לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2006, 09:06
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Levik שמתחילה ב "התקציב יכול להתגמש..."

בעיקרון, עדשה שהיא גם ווייד (קצה רחב - 28מ"מ) וגם טלה (רצה צר - 200 מ"מ) היא לא איכותית.
מה שאנחנו עושים בד"כ, זה קונים סט עדשות, שכל עדשה מכסה תחום מסויים. עדשה לקצה רחב, עדשה לקצה צר, עדשה למקרו, עדשות אפקטים (כמו Fish eye / Lens baby) וכו'.

אתה מצלם במצלמת SLR אנלוגית, ולכן אוטומטית האיכות של העדשות שאתה צריך לא חייבת להיות גבוהה כמו במצלמות הדיגיטליות (בגלל גודל הסרט והאיכות של הסרט, לעומת הפיקסלים בדיגיטליות [לאודי, הפרדת הצבע בדיגיטליות הרבה יותר מורגשת וקונטרסטית]) ולכן אתה יכול "להתפשר" על עדשות פחות איכותיות הן בגלל שאתה מצלם בפילם, והן בגלל שאתה מתכוון לצלם בשביל האלבום המשפחתי, ולא בשביל למכור תמונות ל National Geographic.

האות f בעדשה מסמלת את מפתח הצמצם המקסימלי.
ככל שהמספר קטן יותר, מפתח הצמצם המקסימלי גדול יותר, וזה משקף גם את איכות העדשה (מספר קטן = צמצם גדול = איכות גבוהה).
עדשות בעלות מפתח צמצם 2.8 ומטה הן העדשות האיכותיות ביותר (למרות שיש כמובן עדשות מיוחדות בעלות מפתח צמצם 4 הנחשבות לספינת הדגל, אבל פה המחירים עוברים את ה $1000 בשקט).

בהצלחה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2006, 13:26
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "כל זה נכון בהנחה שמדברים על..."

ממש לא. אני לא יודע מאפו אתם מביעם את הניפורמצה הזו מ 20X30 רואים את האבדל. את האבדל בצבעים רואים בכול גודל את האבדלים בחדות לא רואים תמיד.
עם אין אבדלים תצלם ב D60 ולא ב D20 ותצלם עם עדשה 28-80 כי במלה זה לא משמאותי.
כול העולם המיקצועי עובד עם עדשות יקרות וטובות אפילו עם זה מדובר על התפסה על אתיפה של CD
לא רק זה לאתיפה של CD עובדים עם 6 על 6. לדוגמה בדיסק של טיפקס יושבים בבית קפה. היו עזברים אך צילמו את זה. אבל אתה ונרקיס אומרים שאין אבדל. תהיו בריאים.

עם הוא רוצה אכות טובה יותר שיקנה אתה ה 75-300 ועם הוא רוצה נוכות שיקנה את ה 28-200 אבל על תגיד אין אבדל ב 10X15 . זה פשוט כול כך לא נכון וממך ציפיתי ליותר.
ישן 27-04-2006, 13:46
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "ממש לא. אני לא יודע מאפו אתם..."

מה הקשר בין צילום מקצועי לאשכול הזה ? אני מבין שאתה עובד בצילום ומתפרנס מזה ולכן הציוד חשוב לך - אבל למה לדחוף ציוד יקר (ומיותר) למישהו שכולה רוצה למלא את האלבום המשפחתי ? מה הקשר בין צילום ל-CD לבין הנושא כאן ? אני חוזר ואומר - עדשת 28-200 הינה מספיקה בהחלט לסוג הצילום שהבחור רוצה, נקודה.

ובוא לא נזרוק משפטים כמו "ממך ציפיתי ליותר". אני זה משהו אחד והבחור שפתח את האשכול זה משהו אחר לגמרי. לי יש דרישות אחרות לחלוטין מהציוד שלי וגם אופן הצילום שלי הוא אחר לחלוטין. צריך להתאים כל דבר לצרכים של מי שמבקש את העזרה ולא להמליץ על ציוד יקר ומיותר סתם בצורה עיוורת, רק כי הוא יותר טוב. ברור שהוא יותר טוב, אבל גם הציוד הפחות טוב יספיק.

וחוץ מזה, המלצתי על 28-135 IS שהיא עדשה טובה לכל הדיעות.

נערך לאחרונה ע"י Olegis בתאריך 27-04-2006 בשעה 13:48.
ישן 27-04-2006, 19:47

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני לא יכול להגיד איזה תמונה..."

איך אתה לא רואה שלתמונה הראשונה יש צבעים טובים יותר. גם יותר חזקים וגם יותר מעברים. צר לי שאני אומר את זה אבל אם אתה לא רואה את ההבדלים בין שתי התמונות אז יש לך בעיה גדולה מאד. אתה לא רואה שהכתום יותר חזק. ויש עדיין את כול המעברי צבע?? ושנהם צולמו באותה מצלמה מאותה זווית באותו פילים ניסרקו באותו סורק ללא תיקוני צבע.אם תעבוד על אחת תוכל להוציא תוצאות טובות יותר אבל גם ניתן לעבוד על השניה. הרמה הסופית שאתה יכול להוציא אם ה24-85 טובה בהרבה. וזה עוד צילום שלא רואים בו הרבה כי הוא צולם בלילה.אם זה היה באור שמש רגיל ההבדלים היו גדולים יותר. והגודל פה הוא כ-13X18 באיכות גרועה בבית יש לי את הקובץ המקורי וההבדלים הם גדולים עוד יותר.
ישן 27-04-2006, 19:54
צלמית המשתמש של אודי אבן חיים
  אודי אבן חיים אודי אבן חיים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל אודי אבן חיים שלח הודעה דרך MSN אל אודי אבן חיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Levik שמתחילה ב "מבקש ייעוץ בבחירת עדשה 28-200"

השוואת עדשה קקה לעוד יותר קקה...
מה ששונה בין התמונות הוא הקונטרסט ובאמת יכול להיות שזה בגלל העדשה אבל גם בזה אני לא בטוח.. הסריקה לא תמיד אותו הדבר גם כשלא משנים כלום וגם הזווית שהעדשה הייתה למקורות תאורה (שגורמים לפלייר או הנחתת קונטראסט- כל עדשה והרגישות שלה לעניין)
השוואה רצינית נעשית עם אותם תנאים בדיוק- אותו אורך מוקד, אותה חשיפה, אותו פריים בדיוק וכו..
עדיף להשוות בדיגיטלית כי אין גם את הסטייה של הסריקה

ישן 27-04-2006, 21:08
צלמית המשתמש של אודי אבן חיים
  אודי אבן חיים אודי אבן חיים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל אודי אבן חיים שלח הודעה דרך MSN אל אודי אבן חיים
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "[font=Verdana]דבר ראשון נכון..."

לא אמרתי כלום על עדשות L.. לא הזכרתי את זה פעם אחת אפילו.
אמרתי שהיא לא משהו לדעתי.. הנסיון שלי איתה (ושל עוד משתמשים) היה קבלת תמונות רכות מאוד. גם ה28-135 לא כוכבת בחדות- במיוחד ב135 ממ אבל לדעתי יותר סבירה.
אמרתי שלא רואים הבדל? רואים אבל זה לא נכון לשפוט לפי התמונות שהעלת
גם לשפוט חדות לא שופטים ככה- זו תמונה קטנה... אני יכול להראות לך תמונות מקוריות שבכלל בלי פוקוס שאחרי הקטנה נראות מצויין- הכל תלוי בסטנדרט שאתה מכוון אליו.
כדי לראות את ההבדלים צורה נכונה צריך להשוות כמו שאני אמרתי ולהציג קרופים של 100 אחוז ולא תמונות מוקטנות אחרי עריכה.
אגב תמונה יפה העלת בהודעה האחרונה שלך! אחלה בניית פריים

ישן 28-04-2006, 17:06

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Levik שמתחילה ב "מבקש ייעוץ בבחירת עדשה 28-200"

דבר ראשון אתה לא תיצתרך ליזרוק את העדשות לפך. מה שקורה העדשה 28 לא תהיה 28 אלה כפול 1.6 ולכן תיסלך לי על המטמתיקה כי אין לי כוח לחמשבון היא תהיה כ 50-200 או משהוא כזה.

עדשות L של קנון הן עדשות איכותיות ביותר. מדובר על חומרים מיוחדים וליטושים מיוחדים. הן עדשות אה-ספריות לא בניגוד לעדשות הרגילות שהן ספריות. גם הן יותר מהירות.
מה שזה אומר שהן מוציאות תוצאות ממש טובות. מה שכן גימיק זה שיש להן פס אדום כדי להבדיל אותם בין העדשות הרגילות. נרקיס פשות מקנה כי לניקון אין פס אדום.
אבל העדשה 24-70L שהיא גם 2.8 נחשבת הטובה בשוק וגם ה 16-35L ויש חילוקי דעות כי ניקון הוציע עדשה מגבילה ל70-200L אז לא כולם יודעים מי טובה יותר.בכול מיקרה הן עדשות יקרות מעוד והן עולות כ 7000 שח לעדשה. גם לניקון יש עדשות ברמה הזו אבל להם אין שם מיוחד וקמובן שהן פחות טובות
לפי דעתי עם תיקנה בשלב מאוחר יותר DSLR של קנון פשות תיקנה גם עדשה רחווה כמו ה 10-20 ואז אתה תהיה מסודר לכול כיבות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:10

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר