לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2006, 20:49
צלמית המשתמש של Dutchy
  Dutchy Dutchy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
שאלה הגיע זמני להשתדרג ל DSLR?

אוקיי אז יש לי תקציב מוגדר... 3600 ש"ח, זה אחרי שאני אמכור את המצלמה (בתקווה באמת), ואחרי שהמשכורת תגיע.
זה לא הרבה, אבל אני בינתיים גם לא מחפש הרבה - גוף עם עדשת קיט סבירה להתחלה.
בעיקרון ההתלבטות שלי:
1. Nikon d50 - אפשר להשיג חדשה עם עדשת קיט ב3600 באילת
2. canon 350d - אפשר להשיג מחודשת עם עדשת קיט ב3700 באילת
3. nikon d70/d70s יד שניה , בלי עדשת קיט כמובן, חסרונות הם כמובן - אין אחריות, משומשת, התריס בטח נחרש, ועוד שאחרי הקנייה אני צריך לחפש עדשה להתחלה.
4. canon 10d יד שניה - אפשר להשיג ב3 אלף, מה שאומר שיהיה לי עוד 600 ש"ח לעדשה (מה יש עוד בתקציב חוץ מ canon 50mm 1.8 )

מבין כל האפשרויות הכי נשמע לי זה הדי50 - חדשה, עם אחריות, מצלמה מצויינת (לדעתי), אבל, אני נוטה לכיווןן קנון ולכיוון הדי70 בגלל חוסר הגלגלת, ולחצן ה DOF PREVIEW, שאר ההבדלים האמת לא ממש מזיזים לי.
אין לי מושג אם הדברים האלה ממש מזיזים לי, לכן אני מעוניין גם לשאול את משתמשי הדי50 איך אתם מסתדרים עם 2 החסרונות הללו, ואם זה כזה חשוב...
אשמח לשמוע את דעתכם בעניין, תודה.
I'm praying
Dear lord above

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2006, 21:01
צלמית המשתמש של אודי אבן חיים
  אודי אבן חיים אודי אבן חיים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל אודי אבן חיים שלח הודעה דרך MSN אל אודי אבן חיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dutchy שמתחילה ב "הגיע זמני להשתדרג ל DSLR?"

עם מחודשות אין שום בעיה כי יש עליהן אחריות כמו על רגילות- הייתה לי 20די רגילה ו20די מחודשת ואף אחת מהן לא עשתה ליבעיות..
ה350די מנסיון מוציאה תמונות ממש ממש כמעט זהות ל20די וההבדל הוא רק בנוחות בין השתיים.
אני ממליץ לך על 350די מהכרות אישית.
שמעתי שהניקון די50 גם מעולה.
לדי70 לא הייתי מתקרב.. אני אישית נורא סולד מהמצלמה הזו- צבעים מתים....
בכל מקרה לקנון יש יתרון בעדשות 4L שאלו עדשות מקצועיות בצמצם 4 כל הדרך ומתומחרות נמוך יותר.
בניקון כדי להשיג אופטיקה טובה תצטרך לשלם הרבה יותר

ישן 27-04-2006, 21:37
צלמית המשתמש של AlPHA II
  AlPHA II AlPHA II אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dutchy
אוקיי אז יש לי תקציב מוגדר... 3600 ש"ח, זה אחרי שאני אמכור את המצלמה (בתקווה באמת), ואחרי שהמשכורת תגיע.
זה לא הרבה, אבל אני בינתיים גם לא מחפש הרבה - גוף עם עדשת קיט סבירה להתחלה.
בעיקרון ההתלבטות שלי:
1. Nikon d50 - אפשר להשיג חדשה עם עדשת קיט ב3600 באילת
2. canon 350d - אפשר להשיג מחודשת עם עדשת קיט ב3700 באילת
3. nikon d70/d70s יד שניה , בלי עדשת קיט כמובן, חסרונות הם כמובן - אין אחריות, משומשת, התריס בטח נחרש, ועוד שאחרי הקנייה אני צריך לחפש עדשה להתחלה.
4. canon 10d יד שניה - אפשר להשיג ב3 אלף, מה שאומר שיהיה לי עוד 600 ש"ח לעדשה (מה יש עוד בתקציב חוץ מ canon 50mm 1.8 )

מבין כל האפשרויות הכי נשמע לי זה הדי50 - חדשה, עם אחריות, מצלמה מצויינת (לדעתי), אבל, אני נוטה לכיווןן קנון ולכיוון הדי70 בגלל חוסר הגלגלת, ולחצן ה DOF PREVIEW, שאר ההבדלים האמת לא ממש מזיזים לי.
אין לי מושג אם הדברים האלה ממש מזיזים לי, לכן אני מעוניין גם לשאול את משתמשי הדי50 איך אתם מסתדרים עם 2 החסרונות הללו, ואם זה כזה חשוב...
אשמח לשמוע את דעתכם בעניין, תודה.

הD50 היא הבחירה מבין כולן , יותר חדישה מהD70 , ומה10D בוודאי , יותר מאסיבית מהצעצוע הזה שקוראים לו D350 (ואם כל הכבוד ליכולות של המצלמה)

1. הגלגלת היא עניין של הרגל בלבד , ולא חיסרון
2. לחצן הDOF הוא לא ממש הכרחי יש פה הרבה מאוד חברה שכמעט ולא משתמשים בו
3. כמובן שהקיט שלה פנטסטי והיא עדשה איכותית ביותר (אולי יותר מדי פלסטיקה) היא גם AF-S גם ED ,ולדעתי הצד הרחב שלה הרבה פחות "חביתי" ומעוות מהצד הרחב של ה18-70 (הקיט של הD70) אבל זה כבר לא קשור

קיצר , ההמלצה שלי (ובמיוחד במחירים של היום) היא ללכת על הD50

ישן 27-04-2006, 21:53
צלמית המשתמש של Dutchy
  Dutchy Dutchy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04

אוקיי תודה לכולכם.
אז אני מניח שדי 50 היא הבחירה.
עכשיו עוד שאלה, האם כדאי לרכוש את הדי 50 גוף בלבד, ולרכוש עדשה אחרת (כל זאת והתקציב הכולל ישאר עד 3600 ש"ח?).
לא שאני מזלזל ב18-55, פשוט ראיתי תוצאות שלה ולא ממש התלהבתי, העניין הוא שאני אצטרך להישאר איתה תקופה די נכבדת עד העדשה הבאה (מה לעשות אני תלמיד, יוצא לי לעבוד רק בחופשים).

ובנוגע ללחצן DOF PREVIEW, אני אחד שברפלקס היה לו רק ניסיון עם רפלקס פילם, ברפלקס פילם רואים בעינית את העומק שדה כמו שהוא.
איך זה הולך בDSLR? זתומרת הבנתי שכן רואים עומק שדה בעינית, והלחצן הזה רק סוגר את הצמצם כדי להראות את העומק שדה, אבל האם אפשר גם בלי הלחצן לראות פחות או יותר את עומק השדה?
I'm praying
Dear lord above

ישן 29-04-2006, 00:41
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Dutchy שמתחילה ב "אוקיי תודה לכולכם. אז אני..."

אז ככה:

1. אתה תצטרך יותר כסף. הסיכוי למצוא עדשה טובה ברמה של הקיט במחיר של 600 ש"ח - קרוב ל-0. אם אתה רוצה עדשה אחרת - תצטרך לגרד עוד כסף.

2. לגבי גלגלת- לא יודע, אף פעם לא ניסיתי שתי גלגלות, וזה לא מאוד חסר לי. אני רוב הזמן מצלם על עדיפות צמצם או תריס, ככה שממילא אני לא משנה את שניהם. וכשכן- אז לרוב זה מתוכנן ויש לי מספיק זמן להתעסק בזה, בשונה מבצילומים חטופים (סנאפשוטס).

3. לגבי כפתור DOF, אפשר בלי, עדיף עם. לפעמים יוצא לי לצלם ב-300D של חבר, ואני כן משתמש ב-DOF. שוב, לא יודע מה ההרגלים שלך. ב-DSLR (ואוליי גם ב-SLR, אני לא בטוח)- הצמצם תמיד פתוח הכי רחב עד לרגע שהתריס נפתח, ואז גם הצמצם נסגר. לכן, לחיצה על כפתור DOF סוגרת את הצמצם, רואים עומק שדה אמיתי ורואים שהצג מחשיך טיפה. שוב, לדעתי- עדיף עם, אפשר בלי.

4. חיפשתי לך אופציות לעדשה. יש כמה אפשרויות, אבל כולן יותר יקרות מהתקציב שלך. בכל אופן:
א. טמרון 28-75 (העדשה של זיו)- מצויינת, צמצם 2.8 לכל האורך. היקרה שבהצעות- 543$ רשמי, 2550 ש"ח בזאפ.
ב. סיגמא 18-125 (העדשה של טל)- צמצם לא משהו (3.5-5.6), טווח פוקאלי גדול, איטית קצת, קצת לוקה בחדות, פשרה. יחסית זולה: מחיר רשמי 400$, 1574 ש"ח בזאפ.
ג. סיגמא 17-70 (העדשה של אלי (Wolf 16)- מה שאפשר ללמוד מחיפוש בגוגל )- טווח קצת פחות טוב, אבל מצד שני צמצם 2.8-4.5. נראית נחמדה, לא מצאתי עליה יותר מדי ביקורות. יתרון- מקרו. מחיר: 590$, 1864 ש"ח.
ד. ניקון- ניסיתי למצוא עדשה טובה במחיר סביר לכתוב פה, שהיא לא הקיט, ולא מצאתי. כמו שמאיה (מישהו עוד זוכר אותה?!) ומתן היו מסכ(י)מים פעם- רובנו ממילא קונים עדשות צד שלישי, ולכן לחלקנו אין משמעות לבחירת גוף ניקון או קנון מבחינת עדשות... נא לא לפתוח וויכוחים ישנים, תודה .

בהצלחה בקנייה... ולא לשכוח, לבדוק מה יושב לך הכי טוב ביד. זו בהחלט עילה לפסול את אחת המצלמות.

עמרי
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 29-04-2006, 02:33
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Dutchy שמתחילה ב "תודה על התגובה..."

נשמע טוב. העדשה לא רעה, והיא תתן לך בסיס טוב לבנות עליו אח"כ. שני דברים:
1. צריך להבין שהעסק לא נגמר כאן. יש שתי גישות: אחת אומרת שכבר בהתחלה (או אחרי זמן קצר) צריך לקנות עוד ציוד (עדשות, פלאשים וכד'). השניה אומרת שעם הכסף והצורך קונים. אני עם השניה. אני כרגע עם D50 והקיט שלה, וככה התחלתי. אני הולך להוסיף מתאם לקוטר של הפילטרים הישנים של אבא שלי, כי אני חושב שזה הכי דחוף בהתחשב בכסף שיש לי. אני אנסה להרוויח כסף בקיץ, ואז אני אחליט מה יותר חשוב לי: טלה או פלאש. לכל אחד הצרכים והכסף שלו.
2. עמרי- בלי ו'! תודה

עמרי
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 27-04-2006, 22:40
  3dude932 3dude932 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי אודי אבן חיים שמתחילה ב "היחס תמורה למחיר של ה350די..."

אני הייתי הולך על ה 350D (וכבר הלכתי.. )

למרות היותה קטנה ופחות נוחה פיזית, היא מפיקה תוצאות משגעות יחסית לD50 (ול D70)
לדעתי היא הרבה יותר נוחה לתפעול מהניקוניות למיניהן.

למרות זאת, את החוסר ב DOF Preview גם לא תרגיש, אני אישית ממש לא משתמש בזה..
(אולי עם ה 50 1.8 כדי לראות אם כל מה שאני רוצה נמצא בפריים..)

אם חשוב לך ההבדל הקטן (קטן!) בנוחות יותר מהאיכות, קח ניקון (אני לא שאני אומר את זה..)

נ.ב. (מודבר רק על הקיטים של ה D50, ה10D וה 350D) במצלמות האלו, עדשת הקיט ממש לא מספקת,
ומהר מאוד אתה תמצא את עצמך מבואס שאין לך יותר טלה/חדות (למרות שלא נורא).

ישן 28-04-2006, 13:30
  netanel131 netanel131 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06

רק D50.

ה350D מצלמה מעולה,זה נכון. אבל המחיר שלה לא יאפשר לך חשוב אפילו על ליקנות עוד עדשות.גם הגודל שלה,מהר מאוד תירצה גריפ שיצריך אותך לוותר על עדשה.)
הD70/S?אודי כבר אמר לך (הצבעים שלה מתים) ועוד משהו היא נורא רועשת.
על ה10D לא ההייתי הולך,היא לא תומכת בEF-Sבמקום ה18-55(לא שהיא להיט)תצטרך ליקנות עדשה יקרה יותר.והיא לא תומכת בE-TTL2.
D50 עולה באילת 2800ש"ח לגוף,חפש 18-70 יד שניה(מוכרים בערך ב1000ש"ח).
לדעתי(ולא מניסיון),אין צורך בDOF בעידן הדיגטלי,אחרי פחות משניה אתה רואה את התמונה על המסך,אתה יכול לשנות את התוצאה,מה גם שלאט לאט תלמד מהו עומק השדה בכל צמצם.
לגלגל בקרה השני?
אתה באמת רוצה ליקנות D70 ואחרי חודש לחפש לה עדשה?
עושים פשרות בחיים,תיתרגל ללחוץ על כפתור ולשנות צמצם.

ישן 28-04-2006, 14:51
  idanst idanst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי netanel131 שמתחילה ב "רק D50. ה350D מצלמה מעולה,זה..."

בעיקרון ההמלצה שלי היא ללכת על קנון כי פשוט התרשמתי ממנה יותר אבל אל תתיחס לדעה שלי כל כך כי אין לי לא קאנון ולא ניקון.

אני גם לא מתמצא במבחר העדשות אבל אני רק ממליץ לך להשקיע עכשיו יותר בעדשה מאשר בגוף, אולי אפילו לקנות 350D או 50D משומשת ולהשקיע בעדשה טובה יותר מעדשת הקיט כי עדשה טובה על גוף פחות טוב או פחות נוח או יותר מצועצע עדיין תתן תמונות יותר טובות מגוף טוב ועדשת קיט. כמובן שגם הגוף הוא שיקול אבל קטן כי אותו אתה תחליף עוד שנתיים שלוש סביר להניח והעדשה היא לכל החיים.
בסה"כ ההבדל בין גופי קאנון ניקון אולימפוס מינולטה וכל השאר באותו טווח מחירים הוא לא גדול וזה ידוע.

בקשר לעדשות M42 ובכלל עדשות ישנות בלי AF ובלי צמצם אוטומטי, נכון שהן פחות נוחות וממש לא מומלץ שתיהיה לך עדשה ידנית שאמורה לשמש אותך לרוב הצילומים אבל הן טובות לדברים מיוחדים כמו מקרו טלה ווויד זום. לי למשל יש עדשת 50ממ עם מאונט של M42 ופשיאיי שלפני כמה ימים קיבלתי ואני עכשיו מחכה למתאם, ונכון שזה לא אותו דבר כמו העדשות הדיגיטליות אבל בפישאיי כמעט וההבדל לא מורגש וב50ממ פשוט צריך להשקיע יותר אבל האיכות האופטית בסופו של דבר שווה לעדשות שעולות פי כמה וכמה מהן היום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:53

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר