לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-05-2006, 16:29
  קמ"ן קמ"ן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.06
המלצה -::כל מה שרציתם לדעת על מסלול הלוחם בתותחנים:::-

-::כל מה שרציתם לדעת על מסלול הלוחם בתותחנים:::-

טוב אז לפני שאני יתחיל לזיין לכם בשכל על מסלול הלוחם בחייל התותחנים אני יציג את עצמי:
כיום אני לוחם בחייל התותחנים עברתי מסלול הכשרה מלא (יפורט בהמשך)...אני נמצא בגדוד קרן, שלפי דעתי זה הגדוד הטוב ביותר בחייל. סיימתי את ההכשרה והמשכתי קורס מפקדים....סיימתי קורס מפקדים וכרגע אני מפקד בסוללה וותיקה ששמה מסייעת ברק. אני כרגע מחזור אחד שם ואחר"כ אני עובר לבה"ד 1 לקצונה....

אני כותב לכם מידע זה על מנת לנסות להפריח שמועות שהחייל הוא חרא של חייל והם לא נחשבים ללוחמים כמו חי"ר----אז למי שלא יודע או חושב שיודע חייל בגדוד קרן נחשב ללוחם מן השורה ואף לפעמים ללוחם יותר מקצועי מלוחם חירניק..

אז למי שיש שאלות על החייל ובכלל אני יענה בשמחה....
רק שתכירו שהפגזים בתומת שמשקלם 47 קילו ומעלה, התומ"ת מגיע לטווחים מטורפים אם פגז כזה כלומר לטווח של עד 30 קילומטר!!!!!!!!! תחשבו על זה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-05-2006, 11:51
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
מזל שתיקנת אותי, לא הייתי יודע
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Cype שמתחילה ב "זה שטויות. סתם קטע כזה של..."

אם לא הבנת זה הייתה ציניות כבדה על כותב האשכול.

אני חושב שזה דבר מצויין להחדיר רעל על תותחנים, ואני גם נוהג לעשות את זה הרבה.
אבל זה לא אומר שצריך להמציא כל מיניי סיפורים.

להגיד שלוחם מגדוד קרן (כנראה שבטירונות מחלקים ללוחמים מקרן אבקה מיוחדת שעושה אותם רמבואים) הוא מקצועי יותר מלוחם חי"ר זה שטויות גמורות, ההכשרה של חי"רניק מתמקדת אך ורק בחי"ר לאורך כל המסלול וזה הדבר שהוא טוב בזה, אם תותחנים מסוגלים בחודשיים עבודה לעשות את מה שהחי"רניקים עושים בחצי שנה אז זה לא בסדר שהם לא משתפים את כולם בדרכי הקסם שלהם.

זה כן יהיה נכון להגיד שיש דברים מסויימים, כמו משימות שגרתיות (מחסומים, סיורים) שתותחנים תופסים בצורה יותר טובה, בעיקר בגלל המשמעת הגבוהה ייחסית.

וגם במשימות היותר רציניות, כמו מעצרים לדוגמא: היתרון של התותחנים הוא ביכולת אירגון וההכנה המקדימה שהם הרבה יותר טובים מהחי"ר (אם מישהו פעם יראה איך ניראת פקודת מבצע של תותחנים הוא יבין למה פקודת מבצע של מעצר זה שטויות מבחינתנו), אבל עדיין, מבחינה ביצועית כל מפקד גיזרה יעדיף לשלוח חי"ר למעצר מסובך ולא תותחנים כי זה ההכשרה שלהם.

להמציא תפקידים לסוללות, כמו "מסייעת" זה גם מוריד מהערך האמיתי, איך אפשר לקחת ברצינות הודעה של מישהו אם הוא חושב שהוא "מסייעת", הדבר הראשון שעולה לי ראש הוא "באיזה סרט הוא חי?"

ודבר אחרון, אני לא רוצה להיכנס לויכוח של איזה גדוד הכי טוב, זה ממש ילדותי, אבל "קרן"??
ישן 04-05-2006, 12:05
  Cype Cype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני יכול להגיד לך בודאות..."

והטיעון של ה"אנשים" הוא עוד פחות רלוונטי, כי:
א. הקתמ"ר לא יושב ועושה ראיונות עם כל מי שמגיע לחיל ואז שולח את כל האנשים האיכותיים לרשף או נמר. יש מספיק חבר'ה עם נתונים בכל הגדודים. ראיתי אנשים איכותיים ואנשים מעפנים גם בקרן וגם ברשף (למרות שנמר לדעתי מחזיקים בשיא מבחינת טמבלים, ממה שראיתי. וגם מיתר לא כאלה מבריקים) וראיתי גם אנשים נורא איכותיים בשני הגדודים. למרות שמין הסתם, בקרן ראיתי יותר, כי אני מכיר יותר אנשים שם.
ב. כל אחד יגיד לך שבגדוד שלו האנשים הכי טוב, מין הסתם - הם חברים שלו.

הויכוח המטופש של "איזה גדוד טוב יותר" הוא בלתי ניתן להכרעה, כי כל אחד יגיד לך על הגדוד שלו. בגלל זה דברים יבשים ועובדתיים כמו הקצאות, כן רלוונטיים. אפשר גם לראות על איזה גדודים סומכים יותר במשימות ארטילריות. (בד"כ אילו קרן ורשף)
ישן 04-05-2006, 19:15
צלמית המשתמש של חמיקה
  חמיקה חמיקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.06
בכל זאת,
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Cype שמתחילה ב "א - גם סוללה ב' של קרן..."

כשהביאו לשם תומ"תים לראשונה ועוד לא ידעו מה יעשו שם בדרום עם תותחנים...
אף אחד לא ידע מה יהיה ופחדו מה יגידו ומה יקרה אם יפגעו חפים מפשע.
מלבד משימות הירי היה צריך להקים שם מוצב כי היה שם בסך הכל שדה של תפוחי אדמה (ויש אומרים בצל)
חיינו שם בלי תנאים בסיסיים (כמו למשל מקלחת, ובהתחלה ממש גם שירותים)..
הקמנו מוצב, פרסנו תלתלית, חפרנו תעלות ניקוז.
בזמנו להוציא פגז לקח איזה שעתיים, היה צריך אישור מאלוף פיקוד דרום והרמטכ"ל.
למשימה הזאת לקחו אותנו - רשף.
אולי זה אומר משהו ואולי לא.
בכל אופן, גם היום (עד יום ראשון שבו הם דלגו כמדומני) ירי של אלפי פגזים הוא לא עניין של מה בכך.
אולי זה לא יותר מדי מתוחכם ויורים פחות או יותר לאותן מטרות - אבל זה שוחק ומעייף ולקום בלילה למטרת סוללה כל לילה זה לא נחמד.

ישן 05-05-2006, 00:43

מצטער לאכזב אותך, אבל בכל מה שקשור לקו כחול יש רוטציה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Cype שמתחילה ב "נו יופי... גם אני הייתי..."

זה שמתי שאתה התגייסת קרן תפסו קו כחול זה לא אומר שסומכים עליהם, זה רק אומר שזה היה התור שלהם.

היום כבר יש שם גדוד אחר וזה לא בגלל שכבר לא סומכים על קרן, אלא בגלל שהייתה רוטציה.

בקשר לדרום, גדוד רשף פתח קו חדש וזה משימה לא פשוטה בכלל, אתה לא יכול להשוות את זה לשטח בקו כחול שכל תותחן עשה בשירות שלו, מאחורי התומ"תים שעומדים שם היום עומד מבצע לוגיסטי שלם ולא פשוט בכלל, הדברים שקוראים מאחורי הקלעים זה מה שקובע, ומהכרות עם הנושא אני יכול להגיד לך שרשף קיבלו את זה כי סומכים על הגדוד והוא גם הוכיח את זה.

בקשר לשדר חם - יש דברים שלא רושמים באינטרנט, זה אחד מהם.
ובכל מקרה, זה דבר שלא הייתי מתגאה בו (שוב, מתוך היכרות עם הדברים שקורים מאחורי הקלעים).
ישן 05-05-2006, 22:09
  thekrutest thekrutest אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל thekrutest
מחפש
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "מצטער לאכזב אותך, אבל בכל מה שקשור לקו כחול יש רוטציה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes

בקשר לשדר חם - יש דברים שלא רושמים באינטרנט, זה אחד מהם.
ובכל מקרה, זה דבר שלא הייתי מתגאה בו (שוב, מתוך היכרות עם הדברים שקורים מאחורי הקלעים).

למה סתם להניף את דגל הצנזורה, אם דובר צה"ל עצמו מאשר?
http://www1.idf.il/DOVER/site/mainpage.asp?clr=1&sl=HE&id=7&docid=41131

במאמר מוסגר אציין, שלדעתי חשיפה מסוג זה זה מידע מיותר, אבל כבר ראיתי דברים יותר גרועים באינטרנט ממחשב תומ"ת .
אולי אני מגזים, אבל גם עצם קיום פורום כזה באינטרנט נגיש לכל אחד, מהווה פוטנציאל מסוכן.
אני אסביר מדוע: לאו דווקא האיראנים או הסורים מעוניינים לדעת איזו יחידת חי"ר נסגרה, ואיזו הוקמה. זה מידע שבעזרת מודיעין מבוסס ניתן לגלות.
אבל, כאשר מישהו מג'נין קורא מעל דפי הפורום על התאספות חיילים למטרת תרבות יום א' בעפולה- זה מידע מבוסס וטוב בשבילו כדי לחטוף חייל שיחפש את דרכו לשם. והבחור רק רצה לדעת איך מגיעים לעפולה, ולכן פנה לפורום.
ישן 05-05-2006, 11:52
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
ואתה יודע מי עשה את זה לפניהם? הרבה לפניהם?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Cype שמתחילה ב "א - גם סוללה ב' של קרן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cype
ושם גם סוללה א' ירתה בסביבות ה-400 פגז לפני מספר חודשים (כולל דילוג לחליפיות אחרי פצמ"רים בעמדה).

סוללת ארזים גדוד אייל. אפריל 2002- חומת מגן. אני הייתי מפק"צ 2ב'.

במהלך מטרת סוללה "שגרתית" החיזבאללה החל להפגיז את כל מוצבי הגיזרה המזרחית. בפצ"מרים, תותחים (M-46) וטילי נ"ט. לפתע החלו ליפול פגזים בסביבת הבסיס. בתחילה לא התייחסנו אך לאחר מספר נפילות מסביב לסוללה (בבונקר, בכביש הגישה, ליד הש"ג, על הגדר וכו') כשחלק מהרסיסים אפילו פגעו בכלים שלנו המסו"ל החליט לדלג לחליפיות תחת אש נ"ס. לראשונה מאז מלחמת יום הכיפורים האוייב איכן והפגיז סוללת ארטילריה צה"לית ששהתה בתוך תחום ישראל.

לאחר יומיים בחליפית הוקפצנו למטרת סוללה נוספת. שוב החלו ליפול פגזים בגזרת הסוללה. אחד הפגזים נפל 10-20 מ' מהתומ"ת שלי. למזלנו עבדנו במדפים סגורים, כולל מתן אש ולכן אף חייל לא נפגע.

משם עברנו לחליפיות הבאות ושם שהינו כשבועיים וחצי נוספים.

בסה"כ "בילינו" בשטח שלושה שבועות רצופים, בהם יום העצמאות של שנת 2002 (לפני 4 שנים בדיוק). במהלך אותם שלושה שבועות כל הגדוד הוקפץ כדי לתגבר אותנו והיינו בעצם גדוד הארטילריה של הגזרה המזרחית.
לחגיגות יום עצמאות בשטח קראנו "ארזים על האש תחת אש". הביאו לגדוד הופעה של להקה צבאית ושל שלומי שבת. אני העדפתי לישון...

בסיכום הכללי גדוד אייל ירה באותה תקופה 994 פגזים לתוך שטח לבנון.
סוללת ארזים ירתה 592 פגזים מתוכם.
הצוות שלי ירה 114 מתוכם.
האש שלנו השמידה מספר עמדות תותחים, מרגמות, ולפחות 6 מחבלים אשר ניסו לכבוש את מוצב גלדיולה.
כמו כן, סייענו לחלץ אזרחים שנפצעו קשה מהפגז החיזבאללה בכפר רג'אר, זאת ע"י מיסוך עשן מסביב לכפר על מנת שיוכלו להכניס לשם מסוקים ואמבולנסים.
פעם חלצת פגז בזמן ירי מבצעי? אני עשיתי את זה באותו ארוע.

הנה מספר תמונות מאותה תקופה:

בתמונה הראשונה- אני בצריחון המפקד, מצד ימין לזה שמסומן באדום (הוא העלה את התמונה לחבר'ה)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בתמונה השנייה והשלישית- בסיום אחד מארועי הירי. אני מסומן בעיגול כחול.

בתמונה הרביעית- הצוות שלי בזמן ירי

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 05-05-2006 בשעה 11:59.
ישן 05-05-2006, 19:38

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Cype שמתחילה ב "ואאו. יפה, הרבה כבוד. סוללה..."

אני זוכר את האירוע הזה - אין ספק שיש כבוד, תותחנים ירו הרבה בארוע הזה.

בקשר לעמדות - להכניס סוללה לחליפיות זה לא בעיה מבחינה לוגיסטית, יש פקודה מוכנה מראש, כל הלוגיסטיקה והאג"ם יודעים בידיוק מה הם צריכים לעשות וכל מה שנשאר זה לקחת את הכלים ולהכניס לעמדות.
לתפוס קו חדש לגמרי זה כבר משהו אחר, זה שטח לא מוכר, צריך לכתוב פקודות מודיעין, לוגיסטיקה, אבטחה קשר והרשימה עוד ארוכה. אתה בטח זוכר מקו כחול את התדריך יומי שקיבלת, מי אתה חושב כתב אותו?

המור"ק שלי הוא הרבה פחות מלהיב משל כולם, הירי המבצעי שלי מסתכם ב2 פגזי תאורה וחמישה נפיצים (כאשר ירינו את הנפיצים הייתי מ.ט ערמון, סיימתי להכניס את הנתונים ונכנסתי לתוך הצוות להשתתף בירי - היום אם מישהו היה עושה את זה אז המסו"ל, הסמפי"ק, המפל"ג ומפקד הצוות היו נכנסים לכלא) אז אי אפשר לקרוא לזה מור"ק...
אז המור"ק שלי הוא שהיינו איפה שהוא בבסיס דרומי בהכנה לתפיסת קו שטחים ואז החליטו להקפיץ אותנו לצפון לקו כוננות צפונית. בגלל שהיה חשוב שנהיה מוכנים תוך זמן קצר הקפיצו את כל הסוללה עם מסוקי בלק-הוק, זאת הייתה חוויה אדירה, המסו"ל אסף את כל החיילים ואמר להם שב16:00 נוחתים X מסוקים, החיילים היו בטוחים שאנחנו עובדים עליהם ושזה חלק מהאימון לקראת השטחים, ואנחנו סתם סוחבים אותם עם ציוד מלא למטווחים, עד שבשעה 16:00 נחתו המסוקים וכולם היו המומים. מרוב רעל הצלחנו לפרוס בעמדות יותר מהר ממה שנקבע לנו (ונחשבנו סוללה "בעייתית", אף אחד לא ציפה מאיתנו ליותר מידיי).
ישן 01-05-2006, 17:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קמ"ן שמתחילה ב "-::כל מה שרציתם לדעת על מסלול הלוחם בתותחנים:::-"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קמ"ן
[color=#0000ff
אני כותב לכם מידע זה על מנת לנסות להפריח שמועות שהחייל הוא חרא של חייל והם לא נחשבים ללוחמים כמו חי"ר----אז למי שלא יודע או חושב שיודע חייל בגדוד קרן נחשב ללוחם מן השורה ואף לפעמים ללוחם יותר מקצועי מלוחם חירניק..[/color]

אם אתה צריך להשוות את עצמך לחי"רניקים בשביל למכור את החיל - מצבך רע. למה שלא תתחיל לספר את האמת, ולא ליפות את המציאות, או לספר סיפורים שבסוף יתבררו כלא מדוייקים (לפחות). לחיל יש הרבה מה למכור גם בלי זה....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 01-05-2006, 19:36
  Cype Cype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.04
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי חסר_כינוי שמתחילה ב "איך התנאי לאחר סיום המסלול ?..."

מסלול ההכשרה כולל טירונות 03, קורס תותחן, צפ"ס (אימון צוות, פלגה, סוללה, המכשיר את הסוללה כסוללת תותחים מבצעית) ואחר כך כ-3 חודשים כסוללה מבצעית בקו כחול (עם התותחים בגבול הצפוני) או בקו חי"ר (בד"כ הקוים היותר שקטים כגון מכבים, אבו דיס וכאלה).
סך הכל 8 חודשים של הכשרה שאחריהם החיילים בסוללה מתחלקים בין הסוללות הותיקות, קורס מפקדים ויציאות לקורסים שונים.

תנאים? תלוי איפה ותלוי איך אתה מגדיר תנאים. התנאים בסוללות הותיקות די טובים. אוכל בסדר (אוכל של הגדוד תמיד יותר טוב מאוכל של כל בט"ר בצה"ל), טחינת צעירות (שמירות, מטבחים, סינג'ורי סרס"פ למיניהם) אבל לא משהו יותר מדי יוצא מין הכלל. סך הכל כמו בכל יחידה קרבית בצה"ל. בקורס מפקדים אין לך טחינת צעירות, אבל יש לך פחות זמן לנוח וזמן מת בלו"ז שאתה מנצל בשביל עצמך, ויוצאים חצאים. בותיקות היציאות זה תלוי בפעילות של הסוללה ובסד"כ. בשטחים זה יכול להיות 16-5 או 11-3 או משהו בסגנון. בקו כחול כנ"ל. אם הסוללה באימון גדוד אז זה חמשושים וכו'. הכל תלוי.
ישן 06-05-2006, 10:49
צלמית המשתמש של עידו403

לוחמים לא מקבלים רב"ט
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי SKYHAWK102 שמתחילה ב "שאלה בנושא הסיכות..."

סמל מקבלים או אחרי קורס מפקדים או אחרי זמן מסויים בצבא.

תג- אחרי אחד המסעות בטירונות. פעם זה היה אחד המסעות לפני מסע הכומתה. אני לא יודע איך זה עכשיו.
סיכות- סיכת תותחן (שחור+אדום, נראה כמו עגלה נגררת) מקבלים בסוף קורס תותחן (האימון המתקדם, מייד לאחר הטירונות).
סיכת גדוד- בסוף הצפ"ס- אימן ההקמה של הסוללה בגדוד
סיכת לוחם חת"ם- אני חושב שבסוף המחזור בסוללה הצעירה, אני לא סגור על זה. אני קיבלתי את הסיכה הזאת אחרי שנתיים וחצי בצבא, כשהיא נכנסה לחיל.

יכול להיות שדברים השתנו ואני טועה, כל מה שכתבתי כאן הוא על סמך הנסיון שלי. אל תשכחו שהשתחררתי לפני שנתיים וחצי, דברים השתנו מאז.

ישן 06-05-2006, 11:52
צלמית המשתמש של עידו403

למה לוחמים לא הולכים עם רב"ט? ככה . לוחמים לא מקבלים רב"ט ולא הולכים עם זה
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי SKYHAWK102 שמתחילה ב "תודה רבה עידו!"

את דרגת הסמל של קורס מפקדים מקבלים בטקס הסיום של הקורס.
או אחרי 11 חודש, או שנה ושלושה חודשים או אחרי שנה ושבעה חודשים (תלוי מתי הוא יצא- מחזור ראשון/שני/שלישי). הרוב יוצאים מחזור ראשון, אני יצאתי שני, בודדים יוצאים שלישי.

מתי מקבלים סמל בגדוד? פעם זה היה אחרי שנה ושמונה חודשים. היום זה נע בין שנה וחודשיים לשנה וחצי, כל גדוד והנהלים שלו.

בענין סיכת תותחן- נכון מאוד. את הכומתה מקבלים כמה ימים קודם. יש את מסע הכומתה, מקבלים את הכומתה. כמה ימים אחר כך יש טקס קטן נוסף ובו מקבלים את סיכת התותחן. אחר כך הולכים הביתה...

את הצ'ופרים שהזכרת מקבלים בכל מיני הזדמנויות- או במסעות או בגדוד במקרים מסויימים.
כובעים ורצועות מקבלים בדרך כלל בגדוד, את הכיסויים למיניהם לפעמים מקבלים בסוף מסעות בטירונות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:50

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר