לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-12-2004, 14:47
  SOF SOF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.04
מאמר על הצו ראשון

להרבה חבר'ה יש חששות מהצו הראשון, מכוון שעברתי את התהליך לפני שבועיים אני רוצה לשתף אותכם בידע שלי על הצו הראשון, המבחנים שעורכים שם וכו'.
קריאה מהנה !
אז ככה, מגיעים בבוקר מוקדם, עדיף להגיע לפני השעה שכתובה בצו שקיבלת (אני הגעתי ב8:00 במקום ב9:00)
מריאים לשומר בכניסה ללשכת הגיוס את הת.ז ואת צו ההתיצבות ונכנסים ללשכה, מריאים לפקידה את הת.ז ואת הצו התיצבות ומקבלים כרטיס מגנטי שישמש אותכם
לאורך כל היום.
תחנה ראשונה : אימות נתונים, תתבקש להעביר את הכרטיס המגנטי שברשותך במבחשב ולחכות עד שיקראו לך.
אחרי כמה דקות של ישיבה על ספסלי ההמתנה הלא כלכך נוחים תצא חיילת (או חייל) ויקרא לך.
האימות נתונים זה עסק לא רציני של משהו כמו 10דקות - רבע שעה, ישאלו אותך על עצמך שאלות בסיסיות : שם מלא, מספר ת.ז, איפה אתה גר, איפה אתה לומד,
כמה אחים יש לך, שמות ההורים מספר הטלפון בבית והטלפון הנייד וכו'...
אחר כך תעבור לחלק השני של אימות הנתונים, מבחן קצר בעיברית, אבל מה, אתה תתבקש לקרוא משפטים ולפרש אותם, הסיכוי שפגשת אי פעם את המילים
המופיעות במשפטים הוא אפסי.
לכן פשוט תגיד את מה שאתה חושב, אל תפחד לצאת טמבל, זה קורא לכולם.

תחנה שניה : בדיקות רפואיות.
תתבקש ללכת לעשות בדיקת שתן ואז תתבקש להעביר (שוב...) את הכרטיס המגנטי שבידך במחשב ולחכות על הספסלים עד שיצא חייל (או חיילת) לקרוא לך,
תעבור בדיקת ראיה, שקילה, גובה ורופא ישאל אותך שאלות על הבריאות שלך (לא לשקר ! זה נושאים בריאותים חשובים !)
לאחר מכן תתבקש להיכנס לחדר או להיכנס מאחורי וילון, להתפשט ולהישאר בתחתונים, הרופא יבדוק אותך בדיקה שגרתית, וכן...הוא יבדוק גם את האזור שבין רגליך, לא להתרגש.
לאחר הבדיק תתבקש להמתין כמה דקות נוספות יבוא רופא נוסף (במקרה שלי - רופאה) ותעשה אותה בדיקה, לאחר מכן תעבור לסיכום הפרופיל ויקבע לך פרופיל או
שיגידו לך ללכת להיבדק אצל רופא מומחה או להביא מסמכים רפואים נוספים.

תחנה שלישית : פסיכוטכני.
תעביר (שוב...בפעם המי יודע כמה) את הכרטיס המגנטי במחשב לאחר הרבה זמן על הספסלים יצאו לקרוא לך ותכנס למבחן.
המבחן הוא ארוך מאוד, וכדי ללכת לפניו לשירותים, לאכול משהו ולשתות מים מכוון שלא תתאפשר יציאה לאחר תחילת המבחן.
במבחן הפסיכוטני יהיו לך מספר של בחינות שלכל אחת מהן זמן קצוב.
תיבחן בנושאים כמו :
*חשיבה כמותית שזה בעצם מתמטיקה בסיסית - ופה כדי לעשות חזרה על חילוק ארוך, אחוזים וחישוב של שטחים.
* הבנת הנקרא.
* מבחן של צורות.
* פיזיקה יומיומית (איך נכון להחזיק פטיש, איך הכי טוב להרים משקל וכו')
* מבחן אנלוגיות צורניות ומבחן אנולגיה מילולית (לדגומא : קצב = סכין, מנתח=...(איזמל))
ועוד כמה מבחנים וגם שאלון קצר על עצמך.

המלצות למבחנים :
- אם אתה עייף, מרגיש לא טוב או פשוט אין לך כוח - תגיד את זה ותבוא לעשות את המבחן בפעם אחרת !
- לך לשירותים ובצע את צריכך.
- תירגע ותיכנס לריכוז.
- תאכל משהו.
- שתה כוס מים.
- לפני כל מבחן תסתכל על הזמן תחשב כמה זמן תוכל להקדיש מקסימום לכל שאלה (לדגומא 24שאלות ב12 דקות זאת אומרת חצי דקה לשאלה)
- אם אתה רואה שהזמן אוזל ולא יהיה לך זמן פשוט תנחש לפי ההיגיון, אין הורדת נקודות על תשובות שגויאות.

תחנה רביעית : הראיון האישי (ראיון צד"כ)
במקרה שלי התבקשתי להגיע שבוע אחרי הצו הראשון ולעשות את הראיון, אבל זה משתנה ויכול להיות שתעשה את הראיון באותו יום.
תתבקש להעביר את הכרטיס המגנטי שלך ואז יקראו לך לבצע ראיון אישי.
חשוב שבראיון האישי תרגיש בנוח, שב בצורה פתוחה ולא בצורה שבה אתה כביכול מנסה להתגונן.
תישר מבט ישר לעיניה של המאבחנת ותיהיה בטוח בעצמך ובכל מה שאתה אומר.
המאבחנת תשאל אותך היכן אתה מעונין לשרת, בשום פנים ואופן אל תתביש לבקש מה שאתה רוצה.
לאחר מכן היא תשאל מה תעשה אם יציבו אותך בתפקיד אחר, בניגוד לרצונך, כאן אל תגיד דברים בסגנון : אני אתאבד, אני אסרב להתפנות, אני אעשה הכל כדי
לא לשרת שם.
המאבחנת תשאל אותך כל מיני שאלות בנוגע למצב החברתי שלך, כמה חברים טובים יש לך, כמה חברים בכלל יש לך, איך אתה בחבר'ה, מה אתה עושה בימי שישי,
וגם שאלות על עצמך - כמה שעות את מבריז בשבוע (לא לשקר !) האם אתה טיפוס שמאחר, ועוד כל מיני שאלות בסגנון.
הראיון נמשך בין חצי שעה לשעה...אצלי הוא היה 40דקות.

המלצות :
- לא להתביש לבקש מה שאתה רוצה!
- לא לשקר, המאבחנת עברה כבר אלפי מלש"בים כמוך, היא יודעת לקלוט שקרנים.
- להתסכל למאבחנת בעיניים ולהיות בטוח בעצמך.

היום שתעבור יהיה מתיש וקשה, אז תתכונן...
בהצלחה !!!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:02

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר