לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2006, 19:29
צלמית המשתמש של ריבולבר
  ריבולבר ריבולבר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי D FORCE שמתחילה ב ".............."

אהלן. התשחררתי מהחיל בנוב' האחרון אז מי שיש לו שאלות מוזמן. אומנם הטנק שלי כבר לא קיים בסדיר (מג"ח 6ב' גל - סוס זקן אבל בועט!). הייתי מפקד בפלוגה מבצעית במשך שנתיים כולל קו בעזה ומבצעים בשכם, וסיימתי את השירות כסמ"ח בביס"לש. כך אבל יש לי הרבה ניסיון וידע (כולל הכנה לבה"ד 1).

החלוקה לגדודים מתרחשת ביום הראשון בביסל"ש (ע"ע "שוק העבדים" - חלוקת הטירונים לפלוגות) הפלוגות בטירונות מחולקות לפי הגדודים. לפעמים יש מקרים שפלוגה מחולקת לשניים (למשל מחלקות 1,2 הולכות לגדוד X ומחלקות 3,4 לגדוד Y).

לגבי יציאה לקמ"ט - בתקופתי בערך חצי עלתה לגדוד וחצי פלוגה - מי שהמ"מ והמ"פ מחליטים שמתאים - יצאה לקמ"ט (חלק נופלים בהתחלה והולכים גם הם לגדוד). אפשר לצאת לקמ"ט אחרי מחזור בגדוד אבל מדובר כבר במספרים קטנים מאוד וצריך ממש להרוויח את זה. בגדוד עצמו מתחלקים לפלוגות בערך שווה בשווה כך שיהיו לך חברים מהמסלול בפלוגה.

מנחם בגין, נוב' 1977.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2006, 21:10
צלמית המשתמש של D FORCE
  משתמש זכר D FORCE D FORCE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל D FORCE שלח הודעה דרך MSN אל D FORCE
קודם כל תודה על התשובות והעזרה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "אהלן. התשחררתי מהחיל בנוב'..."

יש לי בקשה זה לא ממש שאלה........
אתה מוכן לתאר בפירוט עד כמה שאפשר על הטירונות של שריון..למרות שחיפשתי פה בפורום לא מצאתי אשכול מפורט שענה לי על כל השאלות......ובמאמרים אין מאמר על שריון רק על הפלס''ר.....
ועוד משהו לגבי הקווים שלהם הפעילות קצת יותר מפורט כי עד היום כל מה שאמרו פה זה שהם תופסים קווי חי''ר זרקו כמה שמות כמו עזה שכם אבל לא יותר מזה......
וגם על הפקל''ים בשריון לא דיברו פה עם יש דבר כזה בכלל....

אני מצטער שאני ככה מציף אותך בבקשות אבל אני עומד להתגייס לשריון עוד פחות מ3 חודש
והייתי שמח לדעת קצת יותר בפירוט על החייל....

תודה לכל העונים ועוד פעם סליחה על החפירות
ישן 28-04-2006, 00:10
  brillb brillb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
אז ככה... קווי חי"ר
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי D FORCE שמתחילה ב "........."

אני בעצמי לא גאון גדול בתחום ואני עדיין בהכשרה אבל לפי מה שאני יודע הקווי חי"ר שעושים בשיריון הם לא בדיוק כמו של הצנחנים וגולני אלא טיפה שונים. התשובה הרשמית היא שאלא קווי חי"ר לכל דבר ועניין. יורים בהם עלינו, ויש מארבים ומעצרים וסיורים ועוד כל מיני צרות רעות. האמת הפשוטה היא שאם יצטרכו מחר להכניס חירניקים לבלטה או ג'נין, אלו לא יהיו שיריונרים על האמרים אלא גדוד חי"ר. למה? לא יודע.. מוכשרים יותר מוכשרים פחות, כן לש"ב לא לש"ב, 03 05 07 אפס-אמו. כל אחד שתשאל יגיד לך מה שהוא חושב שהוא יודע או שאמרו לו.

כמו שקצין בכיר פעם אמר לנו יש "יחידות מסויימות" שתפקידן הוא להתלבש בבגדים שחורים להכנס לבתים באמצע הלילה ולחטוף את אחמד מהמיטה בלי להעיר את הבית. זה רחוק מאוד מהשיריון של היום וזו גם לא המטרה.

יוצא לירות בקווים האלה, יוצא לעשות מעצרים ויוצא לראות פעילות אמיתית. וקרה לא פעם ולא פעמיים שגדוד שיריון החליף גדוד חי"ר שישב בגזרה כלשהי.

קווי שיריון זה כבר סיפור אחר. כמו שאתה יודע אין היום מלחמה גדולה בצפון, ואנחנו לא בתוך עזה. למעשה אנחנו די יושבים על הגדר. תחשוב מה יכול לעשות גדוד טנקים על הגדר שגדוד חיר לא יכול לעשות (מכיר את סיפור השירות של יוסיפון?) ותבין שגם זה לא בדיוק ש' ב-ש'.
ישן 28-04-2006, 14:20
  brillb brillb אינו מחובר  

2000 ב 10 דקות? זה חדש לי..
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Avi S שמתחילה ב "חברה, אל תתגייסו לשריון"

תשמע, אני לא יודע, יכול להיות שסתם הצטרפות מקרים נדירה גרמה לזה שעד עכשיו היה לך נאחס. תאכלס יש לך חטיבה מטורפת עם טנק מטורף שעושה קווי שיריון מעניינים (נכון זה לא לבנון- אבל עדיין זה מה שנקרא היום קו שיריון).

דבר שני, זורקים אליו אנשים עם פרופיל 72? רוב האנשים שאני מכיר הם לא עם פרופיל 72 אבל עזוב.

חוץ מזה שאין מצב שבעולם שאחרי מסלול של 7-8 חודש, עם 2 עד שלושה מדסים בשבוע, בן אדם ירוץ אלפיים ב10 דקות. גם אם הוא הגיע פדלאה ורץ 2000 ב13 דקות כשהוא התגייס. רוב הפלוגה אצלי היא איפהשהוא בין 8 ל9 דקות. שנכון שזה לא בשמיים, אבל אנחנו גם עוד לא סיימנו מסלול וגם זה לא הדגש כאן.

אגב נראה לך שחי"ר עושים רק יזומות? איפה אתה חי?
הם גם עושים מחסומים וסיורים ושמירות. וברור שלא יכשירו לוחם שיריון שיהיה כל השירות שלו במחסום, יש עוד דברים לעשות בקו.

נערך לאחרונה ע"י brillb בתאריך 28-04-2006 בשעה 14:22.
ישן 28-04-2006, 19:37
  ProphecY ProphecY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.05
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי D FORCE שמתחילה ב "[QUOTE=nt2000]שיריון זה אחלה..."

לא זה לא נכון, מה שכן לפי מה שידוע לי (ואני גם משריון) לחטיבה 401 אין קווי טנקים. כי הטנק שלה יקר מדי לתפעול וקרו הרבה מקרים שבו התגלו בו בעיות. מרכבה 2 ו -3 הם בדוקים כמו שאומרים.

לגבי השירות נראה לי שכבר ענו לך, קווי חי"ר כמו של חירניקים עם מחסומים וסיורים והכל, לא יודע לגבי מעצרים ויזומות. אבל ההגיון אומר שככל שהמבצע חם יותר ככה ישלחו כ"א איכותי יותר. מה לעשות ששריון לא מתאמן בלוט"ר.

לגבי הטנקים- לא יכול להגיד על כל הטנקים כי לא הוכשרתי על כולם, אבל סימן 2 הוא טנק שצריך לטפל בו הרבה ולתחזק אותו הרבה אבל מצד שני אתה הכי מרגיש שאתה עושה עבודה טנקאית אמיתית ולאט לאט לומד לאוהב את הטנק שלך. סימן 4 הוא מאוד משוכלל ואלקטרוני לא יודע אם זה לטובה או לרעה, נגיד לטען אין פתח למעלה ככה שהוא לא יכול להיות עם המפקד מחוץ לצריך ולירות במאג לדוגמא.

ישן 28-04-2006, 19:49
  brillb brillb אינו מחובר  

נכון, מרכבה 4 זה סתם מכונת קפה משוריינת.....
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ProphecY שמתחילה ב "לא זה לא נכון, מה שכן לפי מה..."

בכל דבר חדש יש בעיות, מן הסתם מדינת ישראל לא משקיעה כל כך הרבה מיליונים בטנקים שהם לא מבצעיים ומשאירה אותם עם אי אלו תקלות. מה שכן חטיבה 401 היא באמת החטיבה שעושה הכי פחות טנקים היום. היא גם החטיבה עם הטנק הכי טוב בעולם וכנראה שלא יצרו אותו בשיל שישב במחסן.

אם אני אלא טועה הרימו את הפיתוח של הטנק הזה בשלוש שנים. זה משהו שאין לו אף תקדים בעולם מהבחינה הזאת.

מאוד משוכלל ומאוד אלקטרוני ועדיין מאוד מאוד טנקאי. עצם העובדה שיש לך פחות גירוז לעשות למשל, או שהנטל מתחלק שונה בינך לבין החוליה (לפי מה ששמעתי היו המון טיפולים שהצוות עשה על המג"ח למשל, דברים שהיום כבר צוות אין לו את ההכשרה אליהם מכל מיני סיבות) לא אומר שזה פחות קרוב לטנקאות. מה שכן זה טנקאות שונה.

בקשר להכי יקר, זה בטח מכל מיני הוצאות שהן לווא דווקא של הטנק עצמו, כמו מערך תחזוקה, ייצור או פיתוח, שמחושבת עם מחיר יחידה בשביל להחזיר עלויות.

אגב, תחשבו במונחים כאלו, שכשאתם רושמים משהו בסגנון של 401 כוסיות, 7 בלאי, נחל סטלנים, צנחנים צהובים, מישהו יושב בבית לפני הגיוס שלו וקורא את השטויות האלה ולא יודע להבדיל בין מה שנכון לבין מה שאנחנו שרים בחדר אוכל ביום שישי בערב אחד על השני.

נערך לאחרונה ע"י brillb בתאריך 28-04-2006 בשעה 19:57.
ישן 29-04-2006, 01:43
  brillb brillb אינו מחובר  

הכל אותו דרעק
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי D FORCE שמתחילה ב "..........."

מה אתה חושב? שמשנה לך כשאתה עולה לשמירה או סיור או כשאתה במארב טנקים ב4 לפנות בוקר בכמה סל"ד הטנק לוקח את העלייה? שמשנה למחבל בכמה מאות מטרים לשנייה הפגז נכנס בו? שהמאג של סימן 2 הוא לא אותו מאג של סימן 4? זה אותו מאג עוד משנות ה60 והכל זה שטויות בתכלס.

תכלס הדבר היחידי שחשוב ושאף אחד לא יקשקש בקומקום זה שתיפול על צוות טוב. כי עם הצוות- מפקד וחיילים- אתה תהיה מעכשיו 24 שעות, תישן תאכל תלחם תבכה ותבלה איתם. חשוב שיהיו לך חברים טובים להעביר איתם את השירות. ותאמין לי ששירות על שרמן עם צוות שהם חברים שלך עדיף על שירות במרכבה סימן 5ג שמסוגלת לרחף באויר ושאין לך עם מי לאכול את הלוף בצהריים. כל השאר כן כוסיות לא כוסיות זה שטויות במיץ.

אגב,
כן הכי חשוב שהצוות יהיה מיומן. שום דבר לא מחליף מקצועיות. גם לא המרכבה 5ג.

נערך לאחרונה ע"י brillb בתאריך 29-04-2006 בשעה 01:45.
ישן 29-04-2006, 07:09
  משתמש זכר פבל7 פבל7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צעיר שמתחילה ב "כל מי שמעוניין בשריון אוגוסט 06"

תשמע אני יגיד לך ת'אמת...

המסלול הוא בערך אותו מסלול, התכנים הם בערך אותם תכנים והכל...
ההבדל הוא הדרך...
כטירונים כולם באים בערך אותו דבר ולא משנה לאיזו חטיבה הם מיועדים, אבל בסופו של דבר כלוחמים הם יוצאים שונים...
זה המון דברים קטנים במהלך ההכשרה שלך שעושים את ההבדל, זה היחס, זה המטרה, אלה המפקדים שמכשירים אותך, גאוות יחידה, מסורת, והגישה...
האיתנות שבונים אצלך, המשמעת שהיא הבדל של שמיים וארץ, הכל.

בסופו של דבר אתה רואה באמת שבונים ממך לוחם, ושיש הבדל בינך לבין השאר, גם אם זה בדברים הכי קטנים שיש שבסופו של דבר משפיעים הרבה...

אתה רואה שיש בך ערכים שרכשת בזמן ההכשרה שבולטים בך יותר מבאחרים, תהיה לך הרבה יותר משמעת עצמית, בסופו של דבר תצא לוחם הרבה יותר טוב, בקיצור זה באמת טיפה קשה להסביר אבל מי שמבין יודע למה הכוונה...
ומכאן בא המשפט "ההבדל הוא באדם".

ואם אתה רוצה עצה אז אם כבר לא 7 ובא לך חיים טיפה יותר טובים אז 188 אבל לא 401... סתם עצה ככה...

ישן 29-04-2006, 10:40
  Bucky7 Bucky7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.05
בנים שלי !
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צעיר שמתחילה ב "כל מי שמעוניין בשריון אוגוסט 06"

קודם כל מברוק על הרצון להגיע לשריון !
זהו חיל טוב , עם אנשים איכותיים וטנקים ממש משוכללים ולא משנה איזה סימן..
לפי מה שידוע לי החטיבות היותר טובות הן 401 ו188 כאשר 7 לוקים בבעיות משמעת..לכן לא פלא שקוראים להם "סורים" , למרות שגם שם יש סבבה של אנשים
קצת בקשר לעצמי , אני בחטיבה 401 בפלוגה מבצעית גד' 52 , תותחן בתפקידי..
נתחיל הכל מהתחלה , אתם מגיעים לביסל"ש שנמצא די רחוק ממרכז העולם , 40 דק' מאילת אך כל זה מפוצה בתנאים הממש טובים שאתם מקבלים במקום , יענו ישנים בחדרים מרווחים עם מזגן וגם האוכל סביר. כולכם שייכם כעת ל לחטיבה 460 ואחרי זה תחולקו לחטיבות הסדירות..
המשמעת די נוקשה אבל אם כל המחלקה פועלת בשיתוף אז כל זה לא מהווה גורם מפריע..
המפקד האישי שלכם הוא לרוב סמל ואחראי משמעת וציוד הוא הסמ"ח - סמל מחלקה , תרגישו בהתחלה שהוא רע אליכם אבל בסוף הכל נועד שתיהיו חיילים ממושמעים..
בטירונות עצמה שנמשכת כ4 חודשים אתם רואים טנקים ממש לקראת הסוף כאשר אתם עוברים לשלב המיקצועות , כל אחד רוכש לעצמו את המקצוע עלפיו הוא יתפעל תטנק ,
תותחן-זה שיורה
טען-זה שטוען ומתפעל בעיות עם הנשקים הקשר והתחמושת , התפקיד הכי קשה והכי משמעותי בטנק
נהג-מן הסתם...ממש כיף לנהוג בדבר ששוקל 60 טון בשטח פתוח

מסיימים מקצועות עוברים לאימון המתקדם שם עושים אימונים יותר מורכבים ומגבשים צוות..
כל המסלול הוא בסביבות ה8 חודש ואתם תעברו אותו בביסל"ש , שלא כמוני שעשה צמ"פ בגיהנום ששמו נבי מוסא..
קיצר כל עוד אני פה זרקו שאלות..
בהצלחה בכל מקרה

22.7.08 החיים מתחילים מחדש..

- לא משנה כמה רע לך, תמיד תזכור: זה יותר טוב מאשר להיות בצבא האדום.
All You Need Is Love !

ישן 29-04-2006, 13:07
  gili_i gili_i אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל gili_i

בוא אני אגיד לכם משהו
שריון זה מקום שאולי המדסים בו לא כאלה מטורפים ואף אחד לא יוצא עם שברי מאמץ ממסעות
אבל המשמעת שם בשמיים ואם אתם שואלים אז זה כי טנקים זה דבר טורבו מסוכן, אני רק התחלתי את האימון מתקדם שלי וכבר שני אנשים שברו את הנשק שלהם(ע"י צידוד ורק מי שבשריון מבין כמה להכנס למסלול צידוד זה אחד הדברים הכי קטלניים שיש) אחד כמעט קיבל זעזוע מוח ועוד מלא חברה עם מכות או כמעט פציעות חמורות שיכולות להסתיים במוות וזאת רק ההתחלה
שריון זה אחד המקומות שהכי הרבה מתעסקים בו בבטחויות בצבא ובגלל זה המשמעת שם עושה לך חיים שחורים אבל בסופו של דבר זה משהו שיציל לכם את החיים כשתתחילו לגעת בטנקים

הפלוגות של 7 הן הכי רציניות מהפלוגות מסלול לפי מה שאני רואה וכל שריונר מנוב 05 בביסלש יגיד לכם את זה
ואפילו שהטנק שלנו הוא הכי ישן הוא עדיין טנק מצויין ובפלוגות מבצעיות נכנסו בו מלא שיפורים ושהופכים אותו לטנק הכי מבצעי

ואם אתם רוצים שהשירות בשריון יהיה מספק בכלל לכו תהיו טענים, אפילו שאני תותחן וזה כיף לא נורמלי להתחפשן בתא תותחן ולנצנץ בטיפול שבועי
טען זו באמת עבודה מדהימה
אני לפני שהתגייסתי חשבתי שלהיות טען/קשר זה הדבר הכי בלאי בטנק
אז ככה בלי טען אין טנק, טנק יכול להסתדר בלי תותחן או בלי מפקד במקרה הגרוע
אבל באמת שבלי טען במיוחד בסימן 2 שיש בו מלא מעצורים ותקלות של בלאי הטען עושה עבודה סופר רבאכיסטית ותאמינו לי שלפנות פצוע בטנק בתור טען זו עבודה שדורשת כוח מטורף והמון ראבכ ואפילו שהוא הסנג'ר של המפקד זה שווה את זה, אם לא הייתי דפוק בבריאות שלי וחפשן בנשמתי אז הייתי רוצה טען על בטוח

נערך לאחרונה ע"י gili_i בתאריך 29-04-2006 בשעה 13:17.
ישן 04-05-2006, 13:09
צלמית המשתמש של ריבולבר
  ריבולבר ריבולבר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי עומרי לוי שמתחילה ב "תשמע לא יודע אני לא הכי מורעל..."

שמע, לצערי הרוב המוחלט של האנשים שמתגייסים לשריון חושבים כמוך. מהפלוגה שלי במסלול אני הייתי בין היחידים שרצו שריון. אבל הנסיון שלי מוכיח שרוב האנשים חושבים ככה בגלל שהם לא יודעים למה הם נכנסים בכלל, וכל מה שיש להם בראש זה סיירת מטכ"ל. אבל ברגע שהם מבינים לאן הם הגיעו, כמה עוצמה וכוח יש להם בידיים(לטנק אחד יש עוצמת אש של מחלקת חי"ר שלמה. ברגע שהם ירגישו איך זה לירות פגז או אפילו לעמוד ליד טנק שעושה את זה הכל ישתנה. בפלוגות של שריון יש רעל בדיוק כמו בפלס"ר גולני או גדוד 202.
אין אפס, כומתה אדומה, כנפ"ץ, פלטפופ מקוצרר עם מארס זה הרבה יותר מגניב מטפ"ש וגריז אבל תאמין לי שיש סיבה למה אף יחידה שעבדתי איתה בעזה ,(החל מחירמ"כועד שייטת 13), לא זזה בלי טנק. הפלוגה שלי הורידה במשך חצי שנה יותר מ15 מחבלים. אתה יודע כמה חיים של ישראלים זה הציל????

אין הרבה תהילה בשריון. אין דאווין, אין וואסח. התקופה שכולם רצו להיות או שריונרים או טייסים נגמרה עוד ב73. אבל אל תשכח שזה עדיין חיל היבשה החשוב והמכריע ביותר. חיל שסביבו בנויה כל הדוקטירינה של צה"ל. יש משפט נדוש מאוד שטחנו אותו כבר בלי סוףף אבל זה לא הופך אותו ללא נכון: "במקום בו יעצרו הזחלים - שם יקבעו הגבולות."

וזה סתם בשביל רעל על קצה המזלג

https://2006-uploaded.fresh.co.il/2...04/96869393.wvx

מנחם בגין, נוב' 1977.

ישן 05-05-2006, 19:00
צלמית המשתמש של --שימי--
  --שימי-- --שימי-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05
לא יכולתי שלא להגיב לאשכול שלך

כי הכותרת קצת לא במקום
אין מישהו שבאמת מעוניין בשריון, זה יותר שריון מעוניין באנשים
עכשיו אני לא רוצה לבאס אנשים אבל אני חייב להגיד את זה: בלי קשר לשריון, אני מדבר על קרבי בכלל.. היחס של הצבא הזה ללוחמים שלו הוא פשוט מחורבן, בין אם אתה יושב כמו מניאק בטנק בעזה במארב בגשם שהכל דולף ומחכה לאוכל ואז במקרה הטוב אתה מקבל חמגשית מזדיינת עם קוסקוס רטוב, או שכשאתה בא לצאת הביתה אחרי שבועיים ואז המ"פ המזדיין שלך מחליט לשפוט אותך ביום של היציאה. כל המערכת הצבאית הזאת וכל היחס שלה לאנשים שתכלס מחזיקים את הצבא והמדינה הזאת הוא פשוט מחפיר וכל הזמן בזמן האחרון אני חושב אם לא עשיתי טעות שהלכתי לקרבי. קיצור, כל הזין.. עכשיו אני לא אומר לכם לא ללכת לקרבי, אבל תקחו בחשבון שהיחס אליכם יהיה חרא ואף אחד לא ישים עליכם. מצטער אם ביאסתי מישהו אבל זאת האמת המרה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=31%2F07%2F2005&end_date=31%2F07%2F2008&-=.jpg]

נערך לאחרונה ע"י --שימי-- בתאריך 05-05-2006 בשעה 19:03.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:26

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר