאלה את הישרדותו , עד שנראה כי הדורות הבאים יכירו אותו רק מקריאה בתנ"ך... </B>ים המלח, הימה הדרומית של מדינת ישראל, בה נמצא ריכוז המליחות הגבוה בעולם (34%), המאפשר הפקה של מינרלים רבים, גוסס ונוטה למות.

הגורמים לכך רבים ויובאו להלן, אולם המסקנות ממבחן התוצאה ברורות- בשנת 1948 עמד גובה המפלס על רמה של 396 מטר מתחת לפני הים וב-2004 עמד על 417 מטר מתחת לפני הים (אובדן של 21 מטר במרוצת שני דורות). על פי ההערכות, הים לא יעמוד בקצב הייבוש הזה עוד 56 שנים.

אין צורך לבקר בים המלח בכדי להבחין במצבו העגום - בתצלומי לווין ניתן להבחין בהיעלמות חלקו הדרומי כמעט לחלוטין, ובאובדן "הלשון הפונה נגבה" מן העולם.

המחסור במים מתוקים במדינת ישראל היה עד כה בעוכריו של ים המלח- סכר דגניה שהוקם על שיפוליה הדרומיים של הכינרת בכדי למנוע מעבר של מים מתוקים לאורך הירדן עד לים המלח, חסם את המעבר הטבעי של המים ממנו נהנה ים המלח לכל אורך ההיסטוריה.

למעט מקרים בודדים כמו בתחילת שנות ה-90, עת כמות הגשמים הגדולה איימה להציף את כל היישובים סובבי הכינרת, נותר הסכר סגור, מונע מים המוות את ה"חמצן" הדרוש לו בכדי לשרוד.

להמשך - http://www.sikurmemukad.com/sikurim...el/deadsea.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-04-2006, 06:41
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
"גן העדן" היה אי שם לאורך השבר הסורי אפריקני ומשם גם מוצאו של האדם
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי tamiborsook שמתחילה ב "ממש חזון אחרית הימים"

הר הבית עושה לנו מספיק "צרות" ושום ברכה לא תצא מלייחס לו את מקומו של הר הבית. מענין האם זו המצאה שלך או מצאת זאת בכתובים - צטט והבא מקור.

אזור ים המלח היה בעבר הרחוק הרבה הרבה טרם בואו של אברהם אפילו, שלא לדבר על יהושוע והרבה הרבה אלפים, עשרות אלפים ויותר לפניהם היה מכוסה בים ענק, שהלך והתכווץ עד שנותר מה שנותר.

גם משטר האקלים היה שונה בעבר מזה שהוא היום ואזור השבר כולל ים המלח והכנרת היו יותר טרופיים מאשר היום. בנוסף לאחר שהייה של 40 שנה במדבר צחיח הכל נראה ירוק יותר.

אני מבין שהלוז שבמכתבך המוגדר כאחרית הימים הוא "הסכנה נשקפת לכל הקיבוצים והישובים באיזור".
חורבנם הוא חורבן כולנו והפסדם הפסד כולנו. אשמח אם אני טועה בהבנת דבריך.
ישן 21-04-2006, 09:51
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
למרות שאני בטוח שהבנת למה אני מתכוון, אני אסביר לך שוב
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מענין כיצד אתה קורא בעיני רוחך - היכן הזכרתי במילה אחת את הכיבוש באשכול זה"

דיברתי על האשכול הזה, שנכתב בכלל בפורום סקופים: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...774#post1077540 (תנסה ללחוץ על הקישור ולראות מה יקרה ).
אם כתבת את התשובה שלך למרות שידעת על מה אני מדבר, הכנתי לך ציור קטן שיראה לך בדיוק איפה כתבת כיבוש:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

דן היקר, התצליח למצוא את המילה כיבוש? צבע את הציור בצבעים עליזים והשאר רק את המילה כיבוש במסגרת אדומה.
אני עדיין מחכה לתשובה לשאלה שלי.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 21-04-2006 בשעה 10:20. סיבה: שגאיעות כטיב
ישן 21-04-2006, 07:06
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
או שאתה "ילד" או שמדינת ישראל לא יקרה לך
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי tamiborsook שמתחילה ב "עולם שנכחד"

אזור ים המלח, היה אחד האתרים המתויירים ע"י תנועות הנוער. בזמן שים המלח היה עדין ים. המסע הרגלי היה מפרך, חצינו את המדבר, כאשר על גבינו מלוא ציודינו והספקתנו - מסע שארך לפחות שלושה ימים ועד שבוע.
מפעלי ים המלח, שתמכו בכלכלת המדינה עוד טרם הקמת; בית הערבה, שהיה סמל להאחזות בקרקע; קיבוץ עין גדי שבזכותו, נקבע גבול הפסקת האש, שהותיר בתחום מדינת ישראל, כמחצית חופו המערבי של ים המלח. כל זאת מבלי לוותר על "גולת הכותרת" - מצדה, המתנוססת בגאון מעל ים המלח ומזכירה את האחזותנו העיקשת בארץ ישראל. לא אכנס כאן למחלוקות בהקשר לעובדות - אבל הר המצדה שמש בעבר כסמל וחינך דורות רבים לאהבת הארץ, חינוך שנצרב עד לעצם היום הזה. מי שלא עבר ברגליו כל שעל בתוך מדינת ישראל לא יודע אהבת הארץ מהי..
לאחר המסע המפרך, מלא ההרפתקאות, הגלישה לעבר ים המלח והשכשוך במימיו הצנונים היה מרגיע ומשיב נפשות.

לא היה כל צורך ל"גלות" את ים המלח בעקבות מלחמת ששת הימים. לא היה כל צורך לרדת אליו מירושלים העתיקה דרך יריחו . מי ש"נתקע" ב"איזור רפאים", לא טרח להדרים ולראות את פאר היצירה הישראלית.

באשר להתפתחות האיים ויבוש החוף, זהו חלק מההליך ההרסני שעובר על אזור ים המלח, כתוצאה מפעולותיו של האדם, שלא ראו נכוחה את תוצאות מעשיהם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:35

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר