לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2004, 15:55
  gil_halperin gil_halperin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.04
תעזרו לי..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ד1ב שמתחילה ב "מי שרוצה לשאול על התותחנים.."

שומעים?! אני רוצה להיותב תותחנים... אבל עכשיו בזמן האחרון אני מתחיל לחשוב שאני רוצה חי"ר... יש לי פרופיל 97 בלי סעיפים...
בת'כלס... מה התותחנים עושים כל היום?! ואל תגידו לי זה תלוי בכל גדוד וזה..
למשל ראיתי שיש פה דרקונים 55.. מה אתם עושים כל היום? ומהם היציאות שלכם בעיקר?!
אם אני רוצה להגיע לחי"ר כמו גבעתי או גולני או משהו... אני נתון ב"סכנה" גדולה הרבה יותר מאשר התותחנים.. אני מתכוון, החירניקים.. נמצאים בהשוואה לתותחנים במקומות הרבה יותר עם "אקשן" ו"סכנה"?!?!
תעזרו לי אנשים אני בהתלבטות... אם יש לי פרופיל גבוה בלי סעיפים (קב"א לא ידוע) אז שווה לי ללכת לחי"ר או לתותחנים? האם זה סוג של "בזבוז" ללכת עם המצב הנוכחי לתותחנים?!
והדבר האחרון שאני בא לעשות זה לצחוק על תותחנים!!!!! אני אוהב אותם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2004, 19:26
  the-unknown-friend the-unknown-friend אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
האמת על התותחנים, מלוחם שהיה שם
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי gil_halperin שמתחילה ב "תעזרו לי.."

אהלן אהלן,

תותחנים לא נמצאים בשטחים עם הכלים היעודיים שלהם, כלומר התותחים המנייעים (תומ"ת) ושאר הכלים של MLRS ו"מיתר". לכן הם מתפקדים ככוח חי"ר קל, עם הכשרה של רובאי 03. אי לכך ובהתאם לזאת הם מקבלים גזרות שנחשבות פחות "חמות" בפאתי הערים הפליסטינאיות ולא בתוכן.
בפועל מה שייקרה לך שתתגייס לתותחנים הוא שסביר להניח שתגיע לגדודים, ולאחר שתסיים את הטירונות סביר להניח שתגיע לשטחים ותבצע בעיקר מחסומים, מחסומים ומחסומים, ואולי גם קצת סיורים, גל"בים (סיורים עם ג'יפ סופה ממגונת), מארבים, ואולי אפילו מעצר אחד או שניים של מבוקש לייט (מבוקש שלא מתנגד למעצר).
אם נירד לרמת המיקרו, מחסום זה לעמוד 8 שעות רצוף בעמדת בטון ממגונן, כאשר עלייך ציוד שכפ"צ קרמי ששוקל כמה קילוגרמים טובים, ולשמוע אלפי בלבולי שכל פליסטינאיים- בחורף, בקיץ, בקור ובחום..
לאחר מכן יהיה לך 8 שעות מנוחה, מתוכן תקדיש לפחות 3 שעות לבלבולי שכל של המפל"ג (המ"מ בתותחנים) ששוב ייתן לך סקירה של האזור, ושוב ייבקש ממך לומר את המשימה ואת המטרה של השהייה במקום, ועוד פעם ייסמן V בפנקס של הדברים שצריכים לעשות כל יום, לאחר ששוב יקפיץ "הגנת מחנה תרגול" בשעה הרגילה (או הלא רגילה..). ולאחר שבלבולי השכל של המפל"ג נגמרו יבוא הסרס"פ וירצה שתעשה איזה מסדר לניקוי האזור, גלצו"ח וניקוי הנשק וכמובן שייתן את החוזר למסדר.. ואז יישארו לך איזה 5 שעות לישון כל יממה.. ובסוף תמצא את עצמך נרדם בכל מצב אפשרי כי עייפות זה דבר מצטבר, וכל שעה שאתה אמור לקבל ולא מקבל אתה צובר עד שאתה מתמוטט.. וכשתגיע הביתה תישן 12 שעות רצוף..

ישן 18-12-2004, 23:54
  אח שלו אח שלו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.04
האמת
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי the-unknown-friend שמתחילה ב "האמת על התותחנים, מלוחם שהיה שם"

אני לא יודע באיזה גדוד אתה וכמה זמן אתה תותחן אבל רק כמה תיקונים..
אני תותחן (מרץ 03) ואני יכול לספר לך שהלו"ז שתיארת מתאים אולי לחייל צעיר (עד שנה וחצי-שנה ושמונה)..אח"כ כבר לא טוחנים כ"כ. בכל גדוד קרבי יש דבר שנקרא "טחינת צעירות". החיילים הצעירים טוחנים הרבה ועושים עבודות רס"פ\סרס"פ..(מטבח, שטיפת חדרים וכו') גם על חשבון זמן מנוחה.
דבר שני יש גם קו כחול שבו מתעסקים בתותחנות (גם ירי מבצעי) וגם יזומות שני מטר מהחיזבאללה.
יש גם אימונים שאני אישית מאוד נהנה בהם, יורים מלא פגזים ומתעסקים בתותחנות נטו (ויוצאים חמשושים).
חוץ מזה חי"ר לא תופסים מחסומים?? ועוד איך

נערך לאחרונה ע"י אח שלו בתאריך 19-12-2004 בשעה 00:07.
ישן 19-12-2004, 00:44
  אח שלו אח שלו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.04
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי gil_halperin שמתחילה ב "אז בעצם תותחנים זה לא חרא כמו שמתארים?!"

לכל חייל קרבי יוצא לסגור 21 (לפחות בטירונות) לעיתים רחוקות. היציאות בגדודי תותחנים זהות ליציאות בגדודי חי"ר. שגדוד נמצא באימון (לא חשוב אם זה שריון הנדסה או תותחנים) אז כן, יוצאים חמשושים (אימון נמשך מקס' חודשיים) כי אין שום סיבה להשאר בשבת הרי אין שום משימות כמו בקו.
בקשר למארבים. שוכבים בחושך (לפעמים כל הלילה ויותר) ומחכים (בד"כ יש התראה) שבמקום יעברו מגנבי רכב ועד מבוקשים.. אם המארב ביום אז בונים מסתור שיהיה מוסווה ממש טוב.
לי אישית לא יצא לתפוס מבוקשים או משהו אבל סוחרי סמים, שוהים בלתי חוקיים וגנבים כן.

תשמע, אני לא מנסה לשכנע אותך לבוא לתותחנים. אין ספק שחי"ר מקבלים קווים יותר חמים ויותר מעצרים. אני אישית מתלהב יותר מלירות פגזים (אני טען) באימון ובמבצעי מאשר לצאת למארב.. לכן אני שמח שלא הגעתי לחי"ר אלא לתותחנים.. אם תשאל אותי בעדיפות שנייה הייתי בוחר להגיע דווקא לשיריון.

נערך לאחרונה ע"י אח שלו בתאריך 19-12-2004 בשעה 00:56.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:01

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר