לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-12-2004, 12:10
  מוזלמן מוזלמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
טוב בוא אני יבהר לך מהשו בקשר לפלח"ן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "מה אתם חושביים על החה''ן?ומה ההבדל מהנדסה קרבית"

רשמת שהאנשים בפלח"ן הם ממורמרים שנפלו מהסיירת או לא קיבלו אז אחי כאן הטעות שלך בכל חטיבה בכל מחזור לוקחים שני צותים לפלחן או לעורב תלוי במחזור גיוס כל פעם מהשו אחר וצוות אחד לפלס"ר אלה הם היחטיות בגיבושים ואליהם עוברים אנשים לא יכולים ליפול מהפלס"ר לפלח"ן כי היום בצה"ל אוחדו כל היחטיו"ת ליחס"ר או גדס"ר איך שתרצה והם נחשבים באותה רמה חוץ מגולני שם באמת הפלס"ר נחשב לפלס"ר הטוב בצה"ל והוא ברמה יותר גבוהה מכל היחטיו"ת של כל החטיבות הפלח"ן נחשבן ליחדה מוברחת וטובה לכל דבר ולהגיע אליה זה כבוד גדול ביותר ובקשר למה שאמרת על זה שהפלח"ן הם ממורמרים מהפס"ר אז לידיעתך היום בטחיבת הצנחנים והנח"ל הפלח""ן נחשב ליותר טוב ובחיר מהפלס"ר ו זה גם נראה במחזורי גיוס של נובמבר ששם הייתה בקרב המתגסים העדפה יותר גדולה להגיע לפלח"ן מאשר לפלס"ר הפלס"רים הם לא מה שהיום פעם והיום הם נחשבים כ יחס"ר שנחשב באותה רמה ובהרבה המקים אף הפלח"ן יותר טוב אז תהיה בטוח שכל מי שיגיע ללפלח"ן אין לו מה להיות ממורמר כי הוא עבר גיבוש קשה מאוד והגיע ליחדה טובה מאוד אם חברה איכותים ביותר ותהיה בטוח שמהפלס"ר לא נופלים לפלח"ן
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-01-2005, 07:47
  כבר אזרח כבר אזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
אתה מדבר המון שטויות וחצאי אמיתות!
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מוזלמן שמתחילה ב "טוב בוא אני יבהר לך מהשו בקשר לפלח"ן"

אין ספק שהח"הן והעורב הם יחידות נהדרות שעושות פעילויות איכותיות אף הן אך מכאן ועד לומר שהן עולות על הפלס"ר זו טעות ושקר!!! אני יודע מגוף ראשון שהפלס"ר הוא היחידה המבוקשת ביותר בעדיפות ראשונה בגיבוש יחטי"ות צנחנים(כן גם לפני מגלן) והחה"ן מאוד רחוקים ממנה באחוזי ההעדפה...דבר שני: ההכשרות שמקבלים בפלס"ר הרבה יותר מגוונות ואיכותיות מאשר בשאר היחטי"יות ולראייה תשאל את לוחמי החה"ן והעורב מי מעביר להם סדרות מקצועויות(התשובה היא לוחמי הפלס"ר..)...דבר נוסף שוב העניין של היחס"ר אז התשובה היא שהיחס"ר הוא מטה משותף ליחידות בנושאי מנהלה וכד' אך לא בנושאים מבצעיים והעובדה היא שמבצעים רגישים ניתנים קודם כל לפלס"ר(ובוא נגיד שלפלס"ר יש מבצעים מעבר לשבלונת המעצר ואלמנת הקש)...אני מעריך את גאוות היחידה וגם אני לא מסכים שהחה"I הוא מקום לממורמרי פלס"ר אבל עדיין המרחק בין היחידות גדול...כמו כן החה"ן והעורב כן קולטים לעתים נופלי פלס"ר הראויים להיות לוחמים שם....בואו לא נשכח שכשצה"ל מחפש בחטיבות החי"ר יחידה מובחרת הוא פונה לפלס"ר ורק אליו!!!
ישן 25-01-2005, 13:59
  itaydvir itaydvir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.02
אני חייב להגיב גם על השטות הזאת
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מוזלמן שמתחילה ב "טוב בוא אני יבהר לך מהשו בקשר לפלח"ן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מוזלמן
היום בצה"ל אוחדו כל היחטיו"ת ליחס"ר או גדס"ר איך שתרצה והם נחשבים באותה רמה חוץ מגולני שם באמת הפלס"ר נחשב לפלס"ר הטוב בצה"ל והוא ברמה יותר גבוהה מכל היחטיו"ת של כל החטיבות

רשמת כבר הרבה שטויות כאן באשכול שהגיבו עליהם אבל על זה לא הגיבו ולכן אני חייב להגיד משהו.
רק לידע הכללי שלך מג"ד יחס"ר גולני אמר לחיילים שלו לאשוף למצויינות ולקחת בתור דוגמא את יחס"ר גבעתי. אז כשתתגייס ותבין קצת יותר תראה שהרבה שטויות הכניסו לך לראש עוד לפני שאתה מבין משהו בכלל ביחידות השונות בצבא.
ופלס"ר גולני לא עושים שום דבר מיוחד שפלס"רים אחרים לא עושים.
אז תפסיקו כבר להאכיל כאן את המלש"בים שטויות בעיקר כשאתה עוד לא התגייסת ולא מכיר בכלל מה היחידות האלה עושות אלא רק מסיפורים!

ישן 25-12-2004, 14:07
  Yehuda Yehuda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.03
תשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "מה אתם חושביים על החה''ן?ומה ההבדל מהנדסה קרבית"

טוב, בתור מי שמשרת ביחס"ר/גדס"ר של אחת החטיבות אני אענה לך.
ממורמרי פלס"ר? אתה חיי בסרט.
חה"ן, עורב וסיירת הן יחידות שונות אחת מן השניה בייעוד ובהכשרה, היום לרוב הן יעבדו ביחד.
החה"ן, לפי הייעוד, הם ראש החץ שמוביל כל טור משוריין והולך קדימה לפני החטיבה/אוגדה/גדוד ופורץ קדימה את הדרך. בין השאר תקיפת ייעדים מבוצרים שכוחות חי"ר קונבנציולים לא יכולים לכבוש.
לחה"ן יש יתרון עצום בכל מה שקשור בפריצת מכשולים והגעה אל ייעדים בניגוד לשאר הכחותו עקב יכולות החבלה, המיקוש, פינוי המוקשים וכו'. בין השארבשעת מלחמה יכול להיות שהחה"ן יישלח לפעולות סטייל "יהלו"ם", פעולות נקודתיות כנגד כוחות אוייב.
כיום כל היחידות עובדות ביחד, כן לרוב הפלס"ר ייקבל את הפעולות היותר "יוקרתיות" או "מסוכנות".
הגדס"רים/יחס"רים כיום עושים המון מעצרים ולרוב הפעילות היא משותפת, למשל - באירוע שבו נהרג הכלבן מעוקץ זה היה מבצע משותף של חהן ופלסר, כאן החהן סגר בתים מסביב בעוד שהסיירת חיפשו את המנהרה, במקרה שתימצא החהן יפוצצו אותה, מה שקרה בסופו של דבר.. מטען הופעל על הכוח של הפלסר, וחהן חילצו את לוחמי הסיירת בנסיגה עם אלונקות פתוחות באמצע מחנה פליטים, וזה אני יכול להגיד לך כי אני משרת באחת מהיחידות האלה..
מהנדסה קרבית, שמע אני לא יודע הרבה עליהם לכן אני לא אגיד לך סתם.
מקווה שעזרתי.
ישן 25-01-2005, 23:47
  מוזלמן מוזלמן אינו מחובר  

אוקי קצת תגובות לכל אלה שחושבים שהם באמת יודעים הכל

קודם כל יהודה שמשרת בחה"ן אכן רואים ששם אתה משרת לפי דבריך שנכונים ומבוססים בהחלט לעומת דברים אחרים שנאמרו כאן, ועוד כאלה שתקפו אותי על דברים שאני אומר על זה שזה לא נכון.
אז איתי דביר אני את שלבי הצעירות למינהם עברתי כבר אני לא מדבר פה בתור אחד הוא לפני או מהשו אני מדבר בתור אחד שכל מה שאני אומר אני אומר דברים שיש להם ביסוס,כי אם אני חושב שיכול להיות וטיפה זה לא נכון אני לא יגיד,אז ככה בקשר למה שאמרת שיחס"ר גולני צריכים ללמוד מיחס"ר גבעתי ייתכן ובאמת ככה אמר המג"ד אבל שוב אני חוזר ואומר שפלס"ר גולני לעומת שאר היחסר"ים של החטיבות אינה משתיכת ליחס"ר כמו שאוחדו ליחס"ר בשאר החטיבות של צה"ל.עכשיו שמע פלס"ר גולני היא היחטי"ת הכי מתוקצבת משאר היחטיו"ת זה פשוט הוכחה שהתקציבים שלהם יותר גדולים.דבר שני לפי תוצאוות בשטח שלא אני המצאתי ואם תשאל כל בנאדם שמתמצא כולל חבר'ה מצנחנים,במקרה הזה יש לי אח בחה"ן צנחנים שיודה בזה אף הוא שלפי תוצאות בשטח פלס"ר גולני הא הפלס"ר היום שנחשב לטוב ביותר.כמובן שאף אחד לא בא לעשות השואות אבל אלו הן הוכחות בשטח.דבר נוסף למי שאמר שפלס"ר נחשב יותר טוב מחה"ן ועורב וכו' אז שמע בנח"ל במחזור גיוס נוב האחרון היה הביקוש להגע לפלח"ן שם הגדול ביותר אפילו יותר מלפלס"ר.הפלס"ר אומנם מאומנים יותר להיות חוד החנית ויש להם התמחות יותר גבוה ללוט"ר וכו' אבל היום כבר אין כאלו הבדלים מכיון שכל היחטיו"ות אוחדו ליחס"ר שעושים את המסלול שלהם יחד כצוות ואף עולים יחד ליחידה,אומנם הם עובדים כל אחד בצוות הנפרד שלו וגם כל אחד יוצא להתמחות שלו בנפרד אבל היום בשטחים לא תראה לרוב פלס"ר עובד לבד תראה יותר את היחס"ר וכך גם תראה באמצעי התקשורת שזהו היחס"ר שפועל ולא הפלס"ר לכן אין הפלסרי"ם של חטיבות החי"ר נחשבים למה שהם היו פעם לדוגמא פעם נחשבה סיירת צנחנים ליחידה מוברחת ביותר והייתה סיירת מטכ"ל של היום. למרות שבהווה זה כבר לא ככה וקודם כל יש את היחידות המובחרות ולאחריהם שאר היחטיות והפלסרי"ם לכן הנקודה שאני בא להדגיש שהיום כל הפלסר"ים הם לא מה שהם היו פעם ויש מקרים שצוותים של החה"ן או עורב מתעלים על צוותים של הפלס"ר

ישן 26-01-2005, 08:44
  קיקו קיקו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.05
תפסיק לדבר שטויות!!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מוזלמן שמתחילה ב "אוקי קצת תגובות לכל אלה שחושבים שהם באמת יודעים הכל"

אתה מדבר ים של שטויות כי אני יודע בוודאות שפלס"ר גולני היא כיום דווקא אחת היחידות הפחות פעילות....תגיד לאחיך שיפסיק לבלבל לך ת'שכל...אני יודע ממקור ראשון שפלס"ר נח"ל וצנחנים עושים הרבה יותר מגולני וגם בקשר לתקציב כדאי שתפסיק לבלבל ת'מוח מה נהיית התקציבאי של צה"ל? לפלס"ר גולני אין שום דבר שאין לצנחנים או לנח"ל או לגבעתי...אל תחיה משמועות!!! דבר נוסף : פלס"רים הם ועוד איך יחידות מובחרות אולי לא כמו מטכ"ל ושייטת אבל תאמין לי שהם יחידות מעולות שבטוח עולות על חה"ן ועורב וכל מיני כאלה.....יש דברים שלא אחיך המהולל מהח"ן ובטח לא אתה יודעים ותתפלא גם אני ממש לא יודע עליהם שהפלס"ר עושים ואני עוד קשור ליחס"ר של אחת החטיבות ואין לי מושג מה הפלס"ר עושים אני רק יודע שזה דברים טובים הרבה הרבה יותר מעורב והחה"ן!
ישן 26-01-2005, 11:51
  מוזלמן מוזלמן אינו מחובר  

לאדון קיקו החמוד

אחי זה רק בקשר לחה"ן צנחנים אם לא הבנת

דבר שני מה שאני אומר על פלס"ר גולני אני אומר לא מאחי ולא משום מקום אלא מידע אישי ולא משנה מאיפה הוא כי אני לא רוצה לדבר על מי אני ומה אני אבל מעצבן אותי שכ"כ הרבה אנשים פה שהם באמת אין להם מושג ובאמת שומעים סיפורים מאנשים יבואו ויבקרו אותי.תקשיב בוודאות פלס"ר גולני היא ההכי מתוקצבת לא צריך להיות שום תקציביאי בשביל לדעת את זה אלא לפי הציוד והתנאים שלהם תוכל לדעת את זה,ואגב אם כבר דיברת על הפלס"ר הכי פעילה זה יותר עם כבר פלס"ר גבעתי אבל תבין זה לא הפלס"ר כי כל הפעולות הצבאיות הן בנח"ל הן בצנחנים והן בגבעתי עושה לרוב כל הגדס"ר למשל בפיעלות האחרונה המפורסמת שהייתה עכשיו לגבעתי בקשר לירי הקסאמים עשה הגדס"ר ולא הפלס"ר
ואגב יחידות אלה נחשבות למובחרות אבל בוא נגיד את זה ככה אחרי המובחרות האמיתיות.ורואים שאתה בחור לפני צבא שאין לו משג רק לפי התפיסה שהפלסרי"ם עולים על החה"ן ועורב חמודי הם כולם גדס"ר לכל אחת יש את ההתמחות שלה אומנם הפלס"ר מתמחים יותר בלוט"ר אבל היום זה ממש שטויות כי לפעמים בצוות של חה"ן או עורב יכולים להיות חברה עם איכויות גבוהות יותר מאשר של הפלס"ר.רק שתבינו הפלסר"ים זה ממש לא מה שהיה פעם לא שאני בא להמעי מערכם כי הם עדין מובחרים ביותר.אבל בואו נרגע אם כל ההחפשות האלה על החה"ן ועורב שוב כמו שאמרתי היום הם פועלים לרוב כגדס"ר/יחס"ר.
אין לי מה להוסיף בנושא יותר כי אנחנו פשוט טוחנים פה כבר מים ותמיד יש אתה אלו שיודעים הכל יותר מכולם אפילו שהם עוד לפני הגיוס ושומעים הכל מסיפורים.ח'ברה אין מה להתוכח הדברים שאמרתי כאן הם מבוססים יום טוב שיהיה לכולכם

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:25

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר