לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2006, 20:01
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
סיקור: Ah my godess

שם הסדרה: Ah! My goddess
מספר פרקים 26 (כשזה בעצם נגמר ב24 :S ).
אורך פרק: כ20 דקות
ציון לפי מדד ארז: 4-5 (וגם זה בספק!)
סוג סדרה: רומנטי דרמה- ולא טיפה יותר מזה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.themanime.org/images/reviews/ahmygoddesstvbox.jpg]

סיפור:
מוריסטו קייצ'י הוא אחד מהאנשים בעלי המזל הרע ביותר בעולם :S, הוא אוהב מכוניות ותלמיד רגיל בקולג'... הכל די רגיל ובלי שינוי עד שיום אחד "קופצת" אליו אלה לביקור מ"הקו החם לגן עדן" ואומרת לו שבגלל חוסר המזל שלו יש לו משאלה אחת לבקש...- הוא מבקש שהיא תישאר לתמיד, והסדרה עוקבת אחרי ה"התעקלמות" והיחסים בין השניים- בלדנדי- האלה היפה התמימה (אבל ממש תמימה!!) ומוריסטו- האיש הפשוט חסר המזל שהחיים שלו פתאום משתנים.

סיקור:
נתחיל בזה שקראתי הרבה סיקורים לגבי הסדרה הזאת, וכולם נותנים 9\10 ואתם יכולים לטעון מה שאתם רוצים, אני לגמרי מבולבל מהסיבה שהם נותנים לסדרה 9.

נתחיל בצד החיובי של הסדרה\ שני דברים עיקריים בעצם- וכל אחד מהם הוא טוב, ולא מיוחד.
הראשון- שהסדרה היא קלאסיקה- מה שאומר שלמרות שהיא קצת זבל (מאד זבל) מן החובה של כל מעריץ אנימה לראות אותה (לא חייב לראות את העונה השניה שבדיוק יוצאת) חוץ מזה, הרעיון מבוסס על סיפור מהמיתולוגיה הסקנדינבית... שזה בכלל חדשני. זה למה כן לראות את הסדרה, הדבר השני, שהציורים יפים- לא, לא יפים כמו cowboy bebop האנימציה לא מיוחדת עד כדי כך, פשוט הציורים יפים- אנימה קלאסית. (לכן הוא מקבל 4 נקודות עד כה :S)

עכשיו לשלילי, ופה אני מקווה שאני לא אכתוב יותר מדי.
נתחיל בדבר הכי גרוע, ובלי ספק הכי גרוע- העלילה.
תראו, חלק מכם (במיוחד אוהבי הקומדיות הרומנטיות) לא יסכימו איתי כשאני אומר אבל :"כמה אפשר למרוח בנאדם", הרי מתחילת הסדרה, הסוף ברור- וזה בסדר- כי זאת עדיין קומדיה רומנטית, אבל רבותי! בלמרוח אני מתכוון למרוח עד צאת הנשמה- 24 פרקים, כאשר אפילו בסיום הסדרה, אין שום התקדמות משמעותית בעלילה, ואתה מרגיש כאילו העלילה מתחילה בפרק הראשון לאחר מכן 22 פרקים fillerim ופרק האחרון העלילה חוזרת.
הייתי שמח להגיד שזה מצב רגיל בסדרות כאלו, שהן גם קצת ילדותיות, אבל המצב מוגזם- אם הפילרים היו לפחות מקדמים את העלילה- אבל הם לא! ולכן "פה קבור הכלב" (אפילו בangelic layer כשהסוף צפוי מההתחלה הייתי מרותק בכמה חלקים, אפילו ביו גי הו! היה יותר מתח מפה!).

אחרי שדיברנו על העלילה, בואו נדבר קצת על הדמויות בסדרה, הסדרה מורכבת מ2 דמויות מרכזיות, שבמהלך העלילה לא מתפתחות בכלל!, בלדנדי נשארת תמימה עד טיפשות, ומוריסטו קייצ'י נשאר "שלומיאל", באמצע מתווספות דמויות (כי כמה סיפור אפשר כבר לבנות מ2 דמויות שלא משתנות?) שגם הן, לא מתפתחות כלל במשך הסיפור, פרט לפרק אחד בו הדמות המשנית מקבלת נפח כלשהו בסיפור (אני לא אהרוס לכם במידה ותראו).

אחרי שהבנו שאין פיתוח דמויות כלל, העלילה נמרחת - ובעצם מדובר פה בסדרה מאד שטחית, בואו נכנס למוזיקה כן?
המוזיקה בסדרה, פרט לשיר ההתחלה (שמאד מצא חן בעיני- במיוחד בגלל המוזיקה האירית\סקנדינבית ברקע) המוזיקה במהלך הסדרה נבלעת מאד עם השחקנים ואם קיימת בכלל, היא לא מיוחדת במינה ויכולה להציל את המרחות הסדרה (כמו הדוגמא של hack//sign).

האנימציה כפי שכבר אמרתי בינונית, ולא מעבר, וזה קשה להסביר- פשוט צריך לראות בעיניים של עצמך.

האווירה הכללית של הסדרה, מאכזבת בעיקר.
כשאני סיימתי לראות את הסדרה נכנסתי ל"משבר האנימה" ולא ידעתי אם אני אמצא משהו טוב, עד כדי כך המצב היה גרוע..
ככה ששוב אגיד, הסדרה לא מיוחדת, לא ארוכה אבל מאד נמרחת, ואם אתם רואים (כי זה קלאסיקה) אז שווה לעשות את זה ביום יומיים ולא לגרור את זה.

ניקוד:
אנימציה: 7
קול: 4
עלילה: 2
סה"כ: 4
* אוהבי רומנטיקה ודרמה יכולים להוסיף מבחינתי גם 3 נקודות, אבל את 7 זה לא יעבור בשביל אף אחד.

הערה:
אחרי קריאה של הרבה מאד סיקורים (באנגלית) אני שם לב לדבר משותף- מדובר בסיקורים שקראו את המנגה קודם ואמרו שהיא הייתה מעולה וציפו הרבה זמן לראות את זה באנימציה.
דעתי האישית?- המנגה יכולה להיות טובה ושווה לנסות (לאוהבי מנגה) הסדרה?... לא קרוב למשהו טוב.
לא קשה בכלל למצוא את הסדרה להורדה, לא צריך להתאמץ הרבה. (זבל אפשר למצוא זרוק כמעט בכל מקום).
חזרה לפורום
ישן 22-04-2006, 21:19
צלמית המשתמש של Bakagami
  Bakagami Bakagami אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Solid_Dragon שמתחילה ב "סיקור: Ah my godess"

ה OVA והסרט הם קלאסיקה. כנ"ל המנגה. מאידך, הסדרה היא בסה"כ משנה שעברה.
אגב, העונה השניה החלה רק לפני שבועיים או שלושה.

הסדרה אכן בינונית, אבל לדעתי היא לא גרועה כמו שאתה מתאר אותה.

נכון שאם הייתי מכיר רק עשר או עשרים סדרות אולי הייתי קצת מתבאס,
אבל אחרי אלוהים יודע כמה אלפי שעות של אנימה שראיתי בשנים האחרונות,
זו פשוט עוד סדרה שהשתלבה אצלי ברקע.
לא מוצלחת במיוחד, לא גרועה במיוחד. האנימציה בינונית אבל לא נוראה,
הדמויות קצת פלקטיות אבל לא מזיקות, קטעונים קומיים למחצה פה ושם
שהצליחו לסחוט ממני בדל של חיוך פעם בכמה פרקים...

ראיתי הרבה קומדיות רומנטיות יותר טובות ממנה (לדוגמא: kare kano, midori no hibi, chobits)
אבל זה עדיין עדיף על סדרות harem...

יוהן וולפגנג וון גתה - 28.06.1876

חזרה לפורום
ישן 22-04-2006, 22:32
צלמית המשתמש של Bakagami
  Bakagami Bakagami אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Solid_Dragon שמתחילה ב "אני מסכים איתך, תראה, ראיתי..."

נשמע שאנחנו במצב דומה.
אני כבר כמה שנים טובות בעניין וכבר אין לי מושג ירוק כמה אנימה ראיתי/יש לי.
אם הייתי צריך לזרוק ניחוש פרוע, הייתי אומר שהאוסף שלי כבר מתקרב לאזור הטרה בייט,
ואני יודע שראיתי יותר מזה.

ככה שזה נהיה יותר ויותר קשה למצוא סדרות חדשות וראויות צפיה.

אבל דווקא בגלל הכמות הגדולה שראיתי אני די סלחני... במקרה הרע, זה מעביר לי את הזמן.
במקרה הטוב, בין כל הרפש שאני נובר בו אני זוכה להתקל בפנינה מזדמנת.

יוהן וולפגנג וון גתה - 28.06.1876

חזרה לפורום
ישן 23-04-2006, 08:02
צלמית המשתמש של Shadow Master
  משתמש זכר Shadow Master Shadow Master אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.12.04
שלח הודעה דרך MSN אל Shadow Master
סיקור נחמד

אבל (וכאן נכנס החלק הביקורתי-משהו שלי, זאת אומרת, עכשיו אני הולך לבקר לא את הסדרה, אלא את מלאכת הסיקור שלך ^_^)
אני חושב שאם אתה כבר מסקר סדרה, אתה לא יכול לתת לה דימוי כל-כך שלילי.
לפי הסיקור שלך, זאת נראית אנימה כל-כך גרועה ומבזבזת זמן, שרק בנות או אנשים רגשנים ומשועממים יראו אותה.
כשאני מבקר סדרה, אני משתדל לתת כמה שפחות שליליות ולהראות יותר את הדברים הטובים שבה...
אם זאת לא אנימה שאתה אוהב, אז פשוט אל תעשה עליה סיקור!
הרי אין טעם לתת לאנשים סיבה לראות אנימה, אם אתה בעצמך אמרת שהיא ממש גרועה - לא ככה?
אם כבר, תסקר אנימות מעולות ולא מוכרות, עבור אנשים כמוני - חדשים יחסית בתחום - כדי שיפתחו טעם טוב יותר ושיהנו יותר מהסדרות שהם רואים ^_^

חזרה לפורום
ישן 23-04-2006, 18:57
צלמית המשתמש של Nicholas
  Nicholas Nicholas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Nicholas
AMG זאת אנימה טובה

אבל יש לה עלילה די דפוקה... כלומר האלה הזאת באה אליו ואומרת שהוא יכול לבקש ממנה כל מה שהוא רוצה והיא תעשה את זה, והוא חשב שזה החברים שלו מסתלבטים עליו ואמר לה שתיהיה חברה שלו ומאז היא חייבת להיות חברה שלו =| (זה כבר די דפוק) ואז מגלים שהיא פגשה אותו בילדותו והתאהבה בו (ופה זה ניהיה ממש הכל דפוק). כי אם היא התאהבה בו אז והוא לא היה מתקשר אליה ואומר לה להיות חברה שלו אז מה היא הייתה חיה כל חייה מאוהבת בו ולא הייתה פוגשת אותו יותר אף פעם? וחוץ מזה מה אלה עושה על כדור הארץ מתאהבת באנשים מהתחלה? ואם מישהוא אחר היה מתקשר אליה ואומר לה להיות חברה שלו, היא הייתה אומרת שכשהיא פגשה אותו היא גם התאהבה בו???
לא שאני אומר שזאת האנימה היחידה שיש לה עלילה מוזרה כזאת אבל בזאת זה מספיק מוזר כדי לשבת עם כוס קפה, לעשן סיגריה ולחשוב עליה.

אגב סיקור טוב =)
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר