לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-04-2006, 14:08
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
צילום אימון הכוונת צלפים ע"י יחידת תצפיות ניידת - כתבה מצולמת

השבוע קיימו צוותי התצפית הניידים מפלוגת בז של גדוד ניצן (גדוד התצפיות של פיקוד המרכז) אימון הכוונת צלף - התצפית מזהה את המטרה, יוצרת קשר עם הצלף ומכווינה אותו בדיוק למטרה הספציפית. לאחר זיהוי ודאי של המטרה התצפית מתקנת לצלף את האש ומבקרת את הנזקים במטרה.
"כדי להכווין את הצלף למטרה אנחנו קודם כל עוברים איתו על 'עוגנים'". סיפר אחד מחיילי התצפיות, "
עוגן זו נקודה בולטת בשטח כמו עץ, פלאך מתכת, שלט, בית וכו'. שאליו מתכווננים גם התצפית וגם הצלף. אחרי שוידאנו שזיהנו את אותו העוגן בוודאות אנחנו 'מייצרים' עוד עוגנים נוספים ומהם ממשיכים את ההכוונה עד למטרה הרצויה על פי כיווני שמיים (צפון-דרום) הכוונת שעון".
במסגרת האימון תירגלו צוותי התצפית עבודה מול צלף ממגוון עמדות: תצפיות קרקעיות ותצפיות רכובות על גבי האמר "רקון" וג'יפ דיפנדר "זריז".
ובשימוש במגוון אמצעי תצפית כמו: מכשירי ראיית לילה טרמיים "יובל" ו"ליל קיץ" ומשקפות 15X80. לסימון המטרות נעשה שימוש בסמן לייזר SLR.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ מכשיר ליל קיץ בתצפית קרקעית.

מול כל צוות תצפית עבד צלף של מדור צליפה של בא"ח אדם ועל הצוות היה לבחור מטרה ולהכווין את הצלף אליה בזמן המהיר ביותר. ה
הכוונה המהירה ביותר הייתה תוך 15 שניות למטרה אחרי מעבר על 4 עוגנים.
^ ג'יפ דיפנדר עם עמדת "זריז"
הקושי הגדול בהכוונת ירי מעמדת תצפית נעוץ בהבדלי המיקום בין העמדה לבין הצלף. הצלף והעמדה מביטים אל המטרה מכיוונים ומגבהים שונים. "כאן באה לידי ביטוי המקצועיות של התצפיתנים:" אומר מפקדם, "שת"פ נכון בקשר ובמיומנות ההכוונה. בדיוק כמו שמכווינים כוח שהולך בשטח. מנקודה לנקודה בהתאם למה שהכוח בשטח רואה. על התצפיתן לחשוב על נקודת מבטו של הכוח המבצע ובכך להקל עליו בהבנת המטרה ומיקומה ביחס אליו".
גם באימון ה
הכוונה בלילה לא היו הנחות. לכל עמדו התצפית היו סמני לייזר SLR אך רק הצוותים הרגליים 'צקצקו' עם הסמן על המטרה מדי פעם. הצוותים הרכובים לא השתמשו בו בכלל. "הסמן של הרכב עובד מעולה ומקל מאד את העבודה, אם היו משתמשים בו האימון היה נגמר תוך 2 שניות אבל לא היה בו שום דבר מועיל".

^עמדת תצפית ניידת קרקעית
^כנ"ל

בשתי התמונות הנ"ל אפשר לראות את המטווח משתי עמדות תצפית שונות.
כפי שאפשר לראות בתמונה הבאה, הצלפים רואים את המטווח בזווית אחרת לגמרי:

[size=3]תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
[size=2]^ האמר "רקון"

תמונות נוספות:

תודה לאנשי פלוגת בז ולחלי

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 30-04-2006 בשעה 20:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-04-2006, 15:52
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
מספר תגובות,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אימון הכוונת צלפים ע"י יחידת תצפיות ניידת - כתבה מצולמת"

1)לוחמי פלוגת בז אינם ניידים. בז הינה פלוגה מתנייעת (כפי שראיתם בתמונות ע"י האמר (רקון) ודיפנדר (זריז)) הפלוגה הניידת היחידה בגדוד הינה הפלוגה הייעודית. לכן סביר מאוד להניח שהכוונת צלפים אמיתית בשטח לא תיעשה על ידי פלוגת בז.
2)התמונות לא ממחישות כלל את המציאות. בחיים לא יקימו תצפיות כל כך בולטות בשטח. התצפית תיעשה בתוך עמדת הסוואה כלשהי או לחילופין באלמנת קש.
3)האמצעי "ליל קיץ" עד כמה שידוע לי מסווג, כנראה שהוא כבר לא מסווג.
4)לרוב הכוונת צלפים תיעשה כשהצלף שוכב ממש ליד התצפיתן.
חוץ מזה ההסבר על ההכוונות היה נכון ומדוייק. אכן משתמשים בSLR ושת"פ (שפה משותפת\עוגנים שבוחרים בשטח, לכן רצוי שהצלף יהיה ליד התצפיתן כשבוחרים עוגנים, למנוע בלבול).
ישן 30-04-2006, 15:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "מספר תגובות,"

2. ברור - יש כאן מגבלה חמורה של משפכי בטיחות.

3. השם לא - היכולות כן.

4. נכון - כחלק מחוליית צלפים. עם זאת קיים לעיתים צורך לתזמן מספר צוותי צלפים, ע"י כוח בעל יכולות טובות יותר. זה יהיה מחס"ר, פלס"ר או כל דבר אחר - לא משנה. הכל בהתאם לשיבוץ.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-12-2006, 14:12
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
כמה הערות מתצפיתן ותיק
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "מספר תגובות,"

אמנם את שירותי כתצפיתן בצוות נייד באיו"ש ביצעתי בשלהי האיתיפאדה הראשונה אך רוב הנקודות שהועלו כאן למעשה בוצעו לפני שנים רבות:

1. בתצפיות בט"ש גלויות ונסתרות הרבה מאד פעמים התלווה אלינו צלף בין אם מהיחידה המיוחדת שפעלה באזור באותו זמן (דובדבן, פלס"רים למניהם, שייטת וכו') או מיחידות החי"ר שתפסו קו בגזרה באותו הזמן.

2. בתצפיות מל"מ או יירוט לרוב לא התלווה צלף משום שהטווח ליעד לרוב היווה סיכוי נמוך לפגיעה מוצלחת.

3. שדכן בעמדה עוד הופסק בתחילת שירותי בשל חוסר היעילות (טלפון שבור) וחוסר תאימות ברמת הבקיאות בתוואי השטח של השדכן בהשוואה לתצפית, ואנו תמיד פעלנו ישירות מול הכוח המיירט בעזרת אמצעי תקשורת פנימיים שלהם.

4. ככל שצוות התצפית בקיא יותר בתוואי הפעולה כך מקור הטעויות של הכוונות לא נכונות ע"י התצפית של הכוח המיירט ו/או הצלף נמוך יותר. בכל הפעולות של הצוות שלי מקור השגיאות של הצוות המיירט נבע מחוסר בקיאות של הכוח המיירט בשטח ולא מהכוונה שגויה של התצפית.

עד היום חרוטים בזכרוני שתי פעולות מדהימות באיו"ש שהתחרבנו בשל התברברות הכוח המיירט.
ישן 30-04-2006, 16:51
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אימון הכוונת צלפים ע"י יחידת תצפיות ניידת - כתבה מצולמת"

נחמד לראות שהתחום הזה תופס תאוצה ,לפני כמה שנים כשראשוני צלפי הצוות שלי עברו קורס צלפים ,השיטות האלו היו בעיקר בתאוריה ,בזמן העבודה שלנו בעזה עלינו על המון בעיות בשיטה ובעבודה צמודה מול המדור באדם ,ומול התצפיתניות בעזה ,פותחה השיטה למשהו יותר פרקטי.

אני לא בטוח במה כדאי להרחיב ,אבל אין ספק שבכל גיזרה חייבים כל הכוחות הרלוונטיים להתאמן על זה ,כי זה תהליך לא פשוט.

לרוב כוח התצפית ,וכוח הירוט ,לא אורגניים,ולרוב כוח התצפית מכיר את השטח יותר זמן.
כתבו כאן שהתצפית לרוב תשב יחד עם הצלף וזו טעות גדולה (את ההסבר לה אני אשלח למנהלים לאישור).

בסופו של דבר התצפית רואה לפעמים את הארוע ב90 מעלות לעומת כוח הירוט .
דבר שיכול לגרום למצב של הטעיה במיקום עצמים ,לדוגמא עץ שנראה לתצפית שהוא ממזרח לכוח והוא בעצם מצפון מזרח לכוח (מקרה שקרה לי).

כשכוח אחד עובד בגיזרה קל מאוד להישתמש בציין ,הבעיה מתחילה כשיש כמה ארועים ואז חייבים להוביל את הצלף עד הנקודה ורק אז לתת ציון לוודא,ולמיקום מדיוק,כדי שכל אחד ידע שהוא על הציון שמיועד לו. .
אגב אם הצלף לא מזהה הוא יכול לירות לתוך הציון ,זה הימור שהצליח ב2/2 שניסינו.

עצה נוספת לכל מי שעובד בשת"פ כזה היא,להיות כמה שיותר בעמדת תצפית ולראות איך הן רואות את הדברים,במבצעים מורכבים גם אפשר להשאיר חייל מהכוח ,שמכיר טוב את דרך העבודה של כוח הירוט בעמדת התצפית .
מנסיון יכול לצאת מזה גם מעבר לתועלת מבצעית....

נערך לאחרונה ע"י אומי 5 בתאריך 30-04-2006 בשעה 17:03.
ישן 01-05-2006, 05:06
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
הכלים והאמצעים...

במסגרת בט"ש האם תוכל להרחיב (עבור ה"זקנים" שבנו) על מהות הכלים והאביזרים שבתמונות (מיספרתי להלן) ?

1 - נראה לי כמכשיר IR (פליר) - האם כך ? והיכן הסמן (SLR) שמוזכר בשרשור ?
2 - איזו כוונת היא זאת (אני מניח X 10 ...) אם יש לך קישור לדגם ולייצרן - אודה לך. האם אותה כוונת נמצאת בשימוש בצבא האמריקאי גם כן ?
3 - מהו דגם הרובה ? - האם נמצא גם בשימוש צלפים במדינות אחרות ?
4 - נראה לי כמו מצלמת וידאו רגילה ...? האם ?

ושאלה נוספת - האם ה- SLR הינו לייזרבטוח-עיין ? והאם אוייב המשתמש במא"כ לא יראה אותו ? (שוב - במגבלות בט"ש בבקשה).

ישן 01-05-2006, 09:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "הכלים והאמצעים..."

1. ליל קיץ, כפי שנאמר ולא יובל.
2. כוונת זו אכן בשימוש אמריקאי, בנשק M40. ה-M24 הוא בן דודו של ה- M40 וגם הוא היה בשירות אמריקאי - שני הנשקים הם גרסאות צבאיות של הרמינגטון 700
5. לא וכן.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 01-05-2006, 11:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ליל קיץ"

אכן, זוהי חצובה אוניברסאלית.

אחת הבעיות בצבא הייתה ריבוי סוגים שונים של חצובות למכשירים שונים. מכיוון שאנשי הלוגיסטיקה לא היו מקצועיים בנושא תמיד שרר (ועדיין שורר) מחסור כרוני בחצובות ומתאמים שונים ומשונים ואני אישית נתקלתי לא אחת באמצעים, מהטאס ועד היובל, ללא כל חצובות, מתאמים וכדומה.
נכון, החיסרון של "החצובה הקלה" הוא משמעותי, אבל במצב בו צה"ל לא יודע לשמור על ערכות, שימוש בחצובה אוניברסלית הוא יתרון גדול, מעצם היותו זמין.

ישן 02-05-2006, 12:39
  dagi dagi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.05
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ניקוס שמתחילה ב "רק תגובה קטנה - זה לא ליל קיץ..."

הליל קיץ שהיה באימון היה מצויד בסמן רק בזמן ההכוונות לילה, אין הרי צורך בסמן בהכוונת יום, ולכן הוא לא בתמונה.
החצובה שהאמצעי היה מונח עליה היא חצובה שקיבלנו לאימון בגלל שאף אחד לא ממש שש להשתמש בה בפעילות מבצעית.
לגבי האימון עצמו-
האימון נועד להעלות את המקצועיות של הצוותים הניידים, ואם ממש נכנס כאן לדקויות מטופשות "רכובים".
וכמובן לאמן את החייל הפשוט גם למקרה שקורה הרבה לצערנו שכלי רכוב תקול וצריך לעבוד בצורה שונה או שיש ריבוי משימות.
בסופו של דבר גם התצפיתנים וגם מדריכי הצליפה למדו מהאימון הזה והופקו ממנו משמעויות מבצעיות שרלוונטיות כל אחד לנישה שלו וכמובן גם לשת"פ. צבירת הנסיון בעבודה מול צלף היא יתרון מבצעי כאשר אנחנו מתרגלים אותה לפני, ככה בשטח ההכוונה על הזיהוי נגמרת תוך 15 שניות גם כשהתצפיתן מרוחק ממנו מס' ק"מ וב40 שניות הזיהוי כבר מנוטרל.
הצורך המבצעי של עבודה מול צלף לא קיים רק לצוותים הרגליים. בתור מפק"צ כלי רכוב יצא לי לא פעם לעבוד מול כוחות יירוט כאלה ואחרים ויחידות כאלה ואחרות. אמנם מתווה ההפעלה והפעולה הוא שונה אבל הצורך הוא בסופו של דבר הוא מבצעי וזהה ומכאן בא הרעיון לתרגול.
לגבי המיקום של התצפית ביחס לכוח המיירט-
אכן לא יקרה מצב בו רכב תצפית יעמוד ליד הכוח המיירט בגלל הסיבה שהוא בחתימה גבוהה. אבל אם הצלף מרוחק מהכוח ורואה את אותו תא השטח אז הוא יעבוד מול התצפית שרואה את כל הגזרה ולא מול אף אחד אחר.

אומי 5- וידוא זיהוי בלילה שונה מוידוא זיהוי ביום בשל השוני באמצעים. ובלילה סמן של תצפית רכובה לא ידמה לשום סמן אחר.

כמובן- תודה רבה ליוסיפון וכל מי שעזר!
ישן 06-12-2006, 12:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי uriagazi שמתחילה ב "קודם כל מי הרשה לכם לפרסם את..."

דבר ראשון, מי שצילם אישר.

דבר שני, זה אושר לפרסום ככה שאתה יכול לחזור לנשום.

ישן 10-12-2006, 21:45
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

נדמה לי שלמצולם יש זכות לשלוט בהפצת תמונתו יותר מאשר לצלם.

אני חושב שהייתי מנסה להגיע ולבעוט בראשו של צלם שיפרסם את תמונתי בלא רשותי. איזו מן חוצפה זו בכלל?

ודבר שני, אני לא מבין למה הפורום צריך לשמש במה להצגת מידע כזו. נראה לי שיהיה זה הרבה פחות מסוכן לעצמנו אם נסתפק בהחלפת דעות ורעיונות ולא נהפוך למספקי נתונים ומרכזי חומר עבור הקורא העוין.

חבר'ה, תתעוררו בבקשה. כבר החלו להגיע לידי המערכות שלנו פריטי מידע שמצביעים על כך שהאויב מוצא את האתר הזה ואת שכמותו יעילים מבחינתו כנגדנו, כמקור אמין ללמוד אותנו ולהתכונן נגדנו.

בואו נעשה להם חיים קשים, ונחזור להחליף כאן דעות וחוויות, במקום מפרטים טכניים ונתונים "חמים" שמוכנים ללעיסה עבור האויב.

אמנם החמצתי את המלחמה האחרונה כי הייתי בתפקיד אחר, אבל בכל זאת נדמה לי שלא מגיע להם לקבל מאיתנו מתנות חינם.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:38

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר