לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2006, 20:28
  eva_z eva_z אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
גמילת גוזלים

אני נורא נורא מבקשת לא לקבוע את התחלת גמילת הגוזל לפי הימים.האם גם את תינוק אמא שלו מתחילה לגמול כשהוא מגיע לגיל חצי שנה בדיוק??
זה אחד הדברים שבגללו אני אף פעם לא מוכרת גוזל לא גמול.
כולם צריכים להבין שתקופת הגמילה היא ממש הכי חשובה בהתפתחות הגוזל.זה יכול לקבוע אם הוא יהיה שקט, רגזן, נשכן, עקשן אם לוחצים אותו, ומכריחים אותו להזדרז להגמל מהדייסה, אפשר להרוס את חיי התוכי לכל החיים.
אני מאוד מבקשת מכל מי שעושה האכלת יד, להתייחס לתקופה הזאת במלוא הרצינות,
הגוזל בתקופה הזאת צריך להיות כבר בכלוב אישי.אפשר לשים על תחתית הכלוב נייר עיתון ולפזר עליו זרעונים וכופתיות שיתחיל לנקר, ולהפש ולטועם.אבל עדיין מקבל דייסה שלוש פעמים ביום. כך אנחנו מזינים אותו, ודרך אגב הוא עדיין לא שותה לבד מים, צריך לדאג שיקבל נוזלים וזה מספקים לו בדייסה.
כשרואים שהוא אוכל ממש, ( מתצפתים ) אפשר לממש לו בזפק אם יש שם כבר גרגירים.
כדי לעורר את תאבונו לזרעים אפשר להקטין בקצת את הכמות בשלוש הארוחות.רק כשרואים שהזפק מתמלא בדרך כלל לקרת הערב אפשר לתכנן הוריד ארוחה.
לראשונה מורידים את ארוחת הצהריים,כל הזמן עוקבים אחרי הגוזל, אם יש אפשרות רצוי אפילו לשקול אותו. בתקופה הזאת הם נוטים להפסיד במשקלם וצריך להיות ערניים מה קורה.אם אחרי כמה ימים מתחילים להרגיש שהגוזל ירד יותר מידי במשקל, רצוי לחזור לתת דייסה.אם מרגישים את עצם החזה כמו סכין, דק, סימן שהזדרזנו בגמילה.צריך לעשות צעד אחד אחורה.
ארוחה שניה להורדה היא ארוחת הבוקר, ורק שכבר הגוזל באמת מתמלא בזרעים מפסיקים את
ארוחת הערב.ההגיון להשאיר את הארוחה הזאת לאחרונה הוא בזה, ששעות הלילה הם הכי ארוכות בין ארוחה לארוחה., וזה עוזר לו עוד לא להיות רעב.
אם לא מספקים לגוזל את הדייסה, כשהוא עדיין קטן מדי לגמילה, הוא ישתמש במנה המצומצמת רק לחימום הגוף ולא לגדילה= ירזה, ויחלש.
יכול מאוד להיות שיהיו גוזלים שיתחילו את הגמילה אחרי 5 שבועות, אפילו 6.
אסור להאיץ בהם, הם צריכים לקבוע את הקצב.
אם למישהו אין את זמן ואת הסבלנות להשקיע בתוכי שלו, עדיף שיקנה גמול.לגוזל זה יהיה הרבה יותר בריא.

אני מצטערת על המגילה, אבל אחרי הרבה שאלות שעלו גם כאן ובפורומים אחרים הייתי חייבת להרחיב את הנושא, הכל למען בריאות וטובת התוכים.
בהצלחה חכולם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר