לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2006, 07:35
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
שיר ללא כותרת - הרקע בהודעה הבאה

אני לא צריך לדאוג לאוכל. – אלהים דואג לי לאוכל.

אני לא צריך לדאוג לבגדים – קונים לי; אבל אני לא בטוח בכלל שצריך להתלבש.

אני לא מבין למה צריך לעשות ספונז'ה או לשים את הספר במקום. הרי כל היקום הוא זרימה ואהבה אחת גדולה!

אני יודע מה חשוב באמת.

יה איזה יופי! אוכל נפל על הריצפה!

כל הגבולות נמסים, הלב מדבר, מה שחשוב באמת הם האהבה והשמחה שבלב, הדמעות הקטנות שזולגות, הרגעים הקטנים והיפים של החיים.

אני לא מצליח לדבר איתו.

אני לא מצליח להגיע אליו.

אני לא מבין, מה אני עושה לא נכון? איפה טעיתי? למה זה כל כך קשה? למה אין מתורגמן?

לפעמים אני מרגיש כל כך זקן ועייף. כבר אין לי כוח לרדוף אחרי הגרביים. אבל חיוך אחד קטן ממנו – והלב שלי נמס.

הוא כמו הילד שלי.

הילד הנצחי שלי.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום
ישן 02-05-2006, 07:35
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
ההסבר לשיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "שיר ללא כותרת - הרקע בהודעה הבאה"

היתה לי חברה שיש לה אחות עם פיגור שכלי. האמת אני לא יודעת מה יש לה בדיוק, אבל היא ילדה חריגה. היא כבר לא ילדה, היא בת שלושים ומשהו, אבל כשאני רואה אותה, אני תמיד בטוחה שהיא בת 16. אני אף פעם לא זוכרת אפילו שהיא בת 30. זה מדהים איך שכולנו נפגשנו ונהיינו חברים. זה היה בשנה שעברה.

ניסיתי לחשוב איך ילד חריג רואה את הדברים מנקודת ראותו. אבל אני לא יודעת איך. אני גם אף פעם לא הייתי בקרבת ילדים חריגים כדי לדעת איך הם מתנהגים. למעשה, לא הייתי בכלל בקרבת ילדים. אז חשבתי שילד חריג הוא למעשה כמו ילד נצחי. בגלל ההתנהגות. ומי שנמצא ליד ילדים – יישאר צעיר לנצח. זה היה הכיוון. ואז חשבתי מה ילד יכול לחשוב. אבל אי אפשר להשאיר את המדריכים וכל הצוות מחוץ לתמונה, וזה קשה, כי הם כמו הורים, ורק הם יודעים עד כמה זה קשה לחנך ילדים עם צרכים מיוחדים. אבל גם את זה אני לא יודעת, אבל יש לי כיוון על ראייה של הורים.

אז אפשר להראות איך העולם ניראה מנקודת מבטו של הילד החריג, קטע מעבר, ואיך העולם ניראה מנקודת מבטו של המדריך, ההורה.

קטע המעבר אמור להיות קצת מטושטש, כדי שהקורא יתבלבל ויחשוב שהילד עדיין מדבר, ואז פתאום יבין שזה לא כך, ואז יחזור להתחלה ויקרא את השיר פעם שנייה. אני הכי אוהבת לעשות דברים כאלה. לבלבל את הקורא, שיופתע ויקרא פעם שניה כדי להבין. אני אוהבת גם לכתוב דברים מקוריים. לפעמים אלהים נותן לי דברים כאלה. אני מאוד אוהבת ריבויי משמעויות. אבל אני חייבת לציין שבמקרה של השיר שלי ברור שכל מה שאומר המדריך – יכול להגיד באותה מידה גם החניך=הילד החריג, כי הם רואים דברים אחרת, הם מחוברים יותר לכל שאר היקומים מאשר אנחנו. אנו כעיוורים וכחרשים והם צריכים להדריך אותנו. איזו סבלנות יש להם!
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:34

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר