לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-12-2004, 13:47
  Radio Guy Radio Guy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.02
קורס חובשים

אני התגייסתי באוגוסט 04 לתותחנים ועכשיו אני בשלבי סיום צפ"ס(צוות פרט סוללה)
הבנתי שבסוף המסלול יש אפשרות ללכת לקורס חובשים אם לא הולכים למפקדים והמסו"ל מסכים לשלוח אותך בהקצאות
השאלות שלי הן:
1.הקורס קשה מאוד, או שאפשר לשרוד אותו?
2.אם אני נופל באמצע מה קורה איתי?
3. אם מורידים לי פרופיל במהלך הזמן שאני בקורס מה קורה? ואם מורידים לי ואני פשוט עובר לחובשים 02 אז מה קורה אם אני נופל מהקורס
4.אם אני מסיים את הקורס מה אפשרויות השיבוץ או ההתקדמות שאני יכול לקבל?(חוג"ד,קצונה,הדרכה, וכו')

אני אשמח אם תענו לי ואם אתם זוכרים מזמן מזמן כתבתי פה שאני רוצה לעזוב וזה...
אז ככה:
1.מאז סוף הטירונות אפשר להגיד בסה"כ הכללי שאני די נהנה כי אנחנו מתעסקים בתותחים ולא בעבודת חי"ר.. אבל קשה לי עם הדרישות שמציבים לנו לגבי לימוד של דברים שונים..
2. אני עדיין מעדיף להיות לא קרבי מהסיבות שלי, פשוט... אין דרך שבה אני יכול לצאת משם וסה"כ כמקום קרבי אני מרוצה מהמקום שאני בו אפילו יותר מקודם.

מי שרוצה קרבי אגב, ונפל לתותחנים שלא יתבאס שהוא "נטחן" כי זה סבבה של מקום
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-12-2004, 21:44
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
לקורס חובשים יוצאים בדרך כלל בטירונות, לא בצפ"ס (צוות פלגה סוללה ולא פרט כמו שכתבת)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Radio Guy שמתחילה ב "קורס חובשים"

רוב האנשים שיוצאים לחובשים "סומנו" עוד בטירונות וזה קשה לצאת לחובשים אחרי שאתה כבר לוחם רגיל בגדוד.
קשה אבל לא בלתי אפשרי ואני אסביר:

פעם במחזור בערך הגדוד מקבל הקצאה להוציא חייל אחד לקורס חובשים, יהיה מדובר בדרך כלל בחייל שנמצא בסוללה המחזורית או חייל צעיר מאוד בסוללה ותיקה.
איזה חייל יצא? חייל טוב אבל שלא יכול להיות מפקד, נגיד חייל שרואים עליו שהוא משתדל ושהוא ילד טוב ועוזר אבל הוא לא מספיק טוב בשביל להיות מפקד , וחבל להשאיר אותו בסוללה ותיקה כי הוא יכול להתפתח לכיוונים אחרים- כזה חייל יצא.

היה לי חייל כזה בגדוד, כשהייתי מפק"צ בסוללה ותיקה הגיע אלי חייל ישר מהטירונות, כל המחזור שלו עשה צפ"ס ואותו שלחו לסוללה הותיקה כי הייתה מצוקה בכוח אדם.
החייל היה ילד טוב, שקט חמוד וביישן- ממש אהבתי אותו וגם היו לו שאיפות להתקדם- קורס מפקדים וכו', אבל היתה לו בעיה שהוא היה עדין מידי, לפעמים היו לו תגובות כמו של בחורה לכמה דברים (בנות אל תעלבו ) והסגל הבין שכמה שהוא ילד טוב מפקד לא יצא ממנו, למזלנו הגדוד קיבל הקצאה לקורס חובשים אז שלחנו את אותו חייל. הוא סיים מצטיין קורס וחזר לגדוד בתור חובש במפקדה, אח"כ נהיה אחראי מרפאה והוא התשחרר לפני חודש.

האם הקורס קשה?
קשה זה דבר יחסי, בסופו של דבר כל מי שמגיע לקורס אמור לסיים אותו, יש מבחנים ותירגולים אבל כולם אמורים לעבור אותם.

2. נופל באמצע? חוזר ליחידה שלך

3. אחרי הקורס חוזרים לשיבוץ. 99% מהמסיימים חוזרים ליחידות האם שלהם וזה ממש נדיר שמישהו לא חוזר ליחידה שלו.

4. תלוי איך היית בקורס- בדרך כלל חוזרים לגדוד, יש חוס"ל (חובש סוללה), יש חובש במרפאה, הקידום של החובשים הוא אחראי מרפאה, או חוג"ד.
אפשר לצאת גם לקורס קצינים ואתה יכול להיות קא"ר- קצין ארגון רפואי (ידיה שלי הייתה קא"רית) שזה קצין חובשים שנמצא במסגרת חטיבה/אוגדה.

לגבי הקושי שלך בלימוד-
מה קשה לך בדיוק? אולי אני יכול לעזור...
טבלת מרעומים? תרגולות? מערכות? פקל"צ?

ישן 18-12-2004, 03:23
  Radio Guy Radio Guy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.02
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "לקורס חובשים יוצאים בדרך כלל בטירונות, לא בצפ"ס (צוות פלגה סוללה ולא פרט כמו שכתבת)"

1.צודק טעות שלי לא יודע למה כתבתי פרט

2. בסוף האימון המתקדם הולכים לקורס מפקדים או לותיקות ויש גם קורס חובשים, ככה החובש שלי יצא לחובשים

3. לא ענית לי לגבי הדרכה בתוך הקורס..

4. דיברתי עם המפל"ג שלי והוא אמר שבהקצאות בזמן האימון המחזורי לא יוציאו אותי ורמז לי שהוא חושב שכדאי לי ללכת למפקדים ויש סיכוי שישלחו אותי... שאלתי אותו אם בסוף המחזורית יש אפשרות לשלוח אותי לחובשים והוא אמר שאם אני ארצה אז לא תהיה בעיה.. יש יותר הקצאות לסוף מחזורית מאשר לזמן מחזורית מה גם שאני יודע שכשאני אסיים את המחזורית זה יהיה קרוב לתחילת הקורס..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:43

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר