לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2006, 10:26
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
ביקורת והמלצה חמה : GTO- Great teacher onizuka

שם הסדרה: Great teacher onizuka
כינוי: GTO
מספר פרקים: 43
אורך פרק: כ20 דקות.
ציון בערך (לפי מדד ארז): 9 (שזה... מדהים!)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.stradanove.net/news/images/fumetti/g/gto7.jpg]

סיפור הסדרה: (בקצרה):
הסדרה מספרת על onizuka חבר כנופייה לשעבר שהלך להיות מורה בטוקיו, בלי שום נסיון הוראה ובלי שום גבולות, הוא מנסה להיהפך למורה הטוב ביותר אי פעם, והוא מנסה לעשות את זה בדרך חדשה ומצחיקה למדי.

סיקור וביקורת:
קשה לי להאמין, שאחרי 4 שנים של צפייה באנימה, לא שמעתי על התוכנית הזאת עד השנה, בהתחשב בכמה שהיא טובה, אני חושב שזאת הפתעה מאד נעימה שסוף סוף יצא לי לראות אותה, ונהינתי מכל רגע.
בהתחלה, לפי הסיפור, האנימה נשמעת בסגנון של הג'אנר של "הטוב ביותר" כמו slam dunk,hikaru no go וטובים אחרים, אבל להפתעתי גיליתי שהסדרה הזאת לא דומה לשום סדרה אחרת שראיתי.

אני דווקא אתחיל במגרעה היחידה של הסדרה שלא ניתן להתעלם ממנה בשום אופן- מוזיקת הרקע.
אומנם שיר הפתיחה ושיר הסיום קיימים ומתחלפים (פעמיים) במשך 43 פרקים (שזה בסדר גמור) , ומוזיקת הרקע קיימת, היא לא מסוגלת להתחרות בסדרה עצמה, בעלילה, ובצחוק של הסדרה, ויחסית לטיב הסדרה, מוזיקת הרקע פשוט לא מיוחדת מספיק, ולכן הסדרה מקבלת 8-9.

מעבר למוזיקה, קשה למצוא מגרעות בסדרה.
העלילה, בלי ספק אחת המצחיקות והמעניינות שראיתי, במקום להתעמק בדמות הראשית היא מצליחה להצחיק (ממש להצחיק, כמו FLCL אפילו) להיות רצינית, לתת לך ממש להתאהב בonizuka ומתמקדת בכל אחד מהדמויות המשניות בצורה עמוקה ולתת לך אפילו להזדהות עם חברי הכיתה ובאופן מדהים היא מצליחה לעשות את זה במשך 43 פרקים (בעוד שסדרות אחרות כמו קנשין לא מצליחות לגרום לך להזדהות עם שחקני המשנה גם אחרי 95 פרקים).

הסדרה מציאותית, מקסימה, וטובה ממש לכל הגילאים כי היא מציאה גישה אחרת שיכולה להיות מציאותית, הדמויות נהדרות, ואולי הכי חשוב, מדובר ב43 פרקים עלילתיים!! שכל פרק קשור לפרק שאחריו! בלי fillerim (נפלא לראות שיוצרי הסדרה ידעו מתי לעצור) בקיצור, בלי להשתמש בספויילרים, אני בהחלט יכול להגיד שהעלילה שווה כל רגע.

איכות הציור של הסדרה, מתאימה בדיוק לאופי שלה, היא יכולה לצייר את הדמויות בצורה מצחיקה וקומית (כמו שנוטים לפעמים לעשות בנארוטו) להבליט את תווי הפנים המוזרות ועוד, אבל לרוב האנימציה נראית פשוט טוב, מתאימה לאווירה, ובמיוחד- וזה מאד חשוב- מתאימה לדמויות!.
דמויות עשירות, נראות עשירות (והם הצליחו), ילדה גאונה, נראת מוזרה מפחידה וגאונה עוד לפני שאומרים לך את זה, והמורה onizuka נראה... תלוי בסצנה את האמת... (מה שהופך את זה למיוחד).

"האווירה הכללית" שהסדרה נותנת היא מעולה, היא מאפשרת לצחוק- (ויש פרקים באמת באמת מצחיקים) וגם מכניסה ערכים- שהם לא תמיד חינוכיים ומשלבת את הכל פשוט בצורה מעולה.
אני חייב להודות, שסה"כ זוהי אחת מהסדרות הטובות שראיתי.
ואם מישהו מחפש פעם אחת משהו שונה- סדרה טובה, עלילה טובה, שהיא לא פסיכולוגית מדי, לא חינוכית מדי, ולא מתבוססת מסביב לדמות אחת שנלחמת בכולם- או בקיצור- סדרה שונה, זאת בהחלט GTO.

ניקוד:
מוזיקה: 8
אנימציה: 8-9
עלילה: 10
סה"כ:9
* ילדים קטנים עלולים למצוא את התכנים ואת שיטות ההוראה "מוגזמים" ו"סוטים במקצת" (מורה שהולך ללמד בשביל לפגוש תלמידות צעירות)... אבל נערים ומעלה ייהנו במיוחד מהסדרה.

הערות:
קשה למצוא את הסדרה (להורדה).
חזרה לפורום
ישן 22-04-2006, 12:02
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "אחלה סיקור"

אני דווקא ניסיתי להתחמק מזה בגלל שאני מפחד מספוילרים אבל אני אנסה בלי:
onizuka הוא חבר כנופייה שחולם להיות מורה, הוא מתקבל לבית ספר פרטי לא בגלל הכישורים שלו בתור מורה אלא בגלל שהוא "צעיר בנפשו" הוא סוטה למדי, לא מסכים שיקללו את התלמידים שלו, והוא פשוט המורה הכי חברותי בעולם- הוא לא אוהב ללמוד או ללמד, הוא לא חכם במיוחד (התלמידים שלו יותר חכמים ממנו) אבל הוא נכנס לכיתה הקשה ביותר בבית ספר- כיתה ששנה אחרי שנה מעיפה את המחנך שלהם, סוחטת אותו, ומביאה אותו לבית משוגעים בסוף.
לכל אחד מהכיתה הזאת יש בעיה שבגללה הוא מתנהג ככה, ולאט לאט, אחד אחרי השני אוניזוקה מצליח לפתור את הבעיות שלהם, ושל עצמו, בדרכים- מדהימות, מצחיקות, מעניינות.
אני חושב שזה מספיק כדי לתאר את העלילה, מעבר לזה אנימשתמש בספויילרים וזה חבל לי.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:05

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר